Gry pod muzykę - NDS/PSP

PC, konsole i nie tylko...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Gry pod muzykę - NDS/PSP

Post autor: GameBoy »

Jak w temacie - poszukuję gier na NDS lub PSP, w których mógłbym spokojnie wyłączyć muzykę i puścić coś swojego z komputera. =)

Dotychczas grałem/gram w takie.

DS:
- Picross i Picross 3D - przeszedłem całe kilka razy i już mi się nudzi.
- Mr. Driller - też się nudzi już, odblokowałem chyba już wszystko
- Bust-A-Move - znudziło mi się
- Advance Wars - prawie przeszedłem jedną część, wkrótce sięgnę po kolejną, ale jak skończę kampanie to chyba nie wrócę do nich, no i tu jednak wolę grać z włączoną muzyką.
- Trackmania - doszedłem do momentu, gdzie ciężko mi kolejne wyścigi przechodzić =)

PSP
- Gran Turismo - nie ma tu żadnego soundtracku więc nadaje się idealnie. Próbowałem grać z wyłączoną muzyką w Outruna 2006, ale to już nie ta sama gra wtedy jest.

Najlepiej by było, żeby te gry były podzielone na etapy jak np. w Picrossie, ale nie jest to warunek konieczny.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Gry pod muzykę - NDS/PSP

Post autor: X-Tech »

Twoje pytanie jest naprawdę skrajna perwersja xd W każdą grę nie opartą na osłuchu muzyki można grac bez głosu XD Najlepszy będzie emu nesa i hardkorowe platformery, oraz pseudo logiczne zręcznościówki.

Na emu nesa:

Przejdź:
Holy Warrior
Summer Carnival Recca

Dragon Fighter - to jest mocne względnie łatwe i duży freestyle

z jakąś ciężką i szybką muzą w tle efekt gwarantowany
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Gry pod muzykę - NDS/PSP

Post autor: GameBoy »

No właśnie nie, próbowałem grać w jakieś platformery, ale np. wyobrażasz sobie grać w Contrę albo Mario na NESa bez ich świetnego soundtracku? Ja bym nie potrafił. =)

Mogą być gry z fatalnym/denerwującym soundtrackiem, np. Bust-a-Move ma strasznie irytującą muzykę, więc przez wyłączenie jej gra zyskuje, a w takich Picrossach muzyka pełni taką samą funkcję co muzyka w windach, żeby tylko zapełnić tło. =)

Natomiast w większości dobrych gier ich soundtrack "niestety" stanowi integralną część i nie sposób go wyłączyć bez zubażania gry, jak np. we wspomnianym przeze mnie wcześniej Outrunie.

Kolejne posty prosiłbym by były już konkretnymi tytułami. =)

EDIT: Wolałbym jednak tytuły stricte na NDS i PSP, no ale od biedy NES też może być.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Gry pod muzykę - NDS/PSP

Post autor: X-Tech »

Ja normalnie gram z wyłączonym głosem. Względnie niedawno miałem czarnobiały dodatkowy telewizor młóciłem na nim w Contrę i Ninja Gaiden, a na magnetofonie Prodigy i Beastie Boys i było super XD Okazało się, że im muzyka szybsza i potężniejsza tym lepszy skill w grze xd

Jak chcesz zrąbany soundtrack to sobie hacka o nazwie Contra 7 odpal każda muza będzie lepsza od dźwięków przypominających epileptyka próbującego wykręcić nr tel na nokii 3310.


@dół: NIE XD
Ostatnio zmieniony 27 lip 2014, 12:07 przez X-Tech, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Gry pod muzykę - NDS/PSP

Post autor: Jazzwhisky »

Tak na szybko - możesz spróbować Metroid Prime Pinball albo Rondo of Swords, zakładam, że w coś tak oczywistego jak kompilacje zabaw umysłowych czy Puzzle Quest (itp. podobne klony) już grałeś. =)

@X-Tech - czy tylko ja mam wrażenie, że napisałeś losowe rzeczy, które można by wkleić prawie w każdym temacie w tym dziale?
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Lyserg1260
Posty: 159
Rejestracja: 13 sty 2014, 00:03
Lokalizacja: Katowice

Re: Gry pod muzykę - NDS/PSP

Post autor: Lyserg1260 »

Wyłączoną muzykę czy cały dźwięk?

Myślę że pierwsze lepsze bijatyki można grać spokojnie bez dźwięku/muzyki. Do tego na PSP takie gry jak Wormsy, Puzzle Quest, EndWar (podobne do Advance Wars i wg mnie lepsze).
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Gry pod muzykę - NDS/PSP

Post autor: GameBoy »

Wystarczy samo wyłączenie muzyki, z dźwiękami gram np. w Gran Turismo.

Endwar wygląda nieźle i w sumie czytałem wcześniej trochę o tej grze, chyba się skuszę jak przejdę Advance Wars.
Bijatyki i wormsy w singlu szybko się nudzą.
W puzzle Questa wolałbym nie grać, bo szybko występuje u mnie tzw. Tetris Effect i potem po głowie ciągle będzie mi krążyć przestawianie kwadratów, by połączyć je w trójki. =)
ODPOWIEDZ