TASC4: Głosowanie - Classic

Piąta edycja konkursu.

Moderator: Deathwing

Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: Jazzwhisky »

I przyszedł moment na prezentację prac oraz pierwsze głosowanie. W kategorii Classic otrzymałem 10 prac, poniżej zasady i zapraszam do udziału w wyborze najlepszych grafik! :)

- prawo do uczestnictwa w głosowaniu mają wszyscy aktywni użytkownicy forum zarejestrowani najpóźniej 18.04.2020, z co najmniej trzema postami na swoim koncie
- każdy z głosujących może wskazać od jednej do maksymalnie trzech prac wymieniając je w poście w tym temacie (nr pracy + postać!)
- głosujemy fair, pamiętamy o zachowaniu anonimowości prac, nie dzielimy się podejrzeniami, nie wskazujemy swoich prac innym uczestnikom!
- głosowanie potrwa do dnia 01.05.2020 włącznie, po którym głosy zostaną zliczone, oficjalne wyniki konkursu podane zostaną dnia następnego
- gdyby wasz głos decydował o niższej pozycji waszej pracy (bo został oddany na bezpośredniego rywala w klasyfikacji) - zostanie on anulowany
- w przypadku wyniku remisowego miejsce zostanie ustalone na podstawie ilości głosów osób spoza listy zapisanych uczestników konkursu; w przypadku dwóch lub więcej równorzędnych pozycji na podium, kolejne miejsca zostaną przyznane wg zasad sportowych (np. dwa miejsca drugie = pomijamy miejsce trzecie)
- komentarze, uwagi i opinie dotyczące prac bardzo mile widziane!
Sprite 1 - Hero
Obrazek

Sprite 2 - Hero
Obrazek

Sprite 3 - Hero
Obrazek

Sprite 4 - Franziska
Obrazek

Sprite 5 - Franziska
Obrazek

Sprite 6 - Franziska
Obrazek

Sprite 7 - Franziska
Obrazek

Sprite 8 - Franziska
Obrazek

Sprite 9 - Venom Snake
Obrazek

Sprite 10 - Venom Snake
Obrazek
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: Michu »

Ja ostatnio jestem absolutnie w temacie gier na GBA, zwłaszcza tych, które nigdy nie opuściły Japonii, i jestem przekonany, że gdybym przysiadł, to znalazłbym produkcje w każdym z zaprezentowanych stylów. Bardzo podoba mi się różnorodność tych grafik, od klasycznych SNES-owych klimatów z 2 i 10, po typowe gameboyowe produkcje (8, 6) a nawet rzeczy mocno w stylu Mother 3 (sprite nr 3).

Ostatecznie moje głosy lądują na:
Sprite 2 - Hero - bardzo ładny lineart i dobór kolorów;
Sprite 7 - Franziska - bicz wyszedł kiepsko, ale mocne kontury samej postaci dają super efekt;
Sprite 10 - Venom Snake - straszne są te ręce w kształcie bumerangów, ale świetnie wykonana twarz (w stylu naprawdę starych gier) mnie ostatecznie przekonała.

Mamy jak widać masę świetnych grafików na scenie. Oby przekładało się to na pomoc w tworzeniu sprite'ów do gier!
Obrazek
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: Amelanduil »

Moje głosy idą na:
1 - Hero
6 - Franziska
10 - Venom Snake
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2020, 11:24 przez Amelanduil, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: Noruj »

Głosuję na 2 (Hero), 7 (Franziska) i 10 (Venom Snake).
Obrazek
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: Soul »

1 - Hero, 2 - Hero, 7 - Franciska
Awatar użytkownika
Viuu

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2011, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: Viuu »

Głosuję na:
1 - Hero
2 - Hero
7 - Franziska
Obrazek
Victory Quotes: 1, 2
Awatar użytkownika
Versus
Posty: 32
Rejestracja: 08 sty 2018, 21:24

Re: TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: Versus »

1 - Hero - całkiem przyjemny styl i proporcje, tylko kompletnie niespójny kontrast. Raz za mocny, raz za słaby
2 - Hero
10 - Venom Snake
Awatar użytkownika
Axer

GF 2022 - Dema (miejsce 1); GF 2020 - Dema (miejsce 1); TAPE #2 (miejsce 2); Konrad Championship II (miejsce 2)
Posty: 124
Rejestracja: 08 lut 2011, 12:30

Re: TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: Axer »

Moje głosy trafiają na:
2 - Hero
6 - Franziska
8 - Franziska

Honorable mentions dla 1(coś nie tak z kontrastem) i 10 (za bardzo te ręce bolą xd)
Awatar użytkownika
Sefiro

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo); Konrad Championship I (miejsce 2)
Posty: 93
Rejestracja: 20 wrz 2014, 14:22
Kontakt:

Re: TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: Sefiro »

Moje głosy:
2 - Hero
7 - Franziska
10 - Venom Snake
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: Crashykk »

2 - Hero - Wiadomo. Najlepsza grafika calego zestawienia. Idealny snesowy klimat.
6 - Franziska - Mimo dosc prostej budowy chyba najbardziej oddaje postac z grafiki dolaczonej w temacie zapisow. (Chodzi o te wszystkie France xd)
9 - Venom Snake - Bo wszyscy glosuja na 10, a moim zdaniem ten Snake tez jest ciekawa propozycja. Widzialbym go w jakiejs smiesznej parodii MGSa.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: Yoroiookami »

Tyle ładnych prac. 3 głosy to dla mnie za mało. :x
(Kradnę format Micha)

Sprite 8 - Franziska - nieco prostsze wykonanie od pozostałych, ale ta cudna buźka mnie urzekła.
Sprite 2 - Hero - jakościowo się wyróżnia jak nie wiem, cieniowanie poziom 100.
Sprite 6 - Franziska - pomimo śmiesznie zlepionych nóżek, ten styl bardzo mi się podoba.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: Jazzwhisky »

Ja też pozwolę sobie już zagłosować i odnieść się do wszystkich grafik. :)

Sprite 1 - udany sprite w bardzo oldskulowym stylu, gotowy do użytku, tylko rzeczywiście, ta paleta.
Sprite 2 - technicznie to prawdopodobnie najlepsza praca (paleta!), ale mam z nią duży problem - ze względu na kolorystykę (zakładam, że ta zieleń po prostu wygląda lepiej) i ze względu na pozę/masywność grafiki, może nie podzielę się skojarzeniami, ale moim zdaniem coś tam nie zagrało.
Sprite 3 - prosty, pocieszny, ale te buty domagają się poprawek.
Sprite 4 - znów, bardzo fajny warsztat, ale po głosach widzę, że nikt nie kupił tej stylistyki. Ja zresztą też jej nie kupuję, ale naprawdę trudno nie docenić wykonania.
Sprite 5 - mocna postać, ale nieco za tęga :D, widać wkład pracy.
Sprite 6 - kurde, cała góra jest bardzo udana, bardzo mi się podoba, ale potem te nogi... Kolejna praca w stylu RM-ready.
Sprite 7 - znów bardzo... progresywne podejście do palety, zdecydowanie udany sprite z charakterem.
Sprite 8 - a tu wracamy do ryzykownie odmiennej stylistyki w fajnym wykonaniu, niby wszystko gra, zobaczyłbym chętnie animację i otwarte oczy.
Sprite 9 - wygląda na pracę w stylu "mój pierwszy sprite", ale w dobrym tych słów znaczeniu. Po poprawkach wyobrażam sobie całą serię sprajtów w takiej uproszczonej stylistyce.
Sprite 10 - mój faworyt do umieszczenia w grze, tylko... te ręce. Wyobrażam sobie jaki efekt chciał uzyskać autor, ale to nie wypaliło, niemniej to tylko kwestia małej poprawki.

Dla mnie osobiście najbardziej niełatwy wybór w historii TASC. Ostatecznie, moje głosy: Sprite 4 - Franziska, Sprite 8 - Franziska, Sprite 10 - Venom Snake. Bardzo trudno było mi wybrać trzecią pracę pomiędzy numerami 2, 4, 6 i 7.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
B.N.F

TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)(miejsce 2); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)
Posty: 34
Rejestracja: 06 sie 2019, 07:35
Lokalizacja: Dzikie ostępy internetu

Re: TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: B.N.F »

:shock: ładniutkie te graficzki! Po za jedną pracą to jak dla mnie wszystkie super :/

No ale głosy oddaje na:
10 - Venom Snake
6 - Franziska
1 - Hero
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: Kryzz333 »

6 - Franziska
7 - Franziska
8 - Franziska
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: Ekhart »

Moje głosy idą na:
Sprite 2 - Hero
Sprite 7 - Franziska
Sprite 10 - Venom Snake

Wszystkie 3 są porządnie wykonanym pikselartem (na tyle na ile się znam).
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Zablokowany