Okazje, promocje, darmowe gry (Steam/GOG/Origin/Bundle...)

PC, konsole i nie tylko...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Okazje, promocje, darmowe gry (Steam/GOG/Origin/Bundle...)

Post autor: Kryzz333 »

Sorry, że dopiero teraz, ale Battlefield 3 jest jeszcze przez dzień dzisiejszy dostępny za darmo:
https://www.origin.com/pl-pl/store/buy/ ... rd-edition
Ostatnio zmieniony 03 cze 2014, 15:52 przez Kryzz333, łącznie zmieniany 2 razy.
ReetzO
Posty: 40
Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:55

Re: Battlefield 3 za darmo

Post autor: ReetzO »

I Plants vs Zombies też... Gry to nie tylko strzelanki :o
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Darmowe gry na Origin (Battlefield 3, Plants vs Zombies.

Post autor: Kryzz333 »

Zgadza się Reetz. Dzięki za info, słyszałem tylko o BF3.

W takim razie zmieniam temat na "darmowe gry na Origin".
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Darmowe gry na Origin (Battlefield 3, Plants vs Zombies.

Post autor: kvachu »

Ten BF3 to musi być niezłe gówno, skoro pierw to dają za darmochę, a potem cena to 16 zeta. W PSN Store gry z psx są więcej warte niż to.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Darmowe gry na Origin (Battlefield 3, Plants vs Zombies.

Post autor: GameBoy »

Kvachu, dziwny tok rozumowania masz. Większość ludzi i tak kupiłaby teraz Battlefielda 4, bo jest najnowszy. Rzucenie starszej gry (ale nadal pożądanej) za darmo = dobry PR, a tego EA potrzebuje bardzo. Do tego mają też darmową reklamę, bo wszyscy o tym piszą w internecie (patrz ten temat).
Dodatkowo osoby, którym spodoba się BF3 może dokupią jedno z wielu DLC.

Równie dobrze można powiedzieć, że 95% gier na steamie to kupa, bo rzadko można znaleźć tam gry, które nie były kiedyś przecenione o 50 czy 75%.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Darmowe gry na Origin (Battlefield 3, Plants vs Zombies.

Post autor: Jazzwhisky »

Tu raczej nie chodzi o PR, a o ostrą akcję promującą Origin (jedno z drugim ofkoz idą w parze), EA chciałoby chyba, aby wreszcie ich platforma stała się znaczącym graczem na rynku DD/DRM. Dziś z cenami i tak dzieją się bardzo interesujące rzeczy, ale gdy dołożyć jeszcze ostrą rywalizację na tym polu, to niektóre sytuacje rzeczywiście wyglądają wręcz niedorzecznie. =)

Sensowne porównywanie cen gierc na PC i konsole (np. na drodze Steam vs. PSN) rzeczywiście wydaje mi się wciąż niemożliwe, ale faktem jest, że mimo wszystko ceny większych tytułów dotychczas rzadko spadały tak szybko do kilku dolarów za download (ostatnio to samo zaliczyły m.in. Wiedźminy?).

Btw, zastanawiam się - czy lepszą opcją na tego typu akcje nie byłby przyklejony, zbiorczy wątek w tym dziale?
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Darmowe gry na Origin (Battlefield 3, Plants vs Zombies.

Post autor: GameBoy »

Pierwszy Wiedźmin był chyba kiedyś za darmo też. Zresztą ta gra już ja starcie jest tańsza od innych. Jedynka kosztowała 80 zł dniu premiery, a podstawowe wydanie trójki swoją zawartością może konkurować z edycjami kolekcjonerskimi innych gier. =)

Swoją drogą kiedyś na GOGu był za darmo pierwszy Fallout, czy to oznacza, że jest on gniotem? =)

Podwieszony temat "promocje" to dobry pomysł.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Darmowe gry na Origin (Battlefield 3, Plants vs Zombies.

Post autor: Jazzwhisky »

Ogólnie zgoda, ale z tym BF3 myślę, że nie do końca o to chodziło, dla mnie kluczowa jest tu ta stała cena 16 zł za bardzo gruby, mocno promowany tytuł (Wiedźmin 2 z tego samego roku w normalnej cenie kosztuje na Steamie kilka razy tyle), zresztą EA ma już swoją historię we wciskaniu ludziom crapu w ramach przeprosin (np. za nowe SimCity), ale może jak kvach wpadnie do tematu to rozwieje wątpliwości.

Wątek przyklejony jako zbiorczy, zachęcam do dzielenia się informacjami o wszelakich okazjach w świecie gier. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: Okazje, promocje, darmowe gry (Steam/GOG/Origin/Bundle..

Post autor: Ekhart »

Jakby ktoś chciał, to na IndieGala *wciąż* można zgarnąć darmowego Afterfall InSanity Extended Edition. Oczywiście aktywowane na Steamie.

http://www.indiegala.com/giveaways

Dorwałem go jakiś tydzień temu i sobie gram, a mają jeszcze ponad 50k kluczy, więc można brać. Gra była tworzona przez polaków, klimat post apo. Osobiście oceniłbym ją na 6.5/10 - nie jest tragiczna, nawet fajnie się gra, ale zdecydowanie czegoś w niej brakuje. Niemniej jednak, jak dają za darmo, to można wziąć, co nie?
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
Lyserg1260
Posty: 159
Rejestracja: 13 sty 2014, 00:03
Lokalizacja: Katowice

Re: Okazje, promocje, darmowe gry (Steam/GOG/Origin/Bundle..

Post autor: Lyserg1260 »

Polecam promocję na https://www.humblebundle.com/
Jak ktoś jeszcze nie wie: wpłacasz dowolną kwotę (minimum 1 dolar, czyli ponad 3zł) i dostajesz gry. Żeby dostać ich więcej, musisz przekroczyć prog jakiś, ale nie zawsze warto. W tym przypadku za 1 dolara mamy:
-The Incredible Adventures of Van Helsing Complete Pack
-Deadlight
-Galactic Civilizations II: Ultimate Edition

O ile to trzecie nie urywa d**y, to te 2 pierwsze się opłaca bardzo, Deadlight to fajna klimatyczna platformówka, a Van Helsing to crpg/hack'n slash łorewa. Opłaca się, ponieważ na steamie kosztuje 10,99 euro - zwykła wersja, tutaj za 1 dolara mamy grę z 3 DLC. Polecam każdemu kto lubi zagrywać w gry typu Diablo czy Path of Exile. Gra świetna może i nie jest, pod koniec wręcz męcząca lekko była, ale ma wyśmienity klimat i humor.

A tak poza tym to z darmówek jeszcze:
https://www.indiegala.com/giveaways - Frozen Hearth (RTS), kiedyś było Afterfall o którym wspominał Ekhart, warto zaglądać czasem na tą stronkę.

Jakiś czas temu gdzieś dorwałem giveaway GTR Evolution, Race 07 i RaceRoom Racing Experience. Zapomniałem się podzielić na forum linkiem :P
Awatar użytkownika
Wyklęty
Posty: 100
Rejestracja: 07 gru 2009, 17:30

Re: Okazje, promocje, darmowe gry (Steam/GOG/Origin/Bundle..

Post autor: Wyklęty »

A mnie jednak dupe urywa, dzięki za cynk :)
Gra w produkcji:

*Hakerski Wyścig*

Gatunek:
*Przygodowe*
*Logiczne*
*Komedyjne*

Planowany czas ukończenia:

Sam biedny Bóg jeden wie kiedy xD

Kilka cytatów które tak jakoś mnie zaciekawiły: http://wklej.org/id/1555547/
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Okazje, promocje, darmowe gry (Steam/GOG/Origin/Bundle..

Post autor: X-Tech »

Lyserg1260 pisze:
Jakiś czas temu gdzieś dorwałem giveaway GTR Evolution, Race 07 i RaceRoom Racing Experience. Zapomniałem się podzielić na forum linkiem :P
Szkoooda, ale dzięki za to co dałeś.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Okazje, promocje, darmowe gry (Steam/GOG/Origin/Bundle..

Post autor: Jazzwhisky »

Jeśli ostro wyłapujecie takie okazje, to może po prostu skorzystajcie z subskrypcji, jest taka opcja na stronie HB (i innych też). Nowe rzeczy pojawiają się na sajtach co chwila, jeśli będziecie liczyć tylko na miłych ludzi i/lub wątek na forum, to przegapicie strasznie dużo. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Okazje, promocje, darmowe gry (Steam/GOG/Origin/Bundle..

Post autor: Kleo »

Info od Rahima, który na chwilę zmartwychwstał i straszy mnie po nocach:
Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to na Origin jest do wzięcia za darmo Dragon Age, jeszcze przez kilka dni (chyba do 14., jeśli dobrze zauważyłam). I jeszcze Bejeweled3, jak ktoś lubi.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Okazje, promocje, darmowe gry (Steam/GOG/Origin/Bundle..

Post autor: Rave »

Tylko taka porada ode mnie: Zanim ściągniecie DA:Origins to ustawcie język w Orginie na angielski. Inaczej ściągniecie wersję polską która ma TRAGICZNY voice acting.
ODPOWIEDZ