Polećcie mi jakieś gry ze schizującym klimatem w stylu...

PC, konsole i nie tylko...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Polećcie mi jakieś gry ze schizującym klimatem w stylu...

Post autor: X-Tech »

Chodzi mi o gierki, które są totalnie zakręcone pod względem klimatu przedstawionego odrealnione / schizowate w stylu Shadowman, American Alice McGee. Obie gry mają totalnie schizowaty patologiczny klimat i są zręcznościówkami tpp w 3-d, które uwielbiam każdą na swój sposób. Czy znacie więcej podobnych gier z podobnie patologicznym klimatem ?
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Polećcie mi jakieś gry ze schizującym klimatem w stylu..

Post autor: GameBoy »

Alice: Madness Returns
Psychonauts (to znasz chyba)
Medievil 1 & 2 na PSX

Jeśli niekoniecznie muszą to być platformówki TPP to polecam The Void/Turgor/Tension (różne nazwy w zależności od miejsca wydania) oraz Pathologic. Obie są cudownie pokręcone. Jakbyś grał w Pathologic to koniecznie ze spolszczeniem, chyba, że znasz rosyjski. Angielskie tłumaczenie natomiast jest skopane.

Hotline Miami jest patologiczne i schizujące do bólu, do tego ma świetny gameplay i muzykę (klimaty elektro z lat 80).

A, i jeszcze Zeno Clash (brawler FPP w surrealistycznym świecie) 1 & 2.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Polećcie mi jakieś gry ze schizującym klimatem w stylu..

Post autor: X-Tech »

Psychonauts - Znam bo sam polecałem wam. Nawet dobre, ale lajtowe.
Medi Evil 1,2 - pograłem w to chwilkę kiedyś ma swój humorystyczny klimat znów bardziej lajtowy.

Alice Madness Returns - Zainstalowałem parę dni temu podoba mi się i zapowiada się totalna psychodela i masakra tak jak w końcowych, ale coś namieszali za bardzo z systemem walki, ale i tak mi się podoba.


Czy muszą to być platformówki tpp najlepiej żeby były, ale nie muszą w każdym razie.
Awatar użytkownika
ŻbiXs

Golden Forki Special - Dema (zwycięstwo)
Posty: 319
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:37
Lokalizacja: Totu-totam

Re: Polećcie mi jakieś gry ze schizującym klimatem w stylu..

Post autor: ŻbiXs »

Spokojne, pełne odpoczynku wakacje widzę. :-P
Z psychodelicznych gierek mogę polecić dwa platformery 2D, które napatoczyły mi się niedawno przy przekopywaniu neta:

Alex's Adventure
Wstępnie niby jump'n'shooter z autoscrollującym ekranem, z czasem minimetroidwania o dość dziwacznym klimacie. Poziomy o wielu wyjściach i dziwaczne posągi do zebrania.

Sutef
Logiczna platformówka z przesuwaniem skrzyń, skakaniem, etc. Dość specyficzna fabularnie. Warto zagrać w prequel Fetus by ułatwić sobie ogarnięcie działania niektórych motywów.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Polećcie mi jakieś gry ze schizującym klimatem w stylu..

Post autor: Rave »

Eversion. Wprawdzie 2D i być może znasz, ale warte uwagi.
ODPOWIEDZ