Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Usunięty

Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Usunięty »

Obrazek
Silnik: RPG Maker VX.
Gatunek: RPG z dawką absurdu i humoru :)

Ogólnie o grze:
Aby w ogóle zrozumieć dlaczego gra jest tak nazwana muszę cofnąć się w czasie kiedy to używałem GameMaker, na którym wymyśliłem gry Bez Sensu i Bez Sensu 2. Gry te były dość absurdalny i kiczowate żeby pokazać je światu i nauczyły mnie że lepiej użyć co innego i tak oto dotarłem tutaj. Tym razem pomyślałem, że nie będę porywać się z motyką na słońce i nie będę robił gry z jakimś "sensem", więc postanowiłem zrobić coś "bez sensu", a to tylko po to żeby nauczyć się używania RM :-D
Obrazek
O fabule
Gra w wersji demo będzie posiadała główny wątek fabularny i kilka ukrytych "smaczków" jak np. walki z czempionami u Mrocznego króla. W ostatecznej wersji gra będzie posiadała misje poboczne, a wraz z nimi kilka pobocznych historii.
Cała gra będzie odbywała się we dwóch krainach: 3 wyspy i Bezsensowniku (które to posiadają swoje "podmapy").
Obrazek
Główny wątek
Na samym początku gry wita nas Kamil, który to tłumaczy nam że słyszał w zamku od Ogłosiciela Mariusza coś o zaginionej "Krótkiej piłce". Zaciekawiony tym faktem bohater proponuje nam grającym to żebyśmy ruszyli i dowiedzieli się coś więcej, a w końcu odszukać zaginiony "potężny artefakt".
I tak w skrócie: nie chcę spojlerować co tam dalej jest, bo to trzeba zobaczyć na własne oczy :) Gra troszkę prowadzi nas za rączkę, aczkolwiek też czasem pokazuje kto tu rządzi ;)
Obrazek
DOWNLOAD
- Bez RTP - 38,1 MB
- Z RTP - 71,8 MB
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
(pod tym linkiem wybierasz wersję z lub bez RTP. Proszę przeczytać załączone INFO.txt)
!!!UWAGA!!!
Przyznaję że demo wyszło mi dość nieudolnie. Między tym co jest do pobrania, a tym co mam to niebo, a ziemia. Download do demo zostawiam tylko z jednego powodu: nadal jest w nim jakiś kontekst fabularny.
Obrazek
([fragment mapy] 3 wyspy na których spędzimy dużo czasu :-) )
Postacie z którymi będziemy mieli styczność w grze:
Spoiler:
Użyta grafika:
W 98% to domyślna grafika, aczkolwiek musiałem potworzyć własne rzeczy :) (tak to te 2% xD)

Użyta muzyka:
Przepuściłem przez program klika MIDI, które były w RM i utworzyłem lepiej brzmiącą muzykę. W grze znajdziecie też moje kawałki :D (np. walki z bossami są wyróżnione inną muzyką).

Użyte skrypty:
Spoiler:
Oczekujcie kolejnego Demo na nowym silniku RM VX Ace.

Uwaga!! Gra w pełnej wersji będzie inna niż w demo. Zmieni się lekko przedstawiony wątek fabularny. Będą inne mapy (większe z większą ilością elementów). Zostanie zachowany otwarty świat. Drugie demo jakie wypuszczę będzie na silniku RPG Maker VX Ace, a to co tutaj jest napisane zamieszczę w znaczniku "spoiler" i napiszę wątek od nowa pod nowe demo.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2018, 22:59 przez Usunięty, łącznie zmieniany 7 razy.
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX]

Post autor: Usunięty »

Więcej screenów
Spoiler:
Awatar użytkownika
Rekkimaru

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 07 sie 2013, 21:16
Lokalizacja: Netherrealm
Kontakt:

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX]

Post autor: Rekkimaru »

Dlaczego Kamil zawsze taki wkurzony?
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX]

Post autor: Dragon Kamillo »

Przeszukałem cały temat i nie wiem o co chodzi Rekkimaremu, czyżby o faceset?

Po za tym, coś z tego może mimo wszystko być, czuję klimat pierwszych gier, bez silenia się na coś więcej. Według mnie tylko takie gry mają to coś w makerze VX, tylko w takie proste RTPówki fajnie mi się z pod tego makera grało.

Martwi mnie jednak muzyka, to że przepuściłeś ją przez jakiś program, oznacza że zmiksowałeś jakoś te MIDIki, ale pozostały MIDIkami, czy przekonwertowałeś je do jakiegoś MP3, czy OGG, bo jeśli to drugie, to się martwię, a) o rozmiar gry, b) wolę mimo wszystko midi, mają ten fajny swojski klimat.
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX]

Post autor: Usunięty »

@Dragon Kamillo
Pobrałem SF2 (najprościej bibliotekę brzmień utworów MIDI) i nagrałem powstałe utwory do MP3 (0 przerabiania nut - podmieniłem instrumenty na te bardziej realistycznie brzmiące, uwierz mi że też bardzo ładnie brzmi ;-) ). Gra będzie zajmowała mniej niż 80 MB w wersji DEMO. Co do samej gry: to będzie moja pierwsza gra zrobiona na tym silniku. Nie oczekujcie cuda na kiju, bo taki doświadczony nie jestem ^^. W pełnej wersji będzie więcej rzeczy, które że się tak wyrażę: pierwszy raz w życiu będę robić, ale będą (np. misje żeby mieć kumpli w drużynie i inne poboczne wątki, głównie tam gdzie w DEMO będą pozamykane drzwi lub napisane że tam ma powstać nowa lokalizacja).

@Rekkimaru
Tak pół żartem: Kamil jest taki wkurzony bo stracił wolną wolę i już nie może łazić sam, ale ktoś nim musi sterować. A tak na poważnie to myślałem nad zmianą "twarzy" podczas rozmów i myślę że to zrobię. W wersji DEMO tego już nie będzie, bo nie mam tyle czasu żeby to pozmieniać, ale do pełnej wersji myślę że mi to się uda zrobić.
Awatar użytkownika
Charlie Vermin

TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2)
Posty: 118
Rejestracja: 05 lis 2011, 12:15
Kontakt:

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX]

Post autor: Charlie Vermin »

No ciekawe, ale aż taka bezsensowna to ta gra jak dla mnie nie jest. Wiem bo sam kiedyś robiłem grę bez sensu. W sensie że w porównaniu z nią wszystkie inne moje gry miały więcej sensu.
Note to self: nigdy nie rób zapowiedzi.
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX]

Post autor: Usunięty »

@Charlie Varmin
Ja wyszedłem z założenia że skoro nie jestem profesjonalistą z RM to nie będę robić czegoś tak bardzo ambitnego, więc stąd tytuł "Bez Sensu", żebym nie zapomniał że ja się uczę możliwości tego silnika :)

BTW Jak już udostępnię demo, to mam to zgłosić żeby temat został przeniesiony, czy administrator/moderator sam to zrobi?

@Adrapnikram dzięki za odpowiedź :)

Skończyłem dopracowywanie demo.

Tyle demo będzie zajmowało:
1. Bez RTP - 38,1 MB
2. Ze wszystkim - 71,8 MB

Jeśli ktoś jest sprytny to przejdzie demo w około godzinę czasu. (albo nawet szybciej).

Linki do pobrania pojawią się 30 kwietnia (jeśli dobrze rozumiem regulamin to w tym wątku wrzucę URL'y).
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2016, 11:06 przez Usunięty, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX]

Post autor: Rahim »

Szczerze? Pusto na tych screenach :( Stara, Ameluninowa szkoła by się tu przydała.
Ogólnie jestem zaciekawiony, i z chęcią wolną chwilą rzucę okiem na projekt.
Pozdrawiam.
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX]

Post autor: Usunięty »

@Ozzaku
Dzięki za ciekawość. Faktycznie widać pewnego rodzaju pustki. Demo będzie tylko główny wątek. Do pełnej wersji daleka droga. Z pewnością niespożytkowane miejsce będzie zapełnione, bo przecież potrzebuję miejsca na nowe lokalizacje itd. itp. Także po tym demo będę brał się za to i owo :)
DZIEŃ PREMIERY DEMO
DOWNLOAD:
- Bez RTP - 38,1 MB
- Z RTP - 71,8 MB
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
(pod tym linkiem wybierasz wersję z lub bez RTP. Proszę przeczytać załączone INFO.txt)
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX]

Post autor: Kleo »

Tak sobie przy sobocie przysiadłam i przeszłam grę. Wcale nie jest taka bez sensu i w zasadzie nie jest też demem - spokojnie można ją uznać za pełną wersję. Grało się całkiem przyjemnie, klimat jakoś mi podpasował, szczególnie, że artefakt, którego się poszukuje, sama chciałabym mieć (przydatny, oj przydatny).

Nie podobało mi się w sumie tylko to, że cała rozgrywka to walki. Mnóstwo walk. I znowu walki. Zdecydowanie przydałyby się jakieś urozmaicenia, bo w pewnym momencie robi się to zwyczajnie nudne. No i ta noc niepotrzebna, przyciemnia tylko ekran (w dodatku zbyt gwałtownie), diabli wiedzą, po co.

Błędy:
- sporo ortograficznych i literówek, czasem teksty w okienku są poucinane (zwłaszcza na początku gry, potem jakoś mniej - może dlatego, że mniej się gada :)),
- osłabienie powoduje, że bohater traci turę (a raczej wiele tur), co wydaje mi się trochę dziwne,
- w notce stoi, że czarodziejowi trzeba przynieść dwa korzenie niru, a tymczasem wystarczy jeden (co ja się tego drugiego, chyba nieistniejącego, naszukałam, to moje).
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX]

Post autor: Rahim »

Zacząłem grać, ale dokończę jutro, bo zaraz się kładę spać, rano do pracy [*].
Okropnie upadają mapy estetycznie!
I to juz nie chodzi o to że są puste, tylko po bokach nie ma drzew ni nic, tak jak by wszędzie było wyjście, żadnych ścieżek, nic.
Ogólna mama świata, i statek - po co dawać na moście konia i inne zagrody (przeszkody do przejścia), jak można je opłynąć statkiem? :)
I coś, co przelało Amelowa czarę goryczy, którą dźwigam - cholernie irytuje mnie to że dialogi ucina ramka, rozkładaj tekst na więcej okienek mistrzu! :) A takowego artefaktu bym się obawiał, lubię owijać w bawełnę, i za to Kleosia mnie kocha... Troszkę...

Wasz Ozzaku.
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX]

Post autor: Usunięty »

Nie rozumiem tego że wam teksty ucina. U mnie tego nie ma... Pokażcie mi na screenach, muszę to naprawić.

@Kleo
Bez Sensu nazwałem tak, bo ja się uczę tworzyć na tym silniku gry. Fajnie że zostały przez ciebie znalezione takie rzeczy, które ci się podobają. To mnie bardziej motywuje. Jest to demo z tego względu, bo ja mam wiele pomysłów co do tego co można dodać. Głównie tzw. etap tworzenia drużyny co i wiele pobocznych misji itd. Będzie większe urozmaicenie w pełnej wersji niż w tym demo. Co do tego że są tylko walki.. no tak mnie też to się znudziło. Między demo, a pełną wersje wypuszczę jakąś betę, żeby można było zobaczyć że faktycznie mam pomysły :) Co do nocy i dnia: chciałem dodać też że można pójść spać, ale chyba jednak sobie dam sobie z tym spokój.
Co do wypisanych błędów: wiedziałem że coś będzie nie tak xD Szczerze: przepraszam za błędy ortograficzne i tak wiele byków naprawiłem, szkoda że nie wszystkie wyłapałem :( Ja tym potworom zmienię umiejętności, nie będzie tak że nic się nie da zrobić, po za tym zmienię ustawienia statusów. 2 korzenie niru... po prostu dodam go. Z jednym korzeniem da się przejść grę (wątek główny).

@Ozzaku
Za mapy się wezmę. W sumie z ich wyglądu byłem zadowolony, ale jednak nie zaszkodzi mi poczytać paru poradników :)
To że koń pilnuje przejścia to akurat ma być, bo to jest jeden z tytułowych elementów (czyli coś bez sensu). Nie da się dostać inaczej do trzeciej niż przez Nilusa. Wystarczy dobrze z nim pogadać i mieć marchewkę, wtedy przepuści przez most. Miłej pracy. Wiem jak to jest mieć na rano w niedzielę... [*]

Dzięki że zwróciliście mi uwagę na dość ważne elementy. Znajdę czas na poprawki i wrzucę poprawione demo.
Pozdrawiam! :)
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX]

Post autor: Kleo »

To nie są jakieś wielkie braki, tu i ówdzie końcówki wyrazów są ucięte:
Spoiler:
Nie bardzo widzę sens wydawania dziesięciu wersji gry (demo, poprawione demo, beta pełnej wersji... itd.). Moim zdaniem lepiej przysiąść solidnie nad projektem i wydać go raz, a dobrze. :)
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX]

Post autor: Usunięty »

@Kleo
Ok. To już wiem o co chodzi i jak to poprawić z tymi uciętymi tekstami.
Jeśli chodzi o to jak ja chcę to zrobić (demo, bety itd.) to jest sen, bo nie tylko na tsukuru napisałem o tej grze. Głównie mi chodzi o kwestie takie żeby ktoś mógł się zapoznać z czymś co jest "okrojone" (okrojona wersja). Wtedy jeśli takiej osobie spodoba się to co jest "okrojone" to z pewnością będzie chciała zagrać w pełną wersję, w której znajdzie się tzw. "wszystko". Dla mnie też to jest dobre rozwiązanie, bo nawet moi znajomi mogą zobaczyć co takiego robię i mieć też lepszy wgląd na to jak dalej może to wyglądać. Są i też minusy takiego wydawania: co chwila (kwestia tygodni czy miesięcy) trzeba pobierać nową wersję (poprawki czy co innego), żeby gra lepiej działała. Przed wypuszczeniem tego DEMO tak na prawdę miałem kilka testowych wersji, gdzie moi koledzy pomagali mi poprawić błędy (mówili mi to co dla nich było głupie, a co dobre). Ktoś może nie mieć np. tyle transferu czy dobrego neta żeby pozwolić sobie na tak częste pobieranie. No cóż.. nie każdemu dogodzę, więc szukam pośrednich środków.
Wracając do poprawki demo: jednak lepiej poprawić to co źle zrobiłem niż to tak zostawić, bo ortografy czy ucięte teksty strasznie rażą w oczy. Przejdę się po wszystkich tekstach i popoprawiam to co trzeba. Potem wezmę się za pełną wersję.

Dzięki wielkie za uwagi i propozycje i przepraszam że takie litanie tutaj pisze: nie lubię po prostu prosto odpisywać :)
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX]

Post autor: Rahim »

Mi chodzi o coś takiego:
Spoiler:
Przepraszam że pokazuje niedokończoną mapkę, ale jestem w trakcie dłubania przy niej :roll:
No ale myślę że widać o co mi się rozchodzi :)
Najlepiej odezwij się do Amela, podrzuci ci kilka dobrych rad, a jak sie wstydzisz, to polecam zagrać w to, i zobaczyć jak budował mapy:
http://tsukuru.pl/forum/?co=gry&typ=rev&id=lunatera

Wasz Ozzaku.
ODPOWIEDZ