[VXA]Teatr Arymana

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

[VXA]Teatr Arymana

Post autor: Diablo »

Obrazek

Obrazek
Więc przybyłeś widzu drogi,
aby poznać mą kreację.
Wstąp więc pewnie w świata progi,
poznaj mą świata wariację.
Kreacjonizm mottem mym jest,
tworzę przedziwne realia.
To artyzmu jest manifest.
To jest życia anomalia.
Świat teatrem jest więc moim,
używa mego imienia.
Z losem nie przyjaźń się swoim,
gdyż ma wola wszystko zmienia.

Obrazek
Jam jest twórcą scenariusza,
ludzie grają swoje role.
Jednym pisana katusza,
innym biesiada przy stole.
Ona wraca, wiedzy rządna,
by znów spotkać swą rodzinę.
Jednak wisi na nich klątwa,
los uczynił sobie drwinę.
W domu posąg skamieniały,
patrzy wzrokiem swym matczynym.
Siostrę do lasu porwały,
rządząc losem jej lalczynym,
siły ponadnaturalne.
Stawić czoła sama musi,
rzucić to co racjonalne.
Zwłaszcza, gdy ją Demiurg kusi.

Obrazek
Świat mój piękny, zagadkowy.
Na nic tutaj siła mięśni.
Racjonalne zrzuć okowy,
pojmij słowa przypowieści.
Jeśli dusza twa wrażliwa,
dotrzesz do celu wędrówki.
Jeśli także wiedzy chciwa,
wykorzystasz me wskazówki.

Obrazek
Spoiler:
Obrazek
Jeśli chcesz historię zgłębić,
jeśli cię historia mami,
nie będę Cię długo gnębić.
PIĄTEK, tuż przed GF'ami.

Obrazek
TEATR ARYMANA v1.2

RTP DO RPG MAKERA VX ACE


Obrazek
Chciałbym tylko podziękować,
za cierpliwość, za wiatr w żagle!
Siłę by mnie opanować,
bo co nagle, to po Diable.

-Kryzz333
-Adrapnikram
-Yoroiookami
-DrMan
-Athanor
-Venesard
-Kleo
-Jazzwhisky

Obrazek
Ta gra początkowo miała być eksperymentem na miarę "Łowczego". Krótkie, jednorazowe odejście od znanych wam mrocznych RPG'ów. Zrobiłem ją z kilku przyczyn. Chciałem sobie samemu udowodnić, że potrafię zrobić coś innego, głębokiego, ambitniejszego. Chciałem wydać coś w tym roku, aby nie stracić roku, GF'ów. Ale przede wszystkim, chciałem uhonorować rozmowę, która miała miejsce na Discordzie, odnośnie tego, jak osobista jest dla nas scena, RM'ówki, RPG Maker, jako przygoda, coś w czym siedzę już 6,5 roku. Cieszę się, że kolejny rok już jestem z Wami.

Diablo
Ostatnio zmieniony 02 sty 2018, 19:15 przez Diablo, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: [VXA]Teatr Arymana

Post autor: Jazzwhisky »

Ależ ładniusia zapowiedź, takie projekty to moje całkiem osobiste, subiektywne pewniaczki do pogrania. Rewelacja. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VXA]Teatr Arymana

Post autor: Yoroiookami »

Łuhu! :>
Rymy piękniejsze niż się spodziewałem.
Trzymam za ten projekt kciuki na GF-ach, bo kocham gry tego typu.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: [VXA]Teatr Arymana

Post autor: Adrap »

Testowałem, gra jest jeszcze bardziej magiczna niż gra. Moim zdaniem scena zetknęła się z takim czymś kilka razy, tylko tu klimat jest niepowtarzalny. Czekam na kolejne części do testów.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [VXA]Teatr Arymana

Post autor: PInroz »

O kurde, te lokacje są przepiękne :shock: :wink: Jeżeli gra wyjdzie to okaże się że to najlepiej prezentująca się gra pod względem lokacji autorstwa Diablo :-D Trzymam kciuki :mrgreen:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: [VXA]Teatr Arymana

Post autor: Kryzz333 »

Super zapowiedź, Vladzie, zaskoczyłeś mnie. Choć wolę prozę, to wyczytywanie własności gry z wiersza - super :V
Wgl. screeny też bardzo ładne. Nie mogę się doczekać, kiedy zagram :)
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: [VXA]Teatr Arymana

Post autor: HGS »

Czekam ;)
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [VXA]Teatr Arymana

Post autor: Kitabake »

Kreatywność pierwsza klasa,
czekam na rozwój gry i temata. :mrgreen:
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: [VXA]Teatr Arymana

Post autor: Diablo »

Dziękuję za opinie! Nie odzywałem się, ale wiele dały mi energii (tak że siedziałem po nocach i męczyłem makera). Gra została ukończona. Można ją przejść od początku do końca. Niedługo zostanie udostępniona do publicznego ogrania, jak tylko otrzymam opinie kilku osób na temat końcowego "produktu". Gra trwa średnio około 30 minut, w zależności od przyjętego stylu gry. Mam nadzieję, że się spodoba.
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [VXA]Teatr Arymana

Post autor: PInroz »

Diablo pisze:Gra trwa średnio około 30 minut
Tak krótko :shock: , Nie dało by się wyciągnąć chociaż godzinę lub dwie :roll: :?:
Diablo pisze:Gra została ukończona. Można ją przejść od początku do końca.
Chociaż dwie dobre wiadomości :-D
Diablo pisze:tak że siedziałem po nocach i męczyłem makera
Czyli już się wymakerowałeś, teraz trzeba tylko czekać aż wrócisz do nagrywania :mrgreen: Bo wciąż czekam na kolejne docinki z Gothica :roll:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Dr.Man
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2013, 12:13

Re: [VXA]Teatr Arymana

Post autor: Dr.Man »

No ciekawie będzie, czekam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: [VXA]Teatr Arymana

Post autor: Diablo »

Stało się! Dzień poślizgu z premierą, ale myślę, że było warto. Teatr Arymana został oficjalnie wydany! Gra nie jest długa, jednak mam nadzieję, że się wam spodoba i zapadnie w pamięć. To ukoronowanie nocek spędzonych na RM'owaniu, chwil zwątpienia, dobrej zabawy i satysfakcji. Czekam na wasze opinie!
Ostatnio zmieniony 23 gru 2017, 23:46 przez Diablo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: [VXA]Teatr Arymana

Post autor: Jazzwhisky »

Przed chwilą, po licznych testowych perypetiach, przeszedłem wreszcie całość. :)

Muszę przyznać, że spodziewałem się na pewno czegoś trochę innego, ale opis był zagadkowy, więc to w sumie nie dziwne, no i nawet trochę głupio mi teraz wzgryzać się w szczegóły, kto zagra, ten się dowie? :P

Dzięki za grę i zachęcam innych do przetestowania.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Viuu

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2011, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [VXA]Teatr Arymana

Post autor: Viuu »

Aryman ukończony.

Klimat mi się bardzo podobał, wizualnie gra śliczna, muzyka też pasi.
Spoiler:
Zagadki były niby ok, ale nic poza tym, mocno rozczarowujące jak na główny ficzer tej gry. Podobała mi się zagadka ze znakami zodiaku i to w sumie tyle.
Zdecydowanie najgorszym elementem gry jest... jej długość. Właściwie ciężko to w tym przypadku nazwać pełnoprawną grą. To taki prosty "szorcik" i rozczarowująco tylko tyle. A, że mimo tych kilku negatywów przyjemnie się grało, to bieda, że tak krótkie (ja chcem więc i lepiej plox).

Warto dodać też, że zakończenia są meh, nie różnią się w sumie niczym i nie warto robić drugiego jak się jedno widziało.

Mocno czekam na ewentualny sequel i rozwinięcie pomysłu. :I
Obrazek
Victory Quotes: 1, 2
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [VXA]Teatr Arymana

Post autor: Kleo »

Mocno zgodzę się z Viuu, choć gra jest zdecydowanie za krótka, to klimacik ma naprawdę fajny. Co do zagadek, to dla mnie wrzodem na d... są zawsze zagadki muzyczne, no i ta z Arymana nie stanowiła wyjątku, zwłaszcza w swojej pierwotnej wersji (teraz jest już zdecydowanie lepiej, nie tylko z nią, ale też z niektórymi innymi). Co do pozostałych, to jak na moje potrzeby były za łatwe, ale też dzięki temu grało się szybko, gładko i bez przestojów. No i ponownie jak przedmówca - liczę, że to tylko wstęp do czegoś większego. Gratuluję udanego projektu i powodzenia na nowej, przygodowej drodze życia, Diabełku. I następnym razem poproszę więcej kamieni do przesuwania, chyba wszyscy je uwielbiają, a ja na pewno. :)
ODPOWIEDZ