Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Usunięty »

PInroz pisze:Enter czy w Bez Sensu 3 pojawią się jeszcze jakieś minigierki :?: Czy tylko łowienie rybek :?:
Ogólnie rzecz biorąc to nie wiem xD
Domyślnie to nawet łowienie ryb nie powinno tu istnieć, a jest. Możliwe, że coś się pojawi, ale to o tym później pomyślę, gdy skończę tworzyć w końcu ten pierwszy etap gry. Potem poprawki itd.. Chciałbym już na końcu pomyśleć nad takimi udoskonaleniami :-)
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: PInroz »

EnterVPL pisze:Chciałbym już na końcu pomyśleć nad takimi udoskonaleniami
Pracuj, pracuj, by Bez Sensu 3 - Krótka Piłka stała się najlepszą grą tego roku, aż wszyscy którzy nie zagłosowali na tę grę w Golden Forkach 2016 niech zeżre wstyd że nie głosowali :wink: :mrgreen: :-D
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Usunięty »

Tego roku? Nie sądzę, że gra wyjdzie w pełni w tym roku :lol: ale za to postaram się, aby pojawiło się drugie demo ;-)
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Usunięty »

Ewunia wykonała bardzo ładną ikonę do gry :-D
Obrazek
W tejże kuli widać inną piłkę. Ikona nawołuje idealnie do piłki oraz do tego, że "bez sensu". (Bezsens jest w tym, że w kuli jest piłka :-) ).
Co do innych zmian to nie za wiele zrobiłem, żeby się chwalić :-)
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: PInroz »

Hej Enter jak tam idą pracę nad Bez Sensu 3 - Krótka Piłka :?:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Usunięty »

Z wielkim bólem przyznaję się, że do tej pory dodałem tylko jeden przedmiot "sos tabasco", a tak to nic nie zrobiłem.
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Usunięty »

Zrozumiałem trudność tworzenia tejże gry. Tu nie chodzi o systemy walk, nie chodzi o mapping, ani o fabułę czy też grafikę. Chodzi o to, że gra nabiera sensu xD
Zdradzę rąbek tajemnicy: do zrobienia beta 3 została mi tak na prawdę jedna rzecz do ukończenia, chodzi o to, że to będzie scena gdzie się kończy demo. Jednak będzie beta 3, a drugim demem będzie dużo różnic czy udogodnień - gra po prostu będzie bardziej dopracowana (np. dodam więcej ryb do łowienia, przedmiotów, sekretów, rozwinę oraz poprawię fabułę, postaram się gracza wprowadzić w świat gry, będzie więcej NPC, którzy będą dawali podpowiedzi, zrobię kolejne modyfikacje cen oraz miejsc do expienia, zrobię w końcu więcej pobocznych misji, które też będą wprowadzać w świat gry, itd. :-D ). W skrócie: zależy mi, żeby to demo było jak najbardziej dopracowane, żebym nie musiał zbyt wiele zmieniać, aby zrobić pełną wersje.

Ok. Koniec gadania, czas na działanie ;-)
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: PInroz »

EnterVPL pisze:Ok. Koniec gadania, czas na działanie
Już się nie mogę doczekać, bo coś czuję że będzie naprawdę warto :wink:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Usunięty »

Mała poprawka do tego co wcześniej napisałem. To nie beta tylko alpha xD Ale tam mniejsza.

Dziś, albo jutro wypuszczam wersję testową alpha 3. Jeśli jest ktoś chętny zobaczyć to co do tej pory zrobiłem (choć tego zbyt wiele nie ma) to zapraszam do zgłoszenia się do testów tutaj na priv, discordzie lub przez FB https://www.facebook.com/entervpl (przycisk "wyślij wiadomość").
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Usunięty »

Moja gra jest zaczyna być na etapie "koniec zabawy z skryptami i poprawianiem tego co już się ma".
Robiłem też drobną optymalizację. Głównie fabułę miałem na przełącznikach. Teraz głównie opiera się to na zmiennej.
A teraz uraczę wam skrinami :-)
Obrazek
(Wczytanie gry z poziomu gry. Gra podpowiada, która notka jest aktualna oraz pokazuje postęp w wątku fabularnym (w demo będzie max 12). Nie trzeba wchodzić w statystyki, żeby zobaczyć ile PD brakuje do następnego poziomu. W okienkach zmieniłem szatę graficzną. Z tym co tutaj widać, zrobię drobne poprawki, ale też mówię, że nie za wiele zmieni się w tym menu.)

Obrazek
(Taka gra słowna. Mam nadzieję, że każdy rozumie :-))

Obrazek
(Parter wieży Maga Andrzeja kwitnie życiem. Obecnie jest tam więcej ludzi niż w mieście, ale ja to zmienię xD)

Obrazek
(Zrobiłem formę napisów końcowych (czyli jeszcze nie są oficjalne))
Jak widać, niewiele gry zrobiłem, ale za to teraz będzie mi ją łatwiej tworzyć, bo jest mniej poplątana :-D
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Usunięty »

Witojcie po dłuższej przerwie!
Bez Sensu 3 będzie miało 3 części. Każda kolejna będzie zawierała każdą poprzednią. Będzie to działało na zasadzie przenoszenia "sejfów" (screen nr 2 poprzedniego postu wytłumaczy dlaczego sejf, a nie save). Zabieg podzielenia gry na 3 części polega na tym, że gra w ogóle będzie miała prawo zaistnieć :-)

Takie będą oficjalne nazwy trzech części Bez Sensu 3:
  1. Smoki Pradawnych
  2. Pustynia Heron
  3. Krótka Piłka
Części Smoki Pradawnych i Pustynia Heron to będą demówki, a Krótka Piłka to będzie pełniak.

Będzie 100% kompatybilność między wersjami (a przynajmniej mam taką nadzieję), ponieważ nie planuję dodawać kolejnych skryptów i usuwać tych co już mam.

Odgapię od Revliska to, że można zdobywać różne typowe przedmioty kradnąc je z domów NPC, aby potem ich używać :-D
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: PInroz »

Rób, rób Enterku bo zapowiada się naprawdę nieźle :wink:

Wiesz co, z wersji testowej pamiętam że są trzy grywalne postacie :roll: Proponuję dodać jeszcze jedną postać by utrzymać ten magiczną granicę drużyny w postaci czterech członków lub dodać więcej grywalnych postaci by gracz mógł ich sobie zmieniać wedle swoich gustów :-D Proponuję również pobaw się maskami świetlnymi i odcieniami ekranu, doda to zupełnie nowego klimatu. :roll:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Usunięty »

Raczej w efekty graficzne nie będę się bawił, bo to w RM różnie wygląda, a czasem nawet nie wygląda.
Będzie do zdobycia czwarta postać, będzie to mag (a w zasadzie magiczka) z kręgów magów z wieży maga Andrzeja, ale więcej o niej napiszę później, bo nawet nie zrobiłem jej implementacji w grze ;-)
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Usunięty »

Utalentowana, młoda magiczka z kręgów magów z wieży maga Andrzeja czczących i kontemplujących sens istnienia oraz moc ich przywódcy - Weronika będzie dość prostą postacią do zdobycia. W pewnym momencie gry będzie to już wymuszone, aczkolwiek zawsze będzie można ją znaleźć (zdobyć) w dowolnym momencie gry.
(Mam nadzieję że napisałem zrozumiale ostatnie zdanie :-P )

Prace nad grą idą mi bardzooo powoli. Chęci stworzenia kolejnego demo w tym roku są coraz mniejsze, ale jeszcze nic straconego. Nadal są szanse, że wyjdzie owe demo w ciągu tych 4rech miesięcy ;-)
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: PInroz »

A jak się prezentują mapki :?: Poprawiłeś coś graficznie, czy lepiej teraz to wygląda :?: Tak się pytam, bo gra jest ambitna, lecz jak dla mnie lokacje mało dopracowane :roll:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
ODPOWIEDZ