Platinum Moon [download]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: Platinum Moon [download dema]

Post autor: FEI »

odpaliłem zacząłem grać i stwierdzam brak polskich znaków w czcionce. pierwszy raz z takim czymś się spotykam.

dalej... białę napisy na obrazkach czasem są nieczytelne gdy tło jest jasne, i znikają odrobine za szybko.

co do grafy to narazie nie jest zła, ale dużo nie pograłem, czekam na rozwiązanie problemu z czcionką.
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
Sarge
Posty: 92
Rejestracja: 29 wrz 2007, 19:23
Kontakt:

Re: Platinum Moon [download dema]

Post autor: Sarge »

Super Vegeta pisze:Dialogi i zwroty akcji miejscami trochę naiwne (motyw złotej zbroi - nawet nie dogadujemy się z bossem gangu, ile czasu mamy na znalezienie jej, ot tak zostajemy wypuszczeni za piękne oczy i pustą obietnicę), ogólnie jednak podobało mnie się. Motyw z kradzieżą kradzionej zbroi roxi.
[MAŁE SPOILERY]
W sumie jeśli chodzi o przedstawiony przez Ciebie przykład to celowo podkreśliłem głupotę przywódcy tego gangu, który bez problemu zgadza się na wypuszczenie swoich więźniów - ten gang to raczej taka parodia "wielkich złych" w grach, niż poważny przeciwnik ;-) .
[KONIEC SPOILERÓW]
Super Vegeta pisze:Co do walk - imo starczy zmniejszyć częstotliwość.
NIZIOŁ pisze:tylko te walki to przegięcie.
Mam więc takie pytanie - jaką wartość do ustawienia w RM uważacie za optymalną jeśli chodzi o częstotliwość w losowych walkach? Jak już mówiłem, w tej chwili jest ona na poziomie ok. 50, ale z tego co piszecie, powinienem jednak ustawić tę liczbę na wyższym poziomie.
FEI pisze:odpaliłem zacząłem grać i stwierdzam brak polskich znaków w czcionce. pierwszy raz z takim czymś się spotykam.
Problem leży w braku odpowiedniej czcionki na Twoim komputerze - też mam czasem ten problem z innymi grami w RM, ale zainstalowanie odpowiedniej czcionki pomaga.
Myślę, że ta czcionka powinna rozwiązać problem: http://www.speedyshare.com/750892610.html
Ściągnij ją i przenieś do folderu C:\WINDOWS\Fonts .
FEI pisze:dalej... białę napisy na obrazkach czasem są nieczytelne gdy tło jest jasne, i znikają odrobine za szybko.
Spokojnie, początek gry to jedyny moment kiedy te napisy się pojawiają, więc jeśli miałeś problemy z rozczytaniem, to już nie będziesz musiał się męczyć ;-) . Całość da się jednak bez problemu odczytać, trochę problemów może sprawić jedynie tekst, który pojawia się w pokoju Dargana, kiedy słabo czytelne są 2-3 wyrazy.
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: Platinum Moon [download dema]

Post autor: FEI »

czcionki dały radę.

pograłem... dialogi nie powalają a czasem wręcz śmieszą naiwnością. fabuła choć naiwna i wtórna, ma swój urok. klimacik niewątpliwie jest i całkiem przyjemnie z PM czas się spędza, a było go dość sporo o ok 2,5-3 h. zmniejszyłem sobie tylko częstotliwość walk(nie wszędzie co w górach co chwilę walki i tutaj odwołam się do tego co pisał SV... nie przesadzajta z poziomem trudności, wyważyć, dać komuś do sprawdzenia. tyle.

grafa strasznie pomieszana... facesety z różnych bajek, chipy to samo, na szczęście poszczególne lokacje są utrzymane w jednakowym stylu. mapping ujdzie, choć nie należy do najlepszych. błędy faktycznie bywają, ale nie za często (ściana w namiocie, krawędzie drzew w lesie do jaskini...)

edit: mapping w dalszej części się znacznie poprawia np las do wioski, sama wioska... i mogę rzec śmiało, że jest bardzo przyjemny dla oka. na razie skończyłem we wiosce, ale pogrom wieczorkiem, bo gra wciąga.
SV narobił niesmaku po trosze słusznie, a trzeba przyznać, że po wyważeniu liczby walk gra jest niezła i potrafi wciągnąć. więc ściągać i grać!
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Platinum Moon [download dema]

Post autor: Kalashnikov »

Mój pomysł co do potworów wziął się stąd, iż sądziłem że tocząc 3-4 razy mniej walk bohaterowie nie będą rozwijać się wystarczająco szybko i zatniemy się w którymś momencie. Jeżeli obniżenie ich częstotliwości nie przeszkadza w pokonywaniu co raz to silniejszych przeciwników to git.

Sarge, rozumiem że gra nie została doszlifowana tak jak byś tego chciał, że jest to wersja niedokończona itd. ale chyba wolisz dostać szczerą ocenę tego, co stworzyłeś niż złagodzoną krytykę, bo przecież "gra jest niedokończona"? Pomoże Ci to przecież w przyszłości, dowiesz się jakie popełniasz błędy i czego się następnym razem wystrzegać.
Może i wiesz, że mapy są za duże, a facety trochę do siebie nie pasują, ale ja nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę. Wolę to napisać i przeczytać "tak wiem o tym, ale nie chciało mi się tego poprawiać", niż nie napisać wcale i zobaczyć podobny błąd w Twoim kolejnym projekcie. Chyba wiesz o co mi chodzi? :)

Pogram dziś lub jutro, to dopiszę coś więcej.
Awatar użytkownika
Sarge
Posty: 92
Rejestracja: 29 wrz 2007, 19:23
Kontakt:

Re: Platinum Moon [download dema]

Post autor: Sarge »

Kalashnikov pisze:Sarge, rozumiem że gra nie została doszlifowana tak jak byś tego chciał, że jest to wersja niedokończona itd. ale chyba wolisz dostać szczerą ocenę tego, co stworzyłeś niż złagodzoną krytykę, bo przecież "gra jest niedokończona"? Pomoże Ci to przecież w przyszłości, dowiesz się jakie popełniasz błędy i czego się następnym razem wystrzegać.
Może i wiesz, że mapy są za duże, a facety trochę do siebie nie pasują, ale ja nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę. Wolę to napisać i przeczytać "tak wiem o tym, ale nie chciało mi się tego poprawiać", niż nie napisać wcale i zobaczyć podobny błąd w Twoim kolejnym projekcie. Chyba wiesz o co mi chodzi? :)
Ależ oczywiście :-) . Tak jak już mówiłem, nie usprawiedliwiam się, więc jak najbardziej krytykujcie :-D . Już teraz jednak powiem, że zamierzam wydać demo z naniesionymi poprawkami - przede wszystkim zmniejszę częstotliwość walk (bo widzę, że nie ma osoby, której by ona nie przeszkadzała :-) ) i prawdopodobnie poprawię też te pierwsze lasy jeśli chodzi o drzewa - połączę je jakoś, by sensowniej to wyglądało.
LasTTurN

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1)
Posty: 196
Rejestracja: 18 sty 2008, 20:40

Re: Platinum Moon [download dema]

Post autor: LasTTurN »

Ja także zagrałem i choć jeszcze nie przeszedłem, muszę powiedzieć, że z początku gra się ślimaczy (mało się dzieje) bowiem dużo walk i błądzenia nas dzieli od kolejnych zdarzeń. Również przyczepię się do częstotliwości walk ;). Pozwoliłem sobie zmniejszyć i to znacznie. Umożliwiło mi to wczuć się w fabułę i czerpać przyjemność z gry. W miarę jedzenia apetyt rośnie i w końcu trudno się oderwać. Dialogi i sama fabuła ma bardzo "noobzorski" klimat, ale to jest właśnie jej urok ^^. Oprawa stoi na przyzwoitym poziomie... miejscami trochę kłuje w oczy kiepski mapping i mieszanka grafik. Muzyka z kolei jest bardzo dobrze dobrana i umila czas. Gra jest warta dopracowania, mam nadzieję, że Sarge znajdziesz na to czas i chęci.

EDIT:
Fantastycznie się rozwinęła fabuła pod koniec, szkoda tylko, że urywa się w takim momencie. Widać odrobinę podobieństw do FF7 ale historia biegnie swoim torem. Dialogi momentami są przekomiczne. Fajnie jakbyś popracował nad kontynuacją tej przygody, z chęcią bowiem poznałbym dalsze losy naszej czwórki. Rpg to mimo wszystko mój ukochany gatunek.

Nie znalazłem naszyjnika... a długo szukałem (teraz wiem co czuli ludzie, którzy nie mogli znaleźć kota w Estalionie :D).
Pozdro
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: Platinum Moon [download dema]

Post autor: FEI »

ja skończyłem na wiosce i jakośc narazie mnie nie ciągnie. za mało akcji, ciągłe łażenie mnie nudzi. a teraz trzeba znowu obozu tej całej bandy szukać.
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
Sarge
Posty: 92
Rejestracja: 29 wrz 2007, 19:23
Kontakt:

Re: Platinum Moon [download dema]

Post autor: Sarge »

FEI pisze:ja skończyłem na wiosce i jakośc narazie mnie nie ciągnie. za mało akcji, ciągłe łażenie mnie nudzi. a teraz trzeba znowu obozu tej całej bandy szukać.
Tak naprawdę nie musisz szukać tego obozu, bo już w nim byłeś :wink: - musisz się tylko wrócić do tego miejsca. W sumie zostało już Ci niewiele gry.

No panowie, miały być kolejne opinie, a tymczasem nie ma tego zbyt dużo :-) .
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Platinum Moon [download dema]

Post autor: Kalashnikov »

Już Ci pisałem - nie chce mi się poprawiać częstotliwości walk na każdej mapie, bo trochę tego jest.
Jeżeli sam się o to zatroszczysz i zrobisz tak żeby potyczek było połowa tego, co jest teraz, to chętnie pogram więcej.
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: Platinum Moon [download dema]

Post autor: FEI »

szkoda, że porzuciłeś projekt/makera. aż tak cie zniechęciła kiepska opinia grajacych? to była twoja 1 gra chyba? każdy to przechodził więc sie nie opierniczaj i kończ PM albo rob nastepną grę. bo jak na 1 gre to i tak była bdb. elo
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
Sarge
Posty: 92
Rejestracja: 29 wrz 2007, 19:23
Kontakt:

Re: Platinum Moon [download]

Post autor: Sarge »

Długo się ociągałem z wydaniem tej poprawionej wersji dema Platinum Moon, choć przecież już tuż po premierze zapowiadałem, że zamierzam co nieco poprawić. Wersja 1.1 dema to przede wszystkim zmniejszona częstotliwość walk - większość z Was narzekała właśnie na ten element i wręcz przez to rezygnowała z gry, więc mam nadzieję że teraz zachęta do przystąpienia do rozgrywki będzie większa.

By jednak cała różnica między pierwszą a najnowszą wersją nie opierała się tylko na walkach, wprowadziłem też parę innych poprawek, a oto ich lista:
- zmniejszona częstotliwość walk
- 9 przemodelowanych, stworzonych od nowa mapek lasu
- dodanie skrzynek z przedmiotami w większej ilości miejsc
- zmiana facesetu burmistrza miasta Asusan
- poprawienie paru pomniejszych błędów
Oczywiście najwięcej zajęło tworzenie nowych mapek - zaznaczam jednak, że ich ilość się nie zwiększyła, tylko zwyczajnie te najbrzydsze zostały zastąpione nowymi, które moim zdaniem prezentują się lepiej. Jako przykład zaprezentuję dwa screeny wyciągnięte prosto z programu RM, a więc przedstawiające mapy w całej okazałości, a nie tylko ich wycinek:

Obrazek Obrazek
Najnowsza wersja....................................................Stara wersja

Celowo oba screeny dałem z tej samej mapy, występującej w tym samym momencie gry - byście mogli zobaczyć, czy poczyniony został jakiś progres w stosunku do pierwszej wersji.

Uczciwie muszę jednak przyznać, że zmienione zostało "tylko" te 9 mapek, a reszta pozostała nieruszona (może poza drobnymi wyjątkami w postaci kosmetycznych, niezauważalnych zmian). Poprawioną wersję dema wydałem przede wszystkim dla osób, które zniechęciły się podczas grania w Platinum Moon pół roku temu. Zaznaczam, że występuje tu pełna kompatybilność ze starymi save'ami, więc jeśli ktoś przerwał wcześniej granie, a skopiuje do folderu nowej wersji zapis z gry, będzie mógł bez problemu kontynuować rozgrywkę.

Download macie pod tym linkiem:
http://free4web.pl/Click?62541

Zawsze aktualne informacje i działające linki - oczywiście pod http://www.trianglequest.xn.pl [niedawno zmieniliśmy minimalnie adres]. Czekam na Wasze opinie.
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Platinum Moon [download]

Post autor: kvachu »

Sarge pisze: Obrazek Obrazek
Najnowsza wersja....................................................Stara wersja
Przepaść...
No, ale jak teraz tak będziesz wszędzie zmieniał to ci to zajmie chyba trochę czasu =].
Awatar użytkownika
Sarge
Posty: 92
Rejestracja: 29 wrz 2007, 19:23
Kontakt:

Re: Platinum Moon [download]

Post autor: Sarge »

kvachu pisze: No, ale jak teraz tak będziesz wszędzie zmieniał to ci to zajmie chyba trochę czasu =].
Nie zmieniam już nic z tego co zostało zrobione do tej pory - akurat te pierwsze mapki leśne wyglądały najgorzej, więc trzeba się było za nie zabrać. Nie ma sensu, by ciągle poprawiać to co się zrobiło wcześniej, bo to troszkę taka strata czasu ;) . Inna sprawa że jak pewnie wiecie, póki co ponad demo nic nie zrobiłem i nie mam raczej tego w planach.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Platinum Moon [download]

Post autor: Kalashnikov »

Sarge pisze:Obrazek Obrazek
Najnowsza wersja....................................................Stara wersja
Chyba chodziłem po tej paskudzie z prawej strony. Niebo, a ziemia. Chętnie odpalę poprawioną wersję.
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Platinum Moon [download]

Post autor: Fear »

Trzy klasy wyżej... To jest właśnie coś co możemy nazwać progres. Jeśli będziesz dopieszczać swój projekt napewno wzrośnie jego wartość. Ten projekt może nas jeszcze zaskoczyć ;)
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
ODPOWIEDZ