Złote Wrota - modyfikacja do Gothic 2 NK

PC, konsole i nie tylko...
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Złote Wrota - modyfikacja do Gothic 2 NK

Post autor: Rahim »

W sobotę 10 maja odbędzie się premiera modyfikacji Złote Wrota, zaciekawionych zapraszam na fanpage teamu https://www.facebook.com/zlotewrotamod,
a tu łapcie zwiastun https://www.youtube.com/watch?v=QmylpJcAXs8.
No to opowiadajcie jak podoba wam się zwiastun i czy zamierzacie w to zagrać? :wink:
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2014, 22:56 przez Rahim, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Złote Wrota - modyfikacja do Gothic 2 NK

Post autor: ravenone »

No i się podnieciłem:) świetny zwiastun, mam nadzieję, że uda mi się go odpalić. Pamiętam jak miałem kiedyś problemy przy Mrocznych Tajemnicach.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Złote Wrota - modyfikacja do Gothic 2 NK

Post autor: Rahim »

Dubbing jest tutaj dużym plusem i to jeszcze jaka jakość =)
Ciekawi mnie jak te orkowe głosy nagrywali? ;D
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Złote Wrota - modyfikacja do Gothic 2 NK

Post autor: McLaren »

Super jak to widzę to mam ochotę powrócić do swojego projektu który robiłem z 5 lat... i go nie skończyłem... też robiłem (mini barierę) w 3d wyszła podobnie jak w tej modyfikacji jestem ciekaw jak oni to zrobili? Kawał dobrej roboty myślę ,że w 100% lepsze od Czasu Zapłaty będzie :)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Złote Wrota - modyfikacja do Gothic 2 NK

Post autor: Noruj »

Na 100% zagram :)
W samego Gothica już trochę nudno, a te modyfikacje to zawsze coś nowego. Do tej pory grałem w Velaya, Mroczne Tajemnice i taki niemiecki, który miał całkiem nową mapę, nowych bohaterów, nowy świat etc. Świetne to było, ale niedokończone. (jakieś 5(?) h grania)
Obrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Złote Wrota - modyfikacja do Gothic 2 NK

Post autor: GameBoy »

Noruj, ten niemiecki mod to nie czasem Diccuric? Z tego co pamiętam został on ukończony, jest nawet polskie czy tam angielskie tłumaczenie.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Złote Wrota - modyfikacja do Gothic 2 NK

Post autor: X-Tech »

Gothic mnie przyciąga jako gra niemiłosiernie, ale jak szybko mnie przyciągnie tak szybko mnie znudzi.

Trailer ma trochę niepasującą do klimatu gry muzykę (elektroniczne instrumenty)


Sam mod może być naprawdę niezłą grą, ale wróżę z fusów. Podejrzewam, że może być lepszy od oryginalnej gry. Jestem zainteresowany i zastanawiam się nad ponownym zainstalowaniem Gothica, by w to zagrać. Musze się przygotować na tego moda
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Złote Wrota - modyfikacja do Gothic 2 NK

Post autor: ravenone »

Tak podczepiając się nieco pod temat:
https://cdp.pl/products?id=gry&per_page ... romotion=1

Można kupić G1-G3 za 9,99. Ta sama cena za G4.
Chyba się skuszę, bo G4 jeszcze nie grałem, a płytka z CD Action mi nie chodzi:/
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Złote Wrota - modyfikacja do Gothic 2 NK

Post autor: Rahim »

Noruj pisze:Na 100% zagram :)
taki niemiecki, który miał całkiem nową mapę, nowych bohaterów, nowy świat etc. Świetne to było, ale niedokończone. (jakieś 5(?) h grania)
Diccuric? =)

Gothic 1 był już w wielu gazetkach o grach/kompach nawet w tych najtańszych więc z cenami bywało różnie ;d
Posiadam Arcania G4 <- bo to jest prawidłowy tytuł tej wersji i te 70zł, a dokładnie 69,90zł to stracone pieniądze moim zdaniem jeśli na grę się patrzy pod kątem Gothic'a, jeśli jednak spojrzymy na nią jako całkiem osobną grę nie związaną z uniwersum wypada nieźle.
Noruj ma dobry gust odnośnie modów =)
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Złote Wrota - modyfikacja do Gothic 2 NK

Post autor: Adrap »

Ja wyciągnąłem już starą płytkę i czekam na moda.
Ile to będzie godzin gameplay'a
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Złote Wrota - modyfikacja do Gothic 2 NK

Post autor: Rahim »

Co zaoferuje nam modyfikacja?
- nowa, ciekawa fabuła
- dwie nowe lokacje
- wiele NPC, questów
- możliwość przyłączenia się do 4 gildii (paladyni, piraci, orkowie, Magowie Wody)
- kilka innowacji
- możliwość spotkania naszych dawnych przyjaciół znanych z G1 i G2
Dla zaciekawionych. Cóż dokładny czas, nie pamiętam, ale jak na większą modyfikację to pewnie z dodatkowych 10h. Nie zapominajmy że to modyfikacja, i dzieje się po wydarzeniach z nowszych części, więc podstawki tu nie będzie. Dodatkowo portal zostanie zamknięty, więc eksplorujemy tylko drugą część wyspy Khorinis.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Złote Wrota - modyfikacja do Gothic 2 NK

Post autor: Noruj »

Mam problem z dubbingiem do tego moda. Chyba aplikacja, która instaluje dubba jest napisana dla 32-bitowego systemu, a ja mam 64-bit.
Jakieś pomysły jak to ominąć, naprawić?
Komunikat:
Wersja tego pliku jest niezgodna z wersją używanego sytemu Windows.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Złote Wrota - modyfikacja do Gothic 2 NK

Post autor: Rahim »

Po prostu zainstaluj/rozpakuj u kogoś to i wrzuć w folder z grą :d to wina instalatora...
Podobnie miałem z makerem 2000 na Viście bodajże.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Złote Wrota - modyfikacja do Gothic 2 NK

Post autor: Noruj »

Przeszedłem przed sekundą. (około 25 h)
Na samym początku powiem, że Złote Wrota to jeden z najlepszych modów do Gothica w jakie grałem. Może Diccuric był odrobinę lepszy, a Velaya na podobnym poziomie. MT leżą i kwiczą. Pod pewnymi względami uważam, że Jarkendar i to jak został zagospodarowany miecie nawet oryginalnego Gothica II: Noc Kruka. Właście tego brakowało mi w podstawce, tam Jarkendar był pusty i płaski jak dupa węża. Tutaj mamy kilka dużych obozów, masę questów ( tutaj 1 rozdział rządził, w dalszych rozdziałach brakowało mi wypełniania czasu ), coś się dzieje.

Konkretnie - dubbing naprawdę fajny, chociaż bardzo nierówny. Jest masa fajnych głosów, fajnie nagranych i takich totalnie kiepskich, nagranych tosterem, w ogóle z kluskami w gębie z zaciśniętymi zębami. Da się to zrozumieć, bo było naprawdę sporo osób, ale z drugiej strony wiele głosów brzmiało bardzo podobie, więc może by tym koksom dać więcej ról? Niektóre głosy według mnie zmarnowane jakąś tam epizodyczną postacią, a główne postaci z jakimiś marnymi głosikami. Tego nie zrozumiałem.

Gra z początku bywa trudnawa, trzeba trochę uciekać, kryć się za plecami kolegów. Nie jest to minus, chociaż z początku irytował mnie fakt, że ni da rady powalczyć z jakimiś słabymi potworami, tylko a kij tam - ciupacie na nas brzytwiakami, kamiennymi strażnikami, płonącymi ścierwojadami itd.

Bardzo spodobało mi się zdobywanie reputacji wśród grup, dołączyłem do orków - kozacki obóz.

Jeśli chodzi o to co mi się nie podobało, to kilka błędów, jakieś nielogiczności i nieporywająca fabuła.
Błędy pojawiały się w różnych miejscach, często w dziennikach - np. kończę szpiegować piratów, zadanie zlecili mi orkowie, a w dzienniku się dowiedziałem, że jednak Hagen. O.
Częstym błędem jest to, że nie przewidywaliście wszystkich dróg graczy - np. wracam od bandytów, którzy ukradli tabliczkę. Gra przewiduje, że idę do tego wieśniaka i znajduje go martwego, ale ja poszedłem od razu do maga i Bezio leci z tekstem:
" Znalazłem X martwego " - wyobraźcie sobie moją minę. Takich błędów było dużo.
Jest też kilka innych mniejszych bugów, np. orkowie przemawiają ludzkim głosem jak np. ich zaatakujemy, albo okradniemy. Albo jak ktoś wejdzie na tor strzału Rogera, to cały obóż się na tego rzuca.
Zadanie z pancerzami Sary rozwiązałem w dziwny sposób, jak się kto rozpędzi i skoczy do jej chatki, to nawet nie wygania. Zaglądam do skrzyni, a tam klucz. Przez przypadek otwieram skrzynię jeszcze raz, a tam pancerze. No to teleport i zadanie wykonane.

Fabuła była taka sobie, za zakończeni powinniście dostać po uszach - widać jak na dłoni, że wątek tej nowej wyspy miał być oryginalnie w tej części, ale chyba się już nie chciało. Wg. totalna głupota, gra na tym traci, bo ona nie ma zakończenia, powinniśmy zdobyć artefakt i rozdupić Beliara - nakręcamy się na to całą grę, zwłaszcza przy końcówkę, takie zakończenie jest głupie i sprawia, że gra właściwie jest niepełna. Ja bym wolał nawet, żeby tej nowej wyspy nie było w ogóle, po co takie sztuczne przedłużanie?

Co do nielogiczności to było ich kilka, np. wątek Corristo - skoro był taki strasznie opętany i zniewolony przez Beliara to dlaczego Beliar pozwolił mu dać się wyzwolić? Czemu w ogóle nie zaatakował Beziego, skoro na niego nasyłał strażników? Jestem taki strasznie zniewolony, ale w każdej chwili mogę wziąć swoje cztery litery i zrobić co chce. Bezsensu.
Albo Milten, mieliśmy go uratować z jaskini piratów i gdy wybiliśmy cały obóz, to idziemy mu z pomocą, a ten ciawes nam dziękuje i się teleportuje. To czemu tego nie zrobił wcześniej?!?!
Były też sytuacje, gdzie wybieraliśmy się gdzieś z magami i oni kazali nam rzucać zaklęcia - nie no pewnie, jestem wojownikiem, a ty magiem, ale to ja mam odpowiednie kompetencje do czarowania.
Najlepsze jednak jest coś innego, cały wątek gry opiera się na tym, że Bezi po przygodach w Myrtanie i wojnie bogów wraca na Khorinis. ( tak było powiedziane w grze )
Kanoniczne zakończnie Gothica III sprowadza się do tego, że bogów już nie ma, bo wojna bogów się skończyła. To dlaczego znowu pojawia się Beliar i jego plaga??? To przecież idiotyzm, jedocześnie mówiac w grze, że jest po wojnie bogów i sprowadzić grę do wątku ... wojny bogów.
W ogóle przecież fabuła Zmierzchu Bogów mówi o tym, że Bezi zostaje królem myrtany.
Więc on jest królem kiedy przybywa do Jarkendaru, a wszyscy traktują go jak cygana.
Taki Hagen wypala w ogóle tekst, że " musimy zobaczyć, czy można ci zaufać ", no bezczelny typ. Bezi rozdupił Śniącego, Smoki, zabił Kruka, skończył wojnę bogów - został królem, a ten do niego takim tonem. Ja bym mu głowę uciął.
No i oczywiście standardowa amnezja, Bezi po latach mordowania potworów i demonów znowu zapomniał jak się trzyma miecz i szczur ma go na strzała. Serio?

Trochę czepianie się, ale jak robimy dobrego moda osadzonego w oryginalnej fabule to trzymajmy sie chociazby LOGIKI.
Sam mod rządzi, to są szczególy, ale mimo to trochę irytujące. : )
Obrazek
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Złote Wrota - modyfikacja do Gothic 2 NK

Post autor: ravenone »

Noruj weź no większość w spoilery, bo zacząłem czytać i fabuły za duży ukazujesz. Nie dokończyłem zatem czytać twojej wypowiedzi:P
Ja popykałem nieco ponad godzinę, obszedłem pierwszy obóz i obszary obok niego.
Zgodzę się co do dubbingu, miejscami zachwyca, a miejscami brzmi jak parówka. Jeden gość wymawia: Dżarkendar. Ale to i tak mniej boli, niż Lord Hejgen w G4;)
Poziom trudności jest jak w Gothiku - czyli dostajesz łomot od każdego na początku.
Tylko mi dość często gra crashuje do windowsa i muszę całego kompa resetować. To dość kłopotliwe.
Ogólnie świetnie się zapowiada, jak przejdę całość to napiszę więcej.
ODPOWIEDZ