Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

PC, konsole i nie tylko...
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo)

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Postautor: GameBoy » 20 maja 2013, 17:06

BeVoo, mam na chwilę obecną ograniczony wybór gier (podróbka R4, nowsze pozycje nie działają na niej przez brak aktualizacji softu), ale to się zmieni niedługo. :)
No i nie sprawdzałem jeszcze wszystkich podanych, bo nie chcę doprowadzić do sytuacji, gdzie włączę 15 gier i pogram w każdą 5 minut.

@X
Te Mario jest niezłe, ale IMO trochę krok wstecz w stosunku do Super Mario 2 i 3 na NESa(!). Tam o ile dobrze pamiętam była większa różnorodność rozgrywki jak np. rzucanie przeciwnikami, jazda na strusiopodobnych zwierzakach, więcej różnych bonusów (grzybkowe domki na mapie i nie tylko), granie innymi postaciami poza Mario etc.
http://www.rmxp.vot.pl -> kopia RMXP

To Twój projekt, więc, do jasnej cholery, weź wreszcie za niego choć odrobinę odpowiedzialności. - Kleo =)
Ponoć w jaskiniach koło rysunków ściennych przedstawiających mamuty można było zobaczyć "scena umiera". - Noruj =)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Postautor: X-Tech » 20 maja 2013, 17:36

Rzeczy, które są nowe i nie było w starych Marjanach jak do tej pory naliczyłem kilkanaście (mam już nawet listę tych elementów w głowie) i co jakiś czas odkrywam nowe. Jak do tej pory moja gra roku.

Lepsza jak dla mnie od Dead Space, DOOM3 i Bioshocka, które gniją mi na laptopie jak przeterminowane kanapki. W Mario gram codziennie.
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Postautor: Jazzwhisky » 20 maja 2013, 19:20

GameBoy pisze:IMO trochę krok wstecz w stosunku do Super Mario 2 i 3 na NESa(!).

Odrzucając SMB2, które z serią ma niewiele wspólnego (na rynek zachodni została wypuszczona zupełnie inna gra z wstawionymi postaciami z SMB) to w dużej mierze można się zgodzić - gra pomija wiele rozwiązań z SMB3. Widać jednak, że jest to zamierzone, w końcu tytuł ma to słówko "New" w nazwie (a mogłoby nazywać się - jak np. Contra - SMB4), grze wyraźnie bliżej do remake'u pierwszej części niż do kontynuacji. Trzeba też pamiętać, że to jeden z tytułów startowych konsolki i starano się przede wszystkim zaprezentować i wykorzystać jej niecodzienne możliwości. Sumując - jestem przekonany, że dorzucanie do tego większości elementów z SMB3 totalnie zaśmieciłoby/skomplikowało gameplay (czego japończycy, jak wiemy, wręcz nie cierpią).
Dlatego nie nazywałbym tego na pewno krokiem wstecz, gra jest pełna nowych pomysłów i patentów, a biorąc pod uwagę możliwości obliczeniowe konsolki i silnik - trudno w ogóle porównywać te tytuły. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Postautor: X-Tech » 20 maja 2013, 20:26

Układ plansz jest prawie identyczny jak w Marjan Brosie na nes. Różnica jest taka, że światy nie kończą się na poziom x-4, ale na x-8 czyli są o wiele większe i mają tony bonusów - samych grzybów jest o wiele więcej rodzajów. To takie Super Mario Bros 1 z nesa do kwadratu tylko bardziej nowoczesne, zwariowane i zrobione z większym dystansem i jak dla mnie przede wszystkim wyciskające masę patentów i elementów z super mario worlda. Czy tylko mnie rozbraja dźwięk wydawany przez białe duszki ? Mario zmieniajacy się w pchłę, pijane grzyby, mario king-kong tego nie zrobili normalni ludzie dlatego to jest super gra.
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.

Wróć do „Gry/Emulacja”