Gry pod muzykę - NDS/PSP

PC, konsole i nie tylko...
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo)

Gry pod muzykę - NDS/PSP

Postautor: GameBoy » 26 lip 2014, 22:03

Jak w temacie - poszukuję gier na NDS lub PSP, w których mógłbym spokojnie wyłączyć muzykę i puścić coś swojego z komputera. =)

Dotychczas grałem/gram w takie.

DS:
- Picross i Picross 3D - przeszedłem całe kilka razy i już mi się nudzi.
- Mr. Driller - też się nudzi już, odblokowałem chyba już wszystko
- Bust-A-Move - znudziło mi się
- Advance Wars - prawie przeszedłem jedną część, wkrótce sięgnę po kolejną, ale jak skończę kampanie to chyba nie wrócę do nich, no i tu jednak wolę grać z włączoną muzyką.
- Trackmania - doszedłem do momentu, gdzie ciężko mi kolejne wyścigi przechodzić =)

PSP
- Gran Turismo - nie ma tu żadnego soundtracku więc nadaje się idealnie. Próbowałem grać z wyłączoną muzyką w Outruna 2006, ale to już nie ta sama gra wtedy jest.

Najlepiej by było, żeby te gry były podzielone na etapy jak np. w Picrossie, ale nie jest to warunek konieczny.
http://www.rmxp.vot.pl -> kopia RMXP

To Twój projekt, więc, do jasnej cholery, weź wreszcie za niego choć odrobinę odpowiedzialności. - Kleo =)
Ponoć w jaskiniach koło rysunków ściennych przedstawiających mamuty można było zobaczyć "scena umiera". - Noruj =)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Re: Gry pod muzykę - NDS/PSP

Postautor: X-Tech » 27 lip 2014, 11:39

Twoje pytanie jest naprawdę skrajna perwersja xd W każdą grę nie opartą na osłuchu muzyki można grac bez głosu XD Najlepszy będzie emu nesa i hardkorowe platformery, oraz pseudo logiczne zręcznościówki.

Na emu nesa:

Przejdź:
Holy Warrior
Summer Carnival Recca

Dragon Fighter - to jest mocne względnie łatwe i duży freestyle

z jakąś ciężką i szybką muzą w tle efekt gwarantowany
Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

Prawdziwe gry potrafią swoją autentycznością rmową, intymnością rozkoszować każdą linijką.
Przesyt odpycha. Genialność przyciąga.

Jestem tu dla siebie. Lubie szalone gry robione z pasja.
wiadomosci itp. https://discord.gg/azBmp6H
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo)

Postautor: GameBoy » 27 lip 2014, 11:54

No właśnie nie, próbowałem grać w jakieś platformery, ale np. wyobrażasz sobie grać w Contrę albo Mario na NESa bez ich świetnego soundtracku? Ja bym nie potrafił. =)

Mogą być gry z fatalnym/denerwującym soundtrackiem, np. Bust-a-Move ma strasznie irytującą muzykę, więc przez wyłączenie jej gra zyskuje, a w takich Picrossach muzyka pełni taką samą funkcję co muzyka w windach, żeby tylko zapełnić tło. =)

Natomiast w większości dobrych gier ich soundtrack "niestety" stanowi integralną część i nie sposób go wyłączyć bez zubażania gry, jak np. we wspomnianym przeze mnie wcześniej Outrunie.

Kolejne posty prosiłbym by były już konkretnymi tytułami. =)

EDIT: Wolałbym jednak tytuły stricte na NDS i PSP, no ale od biedy NES też może być.

To Twój projekt, więc, do jasnej cholery, weź wreszcie za niego choć odrobinę odpowiedzialności. - Kleo =)
Ponoć w jaskiniach koło rysunków ściennych przedstawiających mamuty można było zobaczyć "scena umiera". - Noruj =)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Postautor: X-Tech » 27 lip 2014, 11:57

Ja normalnie gram z wyłączonym głosem. Względnie niedawno miałem czarnobiały dodatkowy telewizor młóciłem na nim w Contrę i Ninja Gaiden, a na magnetofonie Prodigy i Beastie Boys i było super XD Okazało się, że im muzyka szybsza i potężniejsza tym lepszy skill w grze xd

Jak chcesz zrąbany soundtrack to sobie hacka o nazwie Contra 7 odpal każda muza będzie lepsza od dźwięków przypominających epileptyka próbującego wykręcić nr tel na nokii 3310.

@dół: NIE XD
Ostatnio zmieniony 27 lip 2014, 12:07 przez X-Tech, łącznie zmieniany 1 raz.
Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

Prawdziwe gry potrafią swoją autentycznością rmową, intymnością rozkoszować każdą linijką.
Przesyt odpycha. Genialność przyciąga.

Jestem tu dla siebie. Lubie szalone gry robione z pasja.
wiadomosci itp. https://discord.gg/azBmp6H
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Postautor: Jazzwhisky » 27 lip 2014, 12:05

Tak na szybko - możesz spróbować Metroid Prime Pinball albo Rondo of Swords, zakładam, że w coś tak oczywistego jak kompilacje zabaw umysłowych czy Puzzle Quest (itp. podobne klony) już grałeś. =)

@X-Tech - czy tylko ja mam wrażenie, że napisałeś losowe rzeczy, które można by wkleić prawie w każdym temacie w tym dziale?
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Lyserg1260

Postautor: Lyserg1260 » 29 lip 2014, 19:09

Wyłączoną muzykę czy cały dźwięk?

Myślę że pierwsze lepsze bijatyki można grać spokojnie bez dźwięku/muzyki. Do tego na PSP takie gry jak Wormsy, Puzzle Quest, EndWar (podobne do Advance Wars i wg mnie lepsze).
Awatar użytkownika
GameBoy

Postautor: GameBoy » 29 lip 2014, 19:50

Wystarczy samo wyłączenie muzyki, z dźwiękami gram np. w Gran Turismo.

Endwar wygląda nieźle i w sumie czytałem wcześniej trochę o tej grze, chyba się skuszę jak przejdę Advance Wars.
Bijatyki i wormsy w singlu szybko się nudzą.
W puzzle Questa wolałbym nie grać, bo szybko występuje u mnie tzw. Tetris Effect i potem po głowie ciągle będzie mi krążyć przestawianie kwadratów, by połączyć je w trójki. =)

Wróć do „Gry/Emulacja”