Pogromca II: Złodziej Kamienia [XP]

Pełne Wersje i Dema - RM2000, RM2003, RMXP, RMVX(A). Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: Kleo, Dragon Kamillo, GameBoy

Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Kontakt:

Pogromca II: Złodziej Kamienia [XP]

Postautor: HGS » 17 cze 2016, 00:36

Obrazek

Pogromca II: Złodziej Kamienia

DEMO JUŻ DOSTĘPNE!

=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=
TYTUŁ: Pogromca II: Złodziej Kamienia
DEMO: https://drive.google.com/open?id=19FI3T ... lnm5vjvKte
SILNIK: Rpg Maker XP
WERSJA: 2.0
JĘZYK: PL
TECHNOLOGIE: Gimp, Paint, Imperator I (Game systems)

Zwiastun demo:

Spot reklamowy:

System kolorów i budowania w grze:

Ciekawe rysunki w księgach i na tablicach ogłoszeń

Obrazek
Spoiler:

Obrazek
Spoiler:

Obrazek
Spoiler:

Obrazek
Spoiler:

Obrazek
Spoiler:

Obrazek
Spoiler:

Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 13 lis 2017, 15:35 przez HGS, łącznie zmieniany 53 razy.
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Grentos

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 3)

Re: Pogromca Pustki II: Złodziej Kamienia [XP]

Postautor: Grentos » 17 cze 2016, 00:39

Wow. Zapowiada się genialnie. Nie mogę się doczekać !
Awatar użytkownika
Filipus Magnus

Postautor: Filipus Magnus » 17 cze 2016, 00:41

Prezentuje się zacnie, bardzo oryginalne sprity postaci ;)
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)

Postautor: Amelanduil » 17 cze 2016, 02:19

Tej... ale ten Patronite to jest jakiś bardzo nieśmieszny żart, prawda?
Bo... no poważnie, kto w taki sposób zbiera na proces tworzenia gry?
Obrazek
Awatar użytkownika
Kitabake
Kontakt:

Postautor: Kitabake » 17 cze 2016, 10:07

Wszystko wygląda dosyć obiecująco. Graficznie prezentuje się lepiej, niż pierwsza część ;)
Trzymaj tak dalej ^^.
Trailery/Facebookowe Strony - proste rzeczy a budują fajną otoczkę.
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Gedharm

Postautor: Gedharm » 17 cze 2016, 10:30

Pierwsza część zgodnie z moimi oczekiwaniami okazała się być słabą próbą stworzenia klona Titan Questa z naleciałościami z Wiedźmina i paru innych erpegów. Za to Pogromca Rustki 2 przynajmniej fabularnie wydaje się być dużo ciekawszy od jedynki, ale mimo wszystko mam spore obawy o mechanikę i te wszystkie bajery w stylu czasu liczonego w godzinach, latach oraz pór roku (Matko Boska), czy tych wszystkich umiejętności (szyderstwo i cwaniactwo? wut). + fakt, że
Moja wróżba: za dużo mechanicznych zapychaczy i za mało elementów wykonanych porządnie. Chyba, że naprawdę wszystkie najpoważniejsze bolączki poprzedniej części zostaną poprawione.
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
HGS

Kontakt:

Postautor: HGS » 17 cze 2016, 10:36

Możecie być spokojni. Mechanika gry już jest gotowa. Wszystko co miało być pierwotnie w grze już jest. Teraz tylko powstają przedmioty, jest tworzony balans ekonomiczny i można zaczynać z linią fabularną. Co do większej ilości szczegółów i to ulegnie zmianie, gdyż za dużo było rozdanych informacji o tytule pierwszym i dlatego zainteresowanie również nie było takie jak zakładałem. Spodziewajcie się godnego następcy, który pójdzie o dwa kroki dalej.

Pozdrawiam
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
PInroz

Postautor: PInroz » 17 cze 2016, 17:22

Zapowiada się nawet ciekawie. Co tu dużo gadać czekam z niecierpliwością :mrgreen:

Gedharm pisze:Pogromca Rustki 2

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)

Postautor: Prometherion » 18 cze 2016, 17:54

Pierwszą część przeszedłem, nie powiem, że z wielkim entuzjazmem, ale z dobrymi przypuszczeniami na przyszłość. W dwójkę zagram, liczę tylko na znaczny progres w kwestii dialogów i zadań, oraz usprawnionego menu.
Awatar użytkownika
HGS

Kontakt:

Postautor: HGS » 19 cze 2016, 01:32

Prometherion - Niezmiernie mnie to cieszy, że dotrwałeś do końca :)

Korzystając z okazji, czy macie pomysł jak zapełnić pustynię? Wiem dość niestosowne pytanie, ale patrząc na mapę świata w rejonach, w których porusza się postać nie było w starożytności dosłownie nic, tylko piasek. Pod ziemią coś będzie, ale co dać na powierzchni. Pomysły? Burza mózgów :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Deathwing

Liga Mapperów Sezon I (miejsce 1) Sezon II (miejsce 2) Sezon IV (miejsce 3) Sezon V (miejsce 1); TA Sprite Contest 3 (miejsce 1); TA Sprite Contest 2 (miejsce 1)(miejsce3);
Kontakt:

Postautor: Deathwing » 19 cze 2016, 10:36

Zależy co masz na myśli pod pojęciem starożytności, bo to w cholerę długi okres. Nie wiem też na jakie mapy patrzyłeś, ale w czasach Imperium Rzymskiego było sporo miast w Afryce Północnej, głównie oczywiście na wybrzeżu. Tu masz dobrą mapę, którą możesz się posiłkować: http://www.ancient.eu/map_pelagios/ Gorzej ze Skandynawią, bo tam raczej nie znajdziesz rozwiniętej cywilizacji. Na pewno nie masz co liczyć na osady Wikingów ;) Kolejny pomocny link: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kultura_nordyjska Tyle co do faktów. Tak naprawdę możesz wrzucić na te tereny cokolwiek i nikt się nie przyczepi, biorąc pod uwagę, że Twój projekt to bardziej fantasy niż odwzorowanie rzeczywistości.
Awatar użytkownika
RavenInvazion
Kontakt:

Postautor: RavenInvazion » 19 cze 2016, 13:41

Ta część zapowiada się w mym mniemaniu o niebo lepiej... Mam nadzieję, że interfejs będzie bardziej przejrzysty, gdyż mapy już widzę się poprawiły.

Co do map... Rozumiem, że gra dzieje się w 'fantasy quasi-mitologicznej' starożytności, to jednak historycznie Rzymianie nigdy nie dotarli na półwysep Skandynawski... Będziesz musiał naprawdę wymyślić powód, oraz co tam ma się znajdować. A pustynię możesz ograniczyć do traktów pomiędzy wioskami, umieszczając wejścia do podziemi gdzieś obok... A w innym końcu jaskini zrobić wyjście na powierzchnię prowadzącym do odległej oazy pełnej... czegokolwiek zapragniesz.
Obrazek
"Nie znam się na iniekcji transmetylonianu interpolarnego."
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Postautor: Jazzwhisky » 19 cze 2016, 13:50

Popieram, może odpuść tym pustynnym terenom, a skup się na dokładnym opracowaniu wybrzeża, tam na tym zestawieniu brakuje zaznaczenia map w miejscach, gdzie właśnie mogłyby być najciekawsze lokacje.

Poza tym w tych wielkich piachach można napotykać karawany, oazy, dzikie ludy ew. już jakieś bardziej fantastyczne twory, w stylu gigantycznych skorpionów (i masy innych świństw), prehistorycznych budowli (quasi-piramidy) czy siedlisk nomadów.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
HGS

Kontakt:

Postautor: HGS » 21 cze 2016, 20:30

Odpowiadając komuś wyżej na komentarz
A kto powiedział, że Rzymianie będą na pustyni, czy północnych terenach? :D
Rzymianie pojawią się jedynie tam gdzie Syrakuzy, a reszta to Kartagina i plemiona barbarzyńskie

Przy okazji. Jak oceniacie przekaz informacji w tym wydarzeniu?
Każdy rozumie o co chodzi?

https://youtu.be/EtZDMBSE-ls

Muzyka w grze to autorstwo mojego nowego partnera.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special (zwycięstwo)

Postautor: Kleo » 21 cze 2016, 22:07

HaxoTV pisze:Każdy rozumie o co chodzi?
Czy każdy, to nie mam pojęcia. Ja to rozumiem tak: bohater przychodzi do knajpy po zlecenie, po czym okazuje się, że wezwała go stara znajoma, której zebrało się wspominki. W trakcie tychże on zauważa, siedzących przy stoliku obok, dwóch podejrzanych, obcych typów. Za chwilę jeden z nich urywa drugiemu łeb, a bohater ni stąd, ni zowąd czuje się zobowiązany poprowadzić w tej sprawie śledztwo, więc porzuca znajomą i rusza pobawić się w detektywa. Literki w dialogach są niemożliwie małe i ciężko się je czyta, więc możliwe, że coś mi umknęło.

Dialogi są kiepsko napisane, już w pierwszej części takie były i to drugi z zasadniczych powodów, dla których jej nie ukończyłam (pierwszy to BS, a trzeci to menu). Naprawdę, dobrze by grze zrobiło, gdyby w ekipie zagościł ktoś, dla kogo oczywiste jest m.in. to, że: http://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/b-b-mn ... ;5375.html

Muzyka jest w porządku, podoba mi się.

Wróć do „Gry”