[VXAce] Nowa Przygoda Grega

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jolantyn
Posty: 18
Rejestracja: 12 cze 2021, 09:29
Kontakt:

[VXAce] Nowa Przygoda Grega

Post autor: Jolantyn »

ObrazekObrazek
Krótka gra JRPG z grafiką z RTP pierwotnie przygotowana na pierwszą edycję konkursu Tsukuru Archive Project Extravaganza.
Jest to wersja po konkursowa oznaczona jako v1.03 i zawiera trochę poprawek i zmian względem poprzedniej wersji
Gra zawiera kilka zakończeń, kilka ich wariantów, sztampową fabułę i kilka nawet ładnych map.
¡Stworzona w RPG Maker VX Ace roku pańskiego 2022!
Obrazek
Download
https://www.mediafire.com/file/fgkfulqf ... 3.rar/file


Fabuła
W imprezę sylwestrową, Greg i jego przyjaciele bawią się w najlepsze... pijąc i oglądając pokaz sztucznych ogni.
Niestety naszemu bohaterowi urywa się film i budzi się rano na środku wioski obok domu swojej przyjaciółki,
z którą balował jeszcze parę godzin temu.

Postanawia ją odwiedzić lecz dowiaduje się że została uprowadzona, więc wyrusza on z "misją ratunkową".
W między czasie znajdując nowe poszlaki oraz stwierdzając że ktoś go okradł z pieniędzy i ekwipunku, jest atakowany przez... renifery?!
Jeszcze z jakiegoś powodu ma na pieńku... z Gangiem Mikołajów...
A w to wszystko jest wplątany także Król Wioski. Jednak może on liczyć na wsparcie swojego przyjaciela maga, Hektora.

Czy uda mu się odnaleźć jego przyjaciółkę oraz dowiedzieć się dlaczego ma na pieńku z Gangiem Mikołajów?

Dowiecie się tego, kiedy zagracie w Nową Przygodę Grega!


Obrazek
Galeria
Spoiler:
Pozdrawiam cieplutko, Jolantyn :)
Polska Jesień, Szkarłatne Jabłka i Złote Kasztany 8)
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: [VXAce] Nowa Przygoda Grega

Post autor: Crashykk »

O, bardzo fajnie, że postanowiłeś wydać ulepszoną wersję pokonkursową. Przyznam się, że po takim czasie myślałem, że się już nie pojawi. W wersji konkursowej udało mi się utknąć, więc z wielką chęcią ogram w wolnej chwili.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: [VXAce] Nowa Przygoda Grega

Post autor: Michu »

Pograłem trochę i generalnie wydaje mi się, że jestem już na końcówce. Nie pamiętam już wszystkich elementów pierwotnej wersji, ale już na pierwszy rzut oka widać spory postęp.

Przede wszystkim gra dużo lepiej wypada na poziomie tekstowym - błędów jest mniej (choć wciąż się zdarzają), mam wrażenie, że dołożyłeś trochę monologów i interakcji z otoczeniem. Wydaje mi się, że żarty są teraz jakby śmieszniejsze, ale to może wynikać po prostu z ogólnie wyższego poziomu narracji. Czy zastosowałeś inną czcionkę, czy to wina mojego nowego kompa?

Wciąż największy problem mam z ogólnym balansem gry, czyli trudnością walk (czasami mimik rozwala mnie w dwóch turach) i możliwością odpowiedniego dokupowania ekwipunku.

Zdecydowanie warto zagrać w tę produkcję, choćby po to, by zobaczyć, że tzw. pierwszy projekt wcale nie musi być totalną kaszaną.
Obrazek
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: [VXAce] Nowa Przygoda Grega

Post autor: Deathwing »

Spodziewałem się czegoś więcej jak na kilkumiesięczne poprawki gry zrobionej w 2 tygodnie. Jeszcze nie przeszedłem do końca, ale drastycznych zmian nie zauważyłem aż tak dużo. Przede wszystkim poprawione zostały błędy blokujące grę, trochę mapping i dialogi, ale literówki i błędy ortograficzne jeszcze się pojawiają. Greg w ogóle jest kobietą, co sugerują komentarze w walce, no a same walki w dalszym ciągu przechodzi się jednym i tym samym skillem. Nie podoba mi się, że starcie z Królem Wioski jest nieproporcjonalnie trudne w stosunku do reszty gry, przez co zniechęciłem się po jednej próbie, ale pamiętam, że podobnie było w konkursowej wersji gry, może tylko odrobinę łatwiej. Ogólnie nie czepiałbym się tego wszystkiego, bo to w końcu pierwszy projekt i w tym kontekście prezentuje się naprawdę dobrze, no ale po pół roku od TAPE i po tak długim wprowadzaniu poprawek minął już okres ochronny :v Podsumowując, nadal jest trochę rzeczy, które można by zrobić lepiej, ale nie wiem czy jest sens, żebyś dłużej nad tym siedział. Lepiej będzie to doświadczenie zdobyte na Gregu przełożyć na nowy projekt, może przy okazji kolejnego konkursu?
turn up the silence
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: [VXAce] Nowa Przygoda Grega

Post autor: GameBoy »

W końcu wziąłem i przeszedłem. Tak jak Deathwing napisał, w walkach wystarczy spamować 2 skille żeby wygrać. Czasem trzeba się leczyć i to tyle. Wkurzały mnie bardzo mimiki, które wiecznie nie dawały dojść do ciosu.

Największe błędy zostały połatane, ale nadal można znaleźć takie, które blokują grę (rozmowa z mikołajem w wiosce może skończyć się zablokowaniem postaci jeśli staniemy na złej kratce). :)
Przydałoby się też ogarnąć błędy ortograficzne, bo jest ich cała masa, zdecydowanie coś nad czym warto popracować w kolejnych produkcjach.

Nie wiem czy w pierwszej wersji gry zrobiłem coś źle, czy po prostu było takie zakończenie urwane, ale te w obecnej wersji mi się bardziej podobało.
Podoba mi się też użycie muzyki, to jest wszystko RTP? Bo nazwy w plikach gry na to wskazują.
Awatar użytkownika
Jolantyn
Posty: 18
Rejestracja: 12 cze 2021, 09:29
Kontakt:

Re: [VXAce] Nowa Przygoda Grega

Post autor: Jolantyn »

Michu pisze:Czy zastosowałeś inną czcionkę, czy to wina mojego nowego kompa?
Tak postanowiłem ją zmienić na taką bym mógł zmieścić więcej tekstu w dialogach :-D .
Michu pisze: Wciąż największy problem mam z ogólnym balansem gry, czyli trudnością walk (czasami mimik rozwala mnie w dwóch turach) i możliwością odpowiedniego dokupowania ekwipunku.
No właśnie to jest moja pięta achillesa, walki. Postaram się w przyszłych projektach je bardziej zbalansować, bo jak na razie mi to za bardzo nie wychodzi :oops: .
Deathwing pisze: Spodziewałem się czegoś więcej jak na kilkumiesięczne poprawki gry zrobionej w 2 tygodnie. ...
Racja, jak na pół roku mało zrobiłem w tym projekcie, przyznaję bez bicia. Niestety nie miałem aż tak dużo czasu na dłubanie przy wersji po konkursowej tyle ile bym chciał i to mnie boli ale no życie, nikt nie mówił że będzie łatwo, ale postaram się sprostać wszelkim przeciwnościom losu! :-D
Deathwing pisze: Lepiej będzie to doświadczenie zdobyte na Gregu przełożyć na nowy projekt, może przy okazji kolejnego konkursu?
Nie wykluczam takiej możliwości :-D
GameBoy pisze: Nie wiem czy w pierwszej wersji gry zrobiłem coś źle, czy po prostu było takie zakończenie urwane, ale te w obecnej wersji mi się bardziej podobało.
Naprawiłem zdarzenie, które wywoływało to słodkie lub to gorzkie zakończenie :-D
GameBoy pisze: Podoba mi się też użycie muzyki, to jest wszystko RTP? Bo nazwy w plikach gry na to wskazują.
Tak, muzyka jak i większość grafik są RTP.

Dziękuję za szczere opinie i słowa krytyki, postaram się już nie popełniać tych błędów wymienionych i nie wymienionych powyżej. Pozdrawiam Cieplutko :-D
Polska Jesień, Szkarłatne Jabłka i Złote Kasztany 8)
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: [VXAce] Nowa Przygoda Grega

Post autor: Crashykk »

Jeżeli kogoś ciekawi jak wygląda nowa wersja, ale nie ma czasu zagrać, to na scenowym kanale youtube znajdzie zapis z live'a.

https://youtu.be/6NEwtcIfuJo
ObrazekObrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ