Kingdom (RPG Maker VX Ace)

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Gotrym
Posty: 174
Rejestracja: 31 paź 2016, 08:58
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Kingdom (RPG Maker VX Ace)

Post autor: Gotrym »

Obrazek

Kingdom




Obrazek

Witam was drodzy czytelnicy forum. Dzisiaj przedstawie wam nową zapowiedź gry o dumnej nazwie "KINGDOM".
Gra jest wzorowana na grach Endless Kingdom (bedziu 98), Kingdom Come i Mount and Blade Warband. Jak widać po tytułach moja gra będzie miała związek z średniowieczem.




Miejsce akcji:

Jeszcze nie ustaliłem ale prawdopodobnie będzie to zmyślony kraj gdzieś w Europie Środkowej wzorowany bardzo na Polsce i Niemczech.

Fabuła:

Głównym bohaterem jest Miritius Von Gettenberg, który pochodzi z szlacheckiej rodziny która za dużo razy mieszała się w sprawy polityczne, przez to pewnego dnia zostali zamordowani. Moritius nie wiedział co zrobić z swoim życiem więc postanowił dołączyć do klasztoru (który był finansowany przez ojca) aby żyć w ciszy i obok boga. Pewnego dnia jednak okazało się że jego przeszłość jest za bardzo zaplamiona krwią i został wydalony z klasztoru. Moritius postanowił zemścić się na oprawcach swojej rodziny...

Tutaj zaczyna się główna rozgrywka czyli bohater musi podążać za informacjami i śladami aż znajdzie swój cel podróży.

Co będzie w środku gry:

Ma byc bardzo realistyczna (może nie tak bardzo jak Kingdom Come). Będzie posiadała system dnia i nocy który będzie wpływał na npce jak i zwierzęta w świecie gry.
"Twór będzie posiadał jeszcze system temperatury który będzie poważnym wrogiem gracza. Bohater będzie musiał się dostosować do temperatury w danej lokacji aby nie
zginąć. Kolejnym wrogiem będzie głód, komfort i sen. Chyba głód i sen każdy wie na czym polega a komfort? Hm... będzie wpływał na czytanie książek,
jak się wyśpimy itp. Kolejnym ważną "kłodą" będzie to że zwierzęta będą myśleć. To znaczy. Np Locha będzie chroniła swoje warchlaki i legowisko.
Wilki będą atakowały w stadzie. Jelenie będą uciekały na widok gracza itp. Taka sztampa.

Gra będzie oferowała około 2 dużych miast, około 5 zamków i 15 wiosek.
Ale to wszystko może się zmienić podczas produkcji.

Główny bohater bedzię musiał się nauczyć takich umiejętności jak: Czytanie, Pisanie, Gotowanie, Alchemia i wiele innych...


Kiedy Demo i Kiedy koniec Prac::

Oto poprawiona wersja dema:
http://www.mediafire.com/file/8oqdndwsx ... H+DEMO.exe


"Szkriny":

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Team:
1.Goblin! (z forum tsukuru) - grafik :) pomoc w wszystkim.
2.Bedziu98 (z forum tsukuru) - Scenarzysta, zadania poboczne i współzałożyciel gry.
3.Talaron (z forum tsukuru) - tworzy zadania poboczne i pomoc przy mapach.
4.Tautulas (z forum ultima) - system rozwoju postaci.
5.Karteczeq (z forum ultima) - tworzy zadania poboczne i nie które typowe zdarzenia.
6.GamesGal (Gotrym) (z forum tsukuru) - kierownik produkcji :)
7.PInroz (z forum tsukuru)- grafik


Miłego dnia życzy Games Gal.
Ostatnio zmieniony 01 paź 2018, 21:13 przez Gotrym, łącznie zmieniany 5 razy.
BLOG: gamesgalpl.blogspot.com/
ITCH.IO https://gamesgal.itch.io/

Gry zrobione:
Legenda Pathory (14.02.2018) ~6/10
Legenda Pathory "Magowie" (26.12.2018) - 8,5\10
Awatar użytkownika
Vitold
Posty: 96
Rejestracja: 17 lis 2016, 13:50

Re: Kingdom (RPG Maker VX Ace)

Post autor: Vitold »

Nie spodziewałem się że ktoś będzie się wzorował moją grą ktora jeszcze nie wyszła :lol: :wink:
Awatar użytkownika
Gotrym
Posty: 174
Rejestracja: 31 paź 2016, 08:58
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Re: Kingdom (RPG Maker VX Ace)

Post autor: Gotrym »

Oj tam nie wyszła :) Najważniejszy jest pomysł :)
BLOG: gamesgalpl.blogspot.com/
ITCH.IO https://gamesgal.itch.io/

Gry zrobione:
Legenda Pathory (14.02.2018) ~6/10
Legenda Pathory "Magowie" (26.12.2018) - 8,5\10
Awatar użytkownika
goblin!!!
Posty: 200
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:40
Lokalizacja: Odległa ziemniaczana republika

Re: Kingdom (RPG Maker VX Ace)

Post autor: goblin!!! »

bedziu98 pisze:Nie spodziewałem się że ktoś będzie się wzorował moją grą ktora jeszcze nie wyszła :lol: :wink:
Nikt nie spodziewa się kolejnego pomysłu Gotryma. Może oprócz tych, co czytali z Nim mój wywiad.

Co do samej gry:
widzę, iż wyrobiłeś sobie jakieś przyzwyczajenie z tymi kółkami jako znacznikami teleportkacji... źle to wygląda, ale cóż - twa wola.
Zapowiada się nieźle, będzie wymagało masy obliczeń, zmiennych i skryptów. Ale cóż - wierzę, że się uda.

Powodzenia.
Przybyłem, zobaczyłem, wystrzeliłem gdzieś w kosmos.
~ Prawdopodobnie Chruszczow, o Łajce.
Awatar użytkownika
Glorion
Posty: 57
Rejestracja: 06 gru 2015, 17:04

Re: Kingdom (RPG Maker VX Ace)

Post autor: Glorion »

,,Główny bohater bedzię musiał się nauczyć takich umiejętności jak: Czytanie, Pisanie, Gotowanie, Alchemia i wiele innych..."
,, Bohater został znaleziony przez zakonnika i zawieziony do klasztoru gdzie po kilku latach już był najlepszym zakonnikiem w klasztorze."
Czy w klasztorze przypatkiem nie uczyli pisać i czytać? Jeśli nie, to czego tam uczyli? Bo nawet na magię to trzeba czytać księgi. Jeśli był najlepszy, to miał naprawdę słabą konkurencję w tym klasztorze :mrgreen:.
Obrazek
Niezapomniana Przygoda Tom 1
Informacja dla moderatorów:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Gotrym
Posty: 174
Rejestracja: 31 paź 2016, 08:58
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Re: Kingdom (RPG Maker VX Ace)

Post autor: Gotrym »

Główny bohater był najlepszy jako pracownik i jako wierny sługa Boga. Jest strasznie wierzący, zawsze od rana chodził do kaplicy i się modlił tak samo po obiedzie i przed spaniem. Co do nauki nigdy nie był mistrzem, po prostu olewał uczenie się, uważa że ciężką pracą dojdzie do czegoś co da mu pieniądze na dogodne życie...
"Bo nawet na magię to trzeba czytać księgi" - świat jest bez magi bez czarów.
Słaba konkurencja? Nie powiedział bym tak, może mało zaangażowani w życie klasztoru.
BLOG: gamesgalpl.blogspot.com/
ITCH.IO https://gamesgal.itch.io/

Gry zrobione:
Legenda Pathory (14.02.2018) ~6/10
Legenda Pathory "Magowie" (26.12.2018) - 8,5\10
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Kingdom (RPG Maker VX Ace)

Post autor: Amelanduil »

Jest strasznie wierzący, zawsze od rana chodził do kaplicy i się modlił tak samo po obiedzie i przed spaniem. Co do nauki nigdy nie był mistrzem, po prostu olewał uczenie się, uważa że ciężką pracą dojdzie do czegoś co da mu pieniądze na dogodne życie...
Nie no sorry Gotrym, to się nijak nie klei. Skoro był tak oddany idei boga, cały czas się modlił i takie tam, to czemu myśli o zarabianiu pieniędzy i dochodzeniem do czegoś ciężką pracą? Jako bardzo religijny człowiek znacznie bardziej prawdopodobne byłoby, że odrzuciłby dobra materialne w imię wiary, czy coś.

A nawet jeśli miałby być przedsiębiorczy, to do cholery, nie wpadłby na to, że podstawą przedsiębiorstwa jest nauka czytania i pisma? I czemu w ogóle miałby być najlepszy, skoro "nie chciało mu się"? Pogubiłeś się w zeznaniach, ta postać ma bardzo mało sensu.
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Gotrym
Posty: 174
Rejestracja: 31 paź 2016, 08:58
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Re: Kingdom (RPG Maker VX Ace)

Post autor: Gotrym »

Nie ukrywam trochę się pogubiłem ale chce wszystko wyjaśnić.

To tak, mówiłem już że jest to środkowa Europa ale chce tutaj zastrzec że większość rzeczy w tej grze będzie fikcyjna. Czyli kraje, miasta, klasztory itp. Czyli główny bohater nie musiał być w zakonie chrześcijańskim tylko takim w którym była inna nauka w Boga i były wyznaczane inne idea niż innych klasztorach. Czyli mogą uznawać że złoto i sława przybliża do boga.
Co do nauki czytania i pisania. W zakonie nie masz obowiązku nauki pisma i czytania, masz swój własny wybór. Decyzją bohatera w czasach młodości była taka że nie jest mu to potrzebne (ty jako gracz możesz to zmienić). Każdy wie że człowiek nie zawsze podejmuje dobre decyzje i ta decyzja "zakonnika" mogła być zła lub dobra, oceni to sam gracz grający w tą postać i podejmie swoje własne decyzje.

Ale zgadzam się że wcześniejszy post i cała postać jest mało sensowna. Ale jak mówiłem wcześniej jest to mój świat i ja sądzę że jest to dobre rozwiązanie.
BLOG: gamesgalpl.blogspot.com/
ITCH.IO https://gamesgal.itch.io/

Gry zrobione:
Legenda Pathory (14.02.2018) ~6/10
Legenda Pathory "Magowie" (26.12.2018) - 8,5\10
Awatar użytkownika
Vitold
Posty: 96
Rejestracja: 17 lis 2016, 13:50

Re: Kingdom (RPG Maker VX Ace)

Post autor: Vitold »

Osobiście uważam że nie ma sensu robić dwóch takich samych gier... Po prostu się "nie sprzeda" moim skromnym zdaniem wolałbym po prostu we dwójkę dopracować jeden projekt, np: ja zajmuje się scenariuszem, pisaniem dialogów itp a ty dajmy na to grafiką, dźwiękiem itd.
Awatar użytkownika
Gotrym
Posty: 174
Rejestracja: 31 paź 2016, 08:58
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Re: Kingdom (RPG Maker VX Ace)

Post autor: Gotrym »

Witam was drodzy czytelnicy dzisiaj mam dla was kilka (dwie) wiadomości o Kingdom.





1. [ACE] Khas Awesome Light Effects - Nowy Skrypt - stworzony przez Khas Arcthunder - arcthunder.site40.net.



Mało mogę o tym napisać więc dam kilka szkrinów:



Obrazek
Obrazek
Obrazek







2. Nowy znacznik temperatury.



Obrazek



To tak pasek tęczowy jest od niebieski - najzimniej do czerwonego najgoręcej. Co do tego miecza oznacza on jaka jest temperatura. Jeśli bohaterowi będzie a zimno to wtedy pokaże się coś na pasku:

Obrazek

Wtedy co 1s zabiera nam 1 PŻ.

Nowość jest taka że podczas gry to się nie wyświetla jak stary wskaźnik tylko trzeba przytrzymać Spacje.


Bardzo dziękuję Goblinowi za narysowani mi grafiki. Dzięki :)



Miłego dnia życzy Games Gal.
BLOG: gamesgalpl.blogspot.com/
ITCH.IO https://gamesgal.itch.io/

Gry zrobione:
Legenda Pathory (14.02.2018) ~6/10
Legenda Pathory "Magowie" (26.12.2018) - 8,5\10
Awatar użytkownika
Gotrym
Posty: 174
Rejestracja: 31 paź 2016, 08:58
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Re: Kingdom (RPG Maker VX Ace)

Post autor: Gotrym »

Witam was drodzy czytelnicy. Dzisiaj znowu Kingdom.





Sprawy:



1. Nowy wygląd przycisku "SPACJA"


Obrazek


Znowu dziękuje GOBLINOWI! za pomoc w grafice.




2. Scenariusz



Scenariusz do Kingdom pisze Bedziu98 razem ze mną (większą część roboty robi Bedziu)

Jest już zrobiony prolog imały zarys fabuły. Więc idzie nam coraz lepiej.




3.Nowe mapy



Zrobione jest kilka nowych map.


Obrazek
Obrazek
Obrazek


To już koniec. I teraz posty z gry będą pojawiać się rzadziej dlatego że nie chce za dużo pokazywać.



Miłego dnia życzy Games Gal i zespół :)
BLOG: gamesgalpl.blogspot.com/
ITCH.IO https://gamesgal.itch.io/

Gry zrobione:
Legenda Pathory (14.02.2018) ~6/10
Legenda Pathory "Magowie" (26.12.2018) - 8,5\10
Awatar użytkownika
Gotrym
Posty: 174
Rejestracja: 31 paź 2016, 08:58
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Re: Kingdom (RPG Maker VX Ace)

Post autor: Gotrym »

Witam. Dzisiaj napiszę poprawioną krótką fabułę (zarys)

Głównym bohaterem jest Miritius Von Gettenberg, który pochodzi z szlacheckiej rodziny która za dużo razy mieszała się w sprawy polityczne, przez to pewnego dnia zostali zamordowani. Moritius nie wiedział co zrobić z swoim życiem więc postanowił dołączyć do klasztoru (który był finansowany przez ojca) aby żyć w ciszy i obok boga. Pewnego dnia jednak okazało się że jego przeszłość jest za bardzo zaplamiona krwią i został wydalony z klasztoru. Moritius postanowił zemścić się na oprawcach swojej rodziny...

Bardzo dziękuję Goblinowi, Bedziowi i Tulas (nowy członek grupy z forum Ultima), uwaga jeśli ktoś z was chciałby pomóc przy projekcie pisać śmiało pod tematem jak odpisze w trybie natychmiastowym (około 1h lub szybciej).

Miłego dnia życzy Games Gal i zespół.
BLOG: gamesgalpl.blogspot.com/
ITCH.IO https://gamesgal.itch.io/

Gry zrobione:
Legenda Pathory (14.02.2018) ~6/10
Legenda Pathory "Magowie" (26.12.2018) - 8,5\10
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Kingdom (RPG Maker VX Ace)

Post autor: Adrap »

Gotrym pisze:Moritius nie wiedział co zrobić z swoim życiem więc postanowił dołączyć do klasztoru (który był finansowany przez ojca) aby żyć w ciszy i obok boga. Pewnego dnia jednak okazało się że jego przeszłość jest za bardzo zaplamiona krwią
Jak to "okazało się"? Przecież jak dostali pieniądze to musieli wiedzieć od kogo i za kogo.

Na pochwałę zasługują mapy. :-)
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Gotrym
Posty: 174
Rejestracja: 31 paź 2016, 08:58
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Re: Kingdom (RPG Maker VX Ace)

Post autor: Gotrym »

Moritius przed dostaniem się do klasztoru miał bardzo krótki okres w którym był najemnikiem.
BLOG: gamesgalpl.blogspot.com/
ITCH.IO https://gamesgal.itch.io/

Gry zrobione:
Legenda Pathory (14.02.2018) ~6/10
Legenda Pathory "Magowie" (26.12.2018) - 8,5\10
Awatar użytkownika
goblin!!!
Posty: 200
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:40
Lokalizacja: Odległa ziemniaczana republika

Re: Kingdom (RPG Maker VX Ace)

Post autor: goblin!!! »

Dostałem błogosławieństwo Gotryma... mogę napisać posta z nowościami...

WIĘC ZACZYNAMY!!

Przede wszystkim mamy logo projektu
Spoiler:
:

Chciałem je jeszcze poprawić, ale NIIIII, jest dobrze. To jest dobrze... ja tylko grafik...

Jest skończona mapa gry jako obrazek, dużo systemów (np. gotowania, umiejętności), ikona gry, 1/3 scenariusza... no ogólnie mamy za sobą jakieś 50 % gry, ale te łatwiejsze 50 %... porównałbym to do rozpadu promieniotwórczego - najpierw jest 100 gramów, po tygodniu (powiedzmy) 50, po następnym 25, po następnym 12.5... i tak aż do 0.

Czy coś nam nie wyszło? Oczywiście:
Spoiler:
Co jeszcze... A tak...
Ostatnio pojawiły się problemy natury technicznej, ale na szczęście projekt nie ucierpiał i teraz wszystko jest ok. RÓBCIE KOPIE ZAPASOWE.
I KOPIE KOPII!

Co tam... demo zbliża się, ale to tak jak mówię - będzie pewnie szło coraz wolniej.

No i tradycyjne:
Mamy nowego członka i zapraszamy kolejnych :). Do mnie pw lub do Gotryma... czy coś...

Więc pozdrawiam, do następnego... może kiedyś jeszcze coś napiszę tu o tej grze?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przybyłem, zobaczyłem, wystrzeliłem gdzieś w kosmos.
~ Prawdopodobnie Chruszczow, o Łajce.
ODPOWIEDZ