Quake Live! It's f***in on now!

PC, konsole i nie tylko...
Awatar użytkownika
Kiksi

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon I (miejsce 3)
Posty: 361
Rejestracja: 17 lip 2006, 23:02

Re: Quake Live! It's f***in on now!

Post autor: Kiksi »

Wszystko pięknie do czasu, gdy chciałem zagrać na poważnie już online... podczas okna ładowania, wszystko wstrzymuje się na "Awaiting Snapshot" , potem zaczyna lecieć muza z planszy i koniec... jedyne co moge zrobić to kliknąć ESC. Czytałem troche o tym na necie, wiele ludzi ma taki sam problem, polecają zrobić reconnect z poziomu konsoli, jedna to mi nie pomaga, poza tym nie ma żadnej konkretnej rady tylko gdybanie :/ Szkoda bo sie napaliłem i chciałem sobie poniszczyć ludzi... Mój nick Kikutx.
Awatar użytkownika
Kiksi

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon I (miejsce 3)
Posty: 361
Rejestracja: 17 lip 2006, 23:02

Re: Quake Live! It's f***in on now!

Post autor: Kiksi »

Możecie mnie nazywać "uzależniony od Quake" :D gra sie fajowsko, tylko szkoda że właśnie niezbyt dużo znajomych pyka :P zakładać konta i grać! :)
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Quake Live! It's f***in on now!

Post autor: Kalashnikov »

Potwierdzam, widuję Kikuta online bardzo często, a sam jestem uzależniony od QL, więc przebywam tam często :)
Ostatnie kilka dni miałem małą przerwę, chyba się trochę przejadło, ale już tak nie raz było, pewnie za parę dni powrócę z nowymi siłami.

Btw, od tego tygodnia przez 6 kolejnych dodawana jest 1 nowa mapa. Niedługo będą również dostępne prywatne gry (chronione hasłem) za symboliczną sumę oraz kilka innych udogodnień.
Pokrak
Posty: 152
Rejestracja: 13 cze 2009, 03:05
Lokalizacja: twoja lodówka

Re: Quake Live! It's f***in on now!

Post autor: Pokrak »

Wrzucam nick: Pokracznik

Polskie serwery śmigają jak należy, szczególnie kiedy jest noc - ping waha się od 50 do 20(!)
Nie wiem czy już ktoś próbował, ale jest jeszcze tryb treningu - uczą cię takich rzeczy jak np. rocket-jumping(po ścianach nawet!). Jedyne co mnie burzy, to zmiana dmg raila na niższy, niby mała różnica ale z armorem nie można już jednym strzałem zdejmować.

Jak dla mnie najlepszymi trybami pozostają CW/CTF/TDM. W FFA czasem posiedzę, insta i dueli nie trawię. Żądam map terenowych z Team Arena :D Bo te "nowe" są tylko konwersjami z wersji na Dreamcasta, co widać po jakości.

Mam tylko nadzieję, że komp w tym pokoju (słaby jak diabli, tylko do RM) pociągnie QL tak jak oryginał...
Road roller da! WRYYYYYYYYYYYYYY!
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Quake Live! It's f***in on now!

Post autor: Kalashnikov »

Mapy treningowe to genialny pomysł, pomaga szczególnie początkującym/średnio zaawansowanym. Rocketjump trening jest w miarę łatwy, jedynie z ostatnią próbą trochę się męczyłem, natomiat strafejumpy zawsze gorzej mi wychodziły i do tej pory nie potrafię ukończych 3 ostatnich wyzwań :)

U mnie wszystkie serwery europejskie śmigają pięknie, na żadnym ping nie przekracza mi 100, a przy takim da się komfortowo grać.

Dotatkowo co tydzień we wtorek jest kolejny update, czasem coś małego, a czasem pojawiają się bardzo przyjemne dodatki, tak jak w tym tygodniu. Widzimy w jakim dokładnie mieście stoi serwer, więc możemy zdecydować gdzie grać by było nam bliżej (chociaż nie sądzę, czy jest naprawdę różnica w pingu pomiędzy serwerami w Paryżu i Warszawie). Dodatkowo poprawiono menu i przywrócono mnóstwo ciekawych odznak, które możemy zdobyć (zabij przeciwnika z rakiety w powietrzu, zdobadź 5 fragów gauntletem w jednym meczu, ubij 3 przeciwników w Clan Arena, kiedy jesteś ostatnim żywym ze swojej drużyny i wiele wiele więcej).

Podsumowując - zostawcie UT amatorom, SNESa Jazzowi, nie róbcie gier, tylko rejestrujcie się i grajcie =)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Quake Live! It's f***in on now!

Post autor: X-Tech »

UT mi się zabugował, BFH okazało się przeciwieństwem flaszówki. Q3 za prosty w swej budowie. SNES na razie leży nieużywany. Pobiorę z okazji problemów z UT może mi się spodoba, ale boję się małego FPS-a.
Awatar użytkownika
Pantera
Posty: 322
Rejestracja: 14 lip 2008, 13:27

Re: Quake Live! It's f***in on now!

Post autor: Pantera »

moj nick - wtfPantera
be gentle :P

EDIT: ej, Kalash, ID to moj model :P a czemu masz flage, ze jestes z GB?
None ov thy empty gods shall ever stand above me!

transparent avatar thx to Kalashnikov
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Quake Live! It's f***in on now!

Post autor: X-Tech »

Do czego im moje dane ? To jest na wypadek jakbym wygrał jakąś nagrodę rzeczową czy żeby mogli zaspamić mi skrzynkę pocztową ? Ech co za wścibscy ludzie.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Quake Live! It's f***in on now!

Post autor: Kalashnikov »

@Pantera - bo mieszkam w UK, pod avatarem masz napisane gdzie dokładnie :)

@X-Tech - nie pamiętam żeby pytali mnie o jakieś szczegółowe dane personalne. Albo dodali to teraz, albo napisałem jakieś bzdury i wyrzuciłem to już z pamięci. Wpisz co popadnie, nikt tego nie sprawdzi.

Jeszcze jedna sprawa - niektórzy mogą mieć fpsy w okolicy 25-35 mimo, że sprzęt z pewnością pozwala na więcej (ja tak miałem). Problemem niemal zawsze jest add-on w FireFoksie - TalkBack. Sam nie pamiętam żebym go instalował, bo w ogóle nie używam FF, ale jakoś się tam znalazł. Wystarczy wyłączyć ten dodatek i gra zaczyna śmigać 120-130 fps.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Quake Live! It's f***in on now!

Post autor: X-Tech »

Mam już konto. Moje konto zwie się "XTech"
Gra ma mały FPS u mnie jest koło 30FPS, ale jak się robi akcja spada do 10FPS także nieciekawie. W UT mi więcej wyciągało, ale coś tam udało mi się trafić tych fragów.
Moja opinia o gierce. W UT każda broń była ciekawa i pozwalała nauczyć się różnych technik dzięki którym nie obywało się bez wytężania szarych komórek i odpowiedniego używania broni zależnie od terenu czy pomysłu na wykończenie wroga. W Quake Live wszystko ogranicza się do biegania za rocket launcherem i liczeniem na trafienie najczęściej rakietą, na którą ktoś przez swój błąd, albo nasz fart spadnie jak wiadomo prawie wszyscy w Quaku kicają jak króliki, a pozostałe bronie niewiele szkód wyrządzają, ale ogólnie daje radę ta gra na pewno jakiejś dawki emocji dostarcza dlatego będę pogrywał.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Quake Live! It's f***in on now!

Post autor: Kalashnikov »

X-Tech pisze:Moja opinia o gierce. W UT każda broń była ciekawa i pozwalała nauczyć się różnych technik dzięki którym nie obywało się bez wytężania szarych komórek i odpowiedniego używania broni zależnie od terenu czy pomysłu na wykończenie wroga. W Quake Live wszystko ogranicza się do biegania za rocket launcherem i liczeniem na trafienie najczęściej rakietą, na którą ktoś przez swój błąd, albo nasz fart spadnie jak wiadomo prawie wszyscy w Quaku kicają jak króliki, a pozostałe bronie niewiele szkód wyrządzają, ale ogólnie daje radę ta gra na pewno jakiejś dawki emocji dostarcza dlatego będę pogrywał.
Widać, że dopiero zaczynasz :)
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Quake Live! It's f***in on now!

Post autor: Super Vegeta »

Albo, jak ja, nie robisz żadnych postępów. =D
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Quake Live! It's f***in on now!

Post autor: X-Tech »

Jak tu robić postępy na średnim FPS 20 panie, ale grał będę. Przynajmniej trochę śmiechu będzie.
Pokrak
Posty: 152
Rejestracja: 13 cze 2009, 03:05
Lokalizacja: twoja lodówka

Re: Quake Live! It's f***in on now!

Post autor: Pokrak »

Strona we flashu, to i kompa mi zwiesiła całego...
Road roller da! WRYYYYYYYYYYYYYY!
ODPOWIEDZ