[VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

[VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Revlis »

Obrazek
Obrazek
Wersja RM: RPG maker VxAce
Gatunek: RPG
Czas gry (dema): Około 2 godziny (lub około 8 jeśli znasz kod)
Wersja: Demonstracyjna [0.7]
Do 2030 r. powinienem to jakoś skończyć. Może.

Obrazek
Kontynent RM od zawsze miał wiele problemów - ciągłe napływy nieświadomych forumowiczów, walki między zwolennikami ewentów i skryptów, działalność wywołujących bugi chochlików, czy nawet przekomarzania się szanowanych osobistości. By na kontynencie zapanował jako taki porządek, twórcy wybitnych kombinacji zdarzeń, oraz pisarzy kodu gry, po raz pierwszy zaczęli ze sobą współpracować by stworzyć idealnego strażnika, którego obecność stałaby się symbolem pokoju i dobrobytu. I udało im się. Nie obeszło się jednak bez ofiar, które w wyniku eksperymentów z substancją znaną jako Amelinium, zostały zamienione w nieludzko wyglądające defekty. Przez lata kraina RM znajdowała się w stanie pokoju, więc strażnik po wypełnieniu swojej służby udał się na zasłużoną emeryturę. Aby mieć pewność że w przypadku kataklizmu powołany zostanie nowy strażnik, jego twórcy stworzyli artefakt o niesamowitej mocy - Pas Ultimy - którego posiadacz automatycznie zyska miano i godność największego koksa w całej krainie. Mało który z jej mieszkańców wie, że ów artefakt ma zamiar zdobyć... Nikt inny jak jeden ze wspomnianych już defektów.
Obrazek
Amello Morello - znany także jako Defekt Amela oraz Ameliniowy Berserker, jest wynikiem eksperymentów, które zostały na nim przeprowadzone lata temu, w celu stworzenia idealnego strażnika dla kontynentu RM. Mimo iż wielu użytkowników uważa go za wynaturzenie, nie przeszkadza mu to zbytnio - buzujące w jego krwi Amelinium napełnia go uczuciem głębokiej urazy do wszystkiego, co się rusza. Na jego szczęście ma w sobie także coś z bohatera, także udaje mu się kontrolować agresję. No, przynajmniej do pewnego stopnia. Jego celem jest skompletowanie Pasa Ultimy i pokazanie światu, że nawet ktoś taki jak on, powinien być szanowany.

Mr. Slime - znany także jako Mały Brudny Brzydki Slime (to jego imię i nazwisko). Jako jeden z najsłabszych potworów, które na co dzień można spotkać w projektach, jest nieustannie poniżany i mieszany z błotem, gdziekolwiek się uda. Pogodził się już z faktem że jest popychadłem, ale jak na swój stan jest osobą bardzo pozytywnie nastawioną do życia. Po przybyciu do miasta znanego jako Ultima, spotyka Amello, który pomaga mu dostać się do środka koloseum by obejrzeć mającą tam miejsce walkę. W zamian, Slime oferuje nowo poznanej osobie oprowadzenie jej po okolicy. Wąsy i kapelusz, które nosi Mr. Slime, są oczywiście sztuczne - im mniej osób wie że jest Slime'm, tym lepiej.

Obrazek
Podczas gry będziemy kierowali drużyną składającą się z Amello, Mr. Slime'a, oraz kilku wciąż nieznanych osobistości. Celem Amello jest skompletowanie Pasa Ultimy, który ważny jest tylko wtedy, gdy jego właściciel zdobędzie wszystkie siedem gwiazdek, które do niego pasują. Ów świecidełka zostały rozrzucone po całym kontynencie, a w ich posiadaniu są tak zwani Mistrzowie Walk, czyli siedem osób uważanych przez twórców pasa za największych koksów, będących najbliżej statusu strażnika. Każdy z nich znajduje się w wydzielonym obszarze na kontynencie, także w czasie swoich podróży zwiedzimy takie miejsca jak np. Gospoda RM, Ultima, Goniec, czy nawet Dolina Zwierciadeł (miejsce, gdzie ożywają postaci z zamieszczanych na forach projektów). Prócz tego dochodzą także mniej ważne lokacje, takie jak Góry Zapowiedzi (miejsce gdzie spoczywają nigdy nie opublikowane projekty) nawiązujące w pewnym stopniu do makerowych forum. Na naszej drodze stanie wielu przeciwników - większość z nich ma status bossów, więc łatwo nie będzie.

Obrazek
Standardowy system walki turowej, nastawiony w dużej mierze na walki z przeciwnikami o statusie bossów (w skrócie, denerwujących warchołów zajmujących 3/4 ekranu). Większość posiada charakterystyczną mechanikę odróżniającą ich od pozostałych bossów. W grze spotkamy także czwórkę Ultra-Bossów, którzy zaskoczą nas niemal godzinnymi walkami (rzecz jasna opcjonalnymi) z aż siedmioma transformacjami. Istnieją trzy poziomy trudności, które zmieniać można w dowolnym momencie na mapie. Wyższy poziom trudności zaowocuje oczywiście lepszymi zdobyczami (lub satysfakcją, jeśli ktoś jest w tajemnicy masochistą). Prócz tego istnieją wydzielone obszary (widoczne dla gracza) na których można zostać zaatakowanym przez grupę stworów - głównie ku możliwości zbierania złota. Walki są więc wymagające dla tych, którzy wymagających walk oczekują. Wszystkie grafiki przeciwników oraz tła robiłem sam, więc wypada zaznaczyć że nie każdemu przypadną do gustu.

Obrazek
Spoiler:
Obrazek
Spoiler:
Obrazek
Wersja [0.7] ważąca 136 MB:
* Po pobraniu w menu może pisać wersja [0.6.1] - po prostu zapomniałem dopisać.
http://www.mediafire.com/file/btpz9wh41 ... 0.7%5D.exe
Szczególne podziękowania (za testy, porady i zmuszanie mnie do ciągłych aktualizacji) dla:
Puszka Okruszka Yoroiookami.
Cyckoznawczyni Kleo.
Nekrofila Deathwinga.
Natręta Necromo.
Imperatora kamery Entera
(wymienione wyżej osoby zostaną umieszczone w creditsach - jeśli kiedyś gra zostanie skończona...)
Ostatnio zmieniony 10 gru 2017, 18:30 przez Revlis, łącznie zmieniany 43 razy.
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Amelanduil »

Obrazek
(A właściwy tytuł to Baron von Szlamm, tak dla zainteresowanych :roll:)
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Revlis »

Przewidziałem że jak zwykle podejdziesz to mojej produkcji z niesamowitym pesymizmem,
dlatego od razu zapewniam, że ciebie w tej grze nie spotkamy. :lol: Jesteś
jedynie kilkukrotnie wspomniany przy kilku okazjach.
Jeśli nie chcesz grać, nie graj.

Nie musisz traktować wszystkich rzeczy tak poważnie. A już w internecie, to ho ho... :wink:
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Amelanduil »

"Poważnie" traktował bym tę grę, gdyby była bardziej zabawna od mojego poprzedniego postu :v
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
pakitos
Posty: 151
Rejestracja: 26 sie 2009, 08:15
Lokalizacja: kraina sera

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: pakitos »

Fabuły nie komentuję :x
Graficzki wrogów fajne, mam nadzieję, że walki wypadną dobrze, bo chyba to one będą kwintesencją rozgrywki?
@EDIT: Aha, tu jest download! :lol: Przyzwyczaiłem się do tego, że na forum są same zapowiedzi, no to czas pobrać i zagrać.
co
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Yoroiookami »

Gra jest naprawdę barwna i fajna. Nawet jeżeli humor nie przypadnie wam do gustu, nadal pozostaje klimacik i wymagające walki. Szczerze polecam często używać opcji Obrona, bo większości walk się zwyczajnie bez tego wygrać nie da. :lol:

Bardziej się rozpiszę jak już przejdę całość.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Kleo »

Grałam na łatwym, a i tak nie było jakoś szczególnie łatwo (raczej w sam raz).
Pasuje mi twoje poczucie humoru, dialogi fajnie się czyta i choć w sumie poza walkami (no, jest jeszcze zbieranie resztek i opróżnianie skrzynek <3) nie ma nic do roboty, to gra nie nudzi. Grafika i mapy są ok (fajne te battlery), muzyka też, choć zdaje mi się, że ma różną głośność, no i kawałek do walki z Mistrzem Ultimy wybitnie denerwujący wybrałeś (a trzeba go słuchać dość długo, nawet w wersji łatwej). Krótko mówiąc - polecam i czekam na ciąg dalszy, a na koniec małe błędy, tudzież inne uwagi:
Spoiler:
A tak przy okazji - czemu Upadek Ultimy jest wykreślony z GF?
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Revlis »

1. Amello ma dwie prawe ręce.
WOW :shock:
Edytowałem go wielokrotnie i tego nie zauważyłem...
Aż mi trochę wstyd...

Za uwagi oczywiście dziękuję. Postaram się w miarę możliwości dostosować do nich zawartość
demo, oraz przyszłe etapy. Sam poprosiłem o wykreślenie z listy Upadku Ultimy, ponieważ
zakończeniem gry był... jego brak. Nie uważam więc by była to produkcja warta czyjegoś
czasu (zwłaszcza na Golden Forkach). Uczę się jednak na swoich błędach (a robię ich
nienaturalnie dużo...), dlatego myślę że część klimatu uda mi się przenieść do AM.

Jeszcze raz dzięki. Cieszę się, że się podobało :wink:
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Usunięty

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Usunięty »

Ja pozwoliłem sobie nagrać grę. No cóż. Wiadomo, że nie umiem walczyć w RM'ówkach (grałem na łatwym), ale dialogi jak najbardziej są ok. Graficznie gra też dość dobrze się prezentuje. Niestety umarłem na pierwszej walce i nic dalej nie widziałem. Zaskoczyło mnie to, że ten przeciwnik
Spoiler:
Gdzieś na tych wszystkich początkach znalazłem błąd w jednym słowie.
Spoiler:
@EDIT
Spodobał mi się humor występujący w grze. Dość ciekawe nawiązania zostały umieszczone. :-)
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Revlis »

Myślę o zrobieniu osobnej rubryki w temacie opisującej taktyki na poszczególnych wrogów. Zobaczę, jak
z pierwszym przeciwnikiem poradzą sobie pozostali (a jego poziom trudności obniżany był najwięcej razy).

Na razie, szybka solucja dla osób które mają z nim problemy (czytasz na własną odpowiedzialność):
Spoiler:
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Kleo »

Revlis pisze:1. Amello ma dwie prawe ręce.
WOW :shock:
Edytowałem go wielokrotnie i tego nie zauważyłem...
Nie jestem pewna, czy dobrze mnie zrozumiałeś, ale nic dziwnego - nie wypowiedziałam się szczególnie precyzyjnie. Amello ma dwie prawe ręce w menu ekwipunku. :)
A Upadek Ultimy był w porządku, świetnie się bawiłam przy tej grze, podobnie zresztą, jak przy obecnej. No i ten... Poza Dragonem, z którym przegrałam (a i to w końcówce), żaden przeciwnik nie sprawił mi większych kłopotów, więc walki na pewno nie są tak trudne, jak twierdzi EnterVPL.
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Revlis »

Dobrze zrozumiałem (teraz jak patrzę na menu to w istocie, rzuca się w oczy).
Wygrana z Dragonem jest możliwa, ale tak jak on sam wspomniał - nie jest
to walka, którą można wygrać od razu. Do walk treningowych wraca się
dopiero po jakimś czasie - nie ma potrzeby forsować się w demo. Co
prawda wygrana z nim daje dodatkową umiejętność i 10 Fragmentów Kodu,
ale widzę że nie były one jakoś szczególnie potrzebne.
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Yoroiookami »

Udało mi się przejść grę na sejwie który już miałem przy testowaniu. Nie wiem jaki poziom trudności ale obstawiam, że łatwy. Zostało mi w sumie tylko pokonanie Dragona Kamillo, ale udało mi się za pierwszym razem. No i z mistrzem ultimy było podobnie.
...nie jest to walka, którą można wygrać od razu.
Ekhu. Może to dlatego, bo dużo farmiłem. Na końcu miałem 100HP więcej, najlepszą zbroję i kilka przedmiotów leczniczych.

Gra jest fajowa. Szkoda, że to tylko demo. Dopiero na samym końcu zrozumiałem, że Mr. Slime może używać skryptów jako czarów i że warto mu zainwestować w Książkę albo ten podstawowy skrypcik. I dopiero na końcu wpadłem na to, żeby Morello dać drugą broń do ręki. :lol: Mimo to jakoś mi się udało i miło by było, gdyby gra wyszła za kilka miesięcy. Chociaż przy ilości pracy na jedną gwiazdkę, mam wątpliwości. :I
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Revlis »

Update (29.11.2016) Wersja 0.0.8

Mniejsze zmiany:
- Amello ma już normalne ręce.
- Blokowanie titli zostało naprawione.
- Ikonka regeneracji została zmieniona.
- Naprawiono multum ortografów.
- Obniżono poziom trudności pierwszego przeciwnika (po raz kolejny...)
- Dodano kilka dodatkowych przedmiotów i lokacji w Ultimie.

Większe zmiany:
Nowy region - Stara Ultima:
- Około 40 min. dodatkowej gry.
Spoiler:
Link do demo został już zaktualizowany. Nową
wersję można pobrać z pierwszego posta, lub
bezpośrednio tutaj:
http://www.mediafire.com/file/pr19lsp3h ... 0.8%29.exe
Jeśli komuś udało się ukończyć poprzednią wersję gry, może spróbować
przerzucić swój save do nowszej, lub użyć mojego:
http://www.mediafire.com/file/xuutbem9h ... 04.rvdata2
*Wszystko przechodziłem na poziomie trudnym.

Kolejny update dopiero za miesiąc.
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Yoroiookami »

Będziesz robił tę grę na raty? :lol: Jeżeli to będzie jeden update na gwiazdkę w grze to będziemy ją pobierać jeszcze przynajmniej pięć razy. Ja wolę poczekać aż skończysz całość. :> <3
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ