Cóż to może być za gra?

PC, konsole i nie tylko...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Cóż to może być za gra?

Post autor: Fear »

Może temat dość mało sensowny, ale do rzeczy...

Chciałbym odszukać grę, w którą grałem, jak miałem kilka lat. Nie znam jej tytułu, może ktoś skojarzy.

Gra na konsole SEGA. Przed misją wybierało się na którą planetę chcę się polecieć statkiem kosmicznym, tam rozpoczynało się misję. Zbierało się grywalne postaci (z tego co pamiętam wcześniej pokonując je, jako bossów). Każda miała jakąś unikatową umiejętność i właśnie dzięki temu, można było pokonywać co raz to dalsze lokacje, z tego co pamiętam, była tam grywalna postać podobna do kaczki, która umiała chodzić po ścianach. Coś mi w głowie świta, że widok podczas wykonywania misji, był jak w contrze, zależy od misji, albo widok jak w mario, albo zza pleców.

Nie pamiętam chyba nic więcej, strasznie chaotyczne, wiem, ale chciałbym pograć w coś, w co kosiłem ponad 10 lat temu =)

Edit: uuu... post nr.500
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Jazzwhisky »

Emm, jeśli pamiętasz - która konsola Segi?
http://en.wikipedia.org/wiki/Sega_consoles
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Fear »

Wiem, że prócz "tej" gry, grałem na tej konsoli we dwie części słynnego Golden Axe, więc to SEGA GENESIS (Sega Mega Drive inaczej), sorka, że nie napisałem wcześniej. :p
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Asuda
Posty: 316
Rejestracja: 30 maja 2011, 01:37

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Asuda »

Wspomniana kaczka była jakimś głównym bohaterem czy epizodycznym ?
Bo oglądam sobie filmiki typu "Top 15 SEGA games" i tak szukam jakiś podobieństw.
-Why, i must do it?
-Because you are jrpg...
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Fear »

Normalny grywalny bohater, po tym, jak się ją wcześniej pokonało, jako bossa :)
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Secretman »

Próbowałem to znaleźć, ale bez skutku. Może coś sobie jeszcze przypomniałeś - np. jak wygląda główny bohater(niekaczka :lol: )? Nie wiedziałem, że na Sega Genesis wyszło tyle platformówek.
Awatar użytkownika
Leaf

Golden Forki 2011 - Zapowiedzi (miejsce 2)
Posty: 185
Rejestracja: 16 maja 2011, 16:43
Lokalizacja: Leaf Village

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Leaf »

Odświeżam, bo mam pytanie:
Ktoś kojarzy nazwę gry, w której masowo rozwalało się alienów? Właściwie cała rozgrywka to była sieczka na kosmitach różnymi broniami, najczęściej minigunem. Widok był izometryczny, a grafika raczej ponura. Gra jest na PCta i są dwie części. Ktoś kojarzy?
Nie jestem n00bem.
Jestem newbie.
---------------------------
Projekty:
CAMELOT
Ukończone w 100%. Link tutaj:
LINK
Awatar użytkownika
WebsterBolek
Posty: 113
Rejestracja: 02 paź 2010, 10:21

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: WebsterBolek »

Ktoś kojarzy nazwę gry, w której masowo rozwalało się alienów? Właściwie cała rozgrywka to była sieczka na kosmitach różnymi broniami, najczęściej minigunem. Widok był izometryczny, a grafika raczej ponura. Gra jest na PCta i są dwie części. Ktoś kojarzy?
To nie czasem Ufo:enemy unkown i ufo:defense?
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: GameBoy »

Alien Shooter.
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Secretman »

Fear pisze:Gra na konsole SEGA. Przed misją wybierało się na którą planetę chcę się polecieć statkiem kosmicznym, tam rozpoczynało się misję. Zbierało się grywalne postaci (z tego co pamiętam wcześniej pokonując je, jako bossów).
Dostałem cynk od pewnej znanej osoby :-D, że to może być Bucky O'Hare, ale na NES'a. Sprawdź, czy o to chodziło.
Awatar użytkownika
Leaf

Golden Forki 2011 - Zapowiedzi (miejsce 2)
Posty: 185
Rejestracja: 16 maja 2011, 16:43
Lokalizacja: Leaf Village

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Leaf »

Tak jest GB !
Dzięki.
Nie jestem n00bem.
Jestem newbie.
---------------------------
Projekty:
CAMELOT
Ukończone w 100%. Link tutaj:
LINK
sirteuton
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2011, 13:35

Identyfikacja gry

Post autor: sirteuton »

Witam.

Poszukuję kogoś kto zna nazwę gry, w którą grałem dawno temu (ok. 2004). Jestem w stanie ją jedynie opisać. Gra była na PC. Grafika dosyć siermiężna i archaiczna jak na tamte czasy ale w 3D. Perspektywa zza pleców postaci. Była to strzelanka, postać dodatkowo miała jetpack, który się regenerował gdy się go nie używało. Były tam bronie zazwyczaj spotykane w strzelankach (rakietnica, mocniejszy karabin, miny) oraz jedna słaba, standardowa, do której pociski odnawiały się. Chodziło tam oczywiście o likwidowanie przeciwników (czasem ludzi, czasem dziwniejszych postaci, np. podkładanie min pod jakieś nieruchome stwory). Pamiętam też że cała akcja działa się na wyspach zawieszonych jakby we mgle, które były obszarem gry. Cała akcja działa się na różnych planetach, główna postać miała skafander podobny do tego z fallouta. Grałem jedynie w demo i wiem że były tam 2 misje.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógłby mi pomóc.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Identyfikacja gry

Post autor: GameBoy »

http://en.wikipedia.org/wiki/Tribes_%28series%29

Nie jestem pewien, ale to chyba to.
Awatar użytkownika
ŻbiXs

Golden Forki Special - Dema (zwycięstwo)
Posty: 319
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:37
Lokalizacja: Totu-totam

Re: Identyfikacja gry

Post autor: ŻbiXs »

Nie wiem jak jest z tą grą sirteutona, ale w sumie to od dłuższego czasu szukam gry o zaiście bardzo podobnych kryteriach (minus to z tym skafandrem z fallouta), którą miałem na krążku z dobre 11 lat temu, który z powodu zarysowania został wywalony, no i z czasem totalnie wyleciała mi nazwa. :?

Było to w archaicznym 3D. Postać miała/mogła zdobyć karabin, wyrzutnię rakiet, broń odnawiająca pociski, jetpack, miny i planszami były latające wyspy otoczone mgłą.

Też były tylko 2 misje: jedna odbywała się na fioletowym (czerwonym?) terenie obcych, gdzie wylatywało się jetpackiem z dachu małego pojazdu i miało się za zadanie wysadzenie 5 wysokich budynków przy podstawach minami, przy czym ostatni był chroniony przez latających obcych.
Druga natomiast działa się na zazielenionym terenie z drzewami gdzie zapieprzali rośli, wytrzymali obcy w skafandrach z karabinami i bronili dostępu do paczek z minami, które następnie trzeba było używać na czubkach metalowych wież.

Dostępny był także tryb cooperative poprzez splitscreen...

Jednak np. na forum staregry.pl po zapytaniu wszyscy byli sini, a w żadnej przejrzanej encyklopedii gier jak dotąd tego nie znalazłem...



Wątki połaczone w jeden zbiorczy (przyklejony!).

@edit:
Znalazłem!
http://www.youtube.com/watch?v=X0D4rdTJzXw
Poprzez googlowanie jetpacka i znalezienie na Giantbomb.com listy gier, w których był obecny. O, i giera stała się darmowa do pobrania. Ah, będzie siecz jak za starych czasów. :twisted:
Tobie sirteuton też polecam spróbować. Może twoja giera akurat się tam znajduje (jeśli to nie Tribes). :wink:
Ostatnio zmieniony 15 paź 2011, 20:12 przez ŻbiXs, łącznie zmieniany 1 raz.
sirteuton
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2011, 13:35

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: sirteuton »

Chodziło o Outwars - dzięki serdeczne za pomoc.

Przy okazji od razu zapytam o jeszcze jedną grę. Latało się w niej samolotem, tyle że zabawkowym po domu/pokojach. Celem była odpowiednia ekwilibrystyka i zdobywanie przedmiotów. Pamiętam też, że można było owym samolotem lądować w wyznaczonym miejscu.
ODPOWIEDZ