[VX] Kejbyl V

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Yoroiookami »

Umieściłem na Ultimie, to tu także zamieszczę.

Mógłbym zamieścić obrazki kart do tej pory zrobionych, ale to by popsuło niespodziankę. A co do karcianki, na razie mam niestety tylko szkielet graficzny, bo i nie zdecydowałem się na 100% na mechanikę. Głównie przez ograniczone miejsce, bo gdyby ekran był szerszy, mogłoby być więcej niż jeden stwór jednocześnie.
Spoiler:
Pierwszy rodzaj karty to stwory przyzwane (istnieje do tej pory tylko sześć stworów 'mitycznych' czy tam z gier/projektów itp.) przez bohaterów, czy też bestie.
Drugi rodzaj to stwory po transformacji, których nie trzeba trzymać w talii, ale użycie wymaga dużej ilości many i stwora obecnego na polu bitwy.
Trzeci rodzaj to specjalny stworek (znaczek w lewym dolnym rogu) z efektem specjalnym. Takie stwory mają nieco niższe staty, żeby jakoś to zbalansować.
Czwarty rodzaj to przedmioty, które trudno zdobyć. Można przechowywać tylko jeden przedmiot jednocześnie i użyć go w dowolnym momencie. Większość z nich zwiększa po prostu statystyki.
Planuję też zaklęcia, ale jeszcze żadnego nie zrobiłem. :I

----------------------------------
Statystyki & Mana:
0 Many - 4 punkty
1 Many - 6 punktów
2 Many - 8 punktów
3 Many - 10 punktów
Transformacja - 12 punktów
Zdolności specjalne obniżają liczbę punktów o jeden.
Jedyna karta która łamie tę formułę to karta Ayene, ale to dlatego że ma efekt negatywny.

Nie wiem czy bawić się jakimś skryptem na zmianę wielkości okienka, czy spróbować to mimo wszystko jakoś ścisnąć. Bo gra w karty na takim ekranie z ruszającą się kamerą raczej nie jest przyjemna. >_>

To na razie tyle. x)
Przykro mi że nie mam nic bardziej konkretnego.

-----------------------------
EDIT
Prawie zapomniałem o kartach losu, które zostały dodane aby uprzykrzać życie graczom.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Taka karta jest dobierana raz na turę. Większość to "Spam", ale niektóre są niemiłe, a niektóre miłe. :>
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: PInroz »

Normalnie najlepsza część Kejbyla :mrgreen:

Czy ta karcianka powstanie też jako osobna gra, tak jak Gwint w Wiedźminie 3 :?:

No i co najważniejsze, czy będzie trzeba tak jak w Wiedźmin 3, zbierać przez całą grę karty, by zebrać własną talię :?:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Fear »

Graficznie karty i napisy wyglądają bardzo schludnie, spójnie i uogólniając bardzo dobrze. Karty z postaciami ze sceny, bardzo fajnie. Oby tak dalej. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to przydużo tych kwiatków/worków z mąką/pierdółek na mapkach z VX. Dawaj regularnie znać, bo czekam. =)
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Yoroiookami »

PInroz pisze:Normalnie najlepsza część Kejbyla :mrgreen:

Czy ta karcianka powstanie też jako osobna gra, tak jak Gwint w Wiedźminie 3 :?:

No i co najważniejsze, czy będzie trzeba tak jak w Wiedźmin 3, zbierać przez całą grę karty, by zebrać własną talię :?:
Będzie odblokowywanie poszczególnych kart i jakiś podstawowy deck. Tyle na razie wiem. No i jedna specjalna karta jest ukryta za sekretem. :wink:
Fear pisze:Graficznie karty i napisy wyglądają bardzo schludnie, spójnie i uogólniając bardzo dobrze. Karty z postaciami ze sceny, bardzo fajnie. Oby tak dalej. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to przydużo tych kwiatków/worków z mąką/pierdółek na mapkach z VX. Dawaj regularnie znać, bo czekam. =)
To jest coś takiego jak przydużo pierdółek? :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
INRE

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1) Dema (miejsce 3); Golden Forki Special III - Dema (zwycięstwo)
Posty: 128
Rejestracja: 10 mar 2012, 16:55

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: INRE »

Piąteczka już? Chyba mnie coś ominęło. W trzy części chyba grałem. Trójeczka już była taka bardziej "pro" niż dwie pierwsze. Ale jakoś te pierwsze dwie części bardziej zapadały w pamięć, nie wiem dlaczego. Karty wyglądają super i o ile nie przepadam za karciankami w grach, o tyle zbieranie nowych kart do kolekcji może być ciekawym urozmaiceniem (dla mnie: zbieranie kart > granie w karty)
Czekam
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Yoroiookami »

INRE pisze:Piąteczka już? Chyba mnie coś ominęło. W trzy części chyba grałem. Trójeczka już była taka bardziej "pro" niż dwie pierwsze. Ale jakoś te pierwsze dwie części bardziej zapadały w pamięć, nie wiem dlaczego. Karty wyglądają super i o ile nie przepadam za karciankami w grach, o tyle zbieranie nowych kart do kolekcji może być ciekawym urozmaiceniem (dla mnie: zbieranie kart > granie w karty)
Czekam
Zgadzam się. Pierwsza część jest moja ukochana. :roll:
A z tym kolekcjonowaniem to się postaram. :>
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Rave »

Yoroiookami pisze:
Rave pisze:Nie mogę się doczekać. Ta seria to legenda polskiego erema.
Trochę takie Miasteczko Nowoczesne. :>
Daj ty spokój. Kejbyl jest humorystyczną grą RPG z ładnymi mapkami.

Miasteczko nowoczesne jest "grą" RPG z obrzydliwymi mapami która próbuje być śmieszna ale jej to kompletnie nie wychodzi.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Noruj »

Moja ulubiona gra scenowa powraca. Can't wait.
Karty wyglądają super.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Yoroiookami »

Rave pisze:
Yoroiookami pisze:
Rave pisze:Nie mogę się doczekać. Ta seria to legenda polskiego erema.
Trochę takie Miasteczko Nowoczesne. :>
Daj ty spokój. Kejbyl jest humorystyczną grą RPG z ładnymi mapkami.

Miasteczko nowoczesne jest "grą" RPG z obrzydliwymi mapami która próbuje być śmieszna ale jej to kompletnie nie wychodzi.
Zejdźcie już z tego biednego Mateusza. :lol:
Noruj pisze:Moja ulubiona gra scenowa powraca. Can't wait.
Karty wyglądają super.
Dziekuje. :>
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Kitabake »

Rave pisze:
Yoroiookami pisze:
Rave pisze:Nie mogę się doczekać. Ta seria to legenda polskiego erema.
Trochę takie Miasteczko Nowoczesne. :>
Daj ty spokój. Kejbyl jest humorystyczną grą RPG z ładnymi mapkami.

Miasteczko nowoczesne jest "grą" RPG z obrzydliwymi mapami która próbuje być śmieszna ale jej to kompletnie nie wychodzi.
Mnie się wydawało, że "Miasteczko Nowoczesne" nie próbowało być śmieszne i właśnie dlatego było to takie zabawne. W chwili obecnej "Miasteczko Nowoczesne" jest już legendą. Wyznaczyło pewne standardy. Nie wyobrażam sobie tworzenia gier, bez porównywania do "Miasteczka Nowoczesnego" w tej chwili. To jest "Wiedźmin 3" polskiej sceny RM. Sam jestem fanem twórczości Mateusza. Nietuzinkowa osobistość.

Temat: [VX] Kejbyl V
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
ADI
Posty: 97
Rejestracja: 14 sie 2012, 15:59
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: ADI »

Po prawie rocznej przerwie od tego miejsca, postanowiłem wrócić i zobaczyć co tu się odpiepszaja :P
Paczam sobie a tu Kejbyl.... Łaaa! <3
Po czwartej części nie sądziłem że ujrzę jeszcze jedną.
Zapowiada się dość ciekawie, i szczerze mówiąc, spodziewałem się ze w końcu wykorzystasz ten pomysł z karcianką, ale nie w kolejnej części ów gry.
Cóż więcej pisać, liczę na twój humorek i podejrzewam że się nie zawiodę, jak i z każdą kolejną grą z serii.
Powodzonka, cierpliwości i zabawy przy tworzeniu :D
Obrazek
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: PInroz »

Odwiedzimy ponownie Starą Ultimę, Gospodę, nawet Zamek z pierwszej części. A do tego nieco specyficzną krainę Tsukuru.
Czy pojawi się też kraina o nazwie Goniec RM :wink: Tak się pytam z czystej ciekawości :roll: Swoją drogą fajnie by było gdyby kolejne części Kejbyl nie kręciły się tylko wokół Ultimy :roll: Np. straszne zło chce zapanować nad Tsukuru, Gonicem lub samą Twierdzą :| To by było miła zmiana i dla fanów serii i dla Kabelka który po raz piąty ratuje to samo :roll:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Yoroiookami »

W dodatku zwiedzaliśmy już Gospodę RM, więc raczej się nie zgodzę żeby to była odmiana, albo coś nowego. :|
Kable nigdy się nawet tu nie rejestrował, więc i tak już trochę to wszystko rozciągam.
PInroz pisze:Swoją drogą fajnie by było gdyby kolejne części Kejbyl nie kręciły się tylko wokół Ultimy :roll:
A to mnie szczególnie zdziwiło, bo to trochę jakby prosić żeby Harry Potter przestał w końcu chodzić do tego Hogwartu. :shock:
No ale Siedzibę Gońca zwiedzimy.
Obrazek

No i będą też inne miejsca. Nowa wyspa, trzy świątynie, Tsukuru...
Raczej będzie dosyć zwiedzania. Tak mi się wydaje. :L
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: PInroz »

Yoroiookami pisze:A to mnie szczególnie zdziwiło, bo to trochę jakby prosić żeby Harry Potter przestał w końcu chodzić do tego Hogwartu.
W Insygnia Śmierci, przestał chodzić do Hogwartu, w sensie uczyć się :roll: Więc czemu nie :lol:
Yoroiookami pisze:Kable nigdy się nawet tu nie rejestrował, więc i tak już trochę to wszystko rozciągam.
A tak z czystej ciekawości jakie gry stworzył :?: No bo tyle o nim słyszałem, a czy on jeszcze uczęszcza na Ultimie :?: Jeżeli tak to dawaj zaproś go na forum Tsukuru :mrgreen: niech się zarejestruje :wink:

I najważniejsze pytanie, ile jeszcze Kejbylów powstanie :?: :roll:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Yoroiookami »

PInroz pisze: A tak z czystej ciekawości jakie gry stworzył :?: No bo tyle o nim słyszałem, a czy on jeszcze uczęszcza na Ultimie :?: Jeżeli tak to dawaj zaproś go na forum Tsukuru :mrgreen: niech się zarejestruje :wink:

I najważniejsze pytanie, ile jeszcze Kejbylów powstanie :?: :roll:
Kabelek nie jest twórcą żadnych gier, z tego co wiem. Kabelek był zwykłym użytkownikiem, którego po prostu lubiłem. (Połowa homosiowych żartów z gier wzięła się z tego faktu)
Raczej już nie zagląda na forum, bo i nie ma za wiele czasu. Dlatego o ile pierwszą grę można uznać za prezent dla niego, pozostałe gry były już bardziej dla wszystkich. :L

A to już będzie ostatni Kejbyl. Może jeszcze kiedyś stworzę coś śmiesznego, ale nie z tej serii. No i mam też poważniejszy projekt w drodze.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ