Stare gry

PC, konsole i nie tylko...
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Stare gry

Post autor: Super Vegeta »

Z roku na rok komputery stają się coraz wydajniejsze i coraz lepsze, każdego wyroklu wychodzą nań też setki, czy wręcz tysiące programów mających funkcję w większości rozrywkowych, mianowicie gier. [/Miodek] Jednak, jak to w każdej branży, są gry gorsze i lepsze, kicze oraz gry pozostające na długo w pamięci, nie 'umierające' po zaledwie roku czy dwóch. Które ze starych gier wspominacie z największym sentymentem? Czy sięgacie po abandonware?

Moi ulubieńcy: UFO: Enemy Unknown, Fury of the Furries, Cannon Fodder 1 & 2(chociaż to konwersje), Prince of Persia 1 &2 (jedynka lepsza), Indiana Jones and the fate of Atlantis (jak poprzednio), Duke Nukem 3D (chociaż, jakby nie spojrzeć, to tej gry raczej nie można uznać za starą - pomimo upływu 10 lat nadal można ją odnaleźć w sklepach). Poza tym dobre były jeszcze Cool Spot, Zorro, Lotus, oraz liczne gry których nazw już niestety nie spamiętam.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Post autor: Jazzwhisky »

Oh, na ten temat moglbym pisac godzinami - niestety cala klasyke mam juz roztluczona i rozwalkowana wielokrotnie, w tej chwili (mowie o nowkach) siegam tylko po baaardzo nieliczne tytuly na PC i wszelakie emulacje... Ulubionych tytulow nie bede wymienial, bo robilem to juz na roznych forach dziesiatki razy, szczerze moge powiedziec, ze zaliczylem wiekszosc pozycji dostepnych na polskich stronkach z klasyka :>. Zreszta coz, w ogromna czesc tych gier mialem okazje grac kiedy byly jeszcze nowosciami ^^...
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

Guilty Gear oraz GGX :)
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Stanior »

Uwielbiałem serię Legend of Kyrandia ( III przechodziłem niezliczoną ilość razy), Discworld, Goblins (III wymiata), Flight of Amazon Queen i przeważnie liczne przygodówki:) Jakoś mam ogromne zamiłowanie do tego gatunku gier:)
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

O, LoK i Goblins III - w tym drugim zaciąłem się już na statku xD
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Post autor: BeVoo »

treba tez by okreslic ktory rok mozna zaliczac jako ostatni co do 'sttarych gier'. Rowniez moglbym sie godzinami (no, moze bez przesady) rozgadywac na temat starych gier, ale zapodam tylko tytulami ktore jeszcze tutaj nie padly, a o ktorych nie mozna zapominac: seria eye of the beholder, dungeon master, transport tycoon, rollercoaster tycoon, duke nukem 3d i wieele innych, do ktorych ciagle powracam. Dzisiejsze gry juz niestety (dla mnie) juz nie maja tej magii zakletej w samym graniu. Aha - no i wszystkie gry na moj pierwszy komputer: atarynke (ktora jeszcze gdzies tam lezy, bo z 4 lata temu jeszcze pamietam ze probowalem programowac w basicu na niej :P)
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Super Vegeta »

Tia, ataryna... Pamiętam te długie noce spędzane z kuzynami przy Wormsach... :)

Albo Commodorek, też pamiętam, jak w to pykałem... Ba, to dzięki Commodorkowi nauczyłem się rozróżniać litery już w wieku (bodajże) trzech lat, a w więku pięciu umiałem już płynnie czytać - bo było mi to potrzebne do Oła Ołuny (Koła Fortuny). Hmh... Łezka się w oku zakręciła. :)
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

Nie ma czegoś takiego jak "ostatni rok". Dla niektórych FEAR jest już stary, a dla innych Comanche 3 jeszcze nie...
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Post autor: Jazzwhisky »

Ludzikus pisze:Nie ma czegoś takiego jak "ostatni rok". Dla niektórych FEAR jest już stary, a dla innych Comanche 3 jeszcze nie...
Ta, to sie z dnia na dzien zmienia... Chociaz gdy ostatnio uslyszalem ze ktos zalicza np. Warcrafta 3 do klasyki... Brrr, wciaz w Polsce ciezko, moze w koncu pojada to sie zmieni ^^
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Tomash

Liga Mapperów Sezon I (miejsce 2)
Posty: 124
Rejestracja: 24 kwie 2006, 16:07

Post autor: Tomash »

Fallout 1 i 2, świetne gierki i już dość stare. No i GTA (to pierwsze).
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Post autor: BeVoo »

Ah... fallouty =] dla mnie nigdy nie beda stare... tak jak Arcanum, czy Baldursy...
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

BALDURSY?!
Awatar użytkownika
lukast_pl
Posty: 25
Rejestracja: 18 kwie 2006, 16:04

Post autor: lukast_pl »

War...
War never changes...
Fallouty na 'miszczuf' :D
Szczególnie dlatego że są w PL wersji
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Post autor: BeVoo »

@ludzix: tak, baldursy. cos nie odpowiada? :?
@lukast: eee... pl wersja sux. angielska wersja rox (klimat!!)
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

Ja polską wersję polubiłem za oddanie klimatu - gdzieniegdzie można znaleźć info o tłumaczach, którzy nie oddali książek w bibliotece itp. xD

A Baldurs to liczba mnoga i jako tako należy pisać Baldury bądź po prostu Baldurs. Znowu Smerfsy?
ODPOWIEDZ