TASC5: Discord Emoji/Sprite Contest - Zapisy

Piąta edycja konkursu.

Moderator: Deathwing

Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

TASC5: Discord Emoji/Sprite Contest - Zapisy

Post autor: Deathwing »

Obrazek
Witam serdecznie P.T. Forumowiczów, po raz pierwszy w niewdzięcznej roli organizatora. Jako że zeszłoroczna reaktywacja Tsukuru Archive Sprite Contest cieszyła się sporym zainteresowaniem, postanowiliśmy pójść za ciosem i już teraz wystartować z kolejną bitwą scenowych tytanów pixel artu. Na szczegółowe zasady konkursu przyjdzie jeszcze czas, więc teraz tylko krótki zarys: utrzymana zostaje formuła z czwartej edycji, z jedną drobną zmianą, o której za chwilę. W dalszym ciągu mamy jednak dwa pola do rywalizacji, co daje maksymalnie aż trzy prace do zaprezentowania dla każdego z uczestników, przy czym główną konkurencją pozostaje pojedynek sprajterski. Starcia odbędą się w obrębie znanych już forumowiczom kategorii:

Kategoria Classic
Standardowo, kategoria bez której nie może obyć się żadna edycja TASC: sprite postaci w widoku od przodu (pixel art, maksymalnie 24x32px). Jedyną zmianą względem poprzednich edycji konkursu jest konkretna paleta kolorów, w ramach której wykonane muszą zostać prace. Prezentacja tematów, palety oraz wszelkie szczegóły techniczne pojawią się tuż po zamknięciu zapisów.

Kategoria Discord Emoji
Zapotrzebowanie na scenowe emotki nie maleje, a zatem i tym razem otwieramy dodatkową, mniej poważną kategorię. Identycznie jak rok temu, do wyboru będą dwie formy wykonania prac: pixel art (maksymalnie 32x32px) lub metoda dowolna (128x128px). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować sił w obu technikach!

Zapisy
Zgłoszenia do udziału w konkursie odbywają się wyłącznie poprzez post w tym temacie, koniecznie z oznaczeniem kategorii konkursowych (Classic i/lub Discord Emoji). Z racji, że wstępne informacje pojawiły się na scenowym Discordzie już tydzień temu, oficjalne zapisy są formalnością i potrwają tylko do niedzieli 13.06.2021 włącznie. Po tym terminie pojawią się tematy dla obu kategorii, a uczestnicy będą mieli równo tydzień na wykonanie prac.

Wybór Zwycięzców i Nagrody
Zwycięzców wyłoni jawne głosowanie aktywnych użytkowników forum. Dla każdej kategorii przewidziane jest osobne podium, a dodatkowo w kategorii Discord Emoji zostaną przyznane dwa miejsca pierwsze (najlepszy pixel art oraz najlepsza grafika metodą dowolną).

Dla zwycięzcy w kategorii Classic przewidziana jest przede wszystkim nagroda rzeczowa. Konkretna forma trofeum pozostaje tajemnicą, ale spodziewajcie się czegoś, co z dumą będzie można postawić na półce. Prócz tego każde zgłoszenie pracy będzie się wiązało z dodatkowym punktem w głosowaniach podczas najbliższej edycji Golden Forków.

Nagrodą w kategorii Discord Emoji jest natomiast specjalna ranga na scenowym serwerze dla autorów najlepszych prac w każdym z tematów. Na czas głosowania pojawią się tam wszystkie konkursowe emoji, ale tylko wybrane przez Was prace pozostaną na naszym Discordzie na stałe. Ponadto zwycięzcy z obu podium mogą liczyć jak zwykle na prestiżowe graficzne rangi na forum.

Lista Uczestników
1. puniek (Classic)
2. Gedharm (Classic)
3. Mikisi (Classic/Discord Emoji)
4. Yoroiookami (Classic/Discord Emoji)
5. Amelanduil (Classic/Discord Emoji)
6. Crashykk (Classic/Discord Emoji)
7. Stanior (Classic/Discord Emoji)
8. Keibi (Classic/Discord Emoji)
9. Soul (Classic/Discord Emoji)
10. GameBoy (Classic/Discord Emoji)
11. B.N.F (Classic/Discord Emoji)
12. Dragon Kamillo (Classic/Discord Emoji)
13. Sefiro (Classic/Discord Emoji)
14. Prometherion (Classic)
15. lorak (Classic/Discord Emoji)
16. Zergmar (Discord Emoji)
17. Lemoore (Classic/Discord Emoji)
18. Adrap (Classic/Discord Emoji)

Uwagi końcowe
To mój debiut w roli organizatora, więc mam szczerą nadzieję niczego nie skaszanić, ale z góry proszę o odrobinę wyrozumiałości. Liczę przede wszystkim na to, że będziemy się bawić ładnie i zgodnie z zasadami, a brak aktywnego udziału z mojej strony będzie dla Was tylko dodatkową zachętą do wzięcia udziału w konkursie. Szczegółowe regulaminy dla każdej z kategorii zostaną zaprezentowane po zapisach, ale jeśli już teraz macie jakieś pytania, możecie je śmiało zadawać w tym temacie. I jeszcze w ramach przypomnienia: warto przejrzeć tutorial pixel artu, już wielokrotnie polecany na serwerze: https://medium.com/pixel-grimoire/intro/home
To by było na tyle z mojej strony, zapraszam do udziału i komentarzy. Jedziemy z tym koksem!
turn up the silence
Awatar użytkownika
puniek

TA Project Extravaganza #1 (miejsce 1); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1)
Posty: 153
Rejestracja: 05 sty 2011, 08:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: TASC5: Discord Emoji/Sprite Contest - Zapisy

Post autor: puniek »

Po dłuższej przerwie nieobecności na polskiej scenie - jako pierwsza rzucam rękawicę i zapisuję się na konkurencję w kategorii Classic. 😷🖤
Autorka gier konkursowych z TA Project Extravaganza
(Zakażenie #1, Oddanie #6, Poznanie #8)
Redaktorka RMteki, opiekunka profilu FB (RPG Maker News Polska)
Ikonka: wi.wiu (IG)
Obrazek
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: TASC5: Discord Emoji/Sprite Contest - Zapisy

Post autor: Powczan »

A co tam, spróbuję swoich sił. Zgłaszam się do kategorii classic :P
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Mikisi

Golden Forki 2020 - Dema (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3)
Posty: 319
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:45

Re: TASC5: Discord Emoji/Sprite Contest - Zapisy

Post autor: Mikisi »

Nie umiem wcale w pixelart, ale mogę spróbować porobić jakieś kanciaste potworki w obydwu kategoriach.

Classic + Discord Emoji
Obrazek ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: TASC5: Discord Emoji/Sprite Contest - Zapisy

Post autor: Yoroiookami »

Zapisuję się do obu kategorii, bo nauczyłem się kochać rysować tłuściutkie wersje postaci z gier. :L
Spoiler:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: TASC5: Discord Emoji/Sprite Contest - Zapisy

Post autor: Amelanduil »

Zgłaszam się, wpisz mnie na Classica+Discord
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: TASC5: Discord Emoji/Sprite Contest - Zapisy

Post autor: Crashykk »

brak aktywnego udziału z mojej strony będzie dla Was tylko dodatkową zachętą do wzięcia udziału w konkursie.
Po tym jak zobaczyłem twoje prace oraz jak zostałem pochwalony przez Ciebie poczułem natchnienie, żeby dać z siebie jeszcze więcej i efektem tego jest chociażby tileset, który zrobiłem, dlatego ubolewam, że w tej edycji nie będzie mi dane dostać od Ciebie po głowie. :lol:

Tak czy inaczej poproszę za dwie nutki czyli Classic+Discord.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: TASC5: Discord Emoji/Sprite Contest - Zapisy

Post autor: Stanior »

Cześć!
Proszę o wpisanie mnie jako uczestnika w dwóch kategoriach! :)
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Keibi
Posty: 76
Rejestracja: 02 lis 2013, 11:41

Re: TASC5: Discord Emoji/Sprite Contest - Zapisy

Post autor: Keibi »

Witam :)
Proszę wpisać mnie do obu kategorii :)
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: TASC5: Discord Emoji/Sprite Contest - Zapisy

Post autor: Soul »

Proszę o zapisanie do obu kategorii :>
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: TASC5: Discord Emoji/Sprite Contest - Zapisy

Post autor: GameBoy »

Zapisuję się na obie kategorie.
Awatar użytkownika
B.N.F

TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)(miejsce 2); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)
Posty: 34
Rejestracja: 06 sie 2019, 07:35
Lokalizacja: Dzikie ostępy internetu

Re: TASC5: Discord Emoji/Sprite Contest - Zapisy

Post autor: B.N.F »

Powitać,
Proszę o dopisanie mnie w przypadku obu kategorii.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: TASC5: Discord Emoji/Sprite Contest - Zapisy

Post autor: Dragon Kamillo »

dobra nie mam czasu, a że tak krótko zapisy, to mnie dopisać i już. żebym w niedziele nie zapomniał

szybki edit, a widze że są zapisy na poszczególne kategorie - walić mnie do obu.
Awatar użytkownika
Sefiro

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo); Konrad Championship I (miejsce 2)
Posty: 93
Rejestracja: 20 wrz 2014, 14:22
Kontakt:

Re: TASC5: Discord Emoji/Sprite Contest - Zapisy

Post autor: Sefiro »

Nie mam pojęcia o pixelarcie, ale zapisuje się do obu kategorii :)
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: TASC5: Discord Emoji/Sprite Contest - Zapisy

Post autor: Prometherion »

Zapisuję się do Klasyki.
Zablokowany