[MV] The Tavern

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Aureus
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2017, 16:52
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[MV] The Tavern

Post autor: Aureus »

Cześć, drogie i drodzy! Dotychczas obracałem się głównie w anglojęzycznych kręgach związanych z RPG Makerem, a swój debiut na forum zacznę od przedstawienia tworzonej przez nas (i będącej blisko ukończonia) gry The Tavern. Jeżeli miewacie czasem ochotę na nieco mroczniejszy tytuł lub coś o rozbudowanej fabule, myślę, że Tawerna może Was zainteresować. Póki co powstaje jedynie wersja angielska, ale jeśli pójdzie dobrze ze sprzedażą, powstanie kilka tłumaczeń, w tym polskie.
The Tavern to eksperymentalna gra dark fantasy stojąca pomiędzy Visual Novel i RPG (niektórzy mówią też, że ma posmak przygodówki lub gry paragrafowej) - ma złożoną historię i rozbudowane dialogi z NPCami, ale też pozwala na sporo swobody, ekplorację otoczenia czy kolejność podejmowania wątków i wymaga podjęcia od kilkudziesięciu do kilkuset mniejszych lub większych decyzji.

Bohaterką gry jest najemniczka Nalia - samotna matka próbująca zdobyć dodatkowe oszczędności, by wraz z rodziną przetrwać zimę. Twoje dzieci potrzebują, byś wróciła, ale co zrobisz widząc zepsucie i okrucieństwa zewnętrznego świata?

Jakby nie spojrzeć, potwory, czarna magia i barbarzyńcy z południa są niczym w porównaniu z codzienną, ludzką podłością.

Historia zaczyna się, gdy napotykasz dziwną, stojącą na uboczu gospodę…
TheTavern01.png
Więcej informacji możecie znaleźć na http://www.moralanxietystudio.com/ ! : )
Większość osób kończy tę grę w obrębie 1.5-3 godzin i póki co myślimy o cenie w okolicach pięciu dolarów. Jeżeli nie jesteście pewne/-i, czy to gra dla Was, możecie pobrać nasze demo lub obejrzeć pierwszy przedpremierowy let's play.
TheTavern04.png
Proszę przy tym pamiętać, że gra jest raczej 18+ - zawiera dość ponurą historię, przemoc i wulgaryzmy.

Nie zamierzam spamować reklamami i większy update podam dopiero w okolicach premiery (pewnie w środku lipca), ale będzie mi bardzo miło odpowiedzieć na Wasze pytania czy uwagi.
TheTavern05.png
Dziękuję Wam za uwagę i życzę miłej niedzieli (dzisiaj Biedronka, do której poszedłem, była zamknięta bo zielone świątki - RIP).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: [MV] The Tavern

Post autor: Kryzz333 »

Podoba mi się zapowiedź i trailer. Może z tego być naprawdę coś - niedawno miałem przyjemność przechodzić dość (?) podobne w idei The Walking Dead więc jestem przychylnie nastawiony. Liczę, że wybory rzeczywiście będą interesujące i angażujące. Pod względem grafiki jest OK, dość klimatycznie.

Powodzenia.

P.S.
Dopiero teraz zauważyłem, ale ściągam demo i chyba jeszcze dziś wyrażę opinię.
I BTW, ale jak będzie sprzedawana The Tavern?

Przeniesione do działu Gry, demo zdecydowanie nam wystarczy. :)
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [MV] The Tavern

Post autor: PInroz »

Kryzz333 pisze:Przeniesione do działu Gry, demo zdecydowanie nam wystarczy. :)
Widać że większość woli darmowe demo niż płatnego pełniaka :lol:

Co do gry, zapowiedź kusi, trailer przyciąga do zagrania, jak znajdę czas to z pewnością ogram to demo, jednak nie wiem czy pokuszę się na płatną pełną wersję :roll: Może kiedyś się pokuszę lecz na razie cieszmy się darmową wersją demonstracyjną :wink:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: [MV] The Tavern

Post autor: Jazzwhisky »

PInroz pisze:
Kryzz333 pisze:Przeniesione do działu Gry, demo zdecydowanie nam wystarczy. :)
Widać że większość woli darmowe demo niż płatnego pełniaka :lol:
Chodzi raczej o zasady działu, standardowo tematy z demami lądują w dziale Gry, historycznie po prostu często prezentują się okazalej niż niejedna pełna wersja. Tak jak np. w tym przypadku? :)

Zapowiada się fajny kawałek gry. Co prawda nigdy nie załapałem po co w tytułach z cukierkowymi grafikami motywy typu 18+, no ale to może dlatego, że dawno jestem 18+ i jakoś mnie to nie rusza. W każdym razie - dzięki za wrzutkę, na pewno przejdę w chwili wolnego czasu i opiszę w szczegółach wrażenia.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Vodun
Posty: 73
Rejestracja: 19 kwie 2010, 22:08

Re: [MV] The Tavern

Post autor: Vodun »

Ściągnąłem i pograłem w demo, całkiem dobra gra. Nie zawiera najlepszego mappingu czy grafiki (na przykład twarzy) ale postacie, fabuła, świat wydają się na tyle ciekawe by wciągnąć na całą grę. Nasza bohaterka jest szczególnie ciekawa, ma interesującą przeszłość i cel do osiągnięcia. Język angielski w grze jest dobry, co prawda zmieniłbym toilet na outhouse(albo Jonathan ;) ), bardziej pasowałoby do czasów. Dziennik w formie przedmiotów trochę mi się nie podobał, wolałbym książkę z kartkami.

Tak jak polubiłem to krótkie demko (fajnie że opłaca się szpiegować, klikać w wszystko i obserwować świat) to do przedpremierowy gameplay trochę rozczarował mnie. Walka nigdy nie była przedstawiona dobrze w grach visual novel. Ale kto wie, może po prostu muszę osobiście zagrać w grę by go docenić.

Powodzenia w tworzeniu! Życzę dobrej pracy!
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: [MV] The Tavern

Post autor: Kryzz333 »

Przeszedłem demo i całkiem mi się podobało. Też zwracałem na początku uwagę na chibi-postacie, ale wkrótce przestało mi to przeszkadzać.
Wybory i dialogi są wciągające, choć demo jest krótkie i trudno przewidzieć czy są tak sensowne, jak wydają się w demo.

Prócz tego mam pewne wrażenie że w grze jest ciut za dużo tych wszystkich opisów i szczegółów (na raz). Mając na uwadze zalecenia starałem się sprawdzić jak najwięcej i równocześnie być ostrożnym. Oby właściwe informacje w grze nie tonęły w detalach. Z drugiej strony jeśli narzędziem poznania staną się wyraźne "wskazówki" z dziennika to też słabo.

Niemniej, czekam na grę i chętnie kupię. Chętnie zobaczyłbym nieco dłuższe demo, chociaż rozumiem, że to może być niemożliwe. Liczyłbym także na możliwość przeniesienia zapisu gry z dema do pełniaka.
Awatar użytkownika
Aureus
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2017, 16:52
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [MV] The Tavern

Post autor: Aureus »

Dziękuję Wam za opinie. Przeniesienie tematu mi nie przeszkadza, postaram się o tym pamiętać w przyszłości - przepraszam za naruszenie regulaminu.

Nie wyświetla mi się filmik, który próbowałem dodać na początku zapowiedzi. Czy u Was go widać? Jeżeli nie - możecie podać mi przykład, jak powinienem był go wstawić? : )

Zgadzam się, że gra by zyskała na ogólnej rekonostrukcji grafik, ale, niestety (dla nas), musieliśmy ograniczyć się do minimalnego budżetu. Zatrudnienie profesjonalnego grafika zdolnego nadać grze spójnego i wyjątkowego stylu było poza naszym zasięgiem, ale w przyszłym projekcie planujemy inne podejście - zależnie też od tego, czy gra przyniesie nam jakieś oszczędności i czy znajdziemy wydawcę. : )

A właśnie, padło pytanie o formę wydania. Szukamy wydawcy chętnego pomóc nam w zakresie marketingu. Gra na pewno trafi do małych, indie-friendly sklepów jak Itch.io, ale wstępnie podejrzewamy, że skusimy się też na przetestowanie nadciągającego Steam Direct. Tyle, że nie wiadomo jeszcze, kiedy wejdzie on w życie. ; )

Pozwolisz, Vodun, że ukradnę Ci ten "outhouse"? ; )
Awatar użytkownika
Vodun
Posty: 73
Rejestracja: 19 kwie 2010, 22:08

Re: [MV] The Tavern

Post autor: Vodun »

Aureus pisze:Pozwolisz, Vodun, że ukradnę Ci ten "outhouse"? ; )
NIE! Outhouse jest mój!! Nikomu nie oddam!!!

Ale tak serio, oczywiście. Miło że mogłem w czymś pomóc : P
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: [MV] The Tavern

Post autor: Jazzwhisky »

Aureus pisze:Nie wyświetla mi się filmik, który próbowałem dodać na początku zapowiedzi. Czy u Was go widać? Jeżeli nie - możecie podać mi przykład, jak powinienem był go wstawić? : )
Widać widać, wszystko gra, może to kwestia adblocka?

Steam Direct (kwestia najwyżej miesięcy) wydaje się być naturalnym krokiem, chociaż zanosi się na to, że wraz z nim wydawnicza konkurencja stanie się silniejsza niż kiedykolwiek. Przypominam ten artykuł - http://www.pcgamer.com/the-surprising-e ... -on-steam/, może być nieco pomocny. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [MV] The Tavern

Post autor: Kleo »

Zagrałam sobie i mam zdanie podobne jak poprzednicy - grafika rzeczywiście średnio klei się z klimatem, ale dość szybko przestaje to przeszkadzać, bo świat, choć na razie niewielki, to faktycznie jest mocno interaktywny i dzięki temu wciągający. Postacie są fajnie zarysowane, a i historia zapowiada się ciekawie. No i tak, jak Kryzz - zaczęłam się lekko gubić w nawale wskazówek i notatek, które zgromadziłam. Tak się zastanawiam, czy nie dałoby się ich może pogrupować w jakieś kategorie, czy coś? Tak żeby bardziej przejrzyście było, bo już w demie miałam wrażenie bałaganu, a jak pomyślę, że może być tego dużo więcej... :)
Awatar użytkownika
Aureus
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2017, 16:52
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [MV] The Tavern

Post autor: Aureus »

Dziękuję, Kleo!
Próbowaliśmy uporządkować wpisy w dzienniku w bardziej wyrazisty sposób - póki co są różne formy nazw i ikonki, ale myśleliśmy też o nadaniu im różnych kolorów. Niestety, nie bardzo dałem radę to zrobić, ponadto wyglądało to kiepsko (zwłaszcza uwzględniając, że są różne Window Skins do wyboru). Postaram się jeszcze raz to przeanalizować - może stworzę jakiś bardziej przejrzysty system.
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: [MV] The Tavern

Post autor: Kryzz333 »

Gdy na początku grzebałem w opcjach zwróciłem uwagę na te różne typy skórek okienek. Szczerze to nie wnoszą one niczego za bardzo i nie warto poświęcać dobrego dziennika dla nich.

Nie wiem na ile to jest możliwe w MV, ale czy nie pomogłoby ustawienie różnych "przegródek" na różne typy informacji i ew. jeszcze wewnątrz przegródek stosować kolorystykę dla różnych wątków.
Awatar użytkownika
Vodun
Posty: 73
Rejestracja: 19 kwie 2010, 22:08

Re: [MV] The Tavern

Post autor: Vodun »

Jeśli już siedzimy w kwestii dziennika to moja sugestia, jeśli mogę zaproponować.
- jako że dziennik to przedmioty (a dokładnie wpisy są przedmiotami) to można by dodać nowy typ przedmiotów, wskazówki lub pogłoski oprócz normalnego dziennika.
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: [MV] The Tavern

Post autor: Kryzz333 »

Hej, jak tam z projektem? Miał być niedługo, a miesiąc już ponad minął. Ja nadal czekam :-)
Awatar użytkownika
Aureus
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2017, 16:52
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [MV] The Tavern

Post autor: Aureus »

Kryzz333 pisze:Hej, jak tam z projektem? Miał być niedługo, a miesiąc już ponad minął. Ja nadal czekam :-)
Właśnie się zrorientowałem, że przez przypadek wyłączyłem obserwowanie tematu. Bardzo, bardzo przepraszam, że Ci nie odpowiedziałem. : ( Mieliśmy opóźnienie, gdyż, i nie żartuję, nasz wydawca pojechał na wakacje i potrzebował przesunąć premierę. : D

Komercyjnego sukcesu się nie spodziewaliśmy, ale jestem całkiem zadowolony z efektów. Zacząłem pisać dialogi do drugiej gry, pierwsze grafiki już powstają, życie gna dalej. : )

Tawernę można zakupić obecnie na Steamie. : )
ODPOWIEDZ