Slime Wars

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Slime Wars

Post autor: Adrap »

Obrazek
Zajawka
Gang szlam został okradziony z ich transportu śluzenu (silny narkotyk), który był ukryty w ciastkach. W międzyczasie gang trzech świń atakuje twój gang. Stań do obrony swojego gangu w karciance Slime Wars!
O grze
Jest to wersja gry z konkursu Konrad Championship. Miałem zamiar ją wzbogacić o system myszy i lepszy tutorial tłumaczący w bardziej obrazowy sposób zasady rozgrywki. Próbowałem to zrobić w zasadzie tylko tą pierwszą rzecz, przy czym po wielu żmudnych godzinach implementowania skryptu myszki nie byłem z niego zadowolony, mimo że udało mi się przechwytywać kliknięcie na dany obrazek i wypisanie jego opisu printem. Po prostu programowanie w XP jest frustrujące i zwyczajnie mam dość próby przerabiania całej gry dla jednej funkcjonalności (ale próbowałem :twisted: ).

TL;DR
Jest to wersja konkursowa gry. Może kiedyś będzie wersja z myszką na innym silniku niż RM.
Szumskriny!


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pobierz grę
Ostatnio zmieniony 24 sie 2022, 22:15 przez Adrap, łącznie zmieniany 2 razy.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Lemoore

TA Sprite Contest 5 (miejsce 2)(miejsce3)
Posty: 22
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:07

Re: Slime Wars

Post autor: Lemoore »

Szczerze mówiąc to pomijając kwestie interfejsowe to ta gra ma na poziomie koncepcyjnym kiepską mechanikę - złom narasta tak szybko, że zazwyczaj po prostu bierzemy wszystkie możliwe karty (tam może pomijając jakieś w stylu jak masz < 3 dzielnice bo będą tylko rękę zaśmiecać) przez co w ogóle się aspekt decyzyjny gubi - jest jedynie na liderach. Trochę też za prosta - przy pierwszym podejściu poza samouczkiem rozwaliłem najtrudniejszy i to 40 do 20. Jak dla mnie to tą grę poprostu trzebaby wydrukować i w taki sposób ją zmieniać i modyfikować (jak będzie się w papierowy dobrze grało to gra też będzie dobra), a męczenie się z myszką to zostawić na sam koniec (polecam 2k3 - tam to masz za darmo). No ale gra na ostry dedline. Za to to miasto jest super narysowane.
ODPOWIEDZ