Królobójcy

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Królobójcy

Post autor: Adrap »

Obrazek
Fabuła
Czworo przyjaciół pewnego razu zebrała się, aby zagrać w fabularnego RPGa. Wcielają się w orka, magiczkę, halabardnika i zabójczynię. Czwórki wojowników nie łączy zbyt wiele poza wspólnym celem. Zabić okrutnego króla. Jednak przed wykonaniem zadania muszą się jeszcze wykazać jako drużyna.
O grze
Gra to typowa RTPówka, bez żadnych zewnętrznych skryptów, czy grafik. Pomysł narodził się po stworzeniu pierwszej części Podziemi. Gra ma być prosta do bólu, opowiadająca lekką przygodę. Chcę trochę odpocząć od robienia wszystkiego "najlepiej" jak umiem. To również moja wymarzona wizja słynnych "pierwszych projektów" pojawiających się na scenie. Mam nadzieję, że po premierze będzie wam się grało przyjemnie. :-D
Szumskriny!


Bandyckie Bagna
Obrazek

W każdym RPGu musi być karczma
Obrazek

I opisy MG
Obrazek

Planowana data ukończenia: 25.03.2018 -> Cel osiągnięty!

Pobierz grę

Do gry wymagane jest RTP RPG Makera XP
Pobierz RTP
Ostatnio zmieniony 29 mar 2018, 04:02 przez Adrap, łącznie zmieniany 1 raz.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Królobójcy

Post autor: PInroz »

Aż mi się przypomniało, jak spotykałem się ze znajomymi i graliśmy w RPGa, gdzie jeden z nas był mistrzem gry, a wszystkie nasze statystyki były pisane na kartce A4 :roll: Siedzieliśmy w kręgu, a mistrz gry wymyślał na poczekaniu fabułę. A każdy nasz ruch decydowała liczba rzuconych oczek, czy tam cyfr z trzech sześciennych kostek. Boże jaka była w tedy frajda :shock: Nigdy tego nie zapomnę :-D Jeżeli Królobójcy będzie polegał na podobnych schematach, to będzie chyba najlepsza RTPówka w jaką będę miał okazję zagrać. :mrgreen:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: Królobójcy

Post autor: Diablo »

Szczerze to nie mam pojecia czego sie po tej grze spodziewać. Początkowo myślałem, że będzie to taka solidna RTPówka, ale wstawki z mistrzem gry, łamaniem czwartej ściany mnie zdezorientowały -> nie w negatywnym sensie. Jestem ciekawy co wyjdzie z tej produkcji :v Żagle na maszt, bandera w górę i czekamy na abordaż :-D
Awatar użytkownika
Vitold
Posty: 96
Rejestracja: 17 lis 2016, 13:50

Re: Królobójcy

Post autor: Vitold »

Ok, pora na rzygowiny :-D A wiec tak, fabuła uboga jak poseł sejmu, ale za to koncepcja ciekawa nigdy nie spotkałem się z takim podejściem do gry w grze (oprócz tycoon'ów) jako że dla mnie xp jest kiczowaty ale ma swoje lata, klimat, fanów i "zwolenników" dlatego go szanuje nie jedna produkcja na nim powstała i wyszło to na dobre, jako że ma to być lekka "z tych pierwszych" gier nie spodziewam się orgazmu gałek ocznych a raczej znośnej fabuły (pls zaskocz mnie i zrób zaj***stą fabułę) i fajnego "po szkolnego" klimatu gdzie po ciężkim dniu nabijasz exp i handlujesz z kupcem. Czekam, nie zawiedź mnie synu. Dziękuje dobranoc.
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Królobójcy

Post autor: Adrap »

bedziu98 pisze:Ok, pora na rzygowiny :-D A wiec tak, fabuła uboga jak poseł sejmu
Nawet nie wiem jak się do tego odnieść, bo nie jestem pewien czy to oksymoron, czy nie...
Niemniej podane jest tyle ile jest potrzebne. Mechaniki nie rozpisywałem bo jest jak w każdym RPGu z RM. A świata, fabuły i postaci bardziej nie opiszę, bo zrobi to za mnie gra. Oby jak najlepiej. :-)
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Królobójcy

Post autor: Adrap »

Gra jest gotowa do przejścia od A do Z, jednak wprowadzam jeszcze małe poprawki fabularne, żeby wszystko ze sobą pasowało, podrzucę kilku osobom do testów i na dniach wrzucę pełną wersję. Czas przejścia prawdopodobnie będzie się mieścił w jednej godzinie, więc bez szału, ale przynajmniej bardziej przystępnie :)
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Królobójcy

Post autor: Yoroiookami »

Jeju, Adrap. Jak ty te projekty tak szybko/ładnie tworzysz? :shock:
Zaciekawiło mnie, więc oczywiście zagram. :>
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Królobójcy

Post autor: Adrap »

Yoroiookami pisze:Jeju, Adrap. Jak ty te projekty tak szybko/ładnie tworzysz? :shock:
Niedługo na blogu właśnie chcę przeprowadzić swego rodzaju... poradnik (nie wiem czy to dobre słowo) opisujący proces powstania Królobójców pod kątem tworzenia czegoś tak, aby to skończyć.
Także sama gra powstała bardziej jako próba tworzenia gry nowymi technikami niż chęć zrobienia mega-hiper RPGa :-D
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Królobójcy

Post autor: Adrap »

Pow! Koniec trzydniowych testów i mamy premierę! Dzięki Kryzz, Amel za testowanie.

Niniejszym ogłaszam wydanie mojej czwartej gry stworzonej w RPG Makerze XP.
Link (do pobrania gry): https://drive.google.com/open?id=1N426Z ... b6FSYtOVqZ

Bawcie się dobrze ratując świat przed tyranem! Gra wymaga RTP do programu RPG Maker XP, które znajdziecie tutaj:
https://rpgmaker.net/engines/rmxp/utilities/43/
Na zachętę wysyłam jeszcze screen ekranu głównego menu gry.
Obrazek
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Królobójcy

Post autor: Kryzz333 »

No przeszedłem jako tester i podobało mi się. Jak na taki projekt ćwiczeniowy bardzo fajnie. Rozgrywka przebiega sprawnie, walki są niezłe, fabuła bardzo OK jak na taką grę.
Nie mniej, czekam na duże tytuły od ciebie :V
Awatar użytkownika
goblin!!!
Posty: 200
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:40
Lokalizacja: Odległa ziemniaczana republika

Re: Królobójcy

Post autor: goblin!!! »

Przybyłem, zobaczyłem, kopa królowi dostarczyłem.
Nawet przyjemne. 5++/7
Postaram się dziś napisać całą recenzję na blogu.
Nawet się udało.
Przybyłem, zobaczyłem, wystrzeliłem gdzieś w kosmos.
~ Prawdopodobnie Chruszczow, o Łajce.
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Królobójcy

Post autor: Adrap »

Jazz, wiem że gra nie jest za długa, ale czy mógłbyś ją przenieść do pełnych wersji? :P
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Królobójcy

Post autor: Kleo »

Adrapnikram pisze:Mam nadzieję, że po premierze będzie wam się grało przyjemnie.
No grało się przyjemnie, nie powiem. Podobały mi się zwłaszcza zagadki z kamieniami (choć niektóre zachowywały się nieco dziwnie, zamiast grzecznie lądować na przyciskach, to chowały się pod nimi), walki były ok, a i skradanki też jakoś przeszłam (fajnie, że wykrycie nie kończyło gry, bo pewnie bym ich nie przeszła :D). Jednakowoż zgodzę się z aktualnie najbardziej aktywnym scenowym recenzentem (tak przy okazji - recenzja Królobójców to jak na razie bodaj najlepszy tekst PInroza) - gra zostawia spory niedosyt. Dla mnie głównie fabularny i nie chodzi mi o liniowość, bo tę akurat lubię. Bardziej mi zabrakło czegoś, hm... Trochę trudno mi to określić, ale z początku niby coś się między postaciami dzieje, robiąc nadzieję na ciekawe rozwinięcie, po czym... Kończy się nagle i tak trochę na niczym. Bo fabuła, mam wrażenie, jest mocno pretekstowa i taka chyba miała być. Siłą gry mogły (miały?) być natomiast interakcje między bohaterami, co niestety nie do końca wyszło. Niemniej Królobójcy to całkiem fajna, lekka i niedługa gierka, polecam na leniwe popołudnie. :)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Królobójcy

Post autor: X-Tech »

Królobójcy to dziwna gra. Wg. zapowiedzi przedstawiona jest jako reprezentacja grania w grę planszową przez grupę ludzi, którzy sobie wszystko wyobrażają co raczej osłabia moc jakichkolwiek zdarzeń, które mogły by mieć miejsce w treści, w którą gramy. Treść jest mega prosta. W samej grze tak naprawdę trochę ciężko się tego domyślić - to znaczy faktu, że gramy postaciami, które sobie wyobrażają, że są w grze - nie zostało to przedstawione w sposób na jaki wskazywałby pomysł - szczególnie na początku - z tego powodu ciężko wbić się w klimat - nie został on zbudowany w żaden sposób - wprowadzenia. Fabuła znów za prosta co było by dobre gdyby rozgrywka prezentowała niezwykły poziom i pomysłowość. Tak niestety nie jest. Rozgrywka jest przyzwoita i lekko wymagająca (standardowe walki/nieco prostych zagadek - przełączniki i zamknięte przejścia itp.) Gra próbuje też postawić na interakcje między bohaterami, ale tak naprawdę ciężko się dopatrzyć jakiś zależności i sytuacji gdzie postacie naprawdę były by zaznaczone jako wyjątkowo różne i potrzebne w swój unikalny sposób. Nazywanie gry RTPówką wydaje mi się w większości wypadków naciągane i mało sensowne. To zupełnie tak jakby przypięto na forum etykiete zasobom "RTP", że mogą usprawiedliwiać i narzucają wręcz tworzenie słabych gier, a w rzeczywistości jest inaczej. Świetnie przemyślana gra używająca RTP może rozłożyć na łopatki grę zrobioną na każdych innych grafikach pod każdym względem.

Ogólnie jak wypada ta gra ?
- Nie przyciągła mnie do siebie. Zabrakło oryginalności. Wszystko jest do bólu proste, a rozgrywka bardzo typowa i mnie nie zaangażowała - w najlepszym razie przyzwoita. Wykonana jak praca domowa - by zdać. To za mało.

- Nie uznałem gry w początkowych chwilach za coś co by mnie zaintrygowało - również sposób wprowadzenia gry wydał się zrobiony totalnie leniwie przez co nie poczułem w ogóle klimatu. Treści i postaciom zabrakło mocy. Wszystko ograne i zbyt mało oryginalne, a zarazem proste. Zabrakło pewnego wypunktowania postaci i zaznaczenia ich różnorodności, aby choć na tym polu uczynić rozgrywkę ciekawszą.

- Cała gra sprawia wrażenie zrobionej na siłę/od niechcenia - co sprzyja wg. mnie temu, aby szybko się nią znudzić.
Sam bazowy pomysł ma potencjał, aby wykorzystać go w bardziej angażujący sposób - aby treść naprawdę mogła obchodzić.

Jak dla mnie słabo choć sama gra w rzeczywistości w rozgrywce (walki i lokacje walk) jest minimalnie przyzwoita jak na standardy bazowego systemu walki rma...co z tego skoro to nie wystarczy, żebym chciał grać w nią dłużej niż 5-10 minut. Z tego systemu walki i sytuacji na jakie pozwala da się wycisnąć milion razy więcej - co nie znaczy, że będzie tak grywalnie atrakcyjne jak inne autorskie pomysły na rozgrywkę - ale na pewno może być lepiej i oryginalniej. Gra mnie totalnie nie zaangażowała. Za mało to wszystko dla mnie kreatywne i nietypowe/wciągające zarazem jak na rozgrywkę i treść poza tym jest ubogo pod każdym względem, a sama treść mnie nie angażuje, bo wiem że wszystko nasze postaci sobie wyobrażają..... Raczej słaaabo, ale nie jest aż tak bardzo źle.
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Królobójcy

Post autor: Adrap »

Po ponad roku dotarło info, że nie ma jednej *.dll ki, dorzuciłem do starego downloadu, ale jak ktoś ma grę i mu nie działa wystarczy wrzucić to do projektu.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
ODPOWIEDZ