Wszystko o GBA

PC, konsole i nie tylko...
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Kontakt:

Re: Wszystko o GBA

Postautor: Noruj » 04 lut 2011, 22:30

O tak. Harvest Moon rządzi, ale nie wiem czy nie będzie to dla ciebie zbyt nudne.
Friends of Mineral Town wyszło na GBA i udało mi się przejść 4 lata :P
Obrazek

Marazm.
Awatar użytkownika
kvachu

Postautor: kvachu » 04 lut 2011, 23:22

Czy HMy mają koniec? Nigdy nie grałem na poważnie w tą serię.
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Postautor: X-Tech » 04 lut 2011, 23:59

Gamer2002 pisze:Powiedział gość który na pytanie Ciel czy pomoże wybrał opcje "nie" ;p
Z resztą, trudno być miłym gościem po tym jak spędziło się xxx lat w lodówce a twój najlepszy kumpel to nagle tyran.

Jeśli ktoś spędził XXX lat w lodówce nie jest świadomy tego i to dla niego trwało tyle co trwało spanie jedną noc w ciepłym wyrze. No chyba, że zapomnieli włączyć zamrażanie to można zrozumieć chłopca z klatki bez kratki.

GB: Ale Advance wars jest przewidywalny do bólu. Wystarczy znać na pamięć ruchy pionków jak w szachach. Jak na konsolę przenośną do autobusu to niezła strategia, ale to tylko w skrajnej desperacji XD Na PC jest darmowe Warzone 2100, a na GB board games - szachy z bonusami.

Harvest Moon - nie chciało mi się nigdy w to grać. Mam ogródek i to wystarczy,
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za dobrze wykonaną pracę - grę.

Czat ssie.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie.Nie jaram się RPG itp. Szkoda czasu.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Postautor: Jazzwhisky » 05 lut 2011, 00:26

kvachu pisze:Czy HMy mają koniec? Nigdy nie grałem na poważnie w tą serię.

Ten na SNESa ma, inne - różnie (te na GBA - raczej nie, wiem, że da radę grać na nich i kilkadziesiąt lat), są poza tym trzy części na DSa, które sklasyfikować można właściwie jako normalne jRPG.

Co do Advance Wars - porównanie z szachami bardzo trafne, zresztą spotykam się z nim nie pierwszy raz. I właśnie ono najlepiej świadczy o geniuszu tej serii, dla mnie bezdyskusyjnie najlepsza seria strategii na handheldy, bije też na głowę niejeden hit na PC, ale co o tym mogą wiedzieć fani shooterów i platformówek? ;)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Postautor: X-Tech » 05 lut 2011, 01:16

Board games jest dobre. To jak napisałem szachy z różnego rodzaju dodatkami jak gratisowe koniki w skrajnych sytuacjach itp. Można wybrać też grafikę pionków, a tym samym scenki przy atakowaniu innych się różnią, bo są np: pionki fantasy i nP: w szeregach mamy smoki. Gramy tam z różnymi kosmitami trollami itp. Ogólnie niezłe szachy i lepsze od tych homebrew, w których to wróg to niezły idiota. Nie wiem czy lepsze od Chessmastera, ale na pewno bardziej arcadowe.

Advance Wars - Porównałem do szachów, bo chciałem przez to powiedzieć, że jak chcę sobie pograć w szachy wolę Board Games.
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za dobrze wykonaną pracę - grę.

Czat ssie.

RM zawsze spoko.

Liczy się akcja i intensywna rozgrywka. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
Michu

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 1) Dema (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 3); TA Code-Off Edycja I (zwycięstwo)
Kontakt:

Postautor: Michu » 05 lut 2011, 10:16

Tak btw, jak sie dokladnie nazywa to Board Games na GB? Bo szukam i znalezc nie moge.

Chodzi o to Board Game Classic na GBA?
Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Postautor: X-Tech » 05 lut 2011, 13:16

Tak. Tam są do wyboru szachy z różnymi przeciwnikami i grafikami ich pionków, a także 2 inne gry między innymi warcaby.

Czat ssie.

RM zawsze spoko.

Awatar użytkownika
Axer

Postautor: Axer » 01 mar 2011, 15:15

Dosyć fajne jest Shaman King : Master of Spirits 2. Można łączyć duchy, a raczej robić combosy z nich, ale niektóre dają supercomba-łączą dwa ataki w jeden. Zdecydowanie polecam.
Awatar użytkownika
X-Tech

Postautor: X-Tech » 07 mar 2011, 20:55

Najlepsza gra na GBA to Klonoa i Konamy Crazy Racers !!! (111)

Czat ssie.

RM zawsze spoko.

Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Kontakt:

Postautor: Noruj » 10 kwie 2011, 14:58

Mógłby ktoś polecić dobrego jrpga na GBA? Grałem w Golden Suny.
Obrazek

Marazm.
Awatar użytkownika
Mikisi
Kontakt:

Postautor: Mikisi » 10 kwie 2011, 15:58

Summon Night rządzi, Noruj. :D
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Postautor: Jazzwhisky » 10 kwie 2011, 16:27

Może jakiś re-release, np. Final Fantasy 6 albo Tales of Phantasia? Na naszej starej topliście (viewtopic.php?f=11&t=145) oba tytuły w oryginalnych wydaniach okupują pierwszą 10 wszech czasów. ;)

Jest też parę innych wydań Finali na GBA, a jeśli nie podchodzi Ci ta seria, uderz np. w któryś Breath of Fire albo Mario & Luigi: Superstar Saga. Poza wymienionymi zainteresować mogą Cię jeszcze np. Lufia: The Ruins of Lore, Lunar Legend, Dragon Quest Monsters: Caravan Heart (mój osobisty typ <3), Kingdom Hearts: Chain of Memories czy Sword of Mana.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Noruj

Kontakt:

Postautor: Noruj » 10 kwie 2011, 16:34

Ok dzięki, niezła lista. Powinna mi wystarczyć na jakiś czas. Narazie sprawdzam Summon Nighta, FF6 kiedyś może sprawdzę, ale na jakiś czas mam dość FF. Tales of phantasia brzmi ciekawie, chociaż dopiero co przeszedłem Tales of the World, a z tego co widzę to z tej samej serii.
(Na obrazku tym http://www.portablegaming.de/attachment ... mattis.jpg od lewej - Chester i Arche, tak? )
Breath of fire sprawdzę napewno, co do Maria to jakoś nie mogę się przełamać. O Lufi słyszałem sprawdzę, reszta gier też ciekawie się zapowiada. Dzięki.
Obrazek

Marazm.
Awatar użytkownika
kvachu

Postautor: kvachu » 10 kwie 2011, 17:32

Noruj pisze:Tales of phantasia brzmi ciekawie, chociaż dopiero co przeszedłem Tales of the World, a z tego co widzę to z tej samej serii.
(Na obrazku tym http://www.portablegaming.de/attachment ... mattis.jpg od lewej - Chester i Arche, tak? )

ToP i ToW, oprócz tych samych postaci i kilku innych rzeczy, to trochę inna rozgrywka trochę. Ja w ToW nie dałem rady grać dłużej niż pół godziny, podczas gdy ToP przeszedłem parę razy. Polecałbym chyba mimo wszystko wersję ze SNESa, która jest mniej cukierkowata. No chyba, że lubisz cukierki, to mógłbyś pójść po całości i już zagrać w wersję PSX. Też wolę wersję SNES też ze względu na postać Klartha, który nie wygląda tam tak pedałowato i podczas walk trzaska naprawdę śmieszne miny.
Na obrazku tak, to Chester, Arche, Cless(czy tam Cres jak kto woli), Mint i Klarth. Powinna być tu jeszcze Suzu, która jest właśnie dodatkową postacią w wersji na PSX. Nie wiem czy jest ona w wersji na GBA, bo nie grałem i nie będę grał.

Również polecam obie części Breath of Fire.
Summon Night nie polecam. Do tej gry ja podchodziłem ze trzy razy i najdłużej wytrzymałem chyba z 20 minut.
No i jak jesteś hardcorem, to obowiązkowo wszystkie Dragon Questy jakie są.
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Kontakt:

Postautor: Noruj » 21 kwie 2011, 20:55

Przeszedłem Summon Night 1 i muszę powiedzieć, że akurat mnie bardzo się spodobała. Jedynie co mnie uraziło, to pewna monotoniczność w późniejszym etapie gry.
Obrazek

Marazm.

Wróć do „Gry/Emulacja”