[RMXP] The Sundered Eternity

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Zablokowany
Awatar użytkownika
Glorion
Posty: 57
Rejestracja: 06 gru 2015, 17:04

Re: [RMXP] The Sundered Eternity

Post autor: Glorion »

Ja proponuję twórcy The Sundered Eternity poza założeniem teczki oczywiście (albo dwóch :lol: ) założenia też dzienniczka ucznia w którym będą wpisane uwagi oraz oceny od HGS. Wszystkie wpisy powinny być sumiennie podpisywane przez rodziców. W wypadku jakiegoś naruszenia tego obowiązku zgodnie z dekretem z dnia 36 lipca 2020 roku zostanie wezwany przez sąd najniższy okręgowy (i kwadratowy też). Jakiekolwiek próby uniknięcia obowiązku wiązać się będą z kolejnymi represjami 8)
Obrazek
Niezapomniana Przygoda Tom 1
Informacja dla moderatorów:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Rykes

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 2)
Posty: 135
Rejestracja: 31 gru 2016, 10:00

Re: [RMXP] The Sundered Eternity

Post autor: Rykes »

@HGS Wszystkie pliki twojego autorstwa oraz twojego zespołu zostaną usunięte z gry. Przepraszam za moje niedopatrzenie. Całą sprawę wyjaśniłem na priv.
Awatar użytkownika
Rykes

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 2)
Posty: 135
Rejestracja: 31 gru 2016, 10:00

Re: [RMXP] The Sundered Eternity

Post autor: Rykes »

Noruj pisze:W jaskini po sztormie brakuje pliku "PPII-16-Jaskinie" - gram i raczej poradzę sobie z tym sam, ale mógłbyś się tym zająć, bo to raczej podstawowa kwesta i pierwsze minuty gry.
Naprawione.
Prometherion pisze:Jestem na wyspie, po wejściu w menu i zakładkę rozdaj punkty wywala błąd, menu_scene_costam. Są też błędy z warstwami, drzewa zanikają pod skałami chociaż rosną na nich. Co do dubbingu - to nigdy nie przekonam się do niego w wersji amatorskiej zwłaszcza w gierkach spod rma, po prostu brzmi śmiesznie, a kapitan to majstersztyk :) Poza rozrywkowym aspektem raczej jest niepotrzebny. Jak pogram więcej to dam znać.

PS. Pasuję, co i rusz wywala mi jakieś błędy skryptowe. Czekam na łatkę
W folderze z grą jest plik README.txt i tam m.in. wspomniałem o wadliwej właściwości zakładki "Rozdaj punkty". Czy mogę wiedzieć jakie to błędy skryptowe, poprosiłbym screeny z gry na priv tu lub na Discordzie. Nie jestem przecież Duchem Świętym :-D
Glorion pisze: Gra jest pełna wszelkiego laga tudzież nieścisłości.
1) Będąc w statku jest takie miejsce (w górnej części dolnego pokładu) gdzie jak wejdziemy odpalają się creditsy. Przez chwilę pomyślałem, że to koniec dema.
2) Na wyspie jest pełno kratek przez które nie można przejść. Albo tam są miny, a bohater jest uważnym saperem, albo tu się dzieje coś dziwnego.
3) Część roślin da się zbierać, a część nie. Skąd mam wiedzieć które rośliny zbierać?
4) Spotkałem 2 myśliwych. Gdy mówi starzec o tym, że jego kolega jest gburowaty, to w dubbingu mówi, że jest grobowaty, a nie gburowaty.
5) Spotkałem orka w lesie. Ciekawe zdarzenie. Obejrzałem jego obóz, obklikałem ognisko i jego rzeczy. Czemu nie, bo wydawał się całkiem spokojny. Gdy jednak dotknąłem go, zaatakował mnie. Czemu nie zrobił tego wcześniej?
6) Chyba jednak wiem czemu mnie wcześniej nie zaatakował. Przygotowywał swój ostateczny atak tj. atak errorem. Mniej więcej po rundzie walki otrzymuję atak skryptowy.
7) Przy próbie rozdawania punktów bohatera również otrzymuję podobny atak. Ta umiejętność chyba jest efektywna, bo moje menu również nauczyło się go.
8.) Po wielu rzeczach da się chodzić.
9) W jaskini jest jakiś kostur z czaszką? Chcę go wziąć! Czemu tam nic nie można było wziąść?
10) Wyszedłem z jaskini. Wreszcie światło! Hurra! Hm.. no, ale w sumie wrócę się na chwilę do tej jaskini. Jedno pytanie: czemu nagle się wszystko rozjaśniło? Teraz ponura jaskinia wygląda jak ,,Oświetlona Jaskinia".

8) Błąd logiczny: bohater został zmyty ze statku, rozumiem, sztorm i te sprawy. Ale jedna rzecz mnie zadziwia. Czy naprawdę trzeba było wywalać tę zbroję? Miecz może zgubić, ale zbroję???
1) Naprawione.
2) Naprawione.
3) Postaram się to jakoś załatwić ale niczego nie gwarantuję.
4) Błąd aktora głosowego, ot co. Raczej tego nie naprawię :-)
5) Pewnie jeden ze skryptów nie zadział, powinien cię zaatakować. Postaram się naprawić.
6) Naprawione.
7) To samo co u Prometheriona, w folderze z grą jest plik README.txt i tam m.in. wspomniałem o wadliwej właściwości zakładki "Rozdaj punkty".
8.) Postaram się naprawić.
9) To taka niewykorzystana lokacja, miało tam być jedno z początkowych zadań ale z tego zrezygnowaliśmy a jaskinia została.
10) Nie ma już jaskinii :cry:
Adrapnikram pisze:Zacząłem nową grę i wywaliło mnie bez intra do aresztu jakiegoś w mieście.
Czekam na łatkę.
Naprawione, chociaż bardzo dziwne że coś takiego miało miejsce.

Dziękuję wam bardzo za uwagi, porady i zgłaszane błędy. Jeśli ktoś znalazł jeszcze jakieś proszę śmiało pisać. Szykujemy wersję 1.1.
Ostatnio zmieniony 25 gru 2017, 13:11 przez Rykes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: [RMXP] The Sundered Eternity

Post autor: Jazzwhisky »

Dobra, nie żebym potrzebował, czy miał ochotę, ale muszę dorzucić kilka zdań, tak żeby zamknąć przynajmniej kilka kwestii.

@Haxo - nie łudzę się, że jakoś to na Ciebie wpłynie, ale czuję się zobowiązany - ta forma komunikacji, którą przyjąłeś, przynajmniej na forum, jest przeciwskuteczna, nie tylko w tym przypadku. Ludzie zamiast skupić się na fakcie, że twoje materiały zostały wykorzystane, edytowane i opublikowane bez twojej zgody, gadają teraz o tym, jak znów wykorzystujesz ten moment na kreowanie swojej osoby. Nikt nie zabrania Ci mieć śmiertelnie poważnego podejścia do swojej pracy, zakładania teczek, pilnowania dokumentacji, głowy uniesionej wysoko itd. itp. Ale twoja forma zwrócenia uwagi na to, co się dzieje, mogłaby być znacząco inna, widziałem niejeden list wzywający do zaprzestania podobnych praktyk od całkiem poważnych, globalnych firm, który nie miał takiego podniosłego, oficjalnego tonu i kształtu, to było zdecydowanie niepotrzebne. Postaraj się pamiętać, że mimo wszystko GRMA oznacza forum i społeczność niekomercyjnych, amatorskich twórców, którzy tworzą hobbystycznie. Stąd ciężki język formalny i/lub prawny będzie odbierany źle, nawet groteskowo, tak samo, gdyby w czasach, gdy ganiałeś po podwórku, ktoś groził Ci prokuraturą, CBA i rodzicami, bo podeptałeś trawnik. Noruj napisał bardzo zwięźle w czym rzecz. Hmm, wiem, że nie jest to istota sytuacji, ale w tym trochę sęk, ta forma sprawiła, że komentarze zaczynają odnosić się głównie do niej, chyba możemy się zgodzić nikt nie chciał tego efektu, prawda?

@Reigh - niestety muszę wnikać w takie rzeczy głębiej niżbym chciał, tu (nie)szczęśliwie nie trzeba strasznie dużo, by sprawę grafik (i tylko do tego się odnoszę) ocenić jednoznacznie. W tym wymiarze wszystko, co opisuje Haxo mocno się potwierdza, muszę też dodać, że w ogóle nie wygląda to na niedopatrzenie. Niemniej, postaram się nie znęcać, choć mam takie poczucie, że kiedyś taka historia zakończyłaby się bardzo, bardzo ostro ze strony ekipy forum (pewnie przesadnie). Póki co - usunąłem linki do downloadu (co - pewnie powinienem dodać - przekłada się na brak start tytułu w GF) i przerzuciłem temat ponownie do Zapowiedzi, zachęcam do powtórnej publikacji, gdy sprawa będzie absolutnie czysta.

W razie dalszych wątpliwości wymagających mojego udziału - zachęcam do kontaktu przez PM, nie nakręcajmy niepotrzebnej dramy, zwłaszcza dziś i w tym momencie roku, proszę.

edit-dół
To samo, gdy w twoim życiu dzieje się coś zupełnie nieistotnego. :)
Te sytuacje są nieporównywalne, ale w drugą stronę i serio - tematem jest projekt, będę wdzięczny za wypowiedzi ściśle o Zapowiedzi/grze.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [RMXP] The Sundered Eternity

Post autor: PInroz »

A niech mnie DRAMA :shock:

HGS przyczepia się z powodu praw autorskich, a co mają powiedzieć wysokobudżetowe studia których utwory pojawiają się w praktycznie każdej grze z pod RPG Makera :roll: :?:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
bartu13
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2016, 18:45

Re: [RMXP] The Sundered Eternity

Post autor: bartu13 »

Wyluzujcie wszyscy, nic sie nie stalo ale takie sprawy zalatwia sie inaczej. Z racji ze forum lubi bardzo czesto najezdzac na HGS, postawcie sie na miejscu haxo, robicie wlasne zasoby od 0 meczycie sie i ktos wrzuca je do swojej gry i nawet nie wspomni tego w creditsach. Jasne gra darmowa ale nawet w takim przypadku zasoby posiadaja pewne licencje autorskie, ile razy sciagajac skrypt ktos zamieszcza czy jest to free to use czy credits czy jak commercial to tam np. contact. W tym przypadku zasoby na pewno nie byly free to use a forme ich uzycia trzeba bylo ustalic z autorem. Napisanie wiadomosci nie bylo by takie ciężkie. No nic wszyscy jakies lekcje z tego wyciagną. Projekt chętnie sprawdze, zycze autorom sukcesów, a nawet moze w przyszłości wydania gry jako komercyjnej.

Ps. Jak pozyczyliscie jakies skrypty z pogromcy 2 to napiszcie do mnie, pw(ZAYKO Gameworks), nie chce mi sie sprawdzać kazdej linijki jak jakis detektyw hahah. Na pewno sie dogadamy. A jak nie pozyczaliscie to tez spoko :D

Wesołych Świąt wszystkim!
Awatar użytkownika
Rykes

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 2)
Posty: 135
Rejestracja: 31 gru 2016, 10:00

Re: [RMXP] The Sundered Eternity

Post autor: Rykes »

Sprawa już skończona. Wyjaśniłem wszystko z Haxo prywatnie. Nie, nie pożyczaliśmy żadnych skryptów PP2 :-) Wszystkie grafiki i utwory zostały usunięte, chociaż na ten drugi aspekt miałem pozwolenie Dawida a miejsce HGS w napisach końcowych i tak jest. I racja, wszyscy wyciągnęli wnioski. Robi się tu trochę śmietnik, więc przydałoby się posprzątać :-D Do zainteresowanych pojawiła się nowa wersja dema gry bez plików HGS i z kilkoma poprawkami, które udało mi się wprowadzić a wiadomo mało czasu bo dzisiaj wigilia.
Awatar użytkownika
Glorion
Posty: 57
Rejestracja: 06 gru 2015, 17:04

Re: [RMXP] The Sundered Eternity

Post autor: Glorion »

Skoro nalegasz... oto screen z ataku skryptowego. Ostrzegam - naprawdę potężna umiejętność.
http://prntscr.com/hrw7s9
Obrazek
Niezapomniana Przygoda Tom 1
Informacja dla moderatorów:
Spoiler:
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: [RMXP] The Sundered Eternity

Post autor: HGS »

Reigh pisze:pojawiła się nowa wersja dema gry bez plików HGS
Jesteś absolutnie przekonany co do tego? :wink: :wink: :wink: Dajesz sobie rękę uciąć? :-D :roll: :wink:
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [RMXP] The Sundered Eternity

Post autor: Yoroiookami »

Dubbing(?) dużo lepszy niż się spodziewałem, ale nadal troszkę śmieszny. Taki prawdziwy "voice acting" nie jest taki łatwy. Głos Vlada moim zdaniem nie pasuje do danych mu postaci. Obstawiam bardziej coś w stylu poety, czy barda. Mimo wszystko miło mnie zaskoczyliście. :>
(Nie wiem kto podstawiał głos pod 'Elficką Kobietę', ale niech mi czyta bajki na dobranoc, bo uroczy głos. :I)

Więcej pewnie napiszę, gdy przejdę. Ale mimo drobnych błędów tu i tam, widać duży potencjał w projekcie. <3
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rykes

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 2)
Posty: 135
Rejestracja: 31 gru 2016, 10:00

Re: [RMXP] The Sundered Eternity

Post autor: Rykes »

Yoroiookami pisze:Dubbing(?) dużo lepszy niż się spodziewałem, ale nadal troszkę śmieszny. Taki prawdziwy "voice acting" nie jest taki łatwy. Głos Vlada moim zdaniem nie pasuje do danych mu postaci. Obstawiam bardziej coś w stylu poety, czy barda. Mimo wszystko miło mnie zaskoczyliście. :>
(Nie wiem kto podstawiał głos pod 'Elficką Kobietę', ale niech mi czyta bajki na dobranoc, bo uroczy głos. :I)

Więcej pewnie napiszę, gdy przejdę. Ale mimo drobnych błędów tu i tam, widać duży potencjał w projekcie. <3
Dzięki :-) Lada dzień pojawi się poprawiona wersja 1.1 z dubbingiem i bez niego.
Awatar użytkownika
Rykes

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 2)
Posty: 135
Rejestracja: 31 gru 2016, 10:00

Re: [RMXP] The Sundered Eternity

Post autor: Rykes »

Witajcie!
Dawno nie było od nas żadnych wieści a tymczasem nasz zespół przeszedł wiele zmian. "Stara gwardia" odeszła, wątek główny jest lekko przerabiany. Wątpimy by gra ukazała się na tegorocznym konkursie Golden Forków o ile w ogóle się odbędzie.
Dzisiaj chcielibyśmy Wam zaprezentować portret cesarza Virfurila, który wykonała nasza graficzka Angelika "alienexile" Kruczek. Virfuril będzie jedną z ważniejszych postaci w grze. Oczekujcie kolejnych informacji w najbliższej przyszłości! :-)
Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage na Facebooku: klik! oraz odwiedzenia naszego serwera dla fanów na Discordzie: klik!
Zespół Verve Bytes
Obrazek
Zablokowany