[VXA] Oczy: Edycja Ulepszona[Demo]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
goblin!!!
Posty: 200
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:40
Lokalizacja: Odległa ziemniaczana republika

[VXA] Oczy: Edycja Ulepszona[Demo]

Post autor: goblin!!! »

A jednak. Doczekaliśmy się wersji ulepszonej Oczu. Co prawda tylko demo, ale lepsze to niż tylko zapowiedź.

Cóż ja mogę powiedzieć?

Na początek sprostowanie dla tych, którzy czekają na Wiedźmina:

KC ma większy priorytet niż Oczy i naturalną koleją rzeczy jest to, że gdy tylko będzie sposobność bym coś robił przy KC to Oczy czeka natychmiastowy zastój na x czasu.

Jednak wracając...

Prezentuje wam grę...
Obrazek
Gra:
Klik
Aktualna wersja dema: 1.02, aktualizowana 7 stycznia 2021 o godzinie 2:10.
Drobne poprawki blokowania i końcówki dema.

Fabuła:
Jeśli ktoś zna wydarzenia z oryginału, to większych zaskoczeń nie będzie, ale jednak parę rzeczy zmieniłem, by jak ktoś nawet przeszedł pierwotną, robioną w 1 dzień wersje, to mógł na nowo odkryć tę grę. Jeśli zaś ktoś nie grał to poprzednią wersje powinien zignorować całym sobą.
Gra, w demie, prezentuje wydarzenia jakie spotkały jednego z dwóch planowanych bohaterów głównych.
Wracał on wtedy do domu przez przedmieścia Moskwy, nie spodziewając się co go spotka w najbliższym dniu. A jego życie miały pochłonąć wichry różnych zdarzeń, które zapiszą się w jego pamięci bardziej niż te z Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

Miejsce i czas akcji dema:
Moskwa, druga połowa lat '40.

W sumie za dwadzieścia lat będę musiał zaznaczyć, że godzi o lata 1946-49. :roll:

Gatunek:
Przygodówka z mocnym nastawieniem na znaczenie, fabułę i dialogi.

Grafiki są w dużej części własne. Istnieją drobne domieszki z RTP i z generatora postaci dla XP (bo charsetów ludzi robić jeszcze nie umiem, a próbowałem!), jednak nie są poważne. Może nawet, jeśli grafika się spodoba, wydam ją jako oddzielną paczkę. Chociaż struktura projektu jest otwarta i nawet są pliki robocze. Nie widziałbym problemu w tym, jeśli ktoś wykorzystałby lub modyfikował grafiki. Oczywiście zachęcam do uprzedniego zagrania i przejścia, nim zacznie się wchodzić w projekt.

Szumskriny:
Spoiler:
Muzyka to głównie różne wariacje utworu Oczy Czarne. Od tych najprostszych, do tego, co zachwyca złożonością.

Dźwięki to na razie tylko RTP. Te dźwięki są przerażająco uniwersalne.

Mechanika:
Prosta przygodówka, z paroma wyborami i zagadkami (choć te w demie są opcjonalne).

Autorzy:
Głównie ja, czyli Goblin aka Ziemniakford.
W grze użyłem skryptów TheoAllena, Himea, Odern Algebry i Khasa Arcthundera.
A także paru wykonań utworu Oczy Czarne różnych wykonawców. Niestety, jak ostatni palec nie zapisałem ich podczas pobierania. Gdy jeszcze raz je znajdę to uzupełnię.

A teraz rzeczy mniej ważne.

Odpowiedzi i pytania:
Spoiler:
I chyba wszystko. Mam nadzieje, że taki, dość obszerny jak na mnie, post, zadowoli was.

A dla tych którzy doczytali do końca bonus w postaci pierwszego pliku tła pierwszej wersji gry:
Spoiler:
Stary post ze starą wersją dla zainteresowanych.
Spoiler:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 07 sie 2022, 20:33 przez goblin!!!, łącznie zmieniany 4 razy.
Przybyłem, zobaczyłem, wystrzeliłem gdzieś w kosmos.
~ Prawdopodobnie Chruszczow, o Łajce.
Awatar użytkownika
Mikisi

Golden Forki 2020 - Dema (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3)
Posty: 319
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:45

Re: [ME] Oczy

Post autor: Mikisi »

Bardzo przyjemna gierka, z tym, że myślałem, że wybory, które podejmujemy mają jakikolwiek wpływ na fabułę, a potem okazało się, że np
Spoiler:
to i tak później nie ma go przez dwa dni i nie zmienia się kompletnie nic. Wiadomo, że to krótka gierka zrobiona dla relaksu, ale chociaż jakieś kosmetyczne różnice byłyby miłe, albo chociaż NPCe mogłyby wypowiadać minimalnie zmienione kwestie. Druga sprawa, że nie znalazłem drugiego końca, w sensie pierwszy raz zapisałem w szpitalu i od tamtego momentu sprawdziłem wszystkie możliwe opcje i każda kończyła się tak samo. Możesz w spoilerze napisać jak wygląda drugie zakończenie?
Obrazek ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
goblin!!!
Posty: 200
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:40
Lokalizacja: Odległa ziemniaczana republika

Re: [ME] Oczy

Post autor: goblin!!! »

Mikisi pisze:Bardzo przyjemna gierka, z tym, że myślałem, że wybory, które podejmujemy mają jakikolwiek wpływ na fabułę, a potem okazało się, że np
Spoiler:
to i tak później nie ma go przez dwa dni i nie zmienia się kompletnie nic. Wiadomo, że to krótka gierka zrobiona dla relaksu, ale chociaż jakieś kosmetyczne różnice byłyby miłe, albo chociaż NPCe mogłyby wypowiadać minimalnie zmienione kwestie.
Był taki plan, ale limit 5 stron na scenariusz, około 5, nie pozwolił na to xd. A jak bym zacząć coś takiego dodawać, to zaraz pojawiałby by się nowe pomysły i tak w kółko :roll: . Co do wyborów mają one małe znaczenie, oprócz bodajże 2, jednak są to wybory rozwiązania etapu związane z mechaniką, czysto moralno/kosmetyczne. Po za tym:
Spoiler:
Mikisi pisze:Druga sprawa, że nie znalazłem drugiego końca, w sensie pierwszy raz zapisałem w szpitalu i od tamtego momentu sprawdziłem wszystkie możliwe opcje i każda kończyła się tak samo. Możesz w spoilerze napisać jak wygląda drugie zakończenie?
By osiągnąć 2 zakończenie, pełnie, niestety nie wystarczy od szpitala powtarzać, a od samego początku. Mogę napisać, co konkretnie należy
robić, jednak w gruncie rzeczy tylko jedno osiągnięcie wymaga wyjaśnień, jako że sprowadzało by się do sprawdzania każdej kratki na mapach. Mogę za to bez większych przeszkód podać ich nazwy i lokacje, gdzie należy je robić, a nazwy dużo same w sobie mówią.
Spoiler:
I chyba tak zrobię, jeśli nikt nie będzie tej gry mógł wymaksować, przez to osiągnięcie xd.
Przybyłem, zobaczyłem, wystrzeliłem gdzieś w kosmos.
~ Prawdopodobnie Chruszczow, o Łajce.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [ME] Oczy

Post autor: X-Tech »

Postanowiłem w końcu odpalić grę. Szkoda, że w ogóle jest do niej instalator. Nie minęło 10 minut i nastąpił koniec.

Ogólne wrażenie to jest namiastka gry...w sumie to pomimo lekkiego znudzenia po paru chwilach gra zaczęła interesować na tyle, że wytrwałem do jej końca. Kiedy wydawało mi się, że wreszcie akcja ruszy i rozgrywka zacznie być interesująca nagle nastąpił koniec.

Ogólnie mało intensywna...raczej nużąca...ale z czasem lekko interesująca...kiedy obudziła moje nadzieje to się skończyła nim zacząłem zapominać o jej wadach. Także w sumie to takie wrażenie małej niedorobionej petardy, która zgasła nim zdołało się wypalić pół lontu....

za mało wrażeń, abym był w stanie to docenić. za mało zawartości w tych paru chwilach. usuwam.

p.s. przedstawienie forumowe gry wygląda trochę jak taki bajzel.
Awatar użytkownika
goblin!!!
Posty: 200
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:40
Lokalizacja: Odległa ziemniaczana republika

Re: [ME] Oczy

Post autor: goblin!!! »

X-Tech pisze:Postanowiłem w końcu odpalić grę. Szkoda, że w ogóle jest do niej instalator. Nie minęło 10 minut i nastąpił koniec.
Zaznaczałem, że gra jest krótka. 30 minut gry to już jest czas, gdy sprawdzasz każdą kratkę na mapie czy nie ma tam ukrytej interakcji. 10 minut to raczej odpowiedni czas, gdy po prostu grę się przechodzi... i tyle, nie stara się zdobyć wszystkiego, a wsiąknąć w grę, co jak zauważyłeś, zresztą słusznie, udaje się... dopiero pod koniec.
No ale budżet nie pozwala, ograniczenia i limity są. Jakbym ich nie ustalił, to bym nigdy nie skończył robić tej gry... znowu... A i pomysłu dużego jakiegoś na kontynuacje nie miałem. No mniejsza.
Ogólnie nie spodziewałem się takiej dość pozytywnej reakcji na grę. Postaram się coś z tą długością zrobić, pewnie coś w rodzaju dodatku xd. Ale też nie jakiejś potężnej długości, maks kolejne 5-10 stron scenariusza, co umożliwi lepiej rozwinąć wpływ dialogów i ogólnie rozbudować grę, o jakieś 10-20 minut, ale to zobaczę.
A co do przedstawienia gry; na przypale, albo wcale :v Na początku szkinów zapomniałem nawet przesłać.
Przybyłem, zobaczyłem, wystrzeliłem gdzieś w kosmos.
~ Prawdopodobnie Chruszczow, o Łajce.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [ME] Oczy

Post autor: X-Tech »

Grałem w wiele gier z rpgmakera, które są cudowne. O jakim w ogóle budżecie mowa xd Nie muszę dawać linków nawet...
Dobre żarty. XD

Nie zniechęcam do dalszego tworzenia. Nie napiszę, że czekam na kontynuację, bo bym skłamał. ZA mało było tu wszystkiego, aby poczuć choć namiastkę gry jako stosownej całości czegoś co by zachęciło mnie do dalszego grania jak choćby demo gry. Jeśli - celem poczucia czegokolwiek co można nazwać wrażeniami dema gry - ma być robienie dema na zasadzie wydawania go w kawałkach kawałków po 5-10 minut - to absolutnie nie do mnie tym trafisz. Leniwe podejście do zapowiedzi jak i samej gry to nie jest właściwe podejście. Tłumaczenie lenistwa budżetem jest niewłaściwe, a tym samym jakości samej gry z RM. Nie da się zrobić lepszej gry w rmie pieniędzmi. Zasoby masz praktycznie za darmo w tysiącach. Wrażeń z samej wizji rozgrywki czy prowadzenia fabuły - nie kupisz. To masz w głowie, albo nie. Możesz nad tym co najwyżej popracować.

Jeśli odpalę kolejny fragment to z lekkiej ciekawości. Nie z powodu tego, że czekam z ogromnym ślinotokiem przed ekranem podekscytowany tym co dotychczas stworzyłeś. Ciekawi mnie lekko w jaką stronę chcesz to rozwinąć i czy wreszcie rozgrywka jakoś ruszy z miejsca. Jeśli mam być szczery to ogólnie jest bliżej crapa niż hita na szczęście dzięki lekkim namiastkom fabuły i rozgrywki wytrzymałem jakoś do końca z lekkim zaciekawieniem pod koniec o czym już pisałem. W sumie to ciekawi mnie co dalej. Sama gra to raczej crapiszcz i mam wrazenie ze moja litość, aby to odpalić bardzo się tobie przydała...wiesz na czym stoisz - sama zapowiedz w ogole nie zacheca do odpalenia jak i twoje podejscie, ale sie przełamalem.
Awatar użytkownika
goblin!!!
Posty: 200
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:40
Lokalizacja: Odległa ziemniaczana republika

Re: [ME] Oczy

Post autor: goblin!!! »

X-Tech pisze:O jakim w ogóle budżecie mowa xd
Ogólnie sam budżet to żart, nie ma tu ani grosza (po za kosztami prądu, komputera i internetu, ale to jest zawsze i bez tego), i raczej miałem na myśl to z budżetem, że ustaliłem sobie granice. Jakby ich nie było, możliwe, że produkcja wyglądała by tak:
1 - Robię
2 - Wpadam na pomysł, że coś tu może pasować
3 - Wprowadzam go w miarę możliwości w życie
4 - Wracam do punktu 1 i koło się zamyka.

Co do długości fragmentu, to tak jak mówię, raczej zrobię tak samo, że wyznaczę sobie jasne granice, których pod żadnym pozorem nie wolną mi przekroczyć, bo zaraz zaczną się imigranci i kolejne przekroczenia. Więc jak chcesz długiego fragmentu to poczekaj jak będzie jakieś 7 fragmentów xd
A co do mojego podejścia - powiem szczerze, że ogólnie mało rzeczy mnie obchodzi, w tym również to jak zapowiedź/prezentacja zostanie odebrana, nie zarabiam na tym więc mogę sobie na to pozwolić, a ci którzy się zainteresują widać są ludźmi cierpliwymi, skoro wytrzymują moje podejście, albo mają na tyle empatii, by zrozumieć, że kogoś może coś nie obchodzić xd. Jeśli gra wyszła dobra (ogólnie mówię, nie o tym akurat, wyszła najwyżej przyzwoita) to osoby, które w nią grają mimo nieprzyjemnej prezentacji są mile zaskoczone, a ludzie, którzy nie mają dość cierpliwości i tak by mogli nie przejść gry... z braku cierpliwości właśnie.

Chyba wsio co miałem do odpowiedzenia.
Przybyłem, zobaczyłem, wystrzeliłem gdzieś w kosmos.
~ Prawdopodobnie Chruszczow, o Łajce.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [ME] Oczy

Post autor: X-Tech »

Są ludzie, którzy liczą na zarobek, ale tak naprawdę kompletnie nie potrafią robić gier i szybko stają się wyklęci jako twórcy - jednocześnie uważając się za bożyszczy tworzenia gier -CZĘSTO jeszcze nim jakiekolwiek gry stworzą choćby za free i nie pisze tu nawet o czymś co dobija do przeciętności. Często pojawiają się tacy, którzy chcą kasy za gry, ale nie zrobili jeszcze nic co ma ręce i nogi i warte by było złamanego grosza...a gier darmowych się nie podejmują, bo nikt im za to nie zapłaci xd Ci to już w ogóle sobie przekreślają xd


Ty dobrze wiesz, że robisz za free. nie robisz nic ponadto co sam chciałbyś zrobić. wisi ci w sumie oglądalność.
Twoje podejście jest całkiem świadome i ma sens. Jak napisałeś. Rób dalej może wyjdzie ci coś naprawdę ciekawego z czasem.
Dobrze, że masz świadomość, że z tym zainteresowaniem może być przez to kiepsko, ale z czasem może się to zmienić i włożysz w to więcej mocy.
Może się uda. Nie trzymam kciuków bo tak naprawdę to wszystko tylko od ciebie zależy elo. Liczę na rozwój scenariusza w coś ciekawego. Może się zagłębię.

P.S. Mimo wszystko twoje podejście na zasadzie - usprawiedliwiam, że robię słabą grę, bo mi nikt za to nie płaci jest kompletnie wyssane z palca. To nie tłumaczy jakości gry. Ogólnie w rmie robi się gry za darmo i robi się często rewelacyjne. Kasa nie ma tu nic do rzeczy absolutnie.
ODPOWIEDZ