Cóż to może być za gra?

PC, konsole i nie tylko...
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: PInroz »

Ostatnio interesuję się kilkoma grami które grałem za młodu :roll: Wiecie jak to w tedy bywało, nie patrzyło się na tytuł, lecz się po prostu grało. O to kilka gier które bardzo chcę odszukać i ponownie w nie zagrać... mam nadzieję że mi pomożecie :-D

1. Pierwsza gra to chyba przygodówka w której kierujemy łucznikiem, z tego co pamiętam wygląda jak mysz czy szczur( lub kimś w tym rodzaju), trafiamy na pojedyncze mapki które stoją w miejscu ( czyli normalnie możemy poruszać się do krawędzi map, a ta stoi w miejscu. I strzelamy z łuku do nadmuchanych żab ( takich jak Shrek dmuchał dla Fiony) i tego typu rzeczy. Po prostu przechodziliśmy do dalszych map a tam byli trudniejsi przeciwnicy.

2. Druga gra to strategia turowa. O ile dobrze pamiętam, poruszaliśmy się rycerzem ( z tego co pamiętam to było chyba w jakieś kampanii) Walki turowe wyglądamy zupełnie jak w Herosach IV. Jedynie co z tych walk pamiętam to szkielety które umierały dość śmiesznie. Pierwszej misji było ich sporo, natomiast druga misja odbywała się jak by to powiedzieć w czymś na rodzaj zamku.

3. Trzecia gra to RPG. Gra trzymająca klimat pierwszych części Diablo. Jedynie co pamiętam z tej gry to że mieliśmy do wyboru, albo kobietę albo mężczyznę (mężczyzna był zablokowany, chyba wtedy grałem w wersję demonstracyjną). Jeszcze co pamiętam z tej gry to to że mapy były podzielone na poszczególne etapy. Najdalej doszedłem do drugiego etapu. Dalej nie pamiętam :cry:

4. Kolejna gra to strzelanka. Wcielamy się w żołnierza który ląduje na obcej planecie. Strzelanka z widoku pierwszej osoby. Jedynie co pamiętam z tej gry to że przemieszczałem się po kanionie a z prawej strony tego kanionu było widać fabrykę, czy coś w tym stylu. Pamiętam też przeciwników jeden z nich wyglądał jak Wolverine w tym swoim żółto czarnym kostiumie z bajek animowanych tylko że był on w kolorze fioletu, ewentualnie pomarańczowy. Pamiętam jeszcze że grafika nie była aż tak ładna. Klimaty lat od 1997 do 2006 roku.

5. Piąta gra. Tam przemierzaliśmy kosmos i strzelaliśmy do statków kosmicznych. Jedynie co z tej gry pamiętam to że miała widowiskowe animacje strzelania i wybuchów. Statkiem kosmicznym lecieliśmy tak jak w makerówce KoSmos2017. Pamiętam jeszcze że mogliśmy na początku wybierać sobie statek kosmiczny i chyba też ataki czy cóś :roll:

Czy mówi wam to coś :?:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Revlis »

Pierwszą pamiętam. Nazywała się po prostu Strzel Sobie.
Spoiler:
Druga to być może któraś z części King's Bounty, a trzecia może Divine Divinity.
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: PInroz »

Revlis pisze:Pierwszą pamiętam. Nazywała się po prostu Strzel Sobie.
Tak to jest to :mrgreen:
Revlis pisze:Druga to być może któraś z części King's Bounty
Akurat nie :cry: Bardzo sobie przypominam że tamtejsza grafika też była dość skromna, po za tym mówiłem że walki toczone były tak jak w Herosach IV :roll: A dobrze wiem że walki w King's Bounty są podobne do innych części Herosów np III lub VI :|
Revlis pisze:a trzecia może Divine Divinity
Nie :cry: Jak już mówiłem do wyboru były tylko dwie postacie... kobieta i mężczyzna natomiast w Divine Divinity jest ponad sześć typów postaci do wyboru :roll:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: GameBoy »

Numer 4 kojarzy mi się trochę z pierwszym Unrealem (nie Unreal Tournament!).
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Ekhart »

Kilkanaście lat temu grałem w jedną grę. Nie pamiętam za dużo, w sumie tylko, że to była przygodówka, chyba Point&Click (ale nie dam sobie ręki uciąć). Była w klimatach mitologii, chyba nawet jednym z głównych zadań było przedostanie się przez Styx
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: PInroz »

Przypominam że nadal poszukuję gier które podałem. Więc jak macie chociaż pomysł, poszlakę lub wiecie o co mi chodzi to dajcie znać pod tym tematem :-D
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Jazzwhisky »

Na szybko, dwójka brzmi jak jedna z części Age of Wonders. Trójka i piątka to dramatycznie mało informacji, zagadka konkurencyjna dla problemów milenijnych. :)

A czwórka to na serio nie Unreal II?
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: PInroz »

Jazzwhisky pisze: dwójka brzmi jak jedna z części Age of Wonders.
Co jak co ale serie Age of Wonders to ja znam bardzo dobrze (no może oprócz trójki) więc to nie to :cry:
Jazzwhisky pisze:Trójka i piątka to dramatycznie mało informacji, zagadka konkurencyjna dla problemów milenijnych. :)
Sorry tylko tyle zapamiętałem. Miałem wtedy chyba z 12 lat no może więcej :roll:
Jazzwhisky pisze:A czwórka to na serio nie Unreal II?
Może :roll: Mówiąc szczerze sam nie wiem.... to co opisałem to tylko tyle z tej gry zapamiętałem :roll:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Jazzwhisky »

Gier jak numer 5 jest w cholerę, niestety. Gier jak numer 3 też sporo, ale może jakiś megafan gatunku szczeli jakimś tytułem trafnie. :)

Co do dwójki - mogłeś przy okazji coś dodać, co odróżnia twój tytuł od AoW. :)
Inne pomysły to Lords of Magic i Disciples I/II, więcej (na razie) nie wymyślę.

Czwórka, może to odświeży Ci pamięć?

Obrazek

Edit-dół
Ale hmm, największym podobieństwem pomiędzy Age of Wonders I i HoMM4 są właśnie walki?
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: PInroz »

Jazzwhisky pisze:Co do dwójki - mogłeś przy okazji coś dodać, co odróżnia twój tytuł od AoW. :)
Jak już wcześniej pisałem... system walki przypominał mi ten z Herosów czwórki.
Jazzwhisky pisze:Inne pomysły to Lords of Magic i Disciples I/II, więcej (na razie) nie wymyślę.
Niestety nie :cry: :cry: :cry:

Co do screena hmmm....... :roll: :roll: :roll: Możliwe że to to :-D Chociaż pewności nie mam :roll: :roll: To pewnie screen z Unreal Prawda :?:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Revlis »

Co do dwójki, może Eador Genesis?

Teoretycznie z taką ilością informacji, możemy wymienić jeszcze z 500 gier...
A nawet jeśli któraś z nich byłaby tą właściwą, to wciąż możliwe że jej nie
rozpoznasz ze względu na swoje problemy z pamięcią :wink:
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: PInroz »

Revlis pisze:rozpoznasz ze względu na swoje problemy z pamięcią
Jest też inna możliwość. Mogło mi się to przyśnić, dlatego tak mało pamiętam :roll: :roll: :roll: Jednak lepiej usunąć tą możliwość, jednak jeżeli rzeczywiście się one przyśniły, to mam materiał na dobrą grę :wink: Jednak wątpię :cry: Tak czy owak dzięki że ktoś się fatyguje by odświeżyć mój stary zużyty mózg, i odszukać gry które grałem będąc dzieckiem :-D
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Ekhart »

Nekromancja 100 pls don't ban

Poszukuję znowu dwóch gier. O jedną już pytałem, ale chyba nikt nie zauważył ;)
Ekhart pisze:Kilkanaście lat temu grałem w jedną grę. Nie pamiętam za dużo, w sumie tylko, że to była przygodówka, chyba Point&Click (ale nie dam sobie ręki uciąć). Była w klimatach mitologii, chyba nawet jednym z głównych zadań było przedostanie się przez Styx

A druga to strategia albo RPG. Utrzymana w klimatach mitologii Nordyckiej. Pamiętam, że kupiłem ją w kolekcji eXtra klasyki, prawdopodobnie między 1999-2002. Pamiętam, że jednymi z jednostek były Walkirie, a "magowie" na wysokim poziomie mogli przywołać na jakiś czas Odyna (a i możliwe, że Thora na nieco niższym poziomie).
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Jazzwhisky »

To pierwsze to gruby strzał - Wrath of the Gods? W razie czego, może jakieś dodatkowe szczegóły, np. kwestie grafiki, jakieś podobieństwa?
To drugie - Saga: Rage of the Vikings? Skojarzyło mi się ze względu na pewne podobieństwa do AoE. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Ekhart »

Na Discordzie dostałem pomoc, pierwsza gra to Odyssey: The Search for Ulysses. A druga to tak, Saga: Rage of the Vikings :D
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
ODPOWIEDZ