[VX] Kejbyl V

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Diablo »

Yoroi, jesteś mistrzem! Demo genialne! No i randka z Kleo... ciekawi mnie czy ona o tym wie? :-P

Minigierka z gotowaniem świetna, chociaż na poczatku nie łapałem o co chodzi, to potem ogarnąłem. Do skutku będę się bił o good end :v

Powodzonka ;3
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Crashykk »

Ciekawe, bardzo ciekawe. Widać, że jesteś w formie i jeżeli gra utrzymana będzie w takim stylu to jak najbardziej zagram. Zdobyłem True End, ale spróbuję też resztę.

Jedyne co mnie przestraszyło to te "DOKI DOKI" rytmy w title. D;
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Noruj »

Nie nazwałbym tego demem, to raczej mini-gierka przygotowana tylko na gfy, tak?:P Mam wrażenie, że ten fragment nawet nie pojawi się w finalnej grze. W każdym razie, ładne to - fajnie, że rozmowy różnią się nieco w zależności od stroju, a sama mini-gierka w gotowanie wyszła naprawdę fajnie (nawet poczułem się zainspirowany). Trochę za mało, żeby uznać to za grę, ale sympatyczny dodatek.

PS: mam wrażenie, że twoje scenówki to takie cmentarzysko Ultimy, te wszystkie Avary, Sunshiny, Lartariny - już są z nami tylko w twoich grach :P

edit:
Gra coś ze świętami ma wspólnego?XD
Nie wiem czym się różni demo od tego co zrobiłem
Nie wiem, dema raczej pokazują większy fragment rozgrywki, jeden queścior może i się łapię do tej definicji, ale dla mnie to za mało, sorry xP

PS: zaglądam na Ultimę, co ty, siedzisz mi za ramieniem i patrzysz co robię?XD
Ostatnio zmieniony 24 gru 2017, 21:11 przez Noruj, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Yoroiookami »

Noruj pisze:Nie nazwałbym tego demem, to raczej mini-gierka przygotowana tylko na gfy, tak?:P Mam wrażenie, że ten fragment nawet nie pojawi się w finalnej grze. W każdym razie, ładne to - fajnie, że rozmowy różnią się nieco w zależności od stroju, a sama mini-gierka w gotowanie wyszła naprawdę fajnie (nawet poczułem się zainspirowany). Trochę za mało, żeby uznać to za grę, ale sympatyczny dodatek.

PS: mam wrażenie, że twoje scenówki to takie cmentarzysko Ultimy, te wszystkie Avary, Sunshiny, Lartariny - już są z nami tylko w twoich grach :P
Noruj, ty Grinczu! Nie wiem czym się różni demo od tego co zrobiłem, ale jak wspomniałem przy wpisie na GFy, jest to jedno z zadań pobocznych w grze. :L
Fakt, że krótkie. Jak to zadanie poboczne. Jeżeli spojrzysz na nie pod względem długości to zawsze się zawiedziesz. Przynajmniej w Kabelku. Bo ilość opcji przedkładam nad samą długość. :III
Avar, Sunshine'ów i Lartarinek i tak byś nie zobaczył, bo nie zaglądasz na Ultimę. :lol: A mimo wszystko miło się wrzuca do gry te postaci. Trochę jak takie układanie kwiatków na cmentarzu. No i może kiedyś wrócą i zagrają. :>
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Jazzwhisky »

Chyba nie muszę mówić, jakie zakończenie uzyskałem i za którym razem? >:v

Spoiler-edit, bardzo krótkie, ale lubię dema tego typu, zasadniczo tak (w sensie wycinka gry, np. gdzieś ze środka) wyglądały często wersje demonstracyjne komercyjnych przygodówek kiedyś. :)

Ogólnie, tak jak w zapowiedziach, od tytułu bije przede wszystkim fajny design, humor i dopracowanie. Dokładnie to, czego mi trzeba, super.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Kleo »

A idź pan z tym gotowaniem, tak jak w życiu, wciąż coś przypalam albo nie dogotowuję i przez to nie mogę sama sobie zapewnić należytych warunków na randce. No i wciąż mam bad end(y)... :(
Więcej napiszę, jak uda mi się więcej osiągnąć... Czyli najpewniej nigdy...
Ach, i chcę więcej Kabelka, pączusiu. :D
Jazzwhisky pisze:Chyba nie muszę mówić, jakie zakończenie uzyskałem i za którym razem? >:v
Taa, myślałby kto... :*
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

[VX] Kejbyl V

Post autor: Yoroiookami »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
https://www.youtube.com/watch?v=ieSFxKf_Ohk

Obrazek

Obrazek
ObrazekObrazekObrazek


Obrazek
Wersja tekstowa:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 03 gru 2019, 23:17 przez Yoroiookami, łącznie zmieniany 8 razy.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sefiro

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo); Konrad Championship I (miejsce 2)
Posty: 93
Rejestracja: 20 wrz 2014, 14:22
Kontakt:

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Sefiro »

Ukończenie gry zajęło mi 14 godzin i nie był to zmarnowany czas. Bawiłem się świetnie.
Dołączyłem do Inkwizycji i miałem zakończenie "Bezkrólewie".

Podoba mi się obeventowanie lokacji, że na wszystko można kliknąć, nawet tam, gdzie nikt normalny by nie klikał.
Gdyby za obklikanie wszystkiego była nagroda, to na pewno bym ją zdobył xd
Pomysły na minigry i zagadki robią wrażenie. Karcianka też niezła, ale moim zdaniem mogłaby być trochę szybsza.
No i jak zawsze masa dobrego humoru. Szkoda, że już koniec, bo serio fajnie się grało.
Rób kolejną część, bo dzwonię na policję!
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Yoroiookami »

Cieszę się, że się dobrze bawiłeś. Jeszcze kiedyś jakąś grę zrobię, więc możesz spać spokojnie. :>

A to dla ciebie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: X-Tech »

Zająłem się pobiórką gierki po paru minutach rozgryzania, które kolorowe kółeczko w tej ścianie barwnych napisów przypominających zapowiedź jest downloadem. Niestety mam problem, bo system uznaje plik exe gry za uszkodzony, a więc 1 gb pobierania okazał się porażką.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Yoroiookami »

X-Tech pisze:Zająłem się pobiórką gierki po paru minutach rozgryzania, które kolorowe kółeczko w tej ścianie barwnych napisów przypominających zapowiedź jest downloadem. Niestety mam problem, bo system uznaje plik exe gry za uszkodzony, a więc 1 gb pobierania okazał się porażką.
Na samym dole pod kolorowymi kółeczkami przypominającymi zapowiedź, jest wersja tekstowa. Niepotrzebnie się męczyłeś. :>

Przykro mi z powodu niepowodzenia w pobieraniu. Może zagrasz w mój następny projekt.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: X-Tech »

Dobra odpalone. Ogólne wrażenia po parunastu minutach. Początkowo kompletnie nie widziałem o co tu chodzi xd


Muzę dobrałeś rewelacyjnie. Sama treść gry i to co się w niej dzieje jest dla mnie mało/średnio zrozumiałe, ale to w tym wypadku nie stanowi dużego problemu - są jasne questy do realizacji - wyznaczone. Nie mam pojęcia czy fora rmowe w tej grze to są jakieś miejsca w czasie i przestrzeni czy faktycznie internetowe miejsca, do których wchodzi się za pomocą pc/laptopów. Póki co nie widzę, aby ktokolwiek posiadał takowy sprzęt - więc zakładam, że nie wiem czym tutaj są fora internetowe. Gra jest napakowana dziwacznym humorem. Nawet jeśli nie śmieszy to jest tak absurdalnie dziwaczny, że aż skłaniający się do różnych zastanowień - ciekawe. Szybko jednak ten humor idzie podłapać i ze zdziwienia po pewnym czasie współtworzy klimat tej gierki. Kompletnie nie znam masy postaci, które tu pokazujesz - jakoś nie stanowi to większego problemu, bo i tak szybko stają się siłą napędową gry. Na pewno nie postarałeś się tutaj zanudzać. Choć elementy rozrywkowe są tu skromne są napakowane w hurtowych ilościach (dialogi/drobne efekty sytuacyjne itp.) Gra, której nie potrafię ocenić. Lokacje na zewnątrz czasem wydają mi się wręcz narzygane niż schludnie skomponowane, ale to mi tu nie przeszkadza. Po krótkim czasie zacząłem łapać ten wariacki klimat.Wciągnęło mnie w dziwaczny sposób niczym szalony interaktywny film/przygodówka. Zobaczymy dalej kiedy gra zacznie stawać się co raz bardziej rpgowa.

Ogólnie wg. mnie większość roboty robi tutaj ten wariacki humor, który atakuje w każdym elemencie gry połączony z dobrze dobraną muzą. Te elementy się wybijają i sprawiają, że łatwo jest połknąć haczyk. Raczej na pewno będę grał dalej. Nie dociera do mnie jednak, że specyficzne walory tej gierki w starciu z innymi grami mogły by okazać się dziwaczne - kiedy potraktuje się tę grę jako coś osobliwego - osobliwość w skali gierek wszelakich - nagle te walory tytułu zaczynają być jasne i zyskują wartośc samą w sobie. dziwne. bardzo dziwne. Wrażenia moje ogólne są pozytywne. Myślę, że największą wadą i zaletą tej gry jest to, że bazuje na postaciach z forum o rpgmakerze w dużej mierze (poza muzą i humorem, które są zaletą) Aha kolejną zaletą są różne perypetie humorystyczne pomiędzy licznymi postaciami - one też stanowią o sile tego tytułu co łatwo udało mi się zauważyć - nie raz te perypetie są siłą napędową fabuły. To naprawdę osobliwa gra. Specyficzna produkcja, którą trudno porównywać z innymi grami.

Raczej na pewno nie pozwoli się nudzić jeśli tylko skupimy się na licznych - perypetiach postaci. Gra jest przede wszystkim w swoim specyficznym dialogowo-szalonym konstrukcyjnym zamyśle DOPRACOWANA.

p.s. 2 RAZY prawie oplułem monitor ze śmiechu.
Ten humor miejscami jest bardzo szalony.
Autor ma predyspozycje na odwiedzenie białej celi bez klamek i w tym wypadku to jest komplement.
Scenki, które dotyczą postaci, które znamy z forum zyskują 200% do salwy śmiechu.
Im dłużej się gra tym gra robi się co raz lepsza.
Lokacje zewnętrzne nadal wyglądają dla mnie jak wyrzygane, ale to nie przeszkadza kiedy wczuję się w grę.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Yoroiookami »

Bardzo się cieszę, że humor w grze ci się spodobał, X-Tech.
Co do białej celi bez klamek, całkowicie się zgadzam. :>

Dzięki pomocy Ekharta udało się zmniejszyć rozmiar gry do 650MB.
Poniżej najnowsza wersja gry z kilkoma zmianami. :I

Download
Nowa wersja dalej w temacie!
Ostatnio zmieniony 03 gru 2019, 22:57 przez Yoroiookami, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: McLaren »

Gra wciągnęła mnie na maksa:) Mam jednak problem nie bardzo rozumiem zagadki Inre. Pomyślałem, że z pieńków zrobię coś w rodzaju lądu do odpalenia beczki spod drzwi ale nic z tych rzeczy. Wiecie o co w tym chodzi?
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Yoroiookami »

Miło mi, że gra wciągnęła. Co do zagadki, to podesłałem screena. :L
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ