[VxAce] Tits and Magic [16+]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [VxAce] Tits and Magic [16+]

Post autor: McLaren »

@Revlis wyczarowałem coś takiego ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Vitold
Posty: 96
Rejestracja: 17 lis 2016, 13:50

Re: [VxAce] Tits and Magic [16+]

Post autor: Vitold »

Powiem tak, nwm jak żeś na to wpadł że to jest świetne xd i na dodatek oryginalne
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: [VxAce] Tits and Magic [16+]

Post autor: Adrap »

To ja nie będę narzekał na bugi, bo ich nie uświadczyłem, ale dla mnie kulał gameplay. Zbyt duża losowość, kompletna nieprzydatność niektórych kart, a niektóre są po prostu niezbalansowane. Radzę pomyśleć nad swego rodzaju kombosami pomiędzy kartami, bardziej różnorodnymi umiejkami lub warunkami do użycia jakiejś szczególnej mocy. To w pewnym stopniu mogłoby uratować rozgrywkę, tak mi się wydaje.
Poza tym podoba mi się lekki humor, wszystko jest ze smakiem, a nawet syntezator mowy nie brzmiał najgorzej. Grafiki śliczne, muzyka szybko wpada w ucho. Powodzenia w tworzeniu i czekam na więcej :)
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [VxAce] Tits and Magic [16+]

Post autor: X-Tech »

To skromna gra, w której siłą ma być jak sądzę oglądanie kolejnych nowych kart do użycia. Nie jestem w temacie karcianek, ale ogólnie uważam, że to dość prosta w zamiarze rozgrywka. Prawdopodobnie za prosta. Totalnie nie ma informacji o posiadanej talii. Nie jestem w stanie stwierdzić z jakich kart losuję kolejne - oraz jakie jeszcze pozostały. Myślę, że rozgrywka jest za prosta, a wręcz banalna - na dłuższą metę (kolejne pojedynki) daje o sobie znać monotonią. Nie czuję, że muszę w tej grze myśleć.... Starcia to w rzeczywistości pojedynki podobne do tych z standardowego systemu walki z rma - z tą różnicą, że kolejne czary czy ataki dostajemy losowo. Nie jestem pewien czy mogę określić iż losuję z jakiejkolwiek puli kart ponieważ tej puli nie widzę lub nie mam informacji o dostępnych kartach do wylosowania. Oprawa audio i wizualna jest bardzo wyrazista, ale może audio zbyt w przeszłości jak na futyrystyczną stylizację wrogów. Podłożenie głosów to świetny pomysł. Sama gra stara się hipnotyzować grafikami kart, ale jako całość nie uważam, że to coś wybitnie inteligentnego jako rozgrywka...ani nie czuję tu fabuły....ani specjalnych wymogów co do rozgrywki...mogę na pewno stwierdzić...że ciekawość kolejnych kart, które będą dostępne w kolejnym starciu potrafi trochę przy grze utrzymać.
Ogólne wrażenia:
Brak irytacji
własny klimat gry
chwilami zahipnotyzowanie
za prosta rozgrywka - monotonna
zaciekawienie jakie beda kolejne karty - daje mi rąbka chęci aby pograć chwilę dłużej.

Ogólnie ? Zahipnotyzowałeś mnie częściowo. Nie samą rozgrywką, ale kartami i oprawą.
Sama rozgrywka jest raczej niskich lotów karcianych. Nie mam specjalnego porównania z innymi, ale łatwo było zrozumieć ten mechanizm bez czytania jakiegokolwiek tutoriala - w ciągu kilkunastu sekund.


można by rozwinąć grę bardziej dodając kolejne tryby gry czy rozwiązania z kolejnymi starciami/misjami wtedy gra na pewno zyska na czymś co sprawi, że będzie bardziej przyciągać jako rozgrywka. Sam system póki co jako podstawa rozgrywki jest za prosty jak dla mnie.


Można sprawdzić na parę chwil. Ja nie znalazłem w tej grze dość, aby utrzymać ją dłużej NIŻ KILKA pojedynków....magia i cycki ! tego mam pod dostatkiem xd


ps. na pochwałe zasługują mikroanimacje i ogólny wysoki poziom podejścia do szczegółów przez autora. naprawdę warto to odpalić choć na trochę.
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: [VxAce] Tits and Magic [16+]

Post autor: Revlis »

Wpis dotyczący postępu prac :-o
Pogrzebałem trochę w grze mając na uwadze komentarze i opinie.

1. Największą zmianą będą umiejętności przeciwników. Każdy z już spotkanych oraz kilku nowych, którzy pojawią się
w kolejnych wersjach, będzie posiać specjalną umiejętność, urozmaicającą nieco rozgrywkę. Umiejętność ta związana
będzie stylistycznie ze swoim posiadaczem.
Spoiler:
2. Gracz także zyska swojego rodzaju umiejętność. Raz na każdą turę będzie mógł wymienić jedną z posiadanych przez
siebie kart za pomocą wciśnięcia strzałki w górę. Na początku gry wymiana będzie losowa, a w późniejszym czasie możliwe
stanie się modernizowanie tej umiejętności w menu - np. zamiast możliwości wymiany karty na losową raz na turę, możliwe
stanie się wymienianie karty na inną kartę tego samego koloru raz na dwie tury, wymiana na kolor o stopień wyższy raz na
trzy tury itp. Oczywiście proces wymiany kart może zostać zatrzymany np. przez umiejętność przeciwnika (jeśli taką posiada).
Spoiler:
3. Od McLarena dostałem grafiki napisów z menu (łącznie z tytułem gry), przez co wypadałoby zmienić wcześniejsze na nieco milsze
dla oka. Przy wyborze opcji pokazywać się będą obrazki kart (mogą nawet być losowe, jeszcze nie zdecydowałem).
Menu będzie zmieniane co jakiś czas (nie będzie czarnego tła) a jego ostateczna wersja pojawi się razem z pełną wersją gry.
Spoiler:
4. Zmieniłem także kilka rzeczy w kwestii stylistycznej. Najbardziej rzucającą się w oczy jest nowy wygląd kart, które zamiast
kawałków tektury wyglądają na bardziej metalowe. Oczywiście dotyczy to wszystkich obecnie dostępnych rodzajów/kolorów.
Spoiler:
5. Zmieniłem także właściwości niektórych kart, zaczynając od tych najbardziej nieprzydatnych. Mam nadzieję, że w pewnym
stopniu przyczyni się to do poprawienia balansu rozgrywki. Przypominam, że podczas gry istnieje możliwość poznania właściwości
karty
(opisu) za pomocą wciśnięcia strzałki w dół.

Wyżej wymienione zmiany pojawią się w grze wraz z następną aktualizacją. Czyli za jakieś... dwa miesiące? Może. :?
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [VxAce] Tits and Magic [16+]

Post autor: McLaren »

@Revlis w końcu coś się dzieje;) Wiesz na co wpadłem w związku z startscreen'em? Jak przełączasz nowa gra, wczytaj i koniec to fajnie by było zrobić nową cycatą postać, która dosadnie prezentuje swoje walory już mówię o co chodzi, mianowicie na starcie laska będzie się pochylać i będą jej zwisać seksownie cycki na wczytaj delikatnie się wyprostuje a na koniec zasłoni gołe piersi i będzie trzymać stanik w ręku i mrugać. Rozumiesz? Taka animacja mini, zachęcająca w pewien sposób do włączenia gry ;) Co o tym myślisz?
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VxAce] Tits and Magic [16+]

Post autor: Yoroiookami »

Jesteś dla mnie jak brat, Revlisie. Doceniam kunszt twoich cycków i z niecierpliwością czekam na pełną wersję gry. Mogę też oczywiście pomóc (w czymś) w razie czego. :I

Myślę że na ekranie tytułowym wystarczyłaby prosta animacja cycków poruszających się w górę i w dół. A może kiedyś dojdzie do tego, że każda z kart będzie miała dwie wersje, w tym jedną do odblokowania? Liczę, że znajdziesz więcej czasu na swoje arcydzieło. </3
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [VxAce] Tits and Magic [16+]

Post autor: McLaren »

@Yoroiookami też dobry pomysł z tą animacją piersi jak i druga wersja kart do odblokowania :)
Wracając @Revlis umiejętności, które dodałeś mam nadzieję, że urozmaicą rozgrywkę a nie będą denerwować ;)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [VxAce] Tits and Magic [16+]

Post autor: X-Tech »

Zdecydowanie pod względem ideowym poszedłeś w dobrym kierunku komplikując nieco rozgrywkę (w tym wypadku urozmaicając) Ogromny postęp w grywalności - to coś co powinieneś uzyskać. Jak to wyjdzie ? Zbadam to się dowiesz.
ODPOWIEDZ