Pirackie gry na NESa robione przez Rusków i Chinczyków.

PC, konsole i nie tylko...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Pirackie gry na NESa robione przez Rusków i Chinczyków.

Post autor: Dragon Kamillo »

Chrono Trigger. Widział ktoś kiedyś tą grę? Ma ktoś roma bo przeszukałem wszystkie strony z romami z http://tsukuru.pl/forum/viewtopic.php?f=11&t=141 i nic nie znalazłem? Chciałbym zagrać w tą grę bo widziałem filmy na youtube i jestem ciekawy jak to wygląda. W google też szukałem.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2011, 21:04 przez Dragon Kamillo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Chrono Trigger NES

Post autor: Secretman »

Wpisz w Google "[NJ038] Shi Kong Zhi Lun (C).rar" - pierwszy wynik będzie z downloadem.
Gra działa na Nestopii(Obsługuje Mapper163), ale jest po chińsku :P
Może wypróbuj również FF7 na Nes'a, którego przetłumaczono na angielski?
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Chrono Trigger NES

Post autor: GameBoy »

Tak z ciekawości - te CT i FF7 na NESa to były oficjalne wersje, czy jakieś fanowskie?
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Chrono Trigger NES

Post autor: Dragon Kamillo »

Z tego co wiem to to są pirackie wersje robione przez chińczyków. Golden Sun i ff 5 też jest.
A Golden Suna też szukałem i znaleźć nie mogłem będzie ktoś taki miły i zarzuci downloadem?
Z tym że chrono jest po chińsku można sobie poradzić bo w końcu SNES wersja jest nawet po polsku.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Pirackie gry na NESa robione przez Rusków i Chinczyków.

Post autor: Jazzwhisky »

Yup, to chińskie piraty (pół-konwersje bez licencji), napisane prawdopodobnie od zera.
Co do Golden Suna -> http://www.google.com/search?&rls=pl&q= ... ai+Yang%22

Z "dobrych" chińskich tytułów na NESa są jeszcze np. Tomb Raider (Gu Mu Li Ying), jedna Zelda (Meng Huan Sha Lou), Diablo czy Harvest Moon. =)

edit
No i oczywiście jest też kilka wersji Pokemonów, ale to chyba wiadomo.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Pirackie gry na NESa robione przez Rusków i Chinczyków.

Post autor: Secretman »

Zastanawiam się tylko, po co ktoś tworzy takie konwersje? Żeby gracze mógli pograć w dobre gry np. na telefonie(wymagania NES są dużo niższe od SNESa, PSXa, dzisiejsze telefony spokojnie to pociągną)? Przypomina temat o Wolfensteinie w RM :P
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Pirackie gry na NESa robione przez Rusków i Chinczyków.

Post autor: Dragon Kamillo »

W Chinach z tego co wiem to NES jest jeszcze bardzo popularny.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Pirackie gry na NESa robione przez Rusków i Chinczyków.

Post autor: Jazzwhisky »

Secretman pisze:Przypomina temat o Wolfensteinie w RM :P
Nie no, różnica jest zasadnicza, nie są to przecież bezpośrednie konwersje, np. walki z GS na NESa przypominają raczej te z pierwszych Finali. Grając zauważyłbyś też całą masę innych uproszczeń, dzięki którym zaprogramowanie całości na NESa nie wywołuje zbyt wiele trudności.
A NES jest na tyle popularny nie tylko w Chinach (1,35 mld ludu!), by małej firmie opłacało się wydawać gry, zwłaszcza piraty, gdzie ktoś już odwalił większość roboty. Trzeba też pamiętać, że przecież w Chinach mało kto gra na oryginalnej konsoli, a liczba podróbek tego systemu na świecie jest wprost gigantyczna.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: Pirackie gry na NESa robione przez Rusków i Chinczyków.

Post autor: BH Daimaouji »

Mimo iż pirackie gry są popuralne na pegazusa, chciałbym zobaczyć port AI3 z GB (te chodzenie jest fajne, a ost w tej wersji mogli by "pożyczyć" z wersji na NESa) wszak ktoś już zrobił port Tiny Toons Adventures na GB

Poza tym pirackie porty gier są dziwne wystarczy spojrzeć na Pokemon Gold
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
ODPOWIEDZ