[XP]Powrut Nawróconego Smoka: Powrót

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nexis
Posty: 58
Rejestracja: 01 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

[XP]Powrut Nawróconego Smoka: Powrót

Post autor: Nexis »

Po zakończeniu prac nad niskobudżetowymi produkcjami, takimi jak Wiedźmin 3 i Cyberprank 2077, nasz zespół
zabrał się wreszcie za coś poważnego.

Powrut Nawróconego Smoka: Powrót to spin-off słynnej Smoczej trylogii, jego akcja toczy się 3 lata świetlne przed
początkiem oryginalnej sagi.

Fabuła:
W świecie, w którym za każdym rogiem czekają na ludzi niebezpieczeństwa i niepotrafiący rymować podróżnicy,
stary mak lodu przyjmuje zlecenie na smoka. Terroryzuje on okolicznych mieszkańców, a na to nie można
pozwolić. I tak oto, bohaterski mak ognia wyrusza na przygodę, podczas której zmierzy się z nieżyjącym już
przeciwnikiem, spróbuje znaleźć sobie żonę, a nawet znajdzie lecznicze przedmioty w kufrze.

Gra oferuje:
- mapy
- bohaterów
- muzykę
- walki
- przedmioty
- rozmowy
- ekran tytułowy
- kolędy
- i inne wspaniałości.

Screeny:
Spoiler:
Download:

http://www.mediafire.com/file/ebi91hdun ... Powrót.exe
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [XP]Powrut Nawróconego Smoka: Powrót

Post autor: Noruj »

A jednak potrafisz napisać słowo "powrót". Twoje gry to kwintesencja trollingu, ale szacunek, że Ci się to nie nudzi :)
Obrazek
Usunięty

Re: [XP]Powrut Nawróconego Smoka: Powrót

Post autor: Usunięty »

God job!
Tak jak tradycja nakazuje: w tej grze też umarłem (nie byłbym sobą, gdybym nie umarł xD), ale za drugim podejściem grę przeszedłem. Znalazłem wszystko to co gra oferuje, więc nie mam co do tego zastrzeżeń, że owa produkcja spełnia moje oczekiwania. Humor tutaj jest dość.. swój? losowy? Nie wiem jak to powiedzieć.
Choć krótko się grało, to jestem zadowolony, że to co towarzysz Noruj napisał o tej grze też jest prawdą :-)

A! i tak jak sobie grałem to całkiem przypadkowo nagrałem gameplay :>
Spoiler:
Awatar użytkownika
Nexis
Posty: 58
Rejestracja: 01 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [XP]Powrut Nawróconego Smoka: Powrót

Post autor: Nexis »

EnterVPL, dzięki za nagranie, poprawiło mi humor. Co do powodów zerowego odzewu, to akurat proste - najbardziej
wybitni twórcy doceniani są dopiero po śmierci, dlatego wszyscy użytkownicy czekają ze swoimi komentarzami na
moment mojej śmierci.
Usunięty

Re: [XP]Powrut Nawróconego Smoka: Powrót

Post autor: Usunięty »

Czyli komentują twoją grę zza twojego życia uznałem cię za nie wybitnego twórcę? Wybacz :<
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [XP]Powrut Nawróconego Smoka: Powrót

Post autor: PInroz »

SIEMA WSZYSTKIM! Przed wami recenzja gry Nexisa. Pewnie zastanawiacie się, dlaczego wstawiam ją tutaj, a nie na Gonica RM :?: Ravenone, twierdzi że nie ma sensu umieszczania recenzji gry, która jest czystym trollem. I zaproponował mi bym recenzje wstawił pod tematem z grą. A z racji tego że nie chciałem wyrzucać tego tekstu do śmietnika, to postanowiłem go tutaj wstawić :roll:

Powrut Nawróconego Smoka: PowrótNexis
(PInroz)

data wykonania: grudzień 2013
maker: XP
gatunek: przygodowa

http://www.mediafire.com/file/ebi91hdun ... C3%B3t.exe

CYTUJĘ: ''Po zakończeniu prac nad niskobudżetowymi produkcjami, takimi jak Wiedźmin 3 i Cyberprank 2077, nasz zespół zabrał się wreszcie za coś poważnego. '' KONIEC CYTATU ;) I tak o to przed wami najwybitniejsza produkcja autorstwa Nexisa zawitała na Gonica RM ;D

Fabuła prezentuje się tak: Pewien czarodziej bierze od rycerza zlecenie na zabicie smoka który terroryzuje okolicznych mieszkańców. I tak o to nasz dzielny magik musi przemierzyć spory kawał świata by dotrzeć do owego smoka. No dobra trochę przesada, bo cała gra składa się z dwóch lokacji o maksymalnej powierzchni 20x33 kratek. Natomiast sam mapping jest bardzo ubogi, więc nie spodziewajcie się epickich map oraz olbrzymich połaci lokacji zachęcających do eksplorowania. TO NIE TA LIGA ;D

Na szczęście o innych aspektach gry można powiedzieć o wiele więcej. Na przykład o zawartej w tej grze muzyce. Melodyjka z menu głównego i muzyczka towarzysząca nam podczas ''EKSPLORACJI'', jest nawet przyjemna do słuchania, lecz nie mogę już tego powiedzieć o nutce która dodaje nastroju podczas walki. Jest to RAP, jakiegoś Afroamerykańskiego rapera która ma na zadanie dodawać klimatu podczas epickiej walki ze smokiem, niestety podczas walki wybijała ona mnie z rytmu, przez co pokonanie smoka, przestało być satysfakcjonujące. Zdecydowanie taka muzyka nie pasuje do gry, nawet jeżeli jest to swojego rodzaju parodią. Z koleji jeżeli chodzi o grafikę, tutaj gra pod tym względem, nie powala, a raczej jest dość przeciętna. Jednak nie mówię że to źle. Odpowiednio wykorzystanie podstawowych zasobów graficznych może przynieść wiele korzyści, lecz niestety nie w tej produkcji. Gra też posiada spory plus w postaci ulepszonego systemu walki, który wyróżnia się na tle z pośród innych tego typu produkcji. Warto tujaj też wspomnieć że postacie w grze bez przerwy próbowały mówić wierszem, co według mnie, dodaje to grze pewien urok.

Przestaje już pisać o Powrut Nawróconego Smoka: Powrót ponieważ, ta gra jest tak krótka że o mało co to bym zaspojlerował wam całą grę ;D Jednak czy warto w nią zagrać. Jak już wcześniej pisałem, to krótka gierka, która może zając wam max 10 minut, więc polecam w nią zagrać, jako typowy ZABIJACZ czasu.

PLUSY:
+ System walki
+ Postacie mówiące wierszem
+ Nexis potrafi napisać Powrót przez U zamknięte :D

MINUSY:
- RAP towarzyszący nam podczas walki

FABUŁA: 2/6
GRAFIKA: 2/6
KLIMAT: 2/6
MUZYKA: 3/6
MECHANIKA: 3/6

ŁĄCZNA OCENA: 2+

Obrazek Obrazek
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Usunięty

Re: [XP]Powrut Nawróconego Smoka: Powrót

Post autor: Usunięty »

Czemu tak słabo? Tylko 2+?! Tuż to lepsze od Wrót Arkany jest. Może gra jest krótka, ale przynajmniej nie jest tak mocno rakowa :-P
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: [XP]Powrut Nawróconego Smoka: Powrót

Post autor: Jazzwhisky »

Na to co napisał ravenone (ravenone!) trochę brak słów, ale coraz lepsze te teksty - https://www.facebook.com/RMNewsPL/posts/343909619377502, najpopularniejszy news tego miesiąca. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
goblin!!!
Posty: 200
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:40
Lokalizacja: Odległa ziemniaczana republika

Re: [XP]Powrut Nawróconego Smoka: Powrót

Post autor: goblin!!! »

Przybyłem, zagrałem, przeszedłem.

Dużo rzeczy opisanych gra zawierała, tylko nie mogę się wypowiedzieć na temat muzyki, bo zawsze wyłączam i włączam własną XD.
Pełna ironia teraz
Powrut smoka to gra stulecia która zasługuje na ocenę 1410 na 42 możliwe punkty nauki.
Gra ta jest kwintesencjo gry w samej sobie. Nie zawiodłem się.
Co do palenia lodem...można zionąć lodem, ale o paleniu nie słyszałem. Jakaś najnowsza technologia smocza? Czy może to smok z Czarnobyla? A może to jakiś anty-lut z temperaturo 10^36 tysięcy stopni Celsjusza? :?:
Nasz mak jest iście charyzmatycznym bohaterem. Można go porównać do Dzeralta czy Beziego.
A teraz na poważnie.
Gra jest za krótka. O wiele za krótka. Trochę mnie to martwi...
Nie zawiodłem się na grze, bo nie miałem dużych oczekiwań.
Końcowa ocena:
???/10
Gra dobra jak 3 deka drożdży. A jako, że drożdże są nieopisywalnym bytem to ocena to 3 znaki zapytania.
Polecam jako gra do krótkiej wizyty na "tronie".
Tyle od mnie.

Szybkie ps:
Czekam na kontynuacje jeżeli takowa będzie :lol:
Przybyłem, zobaczyłem, wystrzeliłem gdzieś w kosmos.
~ Prawdopodobnie Chruszczow, o Łajce.
ODPOWIEDZ