Polećcie mi jakieś gry ze schizującym klimatem w stylu...

PC, konsole i nie tylko...
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Polećcie mi jakieś gry ze schizującym klimatem w stylu...

Postautor: X-Tech » 03 sie 2013, 22:23

Chodzi mi o gierki, które są totalnie zakręcone pod względem klimatu przedstawionego odrealnione / schizowate w stylu Shadowman, American Alice McGee. Obie gry mają totalnie schizowaty patologiczny klimat i są zręcznościówkami tpp w 3-d, które uwielbiam każdą na swój sposób. Czy znacie więcej podobnych gier z podobnie patologicznym klimatem ?
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo)

Re: Polećcie mi jakieś gry ze schizującym klimatem w stylu..

Postautor: GameBoy » 03 sie 2013, 23:17

Alice: Madness Returns
Psychonauts (to znasz chyba)
Medievil 1 & 2 na PSX

Jeśli niekoniecznie muszą to być platformówki TPP to polecam The Void/Turgor/Tension (różne nazwy w zależności od miejsca wydania) oraz Pathologic. Obie są cudownie pokręcone. Jakbyś grał w Pathologic to koniecznie ze spolszczeniem, chyba, że znasz rosyjski. Angielskie tłumaczenie natomiast jest skopane.

Hotline Miami jest patologiczne i schizujące do bólu, do tego ma świetny gameplay i muzykę (klimaty elektro z lat 80).

A, i jeszcze Zeno Clash (brawler FPP w surrealistycznym świecie) 1 & 2.
http://www.rmxp.vot.pl -> kopia RMXP

To Twój projekt, więc, do jasnej cholery, weź wreszcie za niego choć odrobinę odpowiedzialności. - Kleo =)
Ponoć w jaskiniach koło rysunków ściennych przedstawiających mamuty można było zobaczyć "scena umiera". - Noruj =)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Postautor: X-Tech » 03 sie 2013, 23:47

Psychonauts - Znam bo sam polecałem wam. Nawet dobre, ale lajtowe.
Medi Evil 1,2 - pograłem w to chwilkę kiedyś ma swój humorystyczny klimat znów bardziej lajtowy.

Alice Madness Returns - Zainstalowałem parę dni temu podoba mi się i zapowiada się totalna psychodela i masakra tak jak w końcowych, ale coś namieszali za bardzo z systemem walki, ale i tak mi się podoba.

Czy muszą to być platformówki tpp najlepiej żeby były, ale nie muszą w każdym razie.
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
ŻbiXs

Golden Forki Special - Dema (zwycięstwo)
Kontakt:

Postautor: ŻbiXs » 06 sie 2013, 21:38

Spokojne, pełne odpoczynku wakacje widzę. :-P
Z psychodelicznych gierek mogę polecić dwa platformery 2D, które napatoczyły mi się niedawno przy przekopywaniu neta:

Alex's Adventure
Wstępnie niby jump'n'shooter z autoscrollującym ekranem, z czasem minimetroidwania o dość dziwacznym klimacie. Poziomy o wielu wyjściach i dziwaczne posągi do zebrania.

Sutef
Logiczna platformówka z przesuwaniem skrzyń, skakaniem, etc. Dość specyficzna fabularnie. Warto zagrać w prequel Fetus by ułatwić sobie ogarnięcie działania niektórych motywów.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)

Postautor: Rave » 06 sie 2013, 22:02

Eversion. Wprawdzie 2D i być może znasz, ale warte uwagi.

Wróć do „Gry/Emulacja”