Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

PC, konsole i nie tylko...
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: Mertruve »

Ha, dokładnie to samo myślałem przed premierą, nabijając się z ludzi, którzy nabierają się na hype. I rzeczywiście, sam mechanizm wklepywania przedmiotów jest dosyć ograniczony (sic) i mało głęboki (tylko sześć różnych interakcji między postaciami, edytor też pozwala na niewiele), ale to, czego się nie spodziewałem, to setki ŚWIETNIE pomyślanych zagadek, gdzie wymyślanie najbardziej pokręconych i ekstraordynaryjnych rozwiązań to czysta radocha. Polecam =D
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: Kalashnikov »

Jazzwhisky pisze: Jaki hype??? XDDDDD
Nie wierzę, że jakikolwiek rozsądny 15-latek marnuje czas na takie pierdoły. Ale Ty, zgodnie z opisanym syndromem - jednak się nabrałeś. =D

Btw, http://www.gamefaqs.com/poll/index.html?poll=3591 Mario&Luigi ftw!
A co ma hype (który jako taki jednak był), do tego kto dał się nabrać? Obiecywali cuda, wyszło średnio, a tacy wiadomo, że tacy maniacy NDSa jak Ludź od razu to kupili/kupią. Gra nudzi się po pół godzinie. Albo jestem na to za stary, albo naprawdę gra na konsoli robi aż TAK wielką różnicę (w co nie wierzę).

Lol z fanbojów Mario =D
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: Jazzwhisky »

Kalashnikov pisze:
Jazzwhisky pisze: Jaki hype??? XDDDDD
Nie wierzę, że jakikolwiek rozsądny 15-latek marnuje czas na takie pierdoły. Ale Ty, zgodnie z opisanym syndromem - jednak się nabrałeś. =D

Btw, http://www.gamefaqs.com/poll/index.html?poll=3591 Mario&Luigi ftw!
A co ma hype (który jako taki jednak był), do tego kto dał się nabrać? Obiecywali cuda, wyszło średnio, a tacy wiadomo, że tacy maniacy NDSa jak Ludź od razu to kupili/kupią. Gra nudzi się po pół godzinie. Albo jestem na to za stary, albo naprawdę gra na konsoli robi aż TAK wielką różnicę (w co nie wierzę).
Kalash, to nie tak, po prostu rozśmieszyło mnie stwierdzenie, że "ktoś dał się nabrać", bo dla mnie hype jako taki nie istnieje, tak jak ciągłe reklamy sieci komórkowych w polskiej tv (od tego mam przycisk przewijania na pilocie). A gra o której pisze Ludz jest przykładem gigantycznej "nagonki", tylko czy ktokolwiek z głową na karku w ogóle zwracał na nią uwagę? ;D

Pokłon za ogrom wykonanej pracy, ale zagadki to najsłabszy element Scribblenauts - tzn. może i fajna zabawa, ale zdecydowanie do lat 12.

A co do Mario (phi! Kirby!!!) - to jak z Pokemonami i DBZ - patrząc z zewnątrz naprawdę trudno to zrozumieć.

//Edit-dół
Nie no zupełnie nie mylę, inaczej porównanie z reklamami nie miałoby sensu. Po prostu jedno i drugie przelatuje mi przez palce, jeszcze parę dni temu o Scribblenauts nie wiedziałem dokładnie nic.

P.S. Mario ma 3 życia i nie musi szukać żadnego smoka!!11
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: Kalashnikov »

Wydaje mi się, że mylisz hype ze zwykłą reklamą. Co innego jeżeli co chwile ktoś Ci mówi, że dany produkt jest fajny, a co innego kiedy ludzie teoretycznie niezależni robią pod siebie, po każdej udostępnionej informacji, czy udostępnionej wersji beta.
Ok, przyznaję się, nie siedzę już w temacie tak głęboko jak kiedyś, tym bardziej gier na NDS, więc nie wiem jak wielkim hitem została okrzyknięta ta pozycja przed premierą, ale uczuliłem się po ostatnim zawodzie jakim była zajawka "Avatara" (ta, nie widziałem jeszcze filmu, ale sam trailer miał być niesamowity i pokazywać, co to za cuda będą w filmie, a wyszło jak wyszło).

Goku zabiłby Mario jednym szczałem!!1!1 >O

Edit-góra: Czyli hype nie był taki duży. Ja też o nim nic nie słyszałem, ale tak jak mówiłem, nie siedzę w temacie gier jak dawniej. Jednak po sprawdzeniu kilku stron, obejrzeniu kilku filmików widać, że ostro gra była nakręcana i sporo osób robiło pod siebie już przed premierą.

Ale żeby skrzywdzić Goku musi najpierw zjeść grzyba i gwiazdkę, hahahaha!

Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2009, 13:36 przez Kalashnikov, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Flaque
Posty: 400
Rejestracja: 28 paź 2007, 21:11
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: Flaque »

Jazz i Kalash, bredzicie. Scribblenauts rzondzi : 0
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: Jazzwhisky »

Dobra, o niewypale Scribblenauts już właściwie mało kto pamięta - ale niosę ciekawostkę:

Obrazek

http://www.famitsu.com/image/4387/PN1y9 ... GZ8YZ.html

http://www.nintendoeverything.com/wp-co ... ker_ds.jpg

=)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Gokufan
Posty: 306
Rejestracja: 20 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: Gokufan »

Żyjecie? Od ostatniego postu wyszło pare nowych wersji DSa, między innymi ta z ogromnymi ekranami, co o nich sądzicie? Jak dla mnie strata kasy, poza tym nie ma slotu GBA.
Awatar użytkownika
Gokufan
Posty: 306
Rejestracja: 20 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: Gokufan »

Drodzy państwo. Szykuje się następca NDS!!
http://sickr.wordpress.com/2010/01/06/n ... successor/

Hmm, ma byc lepsza grafika, naturalnie... Czyżby pokemony 3d miały niedługo nadejść? :wink:
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: Jazzwhisky »

Trochę się obawiam, że przesadzą, Nin ma wzloty i upadki, ale na rynku konsolek ręcznych jeszcze słabszej chwili nie przerabiali.
Anyway, no jestem ciekaw, zwłaszcza tego, czy nowa platforma będzie w stanie uruchomić gry z DS. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Sabikku

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 305
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:36

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: Sabikku »

Poczytałem trochę o DSie, obejrzałem filmiki na jutubie i zdecydowałem się go kupić (rezygnując z psp). Konsolka i gry przerosły moje oczekiwania! Gram zauroczony od kilku dni w 3-4 gry, a jak spojrzę na listę gier to aż się w głowie kręci. Dużo fajnych kontynuacji z gba, wykorzystanie touch pada, ogółem rewelka :D. Żałowałbym wybierając psp :)
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: Fear »

Słyszeliście o Retro Pocket Game Emulator ? Może to trochę offtopic, ale zaryzykuję.

Konsolka nieco mniejsza od PSP, pozwala na granie w gry ze starych konsol (SNES, GBA, NES, SEGA, Neo Geo, CPS1 i CPS2) poprzez.... SKOPIOWANIE ROMU PRZEZ KABEL USB ! Urządzenie to poza emulacją gier umożliwia także odtwarzanie filmów, słuchania muzyki czy przeglądania obrazów. Konsola posiada 2,8 calowy wyświetlacz LCD. Sprzęt ten jest do kupienia za 99 dolarów.
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: kvachu »

Szkoda, że w PL nie można tego kupić ; D.

Temat: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry
Awatar użytkownika
Kukłomanta
Posty: 6
Rejestracja: 29 sty 2010, 22:20

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: Kukłomanta »

Trochę na stary temat: mi się Scribblenauts podoba i nie rozumiem waszych narzekań. Taki miły odpoczynek od kolejnych dungeonów z Zeldy.

Ogólnie NDS to IMO dobra konsola, moje ulubione serie gier tu zawitały (z naciskiem na Zeldy, ale jednak wolałem te poprzednie, z dużych ekranów), ekran dotykowy, który jest dobrze wykorzystywany... hmm i co tu jeszcze powiedzieć. Wreszcie trochę oryginalnych gier (ale tak szczerze, to czy gonienie toitoia i naciskanie w rytm muzyki ekranu, by przeskakiwać przeszkody jest normalne?!)
Obrazek
Obrazek - Deska ratunku w internecie
Awatar użytkownika
Sabikku

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 305
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:36

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: Sabikku »

(ale tak szczerze, to czy gonienie toitoia i naciskanie w rytm muzyki ekranu, by przeskakiwać przeszkody jest normalne?!)
Trzeba jeszcze dorzucić wciąganie kobiecej flegmy, zdmuchiwanie fanek albo drapanie owłosionych pach z warioware. Może i troszkę chore, ale oryginalne, wpada w pamiec i gra się z usmiechem na twarzy :).

Scribblenauts mi się podobało, dopóki nie przeszedłem ostatniego poziomu, po którym całkowicie straciłem chęć do gry i wątpie bym ją jeszcze odpalił.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Nintendo DS - konsola, emulacja, gry

Post autor: Jazzwhisky »

Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
ODPOWIEDZ