Gra na silniku Unity - Tales of Wrought Iron: Ying's heritage

PC, konsole i nie tylko...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Enkidu Games
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2021, 17:30

Gra na silniku Unity - Tales of Wrought Iron: Ying's heritage

Post autor: Enkidu Games »

Obrazek
W państwie Chen rozpościera się strach i niepokój wywołany widmem wojny domowej. Cesarz Xiaojian Feng który przez ostatnie dziesiątki lat rządził silną ręką zyskał sobie wielu wrogów, podczas swoich rządów kierował się zasadą „albo jesteś ze mną, albo przeciwko mnie”, wiele arystokratów przez to ucierpiało, spora część możnowładców jest rozgoryczona niemożnością prowadzenia swobodnie swoich lewych interesów a na dodatek gdzieś ukrywa się wnuk poprzedniego władcy który cieszy się poparciem sporej części armii oraz walczącej o odzyskanie niepodległości ludności dawnego państwa Ruqiang. Podział w cesarstwie jest nie do ukrycia co przywołało dawnych wrogów – sąsiadujący kraj, Yongzhin, zaczął się zbroić, ich król rozkazał arystokracji przekazania swoich oddziałów pod jego dowództwo i przekierował je na granicę. Powszechny chaos szybko odbił się na gospodarce, ludzie coraz częściej głodują a przestępcy w niektórych regionach zdają się być bezkarni. A co jeśli wojna to nie jedyne zagrożenie?
O grze

„Tales of Wrought Iron: Ying's heritage” to trójwymiarowa gra RPG stawiająca przede wszystkim na historię - proces tworzenia gry poprzedził ogrom stron tekstu opisujących historie uniwersum, znane postacie, ważne miejsca czy mitologię. Sama rozgrywa jest stale ubogacana przez przeróżne wybory, których może dokonać gracz, praktycznie każdy, mniejszy lub większy wątek, ma pewne wariacje, na które wpływ ma użytkownik. Oprócz tego nie zabraknie mechanik kojarzonych z innymi grami z tego gatunku jak na przykład rozwój postaci, alchemia czy rzemiosło.
Obrazek
Świat
Świat przedstawiony został wymyślony na podstawie świata realnego, ubogacając go o elementy magii oraz wykreowaną przez nas religię, nie znajdziemy w nim bajkowych bestii czy koszmarnych monstrum, za to możemy spotkać przeróżnych magów i uzdrawiające modlitwą najgorsze choroby kapłanki. Akcja gry dzieje się na kontynencie, którego kultura jest luźno inspirowana kulturą dalekiego wschodu.
Magia
Choć magowie mogą kreować rzeczywistość wokół siebie na przeróżne sposoby, to, ze względu na idące z tym niebezpieczeństwo, unika się zaklęć do tej pory niesprawdzonych, dlatego dziś po świecie krąży wiele zwojów i ksiąg traktujących o przeróżnych inkantacjach z dokładnym opisem ich działania. Swojego czasu doszło do wielu katastrof przez nieostrożnych magów próbujących odnaleźć nowe, nieznane im jeszcze umiejętności magiczne, w końcu wzbudziło to oburzenie wielu ludzi, zarówno czarodziejów, jak i ludzi pozbawionych magicznego talentu. Teraz wszystkie szanowane gildie magiczne kładą nacisk na brak jakichkolwiek eksperymentów.
Postacie
Min Aiguo – młody członek religijnego zakonu Ptaków Północy cieszącego się ponad trzystoletnią tradycją. To właśnie w niego wciela się gracz. Choć na jego metody wpływ będą miały decyzje użytkownika, w końcu to właśnie gracz będzie decydował co on mówi i robi, to jednak nie można odjąć mu odwagi oraz licznych uzdolnień.

Hu Jintao – ten młody strażnik to ucieleśnienie cnót rycerskich, zna dworskie maniery, a w swoim życiu kieruje się honorem, lojalnością oraz pomocą innym. Walki mieczem uczył się od najmłodszych lat pod okiem utalentowanego i drogiego nauczyciela, w co zainwestował jego ojciec zajmujący się kowalstwem. Choć przez swoją małą wagę wygląda niepozornie, to w walce potrafi stanowić zagrożenie.

Zabójczyni – wychowana w slumsach nauczyła się bezwzględnego dbania o siebie. Pracowała dla wielu lokalnych grup przestępczych, by w
końcu postawić na samodzielność. Teraz zajmuje się głównie kradzieżami i zabójstwami na zlecenie, zyskała w tym zakresie wielkie uznanie w półświatku. Mimo to, dla lokalnych władz pozostaje nieuchwytna. Zawsze, gdy dokonuje zbrodni jest zamaskowana, a ludzie w jej otoczeniu zawsze wykazują się ogromną lojalnością.
Mechaniki

Gra oferować będzie wiele mechanik znanych z popularnych gier RPG, wcielając się w głównego bohatera, będziemy mogli decydować o tym, jakie wyszkolenie przyjmie, nasz styl gry może bazować zarówno na walce katanami w pełnym rynsztunku, walce przy użyciu zaklęć, jak i też możemy skupić się na walce na pięści, wzmacniając je naszą energią duchową (Chi). Rozwój naszej postaci będzie odbywał się poprzez rozwijanie konkretnych cech, uczenie się przeróżnych umiejętności z trzech różnych drzewek, jak i wyboru błogosławieństw dających trwałe modyfikatory lub zdolności, każdy istniejący w świecie gry bóg bowiem obdarza ludzi błogosławieństwami, które pozwalają im stać się mistrzami w danych dziedzinach.
Alchemia
Mikstury wprowadzone do gry są dla bohatera kluczowe niezależnie od wybranego stylu rozgrywki. Modyfikują one czasowo nasze statystyki, uzupełniają życie, a niektóre nawet zadają obrażenia przeciwnikom, wybuchając po rzuceniu nimi. Alchemia pozwala nam na zaoszczędzenie pieniędzy na droższe substancje, nie mniej zmuszając nas do pozyskania odpowiednich składników. Oprócz tego, zamiast wykorzystywać sporządzone eliksiry, możemy je sprzedawać, co jest jednym ze sposobów na wzbogacenie się.
Rzemiosło
Jeśli mamy odpowiednie umiejętności, możemy skorzystać z kowadła, by ulepszyć nasze uzbrojenie lub wytworzyć zupełnie nowe. Oprócz tego możemy także wykonać różne przedmioty z odpowiednich materiałów, kupcy z pewnością będą nimi zainteresowani i zapłacą cenę proporcjonalną do jakości. Oprócz tworzenia zbroi i broni możemy także wykonać bomby, ładunki eksplodujące po rzuceniu. Mogą okazać się bardzo pomocne w walce.
Klasy
Droga wojownika – wybierając ten styl gry, czeka nas zarówno ciężkie uzbrojenie i oburęczne bronie, jak i swobodny strój i walka na dystans. Ludzie skupiający swoje wyszkolenie na drodze wojownika często też uczą się kowalstwa, w podróży potrafią naprawić swój ekwipunek a w swobodniejszych warunkach stworzyć nowy.
Droga maga – magowie wykorzystują swoje Chi, by ruszać przedmiotami, materializować swoje wyobrażeni, jak i wzmacniać siebie i swoich towarzyszy. Choć wielu magów unika walk, to historia zna wielu niepokonanych czarodziejów, o których niszczycielskiej potędze do dziś krążą legendy. Dla tej profesji niestraszne jest wytwarzanie magicznych przedmiotów, zaklinanie uzbrojenia nadając im tym samym unikalnych właściwości oraz wytwarzanie eliksirów i maści.
Droga mnicha – mnisi walczą przy użyciu pięści lub kijów wzmacnianych przez ich Chi. Potrafią walczyć w pierwszej linii gdzie dzięki swoim wyostrzonym zmysłom i odpowiedniemu szkoleniu potrafią stanowić wyzwanie zarówno dla ciężkozbrojnego wojownika, jak i uczonego maga, ponieważ w swoim wyszkoleniu czerpią z obu tych profesji.
ODPOWIEDZ