Poszukuję dobrego emulatora PS2

PC, konsole i nie tylko...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kuba pajączek
Posty: 170
Rejestracja: 26 cze 2010, 22:30

Poszukuję dobrego emulatora PS2

Post autor: Kuba pajączek »

Witam! Ostatnio zacząłem się interesować emulacją PS2, ale mam problemy ze znalezieniem dobrego emulatora.
Próbowałem PCSX2 0.9 WIP ale jednych gier nie odpala "do końca" - np. w Spyro pokazuje się tylko głowa, intro i nic dalej, a innych to nie odpala mi w cale. Nie wiem - może to komputer, ale wolę się upewnić, dlatego chciałem zapytać czy są jeszcze jakieś emulatory PS2.
"Idź do kąta i sprawdź czy cię tam nie ma!"
Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Poszukuję dobrego emulatora PS2

Post autor: GameBoy »

Po co korzystasz ze starszej wersji 0.9 PCSX2, skoro jest już bodajże wersja 1.0?

Oraz jeśli masz trochę wolnej kasy i planujesz pograć w większą ilość gier to naprawdę opłaca kupić się po prostu konsolę. Na allegro można dostać zestawy konsola + 1-2 pady + karta pamięci + parę gier za 200-300zł.
Awatar użytkownika
Kuba pajączek
Posty: 170
Rejestracja: 26 cze 2010, 22:30

Re: Poszukuję dobrego emulatora PS2

Post autor: Kuba pajączek »

Hmm w tym PCSX2 to jak w Spyro: Enter The Dragonfly wybrałem sobie język gry to tylko czarny ekran był. Dźwięk niby był, ale ekran czarny, może ktoś wie czemu tak się dzieje?
Spróbowałbym PS2emu, ale nie wiem skąd wziąć pluginy i bios, bo do emulatora chyba nie były dołączone. Ma ktoś może linka do biosa i pluginów?

BTW: PS2 mam, ale emulator chcę do laptopa jakbym gdzieś pojechał i bym chciał w Spyro, Kindom Hearts czy Shaman King Power of Spirit sobie pograć :wink:
"Idź do kąta i sprawdź czy cię tam nie ma!"
Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Poszukuję dobrego emulatora PS2

Post autor: Jazzwhisky »

Masz pecha, według aktualnej Compatibility List ten Spyro jest niegrywalny i raczej nic z tym nie zrobisz. Innych emu bym nawet nie tykał, to relikty sprzed lat, masz pewnie szansę jedną na milion.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
ODPOWIEDZ