Szukam gry w stylu...

PC, konsole i nie tylko...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Szukam gry

Post autor: Rave »

PokerTH.
Awatar użytkownika
Wexx
Posty: 172
Rejestracja: 15 lis 2009, 20:16
Lokalizacja: SanOK

Re: Szukam gry

Post autor: Wexx »

Żeby nie zakładać nowego tematu :P
Znacie może jakąś gierkę, w której można swobodnie rozbudowywać jakąś bazę czy miasto? To znaczy ktoś mnie może atakować i takie tam, bylebym nie musiał wykonywać określonych rozkazów :roll:
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Leafman pisze: Nie jestem newbie!
Jestem n00bem!
Czytam większość tematów na tym cholernym forum, ale jestem zbyt leniwy, żeby odpisać...
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Szukam gry

Post autor: Jazzwhisky »

Serie Settlers, Anno, Caesar, wszystkie (w kolejności) mają tryby spełniające dokładnie twoje wymogi. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Szukam gry

Post autor: GameBoy »

Faraon, ciekawa strategia.
Do tego jeszcze poleciłbym Rollercoaster Tycoon, co prawda nie jest to rozbudowanie bazy/miasta, ale wesołe miasteczko chyba też będzie ok, zwłaszcza, że gra jest świetna. ;)

Byłbym zapomniał - Sim City!
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Szukam gry

Post autor: master miller »

GameBoy pisze:Faraon, ciekawa strategia.
Do tego jeszcze poleciłbym Rollercoaster Tycoon, co prawda nie jest to rozbudowanie bazy/miasta, ale wesołe miasteczko chyba też będzie ok, zwłaszcza, że gra jest świetna. ;)

Byłbym zapomniał - Sim City!
Jeżeli Simcity to tylko 4 z dodatkiem rush hour.
Awatar użytkownika
Wexx
Posty: 172
Rejestracja: 15 lis 2009, 20:16
Lokalizacja: SanOK

Re: Szukam gry

Post autor: Wexx »

Dzięki Jazz! Anno jest super, Cesara mam chyba na płycie, a w Settlersów kiedyś grałem, ale zupełnie o nich zapomniałem :-)

Faraona jeszcze sprawdzę, Rollercoaster Tycon i SimCity jest mega, ale jednak nie oto mi chodziło :-P
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Leafman pisze: Nie jestem newbie!
Jestem n00bem!
Czytam większość tematów na tym cholernym forum, ale jestem zbyt leniwy, żeby odpisać...
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Szukam gry

Post autor: Noruj »

Hej.
Mam prośbę do znawców jRPGÓW. Strasznie mnie zmęczyły i znudziły masakrycznie infantylne i dziecinne jRPG. To znaczy, wiem że to dość typowe dla tego typu gier, ale chciałbym zagrać sobie w coś nieco poważniejszego. Po prostu ostatnio kiedy odpaliłem kolejną grę i zobaczyłem, że główny bohater, chłopczyk, chce zostać "dragonmaster" więc wyrusza w świat, żeby odwiedzić i przejść próby smoków, to... no postanowiłem tu napisać.
Wiadomo, to też mi daje fun, ale chciałbym zagrać w coś w zbliżonym poziomie contentu do np. FF9.
Mam nadzieje, że coś znacie.

Dostępne konsole:
-NES
-PSP
-PSX
-GBC
-GBA
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Szukam gry

Post autor: Dragon Kamillo »

Możesz porozglądać się po tej stronce http://www.jrkrpg.pl
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Szukam gry

Post autor: GameBoy »

Xenogears się chyba nada, zwłaszcza, że według wiki:
Xenogears follows protagonist Fei Fong Wong and several others as they journey to uncover the truth behind mysterious, cabalistic entities operating in their world. The principles and philosophies of Friedrich Nietzsche, Sigmund Freud and Carl Jung influence the plot, character design, and world of Xenogears.
Vagrant Story, aczkolwiek nie jest to typowe jrpg, no i jest cholernie trudne, jednak sama mechanika gry jest naprawdę warta uwagi.

Polecam też Parasite Eve - pierwsza część to swoisty jrpg ze zręcznościowo-turowym systemem walki. Całkiem fajna fabuła (w klimatach horroru! ;D) i świetny system ulepszania wyposażenia. Jakiś czas temu zacząłem przechodzić po raz drugi, ale nie mogłem zmusić emulatora do zmiany płyty. :(

PS. Wszystkie gry są na PSX i od Square.
gbanshee
Posty: 52
Rejestracja: 09 lis 2011, 22:30

Re: Szukam gry

Post autor: gbanshee »

Noruj pisze:Hej.
Mam prośbę do znawców jRPGÓW. Strasznie mnie zmęczyły i znudziły masakrycznie infantylne i dziecinne jRPG. To znaczy, wiem że to dość typowe dla tego typu gier, ale chciałbym zagrać sobie w coś nieco poważniejszego. Po prostu ostatnio kiedy odpaliłem kolejną grę i zobaczyłem, że główny bohater, chłopczyk, chce zostać "dragonmaster" więc wyrusza w świat, żeby odwiedzić i przejść próby smoków, to... no postanowiłem tu napisać.
Wiadomo, to też mi daje fun, ale chciałbym zagrać w coś w zbliżonym poziomie contentu do np. FF9.
Mam nadzieje, że coś znacie.

Dostępne konsole:
-NES
-PSP
-PSX
-GBC
-GBA
Kurczę, chciałbym najpierw wiedzieć w co już grałeś :D
Na GBA mogę polecić Golden Sun i Golden Sun The Lost Age. Z pozoru prosta opowieść, nawet lekko schematyczna, ale opowiedziana w świetny sposób.

Jeżeli nie grałeś w Tales of Phantasia, to z tego co pamiętam jest port na GBA (trochę słaby, jeśli porównywać z oryginałem z SNESa, ale wciąż dobra gra)

Nie do końca RPG, ale seria Castlevania jest świetna. Na GBA są 3 naprawdę dobre części. Ich mocną stroną jest świetny klimat (bo fabuła jest potraktowana trochę po macoszemu)

Polecam też Riviera: The Promised Land na GBA.

Może tez spodobać ci się Sigma Star na tej samej platformie.

A na koniec jednego z najlepszych RPGów jakie znam, choć całkowicie odbiegający od twojego opisu :D

Mario & Luigi Superstar Saga. Prześmieszny początek świetnej sagi później kontynuowanej na DSie. Kolorowy świat, humor, ciekawy battle system. Mimo uniwersum, mniej infantylne i dziecinne niż wiele innych jRPG :D
Projekty:
Moonlight Poem
RTP
Submerge
Moonlight Poem: Resistance
Moonlight Poem: Redemption
Moonlight Poem: Rebirth
Starry Sky Crescendo
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Szukam gry

Post autor: Noruj »

Znowu ja.
Znacie jakiekolwiek gry o podróżach w czasie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Szukam gry

Post autor: Secretman »

Noruj pisze:Znowu ja.
Znacie jakiekolwiek gry o podróżach w czasie?
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ga ... ime_travel

Powinno wystarczyć ;)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Szukam gry

Post autor: Jazzwhisky »

Rozumiem, że nie chodzi Ci raczej o fpsy? =)

Professor Layton and the Unwound Future, czyli część trzecia serii na DS (zaraz wychodzi szósta, jest też anime), z pewnością jeden z tytułów, które w ostatnich latach tchnęły nowe życie w gatunek przygodówek (zaraz po Ace Attorney) i chyba najfajniejsza historia z podróżą w czasie zaraz po Chrono Triggerze. Bez wahania kupiłbym konsolkę dla tej gry.

Ostatnio na PC wyszło też point-and-clickowe Back to the Future, w sumie 5 krótkich gier, bardzo ściśle powiązanych (postaciami, miejscami) z filmowym pierwowzorem.

Jest jeszcze np. Radiant Historia (jRPG!) z zeszłego roku, jeszcze nie grałem, ale tytuł zebrał wysokie oceny (także od graczy) i ponoć ładnie wplata podróże w czasie w mechanikę samej gry (skąd ja to znam? =)))).

Trochę więcej (głównie śmieci) np. tutaj - (edit) http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ga ... ime_travel i tu - http://www.mobygames.com/game-group/the ... nipulation.
Zarzuciłem sieci jeszcze w jedno miejsce, dwa linki - http://www.gamefaqs.com/features/top10/1633.html i http://www.gamefaqs.com/features/top10/820.html, Ocarina of Time! =]
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Szukam gry

Post autor: Noruj »

Dzięki! Można na was liczyć.
Sporo gier do sprawdzenia :)

Zawsze mnie jarały podróże w czasie, ale nie grałem w wiele produkcji. No i niedługo nowy sezon Doctora Who, toteż mam głoda czasopodróżowego <3
Obrazek
Awatar użytkownika
Wexx
Posty: 172
Rejestracja: 15 lis 2009, 20:16
Lokalizacja: SanOK

Re: Szukam gry

Post autor: Wexx »

Od x lat mam w domu Opsys, ale nigdy w to nie grałem, bo w niewyjaśnionych okolicznościach płyta została masakrycznie porysowana :-P Może być fajne!
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Leafman pisze: Nie jestem newbie!
Jestem n00bem!
Czytam większość tematów na tym cholernym forum, ale jestem zbyt leniwy, żeby odpisać...
ODPOWIEDZ