Kościak and friends!

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Kościak and friends!

Post autor: X-Tech »

Akwarelek pisze:Oł, kaman, Zawsze przyda się "odmóżdżacz" dla tych, którzy albo ciężko pracują nad swoimi grami lub dla tych, którzy ciężko w te gry grają :P
święte słowa. "Odmóżdżacz" to za mocne słowo.
Bardziej: Gra na luzie, ale zależ też co uznajesz za ciężką pracę.
Odpoczniesz po robieniu AkwaHorrorku ? Błe he he.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Kościak and friends!

Post autor: Jazzwhisky »

Akwarelek pisze:Oł, kaman, Zawsze przyda się "odmóżdżacz" dla tych, którzy albo ciężko pracują nad swoimi grami lub dla tych, którzy ciężko w te gry grają :P
Popieram w całej rozciągłości, tyle, że jak wspomniałem wcześniej w poście, trochę boję się o wyniki.
Mimo wszystko taki Canter&Thunderbot (jak i inne pomysły Dema) był na swój sposób ambitny. Dobry "odmóżdżacz" przecież też wymaga troszkę pomyślunku, hmmm?
Kalashnikov pisze:Kurczak juz byl.
A mordowanie ludzi niewiadomoczym tez nie jest smieszne. A w grze komputerowej jednak jest :]
Nie zgadzam się, o.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Kościak and friends!

Post autor: Preki »

Mertruve pisze:
Please, die.
Burn you. >.<
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Kościak and friends!

Post autor: Foxer »

Dla każdego co innego jest śmieszne. Ja na przykład zaliczyłem niezłą brechtę przy gierce "Zdobycie Twierdzy KEDASZ: Wojna z Kwaskami", autorstwa SV xD.

By zrobić humorystyczną grę, musisz wymyślić coś orginalnego... alkohol był, zbuntowany kurczok też... to może teraz coś innego? Porób jakieś dobijające zagadki, robiące z mózgu kaszanę, no i oczywiście tysiące zaskakujących tekstów! Musi być dużo zwrotów akcji, groteski, śmiesznych postaci.
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Kościak and friends!

Post autor: Preki »

Był był alkohol, tu też jest, ale nie u głównego bohatera. Zwroty akcji - jak najbardziej! W każdej grze wykonanej w konwencji komedii powinno się wszystko (za przeproszeniem) pieprzyć, inaczej jest nudno.
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Kościak and friends!

Post autor: X-Tech »

I o to chodzi. Ja czekam na tę gierkę. Przyznam, że grałem trochę w Wino Adventure 2,
więc nic już nie jest mnie w stanie zaskoczyć. To muszą być naprawdę hardkorowe
numery.
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Kościak and friends!

Post autor: Preki »

Hardkorowe, czyli co? Bluzgi & zboczone kawały? Nieee, to nie dla mnie, już się na tym nieźle przejechałem -.-
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Kościak and friends!

Post autor: X-Tech »

Ech...hardkorowe to od razu bluzgi ? Wcale nie to miałem na myśli. Po prostu trochę surrealistyczne wizje różnych rzeczy. Na przykład zamiast sprzedawcy w sklepie można, by wstawić bohatera z filmu, który w tym sklepie sprzedaje np: Randalla. Zamiast sołtysa wsi możesz wstawić na przykład Lorda Vadera i jego pomocników. O takie numery mi chodzi.
Nie przesadzaj, że brakuje ci wyobraźni i stać cię tylko na głupoty. Wstaw w to trochę własnej
inwencji twórczej itp. Hardkor to nie znaczy bluzgi itp. Jednak mnie by nie przeszkadzały, w niektórych grach jeśli są odpowiednio użyte i podkreślają pewne sytuacje. Nieumiejętnie to fakt używa tych bluzgów 80% makerowców.
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Re: Kościak and friends!

Post autor: Inq »

W Swiecie Dysku nie ma ani bluzgow ani alkoholików (nie pamietam), jednak jest bardzo hardkorowo.

Wysil sie.
ZNISZCZONE Nowoczesne Miasto
Polecam także zaopatrzyć się we wszystkie gry z serii: Miasteczko Nowoczesne, wszystko tak zniszczone, że dosłownie nic nie ma.
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: Kościak and friends!

Post autor: FEI »

nie narzucajcie gościowi swoich wizji i humoru :/ chce zrobić grę po swojemu i słusznie. Inna sprawa, że trudno zrobić grę humorystyczną uniwersalnie. większość komedii śmieszy tylko pewną grupę, mała tylko cząstka potrafi bawić większość.
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Kościak and friends!

Post autor: X-Tech »

Ja na przykład śmieję się ze wszystkiego, więc każdy humor do mnie przemawia.
Niczego nie staram się narzucać, lecz dać jakieś pomysły.
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Kościak and friends!

Post autor: Preki »

Dobra, czas refreshnąć temat, bo zaraz pomyślicie że projekt pwnt czy coś...
Jednak trochę się ślimaczę z projektem, muszę przyspieszyć. Przerobię też nieco ekran tytułowy, pomyślałem sobie, że ten grzyb atomowy z RTP wygląda... tak śmiesznie, że żałośnie, znajdę jakiś w necie xD

@FEI - nie jestem "gościu" :-P
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: Kościak and friends!

Post autor: Ska'ciu »

Oho, z chęcią w to zagram. Bardzo lubię parodie :)
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Kościak and friends!

Post autor: kvachu »

Napewno w to pykne jak wyjdzie, ale tylko w fulla. Jeśli będzie choć trochę podobne do Wino Adwenture to będzie za******* =).
Wino Adwenture to jedna z niewielu gier jaką ukończyłem jeśli chodzi o produkcje RM. Lubię pijackie parodie. No ale pewnie alkohol w tym kościaku chyba nie będzie motywem przewodnim, ale mimo to fajnie by było w cos takiego pograć.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Kościak and friends!

Post autor: X-Tech »

Ja grałem we wszystko począwszy od Wino Adventure. I podziw dla osób, które znalazły czas by robić takie produkcje, bo są wielkie. Miło wspominam DRS. Osobiście za Kościaka trzymam kciuki. Już sam pomysł jest wielkim plusem. Przynajmniej powstanie gierka przy, której będzie się można wyluzować i pośmiać. Choć ty jeden idziesz drogą naprawdę dobrego humoru. Kurde. No przecież takie gry są na serio śmieszne :D Kościaka ! Kościaka !
ODPOWIEDZ