[VXAce] Złodziej Czasu

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

[VXAce] Złodziej Czasu

Post autor: Revlis »

Tytuł gry: Złodziej Czasu
Wersja RM: VXAce
Wersja gry: Pełna
Gatunek: Scenówka PFF!

Fabuła:
Typowy dzień niepozornego niebieskiego gluta o imieniu Mr. Slime zostaje nieoczekiwanie zaszczycony
obecnością podróżnika w czasie zwanego Norkiem. Jak się szybko okazuje, wspomniany jegomość nie tylko
potrzebuje pomocy niebieskiego gluta, ale i jest gotowy wynagrodzić go za jej udzielenie przepysznym
kebabem. Razem z Norkiem, Mr. Slime decyduje się odbyć pełną niebezpieczeństw i paskudnych biedronek
podróż w przeszłość, w celu powstrzymania tajemniczego osobnika, który całkiem nieprzypadkowo wygląda
bardzo podobnie do samego bohatera przygody. Jeśli go nie powstrzyma, całkiem możliwe że znany do tej
pory świat RM legnie w ruinach...

O grze:
W grze śledzimy krótką przygodę niebieskiego gluta i Norka, w której rola gracza ogranicza się do uczestniczenia
w minigierkach i paskudnych quizach. Gra nie jest długa - w zależności od sprawności umysłowej i szybkości
łącza podczas korzystania z Wikipedii, mówić można o niecałej godzinie rozgrywki. Motywem przewodnim gry
jest podróż w czasie, więc jest ona luźno (podkreślam - luźno) wzorowana na Doktorze Who, Powrocie do
przyszłości, Terminatorze, Flashu (Flashpoint Paradox) czy Wehikule Czasu (1960). Gatunek gry to scenówka (PFF!)
więc na swojej drodze bohaterowie spotkają kilku forumowiczów. Gra jest także osadzona w uniwersum
Amello Morello & Mr. Slime, ale akurat to jest mało ważne. Gra nie ma zapisów. Przegrana w minigierce
kończy się koniecznością jej powtarzania, a nieprawidłowa odpowiedź w quicie powrotem do pytania
po zakończeniu serii. Także przegrać się nia da. No, chyba że komuś odetną prąd.

Zdjęcia:
Spoiler:
Obrazki i battlery zrobiłem sam.

Download: (73 MB)
http://www.mediafire.com/file/d1n5lxtcp ... _Czasu.exe
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VXAce] Złodziej Czasu

Post autor: Yoroiookami »

Gra jest bajeczna, o czym już lenia Revlisa poinformowałem.
Najbardziej rozbroił mnie Dragon Kamillo, który zasługuje na własną grę. :>

Bardzo dziękuję wszystkim osobom odpowiedzialnym za cycki mojej postaci (Revlis, Kleo). Są cudne.
Swoją drogą, Kleo w grze jest jeszcze bardziej przerażająca, niż normalnie. :I
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sefiro

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo); Konrad Championship I (miejsce 2)
Posty: 93
Rejestracja: 20 wrz 2014, 14:22
Kontakt:

Re: [VXAce] Złodziej Czasu

Post autor: Sefiro »

Fajny wyszedł ci ten Capadli.
Przyjemnie się grał... oglądało. Scenki jeszcze lepsze niż w AM, widać postęp. No i te animacje postaci <3
Ze wszystkich mini-gierek, najbardziej podobały mi się quizy (Zrób więcej takich walk w AM :D)
Gra na gitarze trochę mniej... ciężko się grało klawiszami nie pod pada, no ale jakimś cudem skończyłem :P
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2018, 23:15 przez Sefiro, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: [VXAce] Złodziej Czasu

Post autor: Kryzz333 »

Przeszedłem grę jednym tchem i już nie mogę doczekać się na kontynuację :V
Bardzo to wszystko pomysłowe było, reżyserka też super. Piszę recenzję :V
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [VXAce] Złodziej Czasu

Post autor: Noruj »

Przede wszystkim - bardzo dobrze, że powstała gra, w której najbardziej fantastyczny twórca jest jednym z głównych bohaterów.
Natomiast sama gra wywarła na mnie naprawdę dobre wrażenie, aż chyba przysiądę mocniej do tego Amello, bo i humor jest niezły, pomysły ciekawe (Kraken, Powczan, Kleo <3), motyw z Doktorem dość dobrze trafiony i w ogóle jakieś to ładne wszystko.
Co do punktów, to chyba coś zbugowałem, bo według gry mam: 206364 punktów :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: [VXAce] Złodziej Czasu

Post autor: Amelanduil »

No i przeszedłem. Bardzo jakościowe. Ciężko pisać coś więcej, po prostu fajny, króciutki projekt.
Szanuję xd (No i miałem więcej punktów od Noruja, więc haha!)
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: [VXAce] Złodziej Czasu

Post autor: Revlis »

Osobom które ominęły grę gdyż została umieszczona 1 Kwietnia przypominam, że wbrew pozorom jest to normalna gra.

Co do wyników - im lepiej idzie graczowi, tym większy będzie współczynnik przyznawanych punktów. Jeśli idzie mu dobrze
przez cały czas, może zdobyć nawet 500 tysięcy punktów, ale jeśli co chwila robi błędy, równie dobrze może być to kilka tysięcy.
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
Viuu

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2011, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [VXAce] Złodziej Czasu

Post autor: Viuu »

Skończyłem!
Gra ogólnie średnia. Humor super, portrety świetne. No ale...
Wszystko do wchłonięcia jednym tchem, męczyła mnie ta gra... widocznie za mało wypiłem RedViuu.
Mini gry były słabe. Zdecydowanie Amello było dla mnie lepsze, głównie przez to, że jednak gameplay ważny, a tu go brak.
I chyba ktoś zaraz dostanie w mordę za te rytmiczne pierdy na klawiaturze, co za leszcze grają na klawiaturze?
Obrazek
Victory Quotes: 1, 2
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: [VXAce] Złodziej Czasu

Post autor: Jazzwhisky »

Właśnie przeszedłem, gry scenowe nigdy nie były lepsze. :D

Troszkę zabrakło mi graficznego zaznaczenia różnic pomiędzy wersjami RM (takiego na serio!), ale za to muzyce mogę dać 10 w skali Deathwinga, więc sumuje się to do nieco ponad wynik Noruja (uff, przynajmniej tyle).

Bardzo fajne, dużo smaczków, postaci super, fabularnie też się broni (aż do samego finału!) i chociaż rzeczywiście, rola gracza w tej przygodzie jest mocno ograniczona, to polecam wszystkim, nawet dzieciom. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: [VXAce] Złodziej Czasu

Post autor: Rave »

Zgadzam się z Jazzem, w sequelu jeśli nadal różne wersje makerów będę w grze, to powinieneś dać konwersje z xp, 2k3 (vx/vx ace są praktycznie identyczne więc tu sensu nie ma), może nawet z 95 (szczególnie, że 95 używał tili 32x32 i rozdziałki 640x480, później się dopiero cofnął w rozwoju z 2k3).

Jasne, będzie trochę roboty w edytorze rastrowym (o ile już ktoś nie przekonwertował RTP 2k3/xp do VX Ace, bo co do 95 to na pewno nie skonwertowali, choć zasoby to 95 ma ładne), ale efekt będzie wart. Może to samo zrobić z charsetami, ale tu nie jestem do końca pewny, myślę że tilesy stykną.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [VXAce] Złodziej Czasu

Post autor: Kleo »

Bardziej to interaktywny filmik niż gra, ale... Bawiłam się świetnie i oczywiście zaostrzył mi się apetyt na dalszy ciąg przygód Amella Morella. <3
Amelanduil pisze:No i miałem więcej punktów od Noruja, więc haha!
Haha, chyba trudno mieć mniej niż Norek. :D Nawet ja miałam więcej, choć jeśli chodzi o gierkę rytmiczną (ratunku, co za straszny pomysł...), to próbowałam robić cokolwiek sensownego tylko w najłatwiejszej wersji, a potem to już naciskałam, co popadnie, z nadzieją, że jakoś się uda. No i jakoś się udawało. :)
Revlis pisze:Obrazki i battlery zrobiłem sam.
Piękne. <3
Red-Cube
Posty: 5
Rejestracja: 29 kwie 2018, 02:40

Re: [VXAce] Złodziej Czasu

Post autor: Red-Cube »

Nice artworks. Did you draw em by yourself? They look pretty neat.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [VXAce] Złodziej Czasu

Post autor: X-Tech »

Niestety. Jak się okazuje gra, która swoim tytułem żartuje, że chce "skraść mój cenny czas" nie działa. Dwukrotnie pobrane. Błąd file corrupted.
Proszę o właściwy link. Coś mi intuicja śmierdzi, że to będzie zaskoczenie...
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VXAce] Złodziej Czasu

Post autor: Yoroiookami »

Mnie się normalnie pobrało i zainstalowało. Może twój antywirus szaleje?
https://mega.nz/#!JgVV1IwR!lqse26RNqxLj ... A40Dt3uXu0

Oby mnie Revlis nie pozwał za kradzież jego własności. :III
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [VXAce] Złodziej Czasu

Post autor: X-Tech »

Mój antywirus nie pozwala mi odpalać tej gry. Niestety. Na to wygląda.
ODPOWIEDZ