ELEX ( Czyli nowa gra studia Piranha Bytes)

PC, konsole i nie tylko...
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

ELEX ( Czyli nowa gra studia Piranha Bytes)

Post autor: PInroz »

Tak się zastanawiam i zarazem dziwię dlaczego ten temat jeszcze nie powstał na forum :shock: Cóż zatem ja go założę by was wyręczyć :mrgreen: Jak pewnie wiecie studio Piranha Bytes zapowiedziało nową grę pod tytułem ELEX. I z tego co piszą na wielu forach ma być to powrót do korzeni znanej nam serii Gothic. Jednak jak to wyjdzie w praniu możemy spodziewać się dopiero w 2017 roku. Piszcie w temacie co o tym wszystkim myślicie, jakie są wasze przypuszczenia co do ELEX i jak według was to wszystko będzie wyglądać. Możecie napisać nawet co uważacie o poprzednich produkcjach Piranha Bytes. Czyli taka prosta luźna i zarazem miła pogawędka. Jeżeli chcecie poczytać coś więcej na temat ELEX proszę tu podaję link w temacie: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=28352
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: ELEX ( Czyli nowa gra studia Piranha Bytes)

Post autor: Adrap »

Bo tutaj nie gada się o Gothiku. A od Elexa do Gothica dość blisko. A tak na serio, to moja sygnatura chyba mówi sama za siebie :mrgreen:
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: ELEX ( Czyli nowa gra studia Piranha Bytes)

Post autor: GameBoy »

A o czym tu można dyskutować jak póki co pokazali tylko parę screenów i zarys fabuły?
Mnie trochę martwi ten klimat science fantasy, nigdy nie byłem jakimś dużym fanem tego typu rzeczy.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: ELEX ( Czyli nowa gra studia Piranha Bytes)

Post autor: Jazzwhisky »

Bankowo ten setting zadziała in plus, zwłaszcza w USA. Trzeba pamiętać, że oryginalny Gothic zebrał za oceanem bardzo średnie recenzje, a tylko lokalnie jest to hicior (w Polsce niemal fenomen, stąd emotki, rodzimi gracze nie mają zupełnie perspektywy).

Wygląda ładnie, właśnie przymierzam się do jakiegoś wypaśnego, współczesnego cRPG, ale nie sądzę bym sięgnął po coś podobnego, konkurencja jest dziś potężna.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: ELEX ( Czyli nowa gra studia Piranha Bytes)

Post autor: GameBoy »

Z tego co podpytywałem się na zagranicznych forach - Gothic w wersji angielskiej miał m.in. fatalny dubbing (w całej grze głosu udzieliło z 3-4 aktorów tylko chyba) i ludzie podawali to jako przyczynę słabej popularności serii.

właśnie przymierzam się do jakiegoś wypaśnego, współczesnego cRPG
Bierz się za Dark Souls jak jeszcze nie grałeś, zwłaszcza że niedługo trzecia część wychodzi.
Zwłaszcza, że za darmo rozdają http://www.cdaction.pl/news-44293/dark- ... darmo.html =)

A tak przy okazji GameBoy a czy jesteś fanem Gwiezdnych Wojen lub Dragon Balla?
GW lubię (chociaż gry chyba bardziej od filmów), a DB nie oglądałem nigdy.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2016, 10:17 przez GameBoy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: ELEX ( Czyli nowa gra studia Piranha Bytes)

Post autor: PInroz »

Nie wiem jak wy ale ja oczekuję na ELEX :-D Bo czuję że naprawdę będzie warto. Na razie sądząc tylko po zarysie fabuły i kilku screenach. A tak przy okazji GameBoy a czy jesteś fanem Gwiezdnych Wojen lub Dragon Balla?
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: ELEX ( Czyli nowa gra studia Piranha Bytes)

Post autor: Rahim »

Ja to się boje że raveone będzie musiał robić Nie Gotika Podwieczorek, tylko Elexa :/
Co do gry jestem pozytywnie nastawiony, czekam na dalsze efekty pracy, i ogólnie wyjscia samej gry.
Awatar użytkownika
Shadow EX
Posty: 54
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:58
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: ELEX ( Czyli nowa gra studia Piranha Bytes)

Post autor: Shadow EX »

Ja to się boje że raveone będzie musiał robić Nie Gotika Podwieczorek, tylko Elexa :/
Jeśli już to kiedyś, albo w ogóle. Ravenone nie jest przecie nieśmiertelny.
Jednakże to co on zdziałał przez ten okres, powinno zostać zapamiętane, doceniane oraz brane przez nowych ludzi jako inspiracja do tworzenia :idea: .

"23.02.2016
Ogłasza się co następuje - kończę powoli swoją radosną, scenową twórczość. Przez 7 ostatnich lat robienia gier wydałem kilka bardziej lub mniej udanych rpgów, prostego dungeona oraz planszówkę. Podziękowania za wszystkie konstruktywne komentarze i downloady moich gier. No i róbcie gry!:)"

RV Studio
NAZYWAM SIĘ Shadow EX. MOIM CELEM JEST ZOSTANIE ZAWODOWYM WRESTLEREM. ZAWSZE OSIĄGAM TO CO SOBIE WYMARZĘ. TUTAJ TEŻ NIE BĘDZIE WYJĄTKÓW. POWODEM JEST WYŁĄCZNIE ZWIĘKSZAJĄCA SIĘ CZARNA LISTA MOICH WROGÓW. NIE ZAMIERZAM SIĘ WYCOFAĆ!
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: ELEX ( Czyli nowa gra studia Piranha Bytes)

Post autor: PInroz »

cytuję Wikipedie:

,,Science fantasy – podgatunek fantastyki, który zawiera elementy zarówno fantastyki naukowej, jak i fantasy, a czasem również horroru[1]. Według The Encyclopedia of Science Fiction definicja tego gatunku nie została nigdy jasno określona, a określenie to najpowszechniej stosowano w latach 1950–1966[1]. Jako przykład science fantasy często wymienia się serię Gwiezdne wojny, a także Transformers czy Dragon Ball [2][3][1].''
GameBoy pisze:GW lubię (chociaż gry chyba bardziej od filmów)
GameBoy pisze:Mnie trochę martwi ten klimat science fantasy, nigdy nie byłem jakimś dużym fanem tego typu rzeczy.
Nie jesteś dużym fanem science fantasy, ale lubisz Gwiezdne Wojny :roll: Jedno się z drugim nie łączy, ale cóż musiałem to podkreślić :mrgreen:
Shadow EX pisze:"23.02.2016
Ogłasza się co następuje - kończę powoli swoją radosną, scenową twórczość. Przez 7 ostatnich lat robienia gier wydałem kilka bardziej lub mniej udanych rpgów, prostego dungeona oraz planszówkę. Podziękowania za wszystkie konstruktywne komentarze i downloady moich gier. No i róbcie gry!:)"
O BOŻE WIĘC TO PRAWDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock:

ravenone skończył swoją działalność. :cry: :cry: :cry: Szkoda, mam nadzieję że jeszcze wróci na scenę z jakąś fajną gierką :cry:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: ELEX ( Czyli nowa gra studia Piranha Bytes)

Post autor: Deathwing »

^ Nie ma to jak posty na temat.
Setting bardzo kojarzy mi się z tym systemem: http://www.degenesis.com/ Na screenach wygląda dobrze, ale taka totalna mieszanka konwencji może się okazać trochę niestrawna. Pewnie zagram, bo gothikopodobne gry zawsze przechodzi mi się przyjemnie, ale martwi mnie jeszcze jedno:
Adrapnikram pisze:Elex będzie mieć więcej z Gothica niż Risen
~Björn Pankratz z Piranha Bytes
To nie brzmi zbyt dobrze, biorąc pod uwagę, że niektóre motywy w Risenach są żywcem wzięte z Gothików. Jeszcze większa ilość nawiązań to już lekkie przegięcie.
turn up the silence
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: ELEX ( Czyli nowa gra studia Piranha Bytes)

Post autor: Noruj »

Nie jesteś dużym fanem science fantasy, ale lubisz Gwiezdne Wojny :roll: Jedno się z drugim nie łączy, ale cóż musiałem to podkreślić :mrgreen:
Ten argument jest zły na wszelkie możliwe sposoby.

O Elexie już czytałem i w sumie jestem bardzo ciekawy, co z tego wyjdzie. Te granie "Gothiciem" to jak dla mnie zwykłe marketingowe sztuczki, nie sądzę, żeby studio poszło bardzo w tę stronę. Zwłaszcza, że niechętnie mówią o wracaniu do samego Gothica.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: ELEX ( Czyli nowa gra studia Piranha Bytes)

Post autor: Kryzz333 »

Mi Elex zapowiada się słabo.

Pasek dobra/zła czy jak go nie nazywać to pomysł archaiczny, zawsze byłem wrogiem pasków stronnictw. Mam wrażenie że Piranie są zacofane o kilka lat z robieniem gier.

Mieszanka technologii i średniowiecza jest dla mnie niestrawna i dosyć bezsensowna. Jeszcze zrozumiałbym jakby to przypominało bardziej Fallouta.

Nie czekam :-( zresztą i tak Wiedźminy muszę pokończyć
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: ELEX ( Czyli nowa gra studia Piranha Bytes)

Post autor: PInroz »

GameBoy pisze:Mnie trochę martwi ten klimat science fantasy, nigdy nie byłem jakimś dużym fanem tego typu rzeczy.
:cry:
Jazzwhisky pisze: nie sądzę bym sięgnął po coś podobnego, konkurencja jest dziś potężna.
:cry:
Deathwing pisze:To nie brzmi zbyt dobrze, biorąc pod uwagę, że niektóre motywy w Risenach są żywcem wzięte z Gothików. Jeszcze większa ilość nawiązań to już lekkie przegięcie.
:cry:
Kryzz333 pisze:Mi Elex zapowiada się słabo.

Bo ja wiem czy od razu słabo, mizernie, do bani z takim bigosem bo bez kiełbasy. Nie trzeba od razu twierdzić że gra będzie słaba, mimo że Piranha Bytes zaczyna eksperymentować z powrotem do korzeni Gothica. Ja mówiąc szczerze oczekuję tej gry i mam nadzieję że się nie zawiodę.

A tak z czystej ciekawości co uważacie o Science fantasy? I nie mówię tu już o świecie w ELEX lecz ogólnie co uważacie o tej tematyce :mrgreen:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: ELEX ( Czyli nowa gra studia Piranha Bytes)

Post autor: Kryzz333 »

No ogólnie ja właśnie nie lubię tego gatunku bo zazwyczaj jest kompletnie bezsensowny i nierealisticzny, jak na screenach z ELEX. Jaki jest sens budowania grodów jak wokół są pozostałości po cywilizacji technicznej?
Chciałbym aby Piranie robiły dobre gry, ale ELEX nie napawa optymizmem. Nie wiem też na czym niby miałby polegać powrót do Gothica?

Chyba do 3-ciego :P
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: ELEX ( Czyli nowa gra studia Piranha Bytes)

Post autor: Jazzwhisky »

Ja bardzo lubię science fantasy, chociaż to pojęcie przyjmuję w rozumieniu klasycznym, czyli takim, gdzie za pozornym światem fantasy stoi nauka, co oznacza miotacze kul ognia, antygrawitację zamiast lewitowania i mutantów zamiast elfów/krasnoludów czy smoków.

W tym popularnym rozumieniu też łykam - najchętniej steampunka i settingi na styl Albionu czy Shadowruna. Nie powiedziałbym też, że obiektywnie Elex wygląda na zapowiedziach słabo, mizernie, ale ponieważ Gothic był dla mnie miałki, a lista tytułów do przejścia jest długa, to zdecydowanie nie sądzę bym kiedykolwiek do niego dotarł, nawet mimo otoczki. Poza tym nie widzę tu żadnego eksperymentu, Piranha Games to ekipa jednego tytułu, nawet na moment nie odeszła od Gothicowych korzeni, a to tylko tego kolejna odsłona.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
ODPOWIEDZ