W co aktualnie gracie?

PC, konsole i nie tylko...
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Jazzwhisky »

Neo pisze:Jedyne co mi się nie podobało to właśnie to, że było multum postaci przez co nie szło się z nimi zżyć (no może poza Kid) :)
Właśnie przez ten efekt, cholera, nigdy nie przeszedłem CC. Może kiedyś dam radę, znów - zwłaszcza jeśli pojawiłby się jakiś port na handhelda, tak jak np. w przypadku Ocarina of Time. =P

Mój zestaw z ostatnich tygodni to HoMM1 i Picross DS (w sumie na dłuższą metę odrobinę rozczarowywuje), gdzieś po drodze robiłem dłuższe podejście m.in. do Virtual Villagers (też DS) - ale zdecydowanie nie polecam.

@Noruj - są, ale patrząc oczami fana CT - bardzo nikłe (patrz też odpowiedź do cytatu wyżej).

@X-Tech - miałeś robić podejście do DreamWeb, surowy cyberpunk, jakby dosłownie napisany dla Ciebie. ;)))
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Fear »

No właśnie ja byłem ciekaw jak Chrono Cross wypada przy poprzedniczce, moim ulubionym rpgu :)

X-Tech, wydaje mi się, że pamiętam jak wszystko tam zdobyć ;) więc jak coś to pytaj :D
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: X-Tech »

Znalazłem grę DARK SEED i mogę powiedzieć, że jest co najmniej dobra ! Mamy pisarza, którzy przeprowadza się do domku na odludziu i okazuje się, że na miejscu ma koszmar o umieszczeniu jakiegoś potwora dosłownie w jego głowie. Potem się budzi i zaczyna mieć bóle głowy. Możemy od razu wyjść na zewnątrz, albo sprawdzić dom i zauważyć, że poprzedni właściciel miał jakieś problemy oglądając piwnicę - być może ma to związek z tym co nam się śni ?.Zauważyłem, że gra umieszcza nas w fajnych pułapkach np: jeśli nie zapiszemy wcześniej gry przed np: złapaniem nas przez policję w więzieniu to nie będziemy mogli szukać czegoś co będzie pozwoliło nam z niego uciec. Patent nawet mi się podoba, ale jeśli źle zorganizuje się save to może być problem XD

Macie screeny:

Obrazek
Obrazek

Jazz to przymierzę się też i do tej gry, którą polecasz.
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Stanior »

Jeśli chodzi o przygodówki to polecam Legend of Kyrandia 3 : Malcolm's Revenge. Jak dla mnie najlepsza gra przygodowa jaka kiedykolwiek ujrzała światło dzienne (jeśli ktoś gustuje w starych dobrych przygodówkach).
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Neo
Posty: 131
Rejestracja: 24 lip 2006, 15:27

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Neo »

Jazzwhisky pisze:@Noruj - są, ale patrząc oczami fana CT - bardzo nikłe (patrz też odpowiedź do cytatu wyżej).
No niestety Jazz totalne pudło z Twojej strony ;-) Ale miałeś prawo nie wiedzieć ponieważ te nawiązania z całą siłą uderzają pod koniec gry; ba nawet pojawiają się w niej Chrono, Lucca i Marle!
http://www.youtube.com/watch?v=IvtU6meOBek
No i warto wspomnieć, że
Spoiler:
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Noruj »

X-Tech pisze:Znalazłem grę DARK SEED i mogę powiedzieć, że jest co najmniej dobra ! Mamy pisarza, którzy przeprowadza się do domku na odludziu i okazuje się, że na miejscu ma koszmar o umieszczeniu jakiegoś potwora dosłownie w jego głowie. Potem się budzi i zaczyna mieć bóle głowy. Możemy od razu wyjść na zewnątrz, albo sprawdzić dom i zauważyć, że poprzedni właściciel miał jakieś problemy oglądając piwnicę - być może ma to związek z tym co nam się śni ?.Zauważyłem, że gra umieszcza nas w fajnych pułapkach np: jeśli nie zapiszemy wcześniej gry przed np: złapaniem nas przez policję w więzieniu to nie będziemy mogli szukać czegoś co będzie pozwoliło nam z niego uciec. Patent nawet mi się podoba, ale jeśli źle zorganizuje się save to może być problem XD


Podobne do gry przygodowej na PC - Scratches. Pisarz przenosi się do domku na odludziu, ponieważ szuka natchnienia do napisania nowej powieści. Też ma sny, też piwnica jest ważnym miejscem. Polecam grę. Fajny klimat i muza. Nieco trudne zagadki. Mało logiczne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Jazzwhisky »

Neo pisze:
Jazzwhisky pisze:@Noruj - są, ale patrząc oczami fana CT - bardzo nikłe (patrz też odpowiedź do cytatu wyżej).
No niestety Jazz totalne pudło z Twojej strony ;-) Ale miałeś prawo nie wiedzieć ponieważ te nawiązania z całą siłą uderzają pod koniec gry; ba nawet pojawiają się w niej Chrono, Lucca i Marle!
Jest jeszcze gorzej Neo, ja o tym wszystkim wiem, włączając Magusa itp. itd. - dla mnie to właśnie są te nikłe nawiązania. =PPP
Zresztą to "pod koniec" jest tu znamienne, nawet gdybym o tym nie wiedział, to chyba nie pomyliłbym się w ocenie aż taaaak bardzo.

Po prostu - chciałoby się bezpośredniej, filmowej kontynuacji, tego samego klimatu, a może nawet tematyki - nie tylko parę cameosów, mrugnięć w stronę gracza i jednej ważniejszej postaci. Grając w CC miałem wrażenie, że twórcy na siłę starają się zrobić grę inną niż CT, wyszła im perełka, ale zupełnie innego formatu - a ja mam olbrzymi problem z odbiorem serii, które tak naprawdę seriami nie są (patrz FF). Zresztą jak pisałem, no pierwsze podejście mnie zraziło - ale na pewno jeszcze o CC zahaczę. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Neo
Posty: 131
Rejestracja: 24 lip 2006, 15:27

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Neo »

Istnieje OAVka Chrono Trigger ale jest strasznie kiepska. Istniał też projekt fanów, który miał być albo kontynuacją albo remake CT (nie pamiętam już dokładnie) http://www.youtube.com/watch?v=n33lSRN92EU ale jak to bywa zaprotestowało Square Enix i pupa.

Co do CC mi podeszła za 3 razem ;-) Niektóre postacie mają naprawdę fajne historie vide Harle czy Kid.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: X-Tech »

Dark Seed lepsze. Jest Giger są kosmici różne deformacje. Amityville znam, ALE ta gra Scratches to podobno crap. Przede wszystkim w Dark Seed jest ogromna swoboda chodzi się gdzie się chce kiedy się chce, a nie ogląda statyczne zdięcia. Nie ma czegoś takiego jak uwięzienie w domu, bo to trochę bez sensu ogólnie rzecz biorąc. Od czego są przedmioty, żeby zbić szyby, ale oczywiście w tej grze takiej opcji nie ma także tandeta.
Awatar użytkownika
DE
Posty: 272
Rejestracja: 23 kwie 2006, 20:56

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: DE »

CC ma sie tak do CT jak Radical Dreamers do CC - niby to samo, sa te same postaci i motywy, a jednak gier ze soba niemal nic nie laczy oprocz kilku odniesien w formie przeciwnikow, nazw, czy lokacji.

Zasadnicza roznica miedzy CT i CC jest taka, ze CT to swietna, wrecz ponadczasowa gra, a CC to nic wiecej niz zmarnowany potencjal.

Natomiast ja obecnie przechodze po raz 3 Dawn of War 2: Chaos Rising. Tym razem wszystkie postaci sa nastawione na strzelanie i nie mam nikogo, kto by walczyl wrecz, ponadto nie uzywam Terminator Armor. Jest zabawnie :) Librarian jest przegiety :)
Agropolis: Unicestwienie - 06/06/06.
Agropolis: Sianokosy - 07/07/08.
Agropolis: Dożynki - 15/15/15.
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Preki »

Po przejściu "Metal Gear" i "Metal Gear 2: Solid Snake" miałem wielką zajawkę (i w sumie mam nadal) na inne dzieło Hideo Kojimy: "Snatcher". Problem w tym że po pobraniu iluś tam plików (bodajże 4) o rozszerzeniu .dsk mam cholerny problem z odpaleniem tej gry na emulatorze blueMSX. Czy ta gra była wydana na inne platformy niż Sega i MSX??
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
DE
Posty: 272
Rejestracja: 23 kwie 2006, 20:56

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: DE »

Po angielsku wylacznie na Sega Mega CD. U mnie gra dziala bezproblemowo pod emulatorem Gens.

Gre mam w formie pojedynczego pliku iso oraz kilkunastu plikow dzwiekowych, razem ~175 MB.
Agropolis: Unicestwienie - 06/06/06.
Agropolis: Sianokosy - 07/07/08.
Agropolis: Dożynki - 15/15/15.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Noruj »

ALE ta gra Scratches to podobno crap.
Podobno czyli kto ci tak powiedział?
Kiedyś mocno interesowałem się tą grą i jeszcze nie natrafiłem na negatywną recenzję. Widywałem ją też na czele najlepszych przygodówek horrorowych na PC. Z tego co pamiętam często pojawiało się też black mirror i phantasmagoria i necronomicon(jakoś tak)
Ciekawe mnie te twoje "podobno".
I nie wiem kto ci powiedział o zablokowaniu w domu xd
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Jazzwhisky »

Noruj pisze:Kiedyś mocno interesowałem się tą grą i jeszcze nie natrafiłem na negatywną recenzję.
No to masz dwa ciosy - http://www.gamespot.com/pc/adventure/sc ... eview.html + http://www.gamefaqs.com/pc/931243-scrat ... iew-106214 :P

Więcej nic nie powiem, bo pierwszy raz usłyszałem o tej grze właśnie w tym temacie. ;)

Btw, tak trochę na temat - przed chwilą odpaliłem i usunąłem demo Psychonauts.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: X-Tech »

Zdobędę tę grę i sprawdzę. Straszna chociaż ?
Co do gry to czytałem opis gry na jednym portalu.