[VxAce] Tits and Magic [16+]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

[VxAce] Tits and Magic [16+]

Post autor: Revlis »

Obrazek
Wersja RM: RPG maker VxAce
Gatunek: Gra karciana
Czas gry: 30 minut
Wersja: Demonstracyjna [0.5]
Czas ukończenia: 2019

Wprowadzenie:
Ludzkość przebyła długą drogę w celu umożliwienia kolejnym generacjom podążanie za swymi snami. A nic innego
tak doskonale nie ucieleśnia marzeń cywilizacji, jak powabne kształty, o których ta myśli nieustannie. Jak słońce i
księżyc na nieboskłonie, tak te dwie kule na zawsze wpisały się w ludzką historię. Niestety, nic nie trwa wiecznie.
Wraz z wynalezieniem internetu, możliwe stało się masowe cenzurowanie wszystkiego, co Agenci Cenzury uważają
za niestosowne - wliczając w to rzecz jasna owe piękne kształty. Nadszedł czas na odwet. Aby uchronić świat przed
utratą jego najcenniejszego dorobku ewolucji, Agenci Cenzury muszą zostać pokonani w najbardziej poniżający
dla nich sposób. W karcianą grę z prostymi zasadami. I z masą cycków.

O grze:
Tits and Magic to gra karciana bazowana na klasycznej wojnie, lecz wzbogacona o elementy typowe dla ówczesnych
gier tego typu - różnorodność kart i ich efektów, punkty życia i punkty many. Celem gry jest rzecz jasna pokonanie
wroga przez obniżenie jego punktów życia do zera lub posiadanie ich więcej niż on w przypadku, gdy obu graczom
skończą się karty. Gracz w każdej turze może wybrać jedną z trzech kart, które losowane są z jego talii. Mimo
istnienia aspektu losowości, dużą rolę w rozgrywce odgrywa strategia. Istnieją bowiem karty ofensywne, defensywne,
nakładające negatywne stany, znoszące negatywne stany itp. - w skrócie, planowanie jest ważniejsze niż szczęście.
W wersji demonstracyjnej znajduje się połowa planowanych przeciwników - pięciu - z których każdy jest nieco
trudniejszy do pokonania od poprzedniego. Przejście ostatecznej wersji gry nie powinno zająć więcej niż godzinę.

Szumskriny:
Spoiler:
Download:
Wersja bez RTP (28 MB):
https://www.mediafire.com/file/tpqw6bgt ... 5.exe/file
Link do RTP dla VxAce:
http://www.rpgmakerweb.com/download/add ... rtp-vx-ace?

Grafiki:
Wszystkie grafiki robiłem sam. Nie są co prawda najwyższej jakości, ale zawsze to coś nowego.
Zwracam tu uwagę na fakt, że wbrew pozorom są one 16+ nie 18+

Skrypty:
Brak. Jeśli ktoś ma takie życzenie, może zagrać na urządzeniu z androidem dzięki portowi.

Lista kart:
Spoiler:
Podziękowania dla McLarena za piękne (kształtne) logo i title screen.
Od następnej wersji będzie pojawiać się w creditsach.
Ostatnio zmieniony 04 gru 2018, 16:55 przez Revlis, łącznie zmieniany 2 razy.
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [VxAce] Tits and Magic [16+]

Post autor: McLaren »

Jestem pod wielkim wrażeniem gra przypadła mi do gustu :) Najbardziej mi się podoba grafika jest pięknie narysowana i 'seksowna ;) Rysowałeś na tablecie graficznym?
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VxAce] Tits and Magic [16+]

Post autor: Yoroiookami »

Wszystkie niesamowite gry wychodzą w tym samym czasie? :III

Czas napisać fanfick o Mrs. Slime.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [VxAce] Tits and Magic [16+]

Post autor: McLaren »

Wygląda na to, że w tym roku odbędą się Golden Forki ;)
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: [VxAce] Tits and Magic [16+]

Post autor: Revlis »

McLaren pisze:Jestem pod wielkim wrażeniem gra przypadła mi do gustu :) Najbardziej mi się podoba grafika jest pięknie narysowana i 'seksowna ;) Rysowałeś na tablecie graficznym?
Dzięki :-) Rysowałem na komputerze w Paint Tool SAI.
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [VxAce] Tits and Magic [16+]

Post autor: McLaren »

Gra się świetnie :) Już myślałem, że o mnie zapomniałeś ;)

Obrazek

Niezła ta McLaren'owa ;) :)
Ten demon mnie rozwala już podchodzę do niego z 4 raz :) ale coraz bliżej sukcesu ;)


W końcu pokonałem tego demona:) zdobyłem swoją kartę :)

Obrazek

Już dawno nie grałem w taką świetną grę, bardzo duży plus za pomysł i autorską oprawę graficzną :) Jeżeli wystartujesz z nią na GF możesz liczyć na mój głos ;)

Revlis jeden minus... nie postarałeś się o logo gry, ale jest to wersja demo więc będziesz to dopracowywał, tak się składa, że jestem grafikiem i mógłbym zrobić dla Ciebie jakieś fajne logo ;) co o tym myślisz?
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: [VxAce] Tits and Magic [16+]

Post autor: Revlis »

McLaren pisze:Revlis jeden minus... nie postarałeś się o logo gry, ale jest to wersja demo więc będziesz to dopracowywał, tak się składa, że jestem grafikiem i mógłbym zrobić dla Ciebie jakieś fajne logo ;) co o tym myślisz?
Byłbym wdzięczny :-D

Na każdego przeciwnika jest jakaś taktyka. Przykładowo demon jest tak ustawiony, by zbierał tyle many ile może,
kradł ją graczowi, oraz by dosypać soli do ran nakładał status klątwy. Można więc albo ograniczyć w swojej talii
użycie kart dających manę, albo liczyć na Entera, który może skopiować status klątwy na wroga. A ponieważ 3/5
złotych kart w jego talii korzysta z bonusów many, jej ograniczenie jest praktycznie jak plaskacz w twarz.

Można też spróbować stworzyć Lunaterę lub Spację (diamentowe karty), po których użyciu naprawdę ciężko
jest przegrać. Ale jak je stworzyć? Nie powiem. To sekret.

Ps. Amel nie lubi, gdy ktoś wyciąga go z talii.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2018, 16:12 przez Revlis, łącznie zmieniany 3 razy.
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: [VxAce] Tits and Magic [16+]

Post autor: Deathwing »

Obrazek
Znakomita robota! Już za sam pomysł należy się medal z ziemniaka (chłop przebrany za babę xdd), a do tego jeszcze świetne grafiki i bardzo przyjemna, nieprzekombinowana mechanika. I jeszcze ten Macintosh Plus w menu :D Miałbym co najwyżej zastrzeżenia do doboru postaci - takiego Doriona zastąpiłbym kimś bardziej charakterystycznym dla sceny, bo jednak typ jest znany tylko z bycia kolegą Entera i już od dawna się nie udziela, tak samo zresztą jak Enter. A ten dubbing sugeruje wypuszczenie gry za granicę? Bo hermetyczny charakter projektu trochę z tym jednak koliduje.
W każdym razie pograłem sobie z przyjemnością i czekam na całość (byle nie do 2030).
turn up the silence
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: [VxAce] Tits and Magic [16+]

Post autor: Revlis »

Deathwing pisze:A ten dubbing sugeruje wypuszczenie gry za granicę? Bo hermetyczny charakter projektu trochę z tym jednak koliduje.
W każdym razie pograłem sobie z przyjemnością i czekam na całość (byle nie do 2030).
Oryginalnie miał być polski, ale brzmiał po prostu śmiesznie. Poza tym używałem modyfikatorów głosu, co w
polskiej mowie zjadało dźwięki diakrytyczne (ś,ć,ź itp.) więc angielski wydał mi się lepszym rozwiązaniem.
No, ale gdyby tak pozmieniać nazwy kart i podmienić kwestie na angielskie odpowiedniki, to czemu nie.
Zastanowię się nad tym.
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: [VxAce] Tits and Magic [16+]

Post autor: Kryzz333 »

Przeszedłem, fajna gra, dobrze przemyślane mechaniki. Podoba mi się, że nie tylko są autorskie grafiki, ale też animacje i świetny "dubbing". Ale oczekuję, że w pełniaku pojawi się więcej ciekawych przeciwników - i może jakieś wariacje dla gracza?

Poza tym coś takiego mi się stało - po IV walce i obejrzeniu nowych kart.

http://i1056.photobucket.com/albums/t37 ... weprlm.png

po kolejnym zwycięstwie było już ok
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: [VxAce] Tits and Magic [16+]

Post autor: Revlis »

Co do błędu - Deathwing zwrócił mi na niego uwagę wcześniej i trochę poszperałem w projekcie. Zapętliłem zdarzenie
kilkukrotnie i faktycznie, błąd się pojawiał. Jednak po stworzeniu tego zdarzenia od nowa (bo nic innego nie przyszło
mi do głowy) i ustawieniu go na zapętlanie, problem już się nie pojawiał. Nie wiem co go powodowało, a że nowe zdarzenie
jest prawie takie samo jak stare (jedyna różnica taka, że użyłem warunków do kopiowania wielu komend na raz) nie
chcę wiedzieć. Link podmieniłem. Jak na tyle obrazków na raz jeden bug to i tak mało :v
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
Sefiro

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo); Konrad Championship I (miejsce 2)
Posty: 93
Rejestracja: 20 wrz 2014, 14:22
Kontakt:

Re: [VxAce] Tits and Magic [16+]

Post autor: Sefiro »

Solidnie wykonane demko. Wszystkie te animacje, grafiki i dubbing robią wrażenie. Kraken-chan i moja postać są najładniejsze <3
Nie była jakoś bardzo trudna, można ją przejść bez taktyki, wystarczy trochę szczęścia. Fajnie się grało :)
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [VxAce] Tits and Magic [16+]

Post autor: McLaren »

Revlis wczoraj wieczorem dałem zagrać w grę żonie jest bardzo wkurzona na tą grę! Ponieważ po pokonaniu demona się skończyła... masz ją skończyć bo jest świetna ;) Po za tym brakuje w wyborze kart opisów co robią, tak jak w przypadku grania używamy strzałki w dół i wyświetlają nam się w okienku co dana karta uaktywnia tak w przypadku doboru talii kart tego nie ma, jak i również zaznaczonych poprzednich kart, które są w talii, mamy nadzieję, że w pełnej wersji to poprawisz ;)


@Revlis zrobiłem coś takiego ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [VxAce] Tits and Magic [16+]

Post autor: PInroz »

No, no no robi się z tego naprawdę niezła giereczka :lol: Mam tylko nadzieję że będzie o wiele dłuższa i bardziej rozbudowana :wink:
Spoiler:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [VxAce] Tits and Magic [16+]

Post autor: Kleo »

Pograłam sobie wreszcie i bardzo bym chciała coś skrytykować, ale... Jedyne, do czego mogę się przyczepić, to długość (czy raczej krótkość) dema, no i ewentualnie błędy, które mi gdzieś tam po drodze wyskoczyły (autor wie :)).
Chyba największym atutem gry jest oprawa, obrazki są super, udźwiękowienie takoż, wszystko pasuje do siebie, jest przejrzyste, schludne i po prostu ładne. Gra się też bardzo fajnie, początkowe, proste pojedynki to dobra okazja, żeby sobie popatrzeć na grafiki i przyswoić zasady gry, zresztą bardzo klarowne i łatwe do opanowania - choć na instrukcję też warto rzucić okiem (i uchem, pani Slime ma słodki głosik <3). Tak z technicznych uwag - nie wiem, czy tylko w mojej ocenie, bo nikt o tym nie pisał, ale czwarty przeciwnik wydaje mi się sporo trudniejszy od piątego, chyba bym ich zamieniła miejscami, jeśli w planach był rosnący poziom trudności.
Nie umiem zdobyć diamentowych kart... :/
ODPOWIEDZ