Android

PC, konsole i nie tylko...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Android

Post autor: Foxer »

Android to system na urządzenia mobilne. Jest według mnie świetną platforma do gier. Powstaje ich naprawdę dużo. Co prawda większość z nich to mini-gierki casualowe, ale znadziemy tam także potężne, stumegowe giery bardzo przypominające te na PSP.

Macie jakieś doświadczenia z Androidem? Polecacie jakieś konkretne tytuły?

Coś ode mnie na początek:
Pool Break Pro - absolutnie najlepszy bilard na Androida. Bardzo realistyczny, z dużymi możliwościami. Oprócz tradycyjnych gier (8 i 9-ball, straight pool), mamy jescze snookera, carrom i crokinole. Wszystko możemy dostosować, od poziomu trudności do kształtu stołu. Można grać przez wi-fi.
PES2011 - dla fanów piłki nożnej. Ładnie wygląda, ma dużo drużyn i trybów rozgrywki. Ci, którzy mają multitouch moga sterować guzikami wyświetlonymi na ekranie, reszta musi zadowolić się akcelerometrem (który zresztą wcale nie jest zły!).

W przysłości mam zamiar przetestować:
Assasins Creed (przeniesione z PC)
Gangstar (prawie GTA)
Dungeon Hunter (RPG)
Zenonia (RPG)

Byłbym zapomniał... na Androidzie można emulować gry z różnych konsol. Służą do tego programy Gameboid, Nesoids, Snesoid, Gensoid, N64oid. Działa to genialnie, choć bez multitoucha ciężko grać w platformówki/zręcznościówki.
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: Android

Post autor: Ekhart »

Pytanie mam, czy gry i appy dopasowane pod androida na komórkach będą działały na Android 3.0 Honeycomb na Motoroli Xoom? Bo ten tablet zamówiłem, i jestem ciekaw, w pesa bym pograł ^^"
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Android

Post autor: Foxer »

Z odpaleniem wszelkich gier problemów nie będziesz miał. Inna sprawa - roździelczość ekranu. Z tym będzie problem, bo tablety są 'troszeczkę' większe. Jednak na sto procent znajdziesz gry dostosowane do tego tableta, widziałem już filmiki z testami gier na Xooma. Gry z konsol też zemulujesz.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Android

Post autor: Rave »

A podobno gier na Linuksa nie ma...
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Android

Post autor: Foxer »

To zależy na którego. Na ubuntu, debiana czy inne 'PCtowe' prawie nikt gier nie robi, bo nie warto. Ale robienie ich na Androida to niezły biznes... Zaryzykowałbym stwierdzenie, że samego Androida używa prawie tyle samo ludzi co wszystkie dystrybucje linuxa razem wzięte...
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Android

Post autor: GameBoy »

Nie ma się co oszukiwać - jak ktoś chce grać w gry na komputerze to wybierze Windowsa. Np. ze względu na to, że większość nowych gier ma na pudełku "Games for Windows", od święta jakąś można uruchomić na innych systemach, bo była robiona na opengl, a nie directx.

Wracając do tematu - dla mnie Android to jedyna sensowna alternatywa dla iOSa. (ale i tak muszę na czas obecny z braku funduszów męczyć się z Symbianem w Nokii E50 ;x)
Stoi za tym oczywiście masa softu (tak jak w iPhone), mniej lub bardziej przydatnego. Bez tego żaden system nie będzie dobry (patrz pierwszy akapit ^^).
ODPOWIEDZ