[VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Revlis »

Po co trzy razy zaczynałeś? Wystarczyło przesłać mi swój save do naprawy, tak jak zrobili to pozostali xD (wyślij na prv.)
Za questa dostaje się ulepszenie dwóch podstawowych umiejętności dla kociej mordy.
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Yoroiookami »

Pofarmiłem sobie i udało mi się ukończyć maratony. W sumie bardzo fajne, bo każdy przeciwnik ma trochę inną mechanikę. Walka z Szymkimem i panem goblinem bajeczna. Fajnie by było gdyby każdy maraton miał takiego unikalnego przeciwnika i specjalną nagrodę oprócz fragmentów kodu po ukończeniu. Choćby przedmiot związany z tą dodatkową postacią. Chciałem też wspomnieć o tym, że punkty akcji czarnego eksplodera nie uzupełniają się po wizycie przy pomniku. No i jego umiejętność 'ignorująca obronę' jest chyba najgorszym skillem w grze, bo zadaje śmieszne obrażenia.
Może ktoś inny znalazł dla tego zastosowanie. :>
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Revlis »

Z tą umiejętnością to gafa w opisie z mojej strony. Jej użycie na przeciwniku nie ignoruje obrony, tylko efekt Gardy (nieśmiertelność).
Raz użyta może zdjąć ją do końca tury. O ile teraz nie wydaje się to zbyt użyteczne (gdyż przeciwników używających Gardy można by
wyliczyć na palcach), to w przyszłości pojawią się wrogowie używający ładowanych ataków podczas których nie będą mogli zostać
zranieni, lub bossowie przywołujący przeciwników - tzw. Tarczowników bez pokonania których nie będzie można zranić głównego bossa.
Ale ignorowanie obrony też nie jest jakąś złą umiejętnością - myślę że poprawię statystyki w edytorze i zostawię to tak jak jest, a
wspomniane Przełamanie Gardy (bo tak to nazwę by nikomu nie myliło się z ignorowaniem obrony) bohater zdobędzie dopiero później.
Naprawienie pomników to nie problem. Dodatkowy przedmiot na koniec maratonów w istocie planuję, jednak nie zamierzam go dodawać
do czasu ich ukończenia (planuję po 7 walk w każdym, w ostatniej aktualce było chyba po 5). Dzięki za rady.
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
Athanor
Posty: 150
Rejestracja: 22 mar 2014, 08:13
Lokalizacja: Krypta
Kontakt:

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Athanor »

Nie śledzę tematów z grami, ale przeglądając sobie tę produkcję, zauważyłem, że jakimś cudem ja się w tej grze znalazłem (czemu?).
Jeśli po tych 6 stronach gra zdołała uporać się ze sporą ilością błędów, to w sumie dobra okazja na rozpoczęcie gry i zabawienie się przez jakiś okres czasu, dawno nic nie ogrywałem RMowego. Zabieram się do pobierania i najprawdopodobniej napiszę parę zdań gdy skończę (ale tylko parę zdań, więcej nie umiem).

PS: Kątem oka dostrzegłem na jednej stronie mój battler na podstawie profilowego, nie jestem zwiedzony odwzorowaniem rycerzyka poniżej :P
Spoiler:
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Revlis »

Nie widzę obrazka bo mi się nie otwiera, ale wnioskuję że jest to Lancelot (type Berserk) z serii Fate (w tym roku wychodzą aż 3 nowe serie).
Ogólnie, wszystkie battlery staram się wzorować na tym jak postrzegam poszczególne osoby - pomagają w tym wypisywane zainteresowania,
stworzone przez nich projekty, czy nawet ich strony internetowe. Jeśli widzę że ktoś umieścił wybrany obrazek jako swojego awatara, z
pewnością nie umknie to mojej uwadze i będzie swego rodzaju inspiracją (do pewnego stopnia).
Także ten (ekhm) Nexis (ekhm, ekhm)...
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Yoroiookami »

Spoiler:
Chyba wiem co masz na myśli Revlis. Najbardziej mi się podobał motyw z Zombikiem.
Obrazek
Obrazek
Usunięty

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Usunięty »

Jak będzie wyglądał Nexis w grze? :>
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Revlis »

Jestem w tej chwili (a konkretnie do połowy lutego) całkowicie zajęty, a czas na robienie czegokolwiek w RM
mam jedynie w weekendy. Niestety, oznacza to poślizg w kwestii udostępnienia dalszych przygód AM. Nie
wiem ile dokładnie wyniesie opóźnienie, chociaż nie przewiduję więcej niż dwa tygodnie od początku nowego
miesiąca. Aby pokazać że prace mimo problemów posuwają się do przodu, udostępniam kilka sc. z postępami.
Spoiler:
Spokojnie, dalsze przygody powinny ukazać się wkrótce.
A przynajmniej jeszcze w tym roku.
Tak myślę... :roll:
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Yoroiookami »

:lol: Tekst Nexisa mnie zabił. No i wreszcie ktoś mnie zamknął. :>

P.S.
Nie śpiesz się, bo i nawet na seriale fani czekają cały rok.

P.S 2
Tylko nie lunateruj.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Preki »

Czy tylko mi wyrzuca grę podczas jednej z losowych walk (które nawiasem mówiąc, są wyczerpujące jak na początek gry) zaraz po wyjściu z miasta?
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Yoroiookami »

Preki pisze:Czy tylko mi wyrzuca grę podczas jednej z losowych walk (które nawiasem mówiąc, są wyczerpujące jak na początek gry) zaraz po wyjściu z miasta?
Ucieczka bardzo często działa. Na co najmniej 10 prób, tylko raz mnie potwór zatrzymał. Także jeżeli jest trudno, to z tego skorzystaj. :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Revlis »

Przetestowałem wszystkie walki z tego etapu i nie napotkałem takiego problemu. Czy
korzystasz ze starszej wersji gry, lub przenosiłeś zapis ze starszej wersji gry? Jeśli nie,
możesz mi powiedzieć przy którym spotkaniu występuje błąd (z jakimi przeciwnikami
w grupie) i w jakich okolicznościach (przy użyciu umiejętności itp.)?
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Preki »

Gra którą pobierałem jest w najnowszej wersji. Przeciwnicy to jakieś zombie i szkielety, nie pamiętam dokładnej nazwy. Gra wykrzaczała się na samym początku walki, zaraz po ukazaniu się wrogów.
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Revlis »

OK - nie mam pojęcia co to może być. Możesz przesłać mi swój save na prv. ?
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Revlis »

Mam chwilowo problemy techniczne związane w dużej mierze ze skanerem, dlatego nie zamierzam żadnego
upka umieszczać jeszcze przez jakiś czas (nie można wszak spóźnić się dwa razy...)

Mogę za to powiedzieć, że dla wytrwałych masochistów przygotowuję coś specjalnego - przeciwnika, z którym
zmagania trwać mogą kilka razy dłużej niż z pozostałymi, umieszczonymi już w grze. Oczywiście wiązać się
to będzie z niesamowitą monotonnością, dlatego też wspomniany przeciwnik będzie posiadał aż...
Spoiler:
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
ODPOWIEDZ