Wszystko o GBA

PC, konsole i nie tylko...
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wszystko o GBA

Post autor: Powczan »

Przeszedłem kiedyś drugą część. Jedynka trochę mniej mi się podobała, ale i tak wkurza mnie fakt, że na moim emulatorze lekko przycina w czasie walki.
Sejw poszedł się je.ać po tym jak pożyczyłem grę kumplowi, przez 'przypadek' usunął.
Miałem 72 poziom i zarąbisty arsenał, moim Guardian Beastem była dziewczyna-diabeł, która nie pamiętam jak się nazywała, ale miała dosc silny atak Romantic Bomb, który robił rozpierduche na całe pole walki, a obrażeni były wręcz kolosalne.
Grałem te innymi GB, ale devil-girl doszedłem chyba najdalej ( tzn przeszedłem grę, oprócz tego grałem Oni Child gdzieś do połowy, potem usunalem emulator z psp i zapomniałem, że miałem tam sejw, pozostałe dwa GB niezbyt mi się podobały ).
Polecam grę. Grałem w to w czasach podstawówki, a wtedy byłem dosyć wybredny jeśli chodzi o gry :D

Dodam jeszcze, że ściągnąłem to Metroid Fusion i spodobało mi się bo systemem jest bardzo podobny o Castlevanii. Nie wiedziałem o tym przed odpaleniem, ale gra wydawała mi się znajoma, potem przypomniałem sobie, że to pierwsza gra, w jaka grałem na gba, jeszcze w media markcie na konsoli wystawionej koło gier ;p
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Wszystko o GBA

Post autor: master miller »

Znacie jakieś fajne niszowe rpgi na GBA?

Pomijam Mario i Luigi, Chrono, Golden Sun, Zeldy i te najpopularniejsze ;p
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wszystko o GBA

Post autor: Powczan »

Sword of Mana - ma całkiem przyjemną muzykę, do tego ABS (xd) i postać, która nam pomaga. Ogólnie jest fajne, ale się zaciąłem i nie przeszedłem.

Fire Emblem - to bardziej jest strategia, ale zaliczyłem do jrpg, bo postaciom można dawać ekwipunek i wbijać poziom. W części bez podtytułu wkurzające s pierwsze misje, tutorialowe, bo gra narzuca nam co gdzie i kim mamy robić. Później jest już fajnie. Nie wiem jak z Sacred Stones, bo nie grałem.

Więcej teraz sobie nie przypomnę, a nawet jeśli to nie napiszę teraz, bo klawiatura świruje znowu i nie chce mi się wracać, by poprawiać co drugi wyraz.

EDIT

Oczywiście wymieniłem te mniej znane, nie wiem czy inne niszowe tytuły są godne uwagi.
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Wszystko o GBA

Post autor: Jazzwhisky »

master miller pisze:Znacie jakieś fajne niszowe rpgi na GBA?
Mother 3 - niszowe tylko u nas, jest translacja, poleciłbym też wcześniejsze części.
Mazes of Fate - właściwie dungeon crawler, nawet fajny.
DemiKids: Dark/Light Version - całkiem klasyczny jRPG.
Shining Soul I/II - action RPG na styl wschodni.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wszystko o GBA

Post autor: Noruj »

Prawie przeszedłem Summon Night 2, mimo że część ta jest lepsza od poprzedniej, ładniejsze grafiki, lokacje fajnie zrobione(wioska przypomina Vale z GSa <3 ), kilka fajnych dodatków... ale
te dialogi. Boże, rozmowy prowadzone w tej grze są totalnie durne i infantylne. Argh...

Zabieram się do Lufia - the Ruins of Lore, Baldurs Gate'a i FF6
Obrazek
Awatar użytkownika
Mikisi

Golden Forki 2020 - Dema (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3)
Posty: 319
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:45

Re: Wszystko o GBA

Post autor: Mikisi »

Noruj pisze:Prawie przeszedłem Summon Night 2, mimo że część ta jest lepsza od poprzedniej, ładniejsze grafiki, lokacje fajnie zrobione(wioska przypomina Vale z GSa <3 ), kilka fajnych dodatków... ale
te dialogi. Boże, rozmowy prowadzone w tej grze są totalnie durne i infantylne. Argh...
SUMMON NIGHT 2 <3 :D

Ja już dość dawno się zatrzymałem w pewnym momencie. Długo próbowałem przejść, ale nic nie wymyśliłem. ;P W końcu po czasie mi kumpel sejwa usunął. :D
Obrazek ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wszystko o GBA

Post autor: Powczan »

W końcu po czasie mi kumpel sejwa usunął. :D
Nie jesteś sam xD ( ale ja tu straciłem sejwa z ponad 70 lvlem ;( )
Baldurs Gate
Jak dla mnie to krótkie, monotonne i strasznie proste. Nie polecam.
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Axer

GF 2022 - Dema (miejsce 1); GF 2020 - Dema (miejsce 1); TAPE #2 (miejsce 2); Konrad Championship II (miejsce 2)
Posty: 124
Rejestracja: 08 lut 2011, 12:30

Re: Wszystko o GBA

Post autor: Axer »

Hmmm... A może Pokemon Mystery Dungeon: Red/Blue Rescue Team?
Nie jest to gra z turowym systemem walki, tylko chodzisz po mapie i nawalasz.
Chociaż bardziej polecam PMD: Explorers of Time na NDS.
Awatar użytkownika
puniek

TA Project Extravaganza #1 (miejsce 1); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1)
Posty: 153
Rejestracja: 05 sty 2011, 08:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wszystko o GBA

Post autor: puniek »

Hm, sama nigdy nie przepadałam za tą wersją poków i najwięcej radości w tym sprawiał... test na początku. Od pierwszej jaskini pachnie lekką monotonią i przez to nie czuję pełnej radości z gry.

Nie licząc japońskiego klasyku, jakim jest nieśmiertelny „Golden Sun”, GBA urzekło mnie Riviera: The Promised Land — system tak inny od typowego jRPG, że naprawdę, chciało się babrać w tym dalej. Chociaż nie ukończyłam (kompletna dezorientacja na początku i marne wyniku w QTE zaniżyły za ostro statystyki bohaterów), w te wakacje zamierzam podejść znowu.
Ciekawy rodzynek, no. I jeszcze możliwość podrywania jednej z czterech kompanek!
Autorka gier konkursowych z TA Project Extravaganza
(Zakażenie #1, Oddanie #6, Poznanie #8)
Redaktorka RMteki, opiekunka profilu FB (RPG Maker News Polska)
Ikonka: wi.wiu (IG)
Obrazek
Awatar użytkownika
Axer

GF 2022 - Dema (miejsce 1); GF 2020 - Dema (miejsce 1); TAPE #2 (miejsce 2); Konrad Championship II (miejsce 2)
Posty: 124
Rejestracja: 08 lut 2011, 12:30

Re: Wszystko o GBA

Post autor: Axer »

Riviera: The Promised Land?
Pierwsze słyszę. Po obejrzeniu filmików trochę zaciekawiła mnie ta gra. Chyba wezmę się za nią.
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Wszystko o GBA

Post autor: Fear »

„Riviera: The Promised Land”
Po kilku minutach gry można się do wszystkiego przyzwyczaić. Gra całkiem fajna, szkoda tylko, że krótka. Trochę tylko denerwuje system wybierania przedmiotów przed walką i ogólnie przedmiotów, których nie można łączyć, ani rozdzielać (kto grał, wie o co chodzi), a slotów na nie, jak na lekarstwo. Przeszedłem wszystkie akty, nawet dodatkowy, który się później odblokowuje.
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
puniek

TA Project Extravaganza #1 (miejsce 1); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1)
Posty: 153
Rejestracja: 05 sty 2011, 08:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wszystko o GBA

Post autor: puniek »

Oj, racja. Gdyby można było spokojnie łączyć przedmioty chociażby lecznicze (na początku gry, co najmniej trzy sloty były u mnie zmarnowane na napoje w ilościach 2~3, litości!), jak również ograniczenie przedmiotów w walce stanowiło dla mnie dziwaczną nowość w jRPG. (Z początku czułam się dziwnie ograniczona.) Dodatkowo, gdy nie miało się miejsca w plecaku, czasem trzeba coś wyrzucić.
Niemniej, z drugiej strony to właśnie świadczy o specyfice gry i tym samym, pewnym wybiciu w gatunku. Czasem irytowało, ale magia, płynąca z ekranu emulatora, nie pozwala się na to gniewać dłużej.
(W przeciwieństwie do „Final Fantasy II”. Kochani, jak wejdziecie na chocobo, mówię Wam — nie wysiadajcie przypadkiem w nieodpowiednim miejscu na mapie. Najbliższe pół godziny dostania się w strefę słabszych potworów to istny survival.)
Autorka gier konkursowych z TA Project Extravaganza
(Zakażenie #1, Oddanie #6, Poznanie #8)
Redaktorka RMteki, opiekunka profilu FB (RPG Maker News Polska)
Ikonka: wi.wiu (IG)
Obrazek
Awatar użytkownika
Axer

GF 2022 - Dema (miejsce 1); GF 2020 - Dema (miejsce 1); TAPE #2 (miejsce 2); Konrad Championship II (miejsce 2)
Posty: 124
Rejestracja: 08 lut 2011, 12:30

Re: Wszystko o GBA

Post autor: Axer »

W Rivierze jest ciekawy system walki, tylko to ograniczenie ilości itemów w walce denerwuje.
A czy jest krótka, to nie wiem, bo dopiero zacząłem.
Mantiq
Posty: 428
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:41
Lokalizacja: Mszanowo

Re: Wszystko o GBA

Post autor: Mantiq »

(Sory za necropost, ale to jest temat o GB, i nie chcę zakładać nowego)

Wie ktoś czy jest jeszcze gdzieś w sprzedaży Game Boy Micro razem z jakimiś grami?Zależy mi na nim.
Awatar użytkownika
Leaf

Golden Forki 2011 - Zapowiedzi (miejsce 2)
Posty: 185
Rejestracja: 16 maja 2011, 16:43
Lokalizacja: Leaf Village

Re: Wszystko o GBA

Post autor: Leaf »

ODŚWIEŻAM

Mam pytanie. Gdzieś po necie krążył rom na GBA, w którym były najpopularniejsze NESowe gry (mario,contra,kaczki,tanks itd.). Nie mogę go nigdzie znaleźć. Gdyby ktoś miał linka, byłbym bardzo wdzięczny.
Nie jestem n00bem.
Jestem newbie.
---------------------------
Projekty:
CAMELOT
Ukończone w 100%. Link tutaj:
LINK
ODPOWIEDZ