Szukam dobrych gier w klimacie Obcego

PC, konsole i nie tylko...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Szukam dobrych gier w klimacie Obcego

Post autor: X-Tech »

Czyli. Mrok, przyszłość, klaustrofobia, osamotnienie, strzelanie, obcy, mroczna kolorystyka np:
Jeśli nie będą na bazie filmu, ale będą mieć podobny klimat to i tak świetnie. np:


Abuse (dos)
Aliens vs Predator 2 (2001) PC
Cyber Knight (snes)

na doczepkę taki półśrodek:

Alien 3 (snes) (niezłe, ale nie do końca przemyślane)
Contra Hard Corps (sega) (chwilami jest dużo z klimatu alien)


Mogą to być także gry na rpgmakera, a jeśli byłyby było by to świetnie. Ważne, żeby w grach był ten klimat wymieniony wyżej. Gatunek najlepiej z wymienionych rpg/platformery strzelane/fps/elementy strategii i ewentualnie przygodówki.
Awatar użytkownika
Lyserg1260
Posty: 159
Rejestracja: 13 sty 2014, 00:03
Lokalizacja: Katowice

Re: Szukam dobrych gier w klimacie Obcego

Post autor: Lyserg1260 »

-Może The Thing? Film świetny, gra gorsza, ale zła nie jest. Tylko że tam trochę bardziej rozległe tereny są.
-Jeszcze Doom 3 był niezły nawet.
-Z gier na licencji Obcego, to wspominam nieźle Alien Ressurection na PSX.
-W sumie w Riddicku tak jest, wszędzie mrok, jesteś sam, potworki też są. Nie wiem jak z Dark Athena bo nie grałem, ale w Ucieczce z Butcher Bay tak jest.
-Ewentualnie Dead Space Ci zostanie heh :P
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Szukam dobrych gier w klimacie Obcego

Post autor: X-Tech »

Tak. Thing. Grałem w to chwilkę kiedyś. Jasne ten klimat przypomina wrażenia z Obcego chyba zajmę się tym tytułem.

Co do Riddicka grałem w Ucieczka z ButcherBay to jedna z najlepszych gier w jakie w życiu grałem. Tam klimat filmu wylewał się hektolitrami.

Jeśli podejść do Dead Space jak do mass mordowanki obcych z ulepszaniem broni i nie wymagać nic więcej daje radę.


Co do klimatu Obcego to dziwne, ale momentami czułem coś takiego w FEAR. Okazało się, że za grę jest odpowiedzialne Monolith, a przecież to studio zrobiło Aliens Vs Predator 2 (2001) stąd te świetne levele z poczuciem klaustrofobii i momentami poczuciem zagrożenia w ciemnościach.


Więcej propozycji.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Szukam dobrych gier w klimacie Obcego

Post autor: GameBoy »

Spróbuj Aliena na ZX Spectrum bodajże.
Gramy tam całą załogą Nostromo i walczymy z obcym. W zależności od naszych poczynań może przeżyć chyba cała załoga, albo np. ktoś inny niż Ripley.
Zważ tylko, że będziesz musiał pierw przebić się przez archaiczne sterowanie.

http://www.worldofspectrum.org/infoseek ... id=0000145
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Szukam dobrych gier w klimacie Obcego

Post autor: X-Tech »

GameBoy pisze:Spróbuj Aliena na ZX Spectrum bodajże.
Gramy tam całą załogą Nostromo i walczymy z obcym. W zależności od naszych poczynań może przeżyć chyba cała załoga, albo np. ktoś inny niż Ripley.
Zważ tylko, że będziesz musiał pierw przebić się przez archaiczne sterowanie.

http://www.worldofspectrum.org/infoseek ... id=0000145

Zagrożenia i zadania w tej grze są takie dla postaci jak kolejno występowały w filmie ?
Może być ciekawe. Grałem w gorzej wyglądające gierki od tego ;D
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Szukam dobrych gier w klimacie Obcego

Post autor: GameBoy »

Masz krótki opis:
You controlled little stick men named Ripley, Brett, Dallas etc from the movie. One was randomly chosen as the evil corporate android and you never knew which until it attacked you for attacking the alien. You had crap weapons in short supply: a cheesy stun-prod, a couple of crap customized flame-throwers that couldnt kill the alien, and, erm, a net.

You did have two low-range motion trackers, but Jones the cat was loose and could trigger false alarms. The aim was to flush the alien out of the airlock, but usually you were down to 3 or less crew and opted for a quick dash for the three-man escape pod.

Typical game...reduced to 2 crew after the alien attacked near the pod and then...your final co-member turned out to be the android, ouch and blast it. But hey, maybe Jones survived!
Na papierze brzmi to jak najstraszniejsza gra na świecie.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Szukam dobrych gier w klimacie Obcego

Post autor: X-Tech »

GameBoy pisze:Masz krótki opis:
You controlled little stick men named Ripley, Brett, Dallas etc from the movie. One was randomly chosen as the evil corporate android and you never knew which until it attacked you for attacking the alien. You had crap weapons in short supply: a cheesy stun-prod, a couple of crap customized flame-throwers that couldnt kill the alien, and, erm, a net.

You did have two low-range motion trackers, but Jones the cat was loose and could trigger false alarms. The aim was to flush the alien out of the airlock, but usually you were down to 3 or less crew and opted for a quick dash for the three-man escape pod.

Typical game...reduced to 2 crew after the alien attacked near the pod and then...your final co-member turned out to be the android, ouch and blast it. But hey, maybe Jones survived!
Na papierze brzmi to jak najstraszniejsza gra na świecie.
Czyli wszystko tak jak w filmie z tą różnicą, że jeden z nich randomowo będzie androidem. Superancko.
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: Szukam dobrych gier w klimacie Obcego

Post autor: Hubertov »

To nie jest takie łatwe. Najsampierw trzeba rozbić to na atomy klimatu, czyli co to jest tak na prawdę "klimat obcego":
- Klaustrofobia (wiadomo, każdy się boi)
- Ciemność; dodatkowo dodajmy do niej niezidentyfikowane odgłosy, nie możemy rozpoznać co je wydaje (mózgowi to się nie podoba) no i motion detector (ten kultowy wykrywacz ruchu), który informuje nas o zagrożeniu (ale go nie widzimy) itd.
- Pasożytnictwo (cykl rozwojowy Obcego), bo kto nie boi się tych paskudnych stworzeń?
- Ksenomorfy mają coś z pająków, ukrywają się, atakują z zaskoczenia, mają swoje gniazdo, chowają się w ciemnych wilgotnych pomieszczeniach. A jak dobrze wiemy to pająków raczej się boimy, albo przynajmniej czujemy do nich respekt.
- Sam wygląd przyjemniaczków... Ten kto go wymyślił, specjalnie usunął mu oczy, żeby nie przypominał żadnego żyjącego stworzenia...
- Odosobnienie (znowu genetyka!) Ludzie muszą się trzymać w grupach. Kiedy nas wyrzucą/odejdziemy od grupy automatycznie zaczynamy odczuwać strach. Jeśli ktoś się sprzeciwia, niech pójdzie samemu nocą do lasu na wycieczkę, od razu chciałoby się mieć przy sobie jakiegoś człowieka.

Gry w klimatach Obcego:
- Dead Space (nekromorfy to praktycznie ksenomorfy)
- Alien Shooter (tak średnio, ale na upartego to te klimaty)
- ...

No nie wiem, jak coś jeszcze przyjdzie mi do głowy to napiszę.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Szukam dobrych gier w klimacie Obcego

Post autor: GameBoy »

Cholera, że też na to nie wpadłem wcześniej - Alien Swarm.

To chyba najlepsza kooperacyjna gra w jaką grałem. Zginąć można tu łatwo, trzeba rozważnie celować, bo jest za mało amunicji by ją marnować, możemy stawiać automatyczne działka, a późniejszych etapach gdy dochodzą pasożyty jeden fałszywy ruch zazwyczaj kończy się śmiercią jeśli nie mamy medyka pod ręką.

Szkoda tylko, że żeby w to pograć trzeba mieć przynajmniej ze 2 znajomych jeszcze, bo z losowymi ludźmi z internetu może być ciężko.

Grę można pobrać za darmo ze Steama.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Szukam dobrych gier w klimacie Obcego

Post autor: X-Tech »

Hubertov:

Dead Space pasuje, ale gra nie trzyma mnie niczym prócz usprawnianiem broni. To znaczy nie wywaliłem z laptopa jeszcze, ale grałem ostatnio już nie pamiętam kiedy XD (Pół roku temu ?) To nie to samo co Alien VS Predator 2 z (2001) gdzie praktycznie non stop trzeba było się obawiać ataku, a grę prowadziła w miarę ciekawa fabuła, a nie bieganie w kółko do zepsutych urządzeń. Alien VS Predator 2 potrafił przerażać, a w Dead Space do nieustannej jatki na arenach można się przyzwyczaić, ale ogólnie pasuje do tematu. Może się podobać.

Alien Shooter grałem. Jeśli olać tę grafikę, która jest zdjęciami modeli 3-d jakiej nie cierpię to da się w to grać jak w takie Crimson Land po planszy. Gra podoba mi się bardziej niż Dead Space, bo pomijając grafikę oferuje przynajmniej wielką rozpierduchę na ekranie i dynamiczną. Mega jatka czasami atakuje kilkaset wrogów na ekranie w końcowych etapach. Niezła gra. Może do niej wrócę.

Alien Swarm nie znam. Ta gra może być niezła. Wielka szkoda, że to jest gra online.

Co do tematu. Kiedyś mój kolega grał w X-COM. Budował bazy na ziemi, by ją ochronić przed inwazją. (W podstawówce XD) Kiedy patrzyłem jak w to gra odczuwałem strach jak przed inwazją obcych na skalę globalną. Też solidna gierka.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Szukam dobrych gier w klimacie Obcego

Post autor: X-Tech »

Jeśli ktoś jest zainteresowany nadal klimatem w stylu Obcego.
Gierka Shadowgrounds Survivor. Shooter z widokiem z góry w trójwymiarowej grafice. Tępe. Pozbawione praktycznie fabuły i wymagań dla umysłu, ale za to grywalne i pod względem lokacji mroczne. Pod względem sytuacji niezłe zaszczucie jak w filmie Aliens (hordy obcych i bronie alieno/predatoro podobne). Ten styl oświetlenia i grafik aż prosi się na rozbudowaną grę w stylu Aliens niestety tak dobrze nie ma. Tępa rzeźnia, ale całkiem niezła. Dorwałem ową grę z płyty dołączonej do CD ACTION. Jeśli kojarzycie jatkę z
Crimsonlanda itp. gier jak Alien Breed to właśnie powinno wam zatrybić. Jak na shootera z widokiem z góry w klimatach zmasowanej rozwałki obcych to z 8/10 jednak pierwsza część (Shadowgrounds) trochę gorsza dlatego polecam jedynie Shadowgrounds Survivor.

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/imag ... -Q8C-M5nug

http://media.desura.com/cache/images/ga ... 01_800.jpg

ten screen sporo mówi XD:

http://media.desura.com/images/games/1/ ... een004.jpg
ODPOWIEDZ