Wszystko o GBA

PC, konsole i nie tylko...
Awatar użytkownika
Kuba pajączek

Re: Wszystko o GBA

Postautor: Kuba pajączek » 14 lip 2012, 19:16

ODŚWIERZENIE (again?)
Tej gierki z kartridżami NES zacząłem ostatnio szukać, jakby co to wyślę na PM info.
A tak poza tym, grał ktoś w "Shaman King: Legacy of Spirits"? Całkiem dobre Jrpg na podstawie pierwszej serii anime, gram w to co jakiś czas od bodajże 2006 roku. Jeśli chodzi o ścieżkę dźwiękową gry to jest naprawdę dobra. Użyłem nawet kilku tracków jako część soundtracku w "Jaworlandii 2", ta muzyczka jest po prostu epicka.
"Idź do kąta i sprawdź czy cię tam nie ma!"
Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)

GBA - GameBoy

Postautor: Diablo » 12 mar 2014, 22:57

Witajcie, ostatnio wrocilem do gier z GameBoya i postanowilem
zapytac was o ulubione tytuly ;)
Dla mnie nr 1 jest "Sword of mana" tworcow FFow ;)
Poza tym Mario i poczciwe smoczysko Spyro ;)

Dołączony, odświeżony.
Awatar użytkownika
Lyserg1260

Postautor: Lyserg1260 » 15 mar 2014, 23:30

Sword of Mana jest świetne, polecam. Nawet jest spolszczenie w necie =)
Ja z GBA najmilej wspominam:
-Dragon Ball Advanced Adventure
-Dragon Ball Z Legacy of Goku 2 & Buu's Fury
-Spiderman 3
-Splinter Cell (obie części)
-Advanced Wars 2
-Batman Begins (emulatory mają czasem problemy z tym tytułem)
-Wszystko co związane z Mario, w tym Superstar Saga i Yoshi :)
-Harvest Moon Friends of Mineral Town (można powiedzieć, że to HM:BTN w wersji na GBA. Gra jest niemal identyczna, z tym że lepsza pod prawie każdym względem. Muzyka wiadomo, że na PSX lepiej brzmi, ale tutaj jest więcej możliwości. Nawet ułożenie kamery mi się bardziej podoba, w wersji na PSX była izometryczna. Jedyny poważniejszy minus to brak szklarni, okropnie psuje rozgrywkę w zimę, więc raczej grywam w wersję z PSX)
-Władca Pierścieni, cała trylogia. Mimo że za LoTRem nie przepadam szczególnie, to te gry są niezłe ze względu na elementy RPG.
-Prince of Persia: Sands of Time. Możliwość cofania czasu w grze na GBA robi wrażenie
-No i oczywiście Pokemony xD (Fire Red konkretnie)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Postautor: X-Tech » 16 mar 2014, 01:40

Miałem tę konsolę, ale miałem genialną okazję to się jej pozbyłem.

Najlepsza gra w jaką na tym grałem to Metroid Fusion z kinowym klimatem. Drugą grą były wyścigi, ale nie pamiętam nazwy. Pod względem klimatu nic raczej nie pobijało tej gry.

Później na dokładkę jeśli strawić wygląd postaci jak 8latków świetny platformer, a raczej seria Megaman Zero. Sporo broni do odkrycia i duża rozwałka i klimat.

Wiele godzin łącznie grałem w Konami Krazy Racers. Ma niesamowity klimat i rajcowność.

Poza tym, że granie na samej konsoli niesie fajny klimat i bardziej zlane z sobą spójne kolory to jednak na pcie na padzie gra się jak dla mnie w te gry o wiele wygodniej. Obraz jest większy i ostrzejszy. Im szybsze i dynamiczniejsze gry tym gorzej sobie radzą na poczciwym advance (obraz się rozmywa w ruchu) W wiele gier jak dla mnie prawie nie da się z tego powodu grać.
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
BH Daimaouji

Re: GBA - GameBoy

Postautor: BH Daimaouji » 16 mar 2014, 18:47

Diablo pisze:Witajcie, ostatnio wrocilem do gier z GameBoya i postanowilem
zapytac was o ulubione tytuly ;)

Z tych co grałem

Dragon Ball Advance Adventure (tak grałem w wersje japońską) lubie końcówke gdzie leci Romantic Aregeruyo (sp?)
Dragon Ball Z Super Sonic Warriors <JPN version> (nie wiem jak sie ona nazywa :P) pomysły z "IF (Nazwa postaci) story" używam do swoich gier DB
Dragon Ball Z Buu's fury (cała seria jest do dupy, ale ta jest najlepsza)

A z tych co nie grałem

Pokemon FireRed

Jako że lubie GT, bym dał DBGT : Transformation, ale ta gra jest bazowana na amerykańskiej wersji GT, która jest do dupy
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Attack of the Saiyans +16
DBZ Fusion world (gra o fuzjach, "mapy" by Dae) +7
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Postautor: X-Tech » 23 maja 2014, 15:04

Mam na sprzedaż coś dla maniaków:

http://allegro.pl/ez-flash-iv-gratisy-z ... 92653.html

Ez Flash IV obecnie niemal nieosiągalny, a więc łapcie póki okazja. Macie czas do jutra do około 20. To najlepsze urządzenie tego rodzaju do konsoli GBA/GBA SP.

Urządzenie służy do magazynowania gier, oraz emulatorów i romów na karcie flash (do 2gb) czyli nie trzeba nosić ze sobą wielu gier na raz W POSTACI kardridży (urządzenie pozwala na przechowywanie ich setek wraz z saveami) Gry pobieracie z neta (romy) te same, które macie do emulatorów na PC, a później odpalacie je tym urządzeniem na konsoli :D

Sprowadzenie z zagranicy kosztuje z wysyłką ponad 200zł (około 240) do tego dodaję Gratisy (wartość około 40-50) a więc wartość towaru to około 300zł jeśli ktoś jest zainteresowany to link do aukcji. http://allegro.pl/ez-flash-iv-gratisy-z ... 92653.html

Moja aukcja zaczyna się od 120zł. Gratisy to Zelda, słuchawki i pudełka na gry. Warto walczyć. Sprzedaję, bo potrzebuję kasy na rozkręcenie swojej działalności, a każdy grosz się liczy.

EZFlash IV jest zbudowany z wysokiej jakości komponentów, a więc będzie służył jeszcze wiele lat. Gdyby nie zapotrzebowanie na kasę nie sprzedawałbym tego wcale. Używałem mało (tylko kilka tygodni) Polecam. Okazja.
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)

Postautor: Rave » 23 maja 2014, 20:11

Nie mam GBA więc mnie to nie interesi. Ale jak będziesz miał pegazusy na zbyciu...

Moje dendy* mi się spaliło w zeszłym tygodniu, miałem go od 3 lat, choć i tak grałem na emu (wygoda). Pierwszy raz wyciągam go, podłączam do tv, wkładam carta, włączam, a tu dym z konsoli. Po prostu moje cholerne szczęście.

*Ruski odpowiednik pegazusa, jeśli ktoś nie wie, wcześniej miałem famiclona zwanego Funstation (wyglądające jak pierwsza grajstacja) ale się zgubił przy przeprowadzce.

Wróć do „Gry/Emulacja”