Wszystko o GBA

PC, konsole i nie tylko...
Awatar użytkownika
Kuba pajączek
Posty: 170
Rejestracja: 26 cze 2010, 22:30

Re: Wszystko o GBA

Post autor: Kuba pajączek »

ODŚWIERZENIE (again?)
Tej gierki z kartridżami NES zacząłem ostatnio szukać, jakby co to wyślę na PM info.
A tak poza tym, grał ktoś w "Shaman King: Legacy of Spirits"? Całkiem dobre Jrpg na podstawie pierwszej serii anime, gram w to co jakiś czas od bodajże 2006 roku. Jeśli chodzi o ścieżkę dźwiękową gry to jest naprawdę dobra. Użyłem nawet kilku tracków jako część soundtracku w "Jaworlandii 2", ta muzyczka jest po prostu epicka.
"Idź do kąta i sprawdź czy cię tam nie ma!"
Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

GBA - GameBoy

Post autor: Diablo »

Witajcie, ostatnio wrocilem do gier z GameBoya i postanowilem
zapytac was o ulubione tytuly ;)
Dla mnie nr 1 jest "Sword of mana" tworcow FFow ;)
Poza tym Mario i poczciwe smoczysko Spyro ;)

Dołączony, odświeżony.
Awatar użytkownika
Lyserg1260
Posty: 159
Rejestracja: 13 sty 2014, 00:03
Lokalizacja: Katowice

Re: Wszystko o GBA

Post autor: Lyserg1260 »

Sword of Mana jest świetne, polecam. Nawet jest spolszczenie w necie =)
Ja z GBA najmilej wspominam:
-Dragon Ball Advanced Adventure
-Dragon Ball Z Legacy of Goku 2 & Buu's Fury
-Spiderman 3
-Splinter Cell (obie części)
-Advanced Wars 2
-Batman Begins (emulatory mają czasem problemy z tym tytułem)
-Wszystko co związane z Mario, w tym Superstar Saga i Yoshi :)
-Harvest Moon Friends of Mineral Town (można powiedzieć, że to HM:BTN w wersji na GBA. Gra jest niemal identyczna, z tym że lepsza pod prawie każdym względem. Muzyka wiadomo, że na PSX lepiej brzmi, ale tutaj jest więcej możliwości. Nawet ułożenie kamery mi się bardziej podoba, w wersji na PSX była izometryczna. Jedyny poważniejszy minus to brak szklarni, okropnie psuje rozgrywkę w zimę, więc raczej grywam w wersję z PSX)
-Władca Pierścieni, cała trylogia. Mimo że za LoTRem nie przepadam szczególnie, to te gry są niezłe ze względu na elementy RPG.
-Prince of Persia: Sands of Time. Możliwość cofania czasu w grze na GBA robi wrażenie
-No i oczywiście Pokemony xD (Fire Red konkretnie)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Wszystko o GBA

Post autor: X-Tech »

Miałem tę konsolę, ale miałem genialną okazję to się jej pozbyłem.

Najlepsza gra w jaką na tym grałem to Metroid Fusion z kinowym klimatem. Drugą grą były wyścigi, ale nie pamiętam nazwy. Pod względem klimatu nic raczej nie pobijało tej gry.


Później na dokładkę jeśli strawić wygląd postaci jak 8latków świetny platformer, a raczej seria Megaman Zero. Sporo broni do odkrycia i duża rozwałka i klimat.



Wiele godzin łącznie grałem w Konami Krazy Racers. Ma niesamowity klimat i rajcowność.


Poza tym, że granie na samej konsoli niesie fajny klimat i bardziej zlane z sobą spójne kolory to jednak na pcie na padzie gra się jak dla mnie w te gry o wiele wygodniej. Obraz jest większy i ostrzejszy. Im szybsze i dynamiczniejsze gry tym gorzej sobie radzą na poczciwym advance (obraz się rozmywa w ruchu) W wiele gier jak dla mnie prawie nie da się z tego powodu grać.
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: GBA - GameBoy

Post autor: BH Daimaouji »

Diablo pisze:Witajcie, ostatnio wrocilem do gier z GameBoya i postanowilem
zapytac was o ulubione tytuly ;)
Z tych co grałem

Dragon Ball Advance Adventure (tak grałem w wersje japońską) lubie końcówke gdzie leci Romantic Aregeruyo (sp?)
Dragon Ball Z Super Sonic Warriors <JPN version> (nie wiem jak sie ona nazywa :P) pomysły z "IF (Nazwa postaci) story" używam do swoich gier DB
Dragon Ball Z Buu's fury (cała seria jest do dupy, ale ta jest najlepsza)

A z tych co nie grałem

Pokemon FireRed

Jako że lubie GT, bym dał DBGT : Transformation, ale ta gra jest bazowana na amerykańskiej wersji GT, która jest do dupy
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Wszystko o GBA

Post autor: X-Tech »

Mam na sprzedaż coś dla maniaków:




http://allegro.pl/ez-flash-iv-gratisy-z ... 92653.html


Ez Flash IV obecnie niemal nieosiągalny, a więc łapcie póki okazja. Macie czas do jutra do około 20. To najlepsze urządzenie tego rodzaju do konsoli GBA/GBA SP.

Urządzenie służy do magazynowania gier, oraz emulatorów i romów na karcie flash (do 2gb) czyli nie trzeba nosić ze sobą wielu gier na raz W POSTACI kardridży (urządzenie pozwala na przechowywanie ich setek wraz z saveami) Gry pobieracie z neta (romy) te same, które macie do emulatorów na PC, a później odpalacie je tym urządzeniem na konsoli :D


Sprowadzenie z zagranicy kosztuje z wysyłką ponad 200zł (około 240) do tego dodaję Gratisy (wartość około 40-50) a więc wartość towaru to około 300zł jeśli ktoś jest zainteresowany to link do aukcji. http://allegro.pl/ez-flash-iv-gratisy-z ... 92653.html


Moja aukcja zaczyna się od 120zł. Gratisy to Zelda, słuchawki i pudełka na gry. Warto walczyć. Sprzedaję, bo potrzebuję kasy na rozkręcenie swojej działalności, a każdy grosz się liczy.


EZFlash IV jest zbudowany z wysokiej jakości komponentów, a więc będzie służył jeszcze wiele lat. Gdyby nie zapotrzebowanie na kasę nie sprzedawałbym tego wcale. Używałem mało (tylko kilka tygodni) Polecam. Okazja.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Wszystko o GBA

Post autor: Rave »

Nie mam GBA więc mnie to nie interesi. Ale jak będziesz miał pegazusy na zbyciu...

Moje dendy* mi się spaliło w zeszłym tygodniu, miałem go od 3 lat, choć i tak grałem na emu (wygoda). Pierwszy raz wyciągam go, podłączam do tv, wkładam carta, włączam, a tu dym z konsoli. Po prostu moje cholerne szczęście.

*Ruski odpowiednik pegazusa, jeśli ktoś nie wie, wcześniej miałem famiclona zwanego Funstation (wyglądające jak pierwsza grajstacja) ale się zgubił przy przeprowadzce.
ODPOWIEDZ