Czy ta gra była tworzona w RPG Maker?

PC, konsole i nie tylko...
Awatar użytkownika
Hubertov

Czy ta gra była tworzona w RPG Maker?

Postautor: Hubertov » 12 lut 2014, 16:55

Obrazek
My Fantasy Online 3, natrafiłem na nią przypadkiem. Jak dla mnie to: "Tak bardzo RPG Maker..." Gra w nią 28K osób :)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Re: Czy ta gra była tworzona w RPG Maker?

Postautor: Jazzwhisky » 12 lut 2014, 17:04

Nie, gra korzysta tylko z grafik znanych z RM, co jest zresztą sprzeczne z licencją RTP. ;)

viewtopic.php?f=11&t=1278
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Kontakt:

Postautor: Noruj » 12 lut 2014, 17:06

Dlaczego tak wielu ludzi myśli, że skoro coś ma grafiki z rpg makera to na pewno zostało na nim zrobione?

Ta gra po prostu wykorzystuje grafik z programu. Tylko tyle.
Obrazek

Marazm.
Awatar użytkownika
Lyserg1260

Postautor: Lyserg1260 » 12 lut 2014, 17:29

To pewnie też jest robione w Rpg Makerze, bo używa popularnego tilesetu Inquisitora ;)
Nie daj się zwieść. Tak poza tym to ludzie naoglądali się margonem i potem myślą, że zrobią podobną (albo nawet dużo lepszą grę mmo) w RPG Makerze i zasypują fora tematami, że szukają ekipy i już robią zapowiedzi, czego tam w tych grach nie będzie, crafting, system dnia i nocy, ABS.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)

Postautor: Dragon Kamillo » 12 lut 2014, 17:47

Gdyby nie daszki nad wejściami do namiotów i sklepienie nad drzwiami do zamku to ja mogę uwierzyć i poprzeć dowodem że coś takiego w rm jest możliwe.

No jeszcze trzeba by zamienić okropnie rozmazaną trawę.

Noruj pisze:Dlaczego tak wielu ludzi myśli, że skoro coś ma grafiki z rpg makera to na pewno zostało na nim zrobione?
To chyba normalny odruch dla tych co myślą, że z ruby da się zrobić w RM MMORPG.

Powiem tyle jest to możliwe (RM 2k, xp, vx, ace), ale będzie to działać podobnie jak np Tibia - to znaczy że trzeba ściągnąć "klienta" (czy jak tam to się zwało), a nie granie w przeglądarce. MMO w przeglądarce jest niemożliwe do wykonania w RM.

Co do tego, że takie gry nie są wykonane w RM mogę się zgodzić, ale zawsze też mogą być wykonane przy pomocy RM (np takie mapy mogą być klejone w RM - z tego co mi wiadomo w margonem na początku tak to było robione)
Podobno gra jest zrobiona w RPG Makerze?
Nie jest. Posiadamy licencję na RPG Makera i początkowo rysowaliśmy w nim same mapki i używaliśmy grafik postaci, jednak wraz z rozwojem gry, zastępujemy te grafiki naszymi własnymi.

Jazzwhisky pisze:Nie, gra korzysta tylko z grafik znanych z RM, co jest zresztą sprzeczne z licencją RTP.
A nie zmieniało się to po zakupie RM? Zresztą zawsze mogli też wykupić same grafiki RTP (w co jednak wątpię - ale jest to możliwe).
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Postautor: Jazzwhisky » 12 lut 2014, 17:56

Dragon Kamillo pisze:
Jazzwhisky pisze:Nie, gra korzysta tylko z grafik znanych z RM, co jest zresztą sprzeczne z licencją RTP.
A nie zmieniało się to po zakupie RM? Zresztą zawsze mogli też wykupić same grafiki RTP (w co jednak wątpię - ale jest to możliwe).

W żadnym wypadku, Czy z RM, czy samodzielnie - RTP można wykorzystywać wg licencji tylko w projektach na engine RM, bez wyjątku.

Temat pojawia się często także na oficjalnym forum serii - http://forums.rpgmakerweb.com/index.php ... r-project/
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Postautor: X-Tech » 12 lut 2014, 18:36

Może dla najlepszych łowców takich kruczków jest przewidziana nagroda w postaci darmowej licencji na makera ? XD
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Konradix

Postautor: Konradix » 13 lut 2014, 00:11

Haha, twórca nie tylko zasobów z RPG Makera użył, ale i nawet z komercyjnych gier (Np. Chrono Cross, Chrono Trigger) i wyłudzał za grę pieniądze. Kiedyś grałem w ten shit, lecz już przestałem marnować na to czas. Czasem myślałem by napisać do SE i zgłosić grę za używanie ich zasobów. Taki odwet za mój czas >:D

Wróć do „Gry/Emulacja”