EDEN [XP]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

EDEN [XP]

Post autor: HGS »

EDEN

Język: PL
Silnik: RPG Maker XP
Typ gry: STRATEGIA / PRZYGODA / SYMULATOR BOGA
Producent: HGS
Data wydania DEMO: 09.12.2017


Krótki opis:
Zbliżają się GF'y i brakuje DEM w kategorii. Dlatego odświeżam swój stary projekt nawiązujący do słynnej gry Black and White. Jest to świetny czas, by odpocząć od Pogromców i w ciągu trzech dni postawiłem coś, co jest skromne, jest strategią i jest bardzo grywalne :) . Ta gra nie będzie posiadała samouczka niestety, dlatego opisze tutaj o co w niej chodzi.

Screeny:
Spoiler:
Obrazek
Zawieszam temat mojej gry na tym forum. Poprzednia treść, która tu była została zarchiwizowana. To co pozostawiam, to jedynie niezbędne minimum, by nie było kompletnej pustki. Jako, że nie można skasować własnych tematów, chcę by to uszanowano i nie przywracano poprzedniej treści tego tematu. Gra się będzie nadal rozwijała, jednak zmieniam miejsca publikacji moich projektów. Nie pojawią się również tutaj żadne nowinki związane z moimi projektami. Miło było, ale się skończyło.
STATUS PROJEKTU: W trakcie realizacji
STATUS TEMATU NA FORUM: ZAWIESZONY
Ostatnio zmieniony 22 sty 2018, 05:28 przez HGS, łącznie zmieniany 4 razy.
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Rykes

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 2)
Posty: 135
Rejestracja: 31 gru 2016, 10:00

Re: EDEN [XP]

Post autor: Rykes »

Czekam, będzie w co grać :-) Nie za bardzo trafiają do mnie strategie ale np. Age of Empires ograłem wszystkie części i bardzo chwalę. Zobaczymy jak to będzie z Edenem :-D
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: EDEN [XP]

Post autor: PInroz »

Uwielbiam strategie :mrgreen: Czekam z niecierpliwością :wink:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
goblin!!!
Posty: 200
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:40
Lokalizacja: Odległa ziemniaczana republika

Re: EDEN [XP]

Post autor: goblin!!! »

Brzmi na tyle ciekawie, iż czekam i będę pykał. Mam nadzieje szczerą, że wyjdzie dobrze, ale pewnie, znając już prawa świata, wyjdzie jak zwykle.
Powodzenia.
Przybyłem, zobaczyłem, wystrzeliłem gdzieś w kosmos.
~ Prawdopodobnie Chruszczow, o Łajce.
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: EDEN [XP]

Post autor: HGS »

Powiem szczerze, ze postawilem tutaj na grywalnosc i minimalizm. HUD jest skromny, a wszelkie dane dotyczace miasta znajduja sie w budynkach :-). Gra pozera czas, wiec radze na nia uwazac. To taki kradziej czasu. Otoczka audio jest skromna, ale poteguje efekt :-P
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
goblin!!!
Posty: 200
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:40
Lokalizacja: Odległa ziemniaczana republika

Re: EDEN [XP]

Post autor: goblin!!! »

HGS pisze:To taki kradziej czasu.
Złodziej zegarków :p.

Ogólnie z tego co wyczytałem mam wrażenie, że to będzie raczej ekonomiczna strategia. Czyż się nie mylę? Gdyż nic o wojsku nie widziałem.

Jeszcze dodaj spojlery do szkrinóff w poście i plik pdf z instrukcją z grą, dla takich ameb umysłowych jak ja, gdyż ten opis mimo, że dość dokładny, to mój muskkk, o ile jest, to pewnie czegoś nie zrozumie/przeczyta lub o czymś zapomni.
Przybyłem, zobaczyłem, wystrzeliłem gdzieś w kosmos.
~ Prawdopodobnie Chruszczow, o Łajce.
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: EDEN [XP]

Post autor: HGS »

goblin!!! pisze:
HGS pisze:To taki kradziej czasu.
Złodziej zegarków :p.

Ogólnie z tego co wyczytałem mam wrażenie, że to będzie raczej ekonomiczna strategia. Czyż się nie mylę? Gdyż nic o wojsku nie widziałem.

Jeszcze dodaj spojlery do szkrinóff w poście i plik pdf z instrukcją z grą, dla takich ameb umysłowych jak ja, gdyż ten opis mimo, że dość dokładny, to mój muskkk, o ile jest, to pewnie czegoś nie zrozumie/przeczyta lub o czymś zapomni.
W tej grze armia jest... zbyteczna xD :lol: :lol: :lol: Tutaj musisz imponować ludzikom za pomocą cudów :P
W grze pojawi się tryb Sandbox (bez przeciwnika) i kampanii z przeciwnikiem :). Może pokuszę się o banalny tutorial :P
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: EDEN [XP]

Post autor: Yoroiookami »

Fajny pomysł. Przypomina mi trochę Black & White. :L
Też zresztą chciałem kiedyś zrobić coś o bogach.

Nie podoba mi się chyba tylko czcionka/napisy. Czymam kciuki.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: EDEN [XP]

Post autor: HGS »

Wszystko zostało zdefiniowane. Dziś lub jutro pojawi się demo :)
Zrobiłem skromny tutorial w grze na szybko :P

Będą takie możliwości:
Tutorial
Creative
Potyczka [Ile mapek? nie wiem może 2 :) ]

Gra obecnie wygląda tak. Skromnie, ale tu liczy się minimalizm i estetyka :)
Obrazek
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: EDEN [XP]

Post autor: HGS »

DEMO
Zwolennicy fajerwerków nie zadowolą się tym tytułem :)
To prosta gierka machnięta na szybko. Pewnie ma jakieś błędy.
https://drive.google.com/open?id=18KS8T ... aDIZNvtsoW
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: EDEN [XP]

Post autor: Prometherion »

Cześć Haxo, na pogromcę czekam a zobaczę co tam usmażyłeś :)
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: EDEN [XP]

Post autor: HGS »

Polecam pobrać poprawioną wersję:
https://drive.google.com/open?id=18KS8T ... aDIZNvtsoW
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: EDEN [XP]

Post autor: McLaren »

HGS masz potencjał.
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: EDEN [XP]

Post autor: PInroz »

W EDEN, gra się naprawdę dobrze, jednak mam pewien problem. Niby tą manę czy jak to się tam nazywa (to niebieskie) mam od cholery, jednak mimo to wyskakuje mi komunikat że nie mogę używać czarów. Wszystkie drzewa ścięte, żywność zebrana, mam olbrzymie zasoby, mimo to nadal nie mogę nic zrobić, by drzewa i pola uprawne się odnawiały :cry:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: EDEN [XP]

Post autor: HGS »

By używać czarów musisz je najpierw kupić klikając w HUD :)
Drzewa i pola odrastają same po pewnym czasie :)
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Zablokowany