W co aktualnie gracie?

PC, konsole i nie tylko...
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: BH Daimaouji »

Ostatnio ściągnąłem te gry na GBA, oto ich recenzja

TMNT 2007 - dobra gra, ale zabija się psy, nie dla mnie
Prehistorik man - Dobre wspomnienia
Scooby Doo mystery mayhem - lepsza wersja niż ta z PS2 którą posiadam, i rzecz jasna ala SNES :)
Konami racing - mało postaci, tylko Goemon (aka Konami's Yajirobe) był znany
Hudson Collection : Takahashi mejin no bouken jima - ummmmmmm, no comment (shy face)
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Usunięty

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Usunięty »

Ostatnio dość często gram w Warframe. Ciekawe jest to, że ta gra kiedyś mi się nie podobała, co teraz po prostu świetniej się przy niej bawię. Dodali kilka ciekawych do tej gry i to mnie przekonało do niej. Jak ktoś z Gospody gra, to chętnie pograłbym z kimś jeszcze. Jeśli się trafi, że mój kumpel Dorion300 będzie wtedy grać, to może on może podrzucić na jakieś trudniejsze misje :-) Nick mam taki sam jak tutaj.
Jeszcze się zdarzy że pogram w Minecraft'a i Tachyon'a. Co do tego pierwszego to proszę mnie nie oceniać. Po prostu lubię tą grę, bo od zawszę lubiłem coś konstruować czy tworzyć jakieś mechanizmy, które i tak nie działały xd. Za to Tachyon to taka gra do zagrania od czasu do czasu. Jak już naprawdę nie ma co robić.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Rave »

Oprócz StarCrafta co teraz jest za darmo i Yooka-Laylee (research, bo robię platformówkę 3d i tej wersji będę się trzymał) ostatnio ciągnie mnie do StarMade (na steamie, choć też jest wersja non-steam). To coś pomiędzy Minecraftem/Space Engineers (system budowy) i grami takimi jak EVE czy No Man's Sky (ogromny wszechświat do zwiedzenia i zbadania). Dużo różnych ciekawych opcji budowy różnych konstrukcji, naprawdę rozbudowana gra. Jedyna wada to to że w pojedynkę to nuda. Najlepiej poszukać jakiegoś serwera. No i trochę mało luda gra.
Awatar użytkownika
Dr.Man
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2013, 12:13

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Dr.Man »

Gram sporadycznie w World of tanks w ramach odstresowania, w Lost Sage także sporadyczne, jest to gra z gatunku MMO bijatyka, niestety gra nie jest dostępna w Polsce i musiałem kombinować z hotspotem, mam duże wspomnienia z tą grą bo grałem kiedyś z kumplami z 5 lat temu.
No i gram w Tibie, którą bardzo cenię. To moja pierwsza gra multiplayer i mam wiele wspomnień, ale teraz już rzadziej gram. ;/
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Noruj »

Ja gram ostatnio bardzo mało - z nudów przeszedłem milionowy raz Gothica 2: Noc Kruka, z kumplami ciupiemy po lanie w Call of Duty 2 i tyle z tego grania. Ostro jeszcze napierniczam w gry mobilne - ale to z racji recenzji. Chociaż sprawia mi to jakąś tam przyjemność.
Obrazek
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Preki »

Wzięło mnie na emulację starego, ale wciąż jarego NESa ostatnimi czasy. Co nie powinno dziwić, gdyż na klonie jego japońskiej wersji spędziłem młode lata. A w co grałem i przeszedłem?

Layla - The Iris Missions
Obrazek Obrazek
Hack dość osobliwej platformówki wydanej tylko na japońskiego Famicoma w 1986 roku. Oryginalna gra trochę ma z Super Mario Bros., trochę ma z Metroida, i to wszystko w klimatach rodem z anime Dirty Pair. Modyfikacja poprawia wiele niedociągnięć mechaniki oryginału, oddaje do dyspozycji gracza zupełnie nowy zestaw poziomów (do tego jeden bonusowy w dość ciekawym wykonaniu), i przede wszystkim niesamowitą w porównaniu do pierwowzoru muzykę. Nie jest to najlepsza gra tego gatunku czy na tę konsolę, ale ma swój specyficzny urok który (obok soundtracku) sprawił, że sięgnąłem po tę gierkę. Patch IPS można pobrać z serwisu ROMHacking.net.

Bionic Commando
ObrazekObrazek
Ten tytuł z kolei jest już bardziej znany. Klasyka od Capcomu - jesteś super żołnierzem co nie umie skakać, a twoim zadaniem jest powstrzymanie wcale-nie-neonazistów i wcale-nie-wskrzeszonego Hitlera, którzy poza Japonią zostali nazwani odpowiednio Badds i Master-D, choć ten ostatni mimo zabiegów Nintendo of America dalej wygląda jak austriacki malarz. Oprócz motywu walki z absolutnym złem wcielonym gra mnie wciągnęła dzięki niecodziennej mechanice - oprócz posługiwania się bioniczną dłonią do poruszania się między platformami interesującym jest, że trzeba zdobywać pasek zdrowia, kontynuacje tak samo, jak zdobywa się coraz to lepsze oporządzenie i oręż. No i te satysfakcjonujące zakończenie w postaci wpakowania rakiety prosto w mordę Hitlera, co kończy się najbrutalniejszym zgonem w historii NESa - czego chcieć więcej? W serwisie ROMHacking.net wisi łatka dla wersji japońskiej, zawierająca poprawne tłumaczenie (w oryginale był totalny brak gramatyki oraz literówki typu EXPLOD) i nie stroniąca od ukazywania wroga jako IV Rzeszy planującej przywrócić do życia wiadomo kogo - dzięki czemu na każdym kroku widać hinduski symbol szczęścia a teksty wrogów są stylizowane na germański akcent. Dodatkowo patch zmienia podtytuł gry na "Return of Hitler" (jap. "Hittora no Fukkatsu").

Dodatkowo - Contra - Hardcore Hack v2. Jak sama nazwa mówi, jest to mordercza przeróbka oryginalnej gry, w której nie ma kontynuacji, nie ma bonusowych żyć, a ilość wrogów na ekranie jest tak duża, że czasem sprzęt nie wyrabia z wyświetlaniem sprite'ów. Jeśli ktoś twierdzi że oryginalna Contra jest łatwa, to trafił na wyzwanie godne każdego fana cyklu, a ten hack już nie jednego śmiałka bezlitośnie przemielił. Ja sam jeszcze nie podołałem, ale byłem blisko. Z góry przepraszam że nie dałem linka do ściągnięcia, ale zapomniałem już skąd to mam, możliwe że był w opisie pewnego filmiku kolegi zza wschodniej granicy - Kinamana na jego kanale Kinamania.

A potem w planach mam Blaster Mastera, bo też niesamowicie rozbudowana gra. Zresztą co by tu mówić - Sunsoft to marka sama w sobie jeśli chodzi o NESa.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2017, 22:54 przez Preki, łącznie zmieniany 1 raz.
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Adrap »

Ja ostro młócę w betę Gwinta
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
RavenInvazion
Posty: 25
Rejestracja: 07 cze 2016, 00:27

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: RavenInvazion »

Maratony Dark Souls. Stellaris. Czasem Minecraft.
Obrazek
"Nie znam się na iniekcji transmetylonianu interpolarnego."
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: BH Daimaouji »

Aktualnie gram w pokemon prism, fajna gra gdzie naszym ojcem jest nikt kto inny jak Lance

Miałem problem z moją Shieldon - Hardią ale po dodaniu jej "Rare candy" wszystko jest OK
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Gotrym
Posty: 174
Rejestracja: 31 paź 2016, 08:58
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Gotrym »

Aktualnie gram w "Venetica" bardzo fajny RPG mam już na liczniku około 5 godzin.
"Two Worlds" kolejną gra RPG na dodatek polska porównuje ją trochę do skyrima.
A planuje zagrać w Gothica 3.
BLOG: gamesgalpl.blogspot.com/
ITCH.IO https://gamesgal.itch.io/

Gry zrobione:
Legenda Pathory (14.02.2018) ~6/10
Legenda Pathory "Magowie" (26.12.2018) - 8,5\10
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: BH Daimaouji »

X-Tech pisze:Gram w Sweet Home. To jest taki jakby horror na nesa w rozgrywce przygodowo/jrpgowej + WSPANIALE LOSOWE WALKI xd Gierka, która okazała się jednym z pomysłów jakie chciałem zrobić w rmie, ale działającym na innych zasadach (w zasadzie nadal jest zamiar, bo jest trochę inna). Walki turowe jrpgowe z fajnym paskiem modlitw, nieustanne zmiany członków drużyny w celu używania ich w różnych sytuacjach i możliwość ich "rozmówek" między sobą. Dużo znajdziek. Naprawdę jest git. Moja ocena 9/10 ;D Gra klimatem przypomina Uninvited, ale tu jest więcej swobody. Mamy jakieś kamery do nagrywania, apteczki, odkurzacz, wytrych, zapalniczke i używamy tych rzeczy, żeby przebijać się dalej w tym czasie walczymy z jakimiś duchami i szatanami, opętanymi lalkami. Co za klimat

http://www.vgmuseum.com/end/nes/b/Sweet-01.gif
Obrazek
Kurde brachu, ja oglądam filmiki z Sweet home i mam stracha od tygodnia, scena jak pan Yamamura aka pan Ichigo się roztapia sprawia że mam ciarki

Jak nie macie stracha polecam wam wersję stereo muzyk z tych gier na kanale pana o nicku Wiiguy

Co do mnie, muzyka bitewna bardzo mi się podoba, chyba ją dam do swojej gry jak walczy się z Zombimi

Update

Dla chętnych, zrobiłem info o grze na pl wikipedii o NESie, enjoy

http://pl.nes.wikia.com/wiki/Sweet_Home

Update

Wracając do starszych gier gram teraz w hacki Pokemon FireRed : Rijon adventures i Adventures - Red chapter

Drugi hack ma w sobie pokemony do generacji 6 więc zaciekawił mnie, niestety hack jest na podstawie mangi, co jest bardziej brutalniejsza od anime i gier, gdyż większość trenerów to chamy

Polecam
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
tsumiko
Posty: 2
Rejestracja: 19 gru 2017, 10:27
Lokalizacja: śląsk

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: tsumiko »

Ja zakupiłem ostatnio xboxa i zastanawiam się, jakie gry sobie doo niego zakupić. Mam jedynie Larę Croft i Mortal Kombat, a to trochę za mało. ;)
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Rave »

tsumiko pisze:Ja zakupiłem ostatnio xboxa
Moje kondolencje. Weź sprzedaj xkloca i kup Switcha. A z gier w które gram ostatnio to gram sobie w Jazz Jackrabbit.
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Hubertov »

Może ktoś pamięta te arcydzieło z epoki kamienia łupanego, czyli HoMM III ? Znowu mi się wkręciło po odkryciu chyba najtrudniejszej mapy z podstawki "Morowe jezioro". Udało mi się przejść na 160%, na 200% to chyba niemożliwe :evil:
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: W co aktualnie gracie?

Post autor: Kryzz333 »

Może ktoś pamięta te arcydzieło z epoki kamienia łupanego, czyli HoMM III
Ja myślałem że trójeczka wiecznie żywa? :lol:
Grałem ostatnio kilka miesięcy temu, ale po zrobieniu dwóch kampanii starczyło mi.

Ja obecnie gram praktycznie tylko w różne rmówki i modyfikację do Rome Total War o nazwie Europa Barbarorum. Wciąga, bo jest bardzo autentyczna i solidnie wykonana :-)
ODPOWIEDZ